İçeriğe Yönlendir

30.000 Km. Periyodik Bakım

Hacı Erdinç

Recommended Posts

Çağlar Bayur

23.000km hiçbir bakım yapılmadan, yağı-filtresi değişmeden mi bindiniz?

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

30000 bakımı 55

5W30 motor yağ 54,25 Tl

Filtre komple - yağ 7,01

Filtre komple 74,65

tapa yağ boşaltma 7,79

conta- boşaltma tapası 4,78

fren balata temizleyici (500 ml ) 5,90

silikon mm 1,5

filitre komple ,filtre-koku ve paf 24,83

silicek süpürgesi komple 73,63

filtre hava ( eleman ) 24,23

işcilik 55 indirimlerle Toplam : 351,55 Tl tuttu...Normal dir işallah...

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
30000 bakımı 55

5W30 motor yağ 54,25 Tl

Filtre komple - yağ 7,01

Filtre komple 74,65

tapa yağ boşaltma 7,79

conta- boşaltma tapası 4,78

fren balata temizleyici (500 ml ) 5,90

silikon mm 1,5

filitre komple ,filtre-koku ve paf 24,83

silicek süpürgesi komple 73,63

filtre hava ( eleman ) 24,23

işcilik 55 indirimlerle Toplam : 351,55 Tl tuttu...Normal dir işallah...

tapa yağ boşaltma

conta- boşaltma tapası

silicek süpürgesi komple :) bunlar ilginç geldi biraz bana, onun haricinde el kitabında 30000 km bakımda gösterilen polen filtresi yine burdada yok,

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
tapa yağ boşaltma

conta- boşaltma tapası

silicek süpürgesi komple :D bunlar ilginç geldi biraz bana, onun haricinde el kitabında 30000 km bakımda gösterilen polen filtresi yine burdada yok,

Wallahi bana da ilginç gelmişti onlar...Polen filtresi değişti...

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
Wallahi bana da ilginç gelmişti onlar...Polen filtresi değişti...

Size fiyat olarak ilginç gelmiş olabilir. Özellikle cam süpürgesi.. :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Anıl

mrb arkadaşlar 2009 fiesta 1.25i benzinli aracımın 30.000km bakımı geldi. fiyat aldım 360tl dediler. Sizce uygun mu? Bide buji değişimi yapılması gerekiyor mu? Yedek parçacılarda parça fiyatı 140tl tutuyo servisle arasında dağlar var. Şimdiden tskler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Erakçora

Fiesta 1.25 ikinci yıl bakımı:

FMY motor yağı benzin 3.75 litre 41TL+kdv

Yağ filtresi 17TL+kdv

Hava filtresi(motorcraft) 43TL+kdv :)

Karter tapa 3TL+kdv

polen filtresi 45+kdv

İşçilik 66+kdv

toplam 254TL ,yetkili servis Balıkesir

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Gökhan Kızılkaya

Bugün otokoç Ataşehir de 30000 km bakımı yaptırıyorum.350-400 arası fiyat çıkardılar.Mazot filtresi de değişecekmiş o yüzden 30000 de fiyat fazla çıkıyor.Ne dersiniz ? Araç focus 2010 tdci

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Araç az önce çıktı 410 tl ye mal oldu. Tabii bir sürü ıvır zıvır var.Fiyat nasıl yüksek gibi geldi bana ama yğunluktan dolayı araştırmadan direk oraya gittim

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Benim araç 10.000 km de bakıma girdi. İkinci bakımına 30.000 de mi girmeli 25.000 de mi? (Tabi 1 yılını doldurmadan)

Gerçi bakım dediğimiz filtre değiştirdi, yağ değiştirildi. Allah keder vermezse muhtemelen bir sonraki bakımı da öyle olacak. Ben aracın garantisi açısından soruyorum.

Teşekkürler

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
25000 KM'de.

Merak ettiğimden soruyorum.

30.000'de girerse garanti bozulur mu?

Tolaransı nedir biliyor musunuz? Neye göre hesaplanıyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merak ettiğimden soruyorum.

30.000'de girerse garanti bozulur mu?

Tolaransı nedir biliyor musunuz? Neye göre hesaplanıyor?

Bakım zamanı yılda bir ve 15000 km'dir. hangisi erken dolarsa o zaman yapılır..

Garanti için..

Araç 100 km'de de olsa yılda bir bakıma girmeniz gerekir..

Bir ayda 15000'i tamamlarsanız bakıma girmeniz gerekir..

10 binde bakımı yapılan araca 30 bini beklerseniz garantiniz de bozulur, arabanız da bozulur... Ama bu bozukluğu hemen hissetmezsiniz..

Tolerans yok bildiğim kadarıyla.. 15 binden önce bakıma girmelisiniz..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Tunçer

İyi günler, arkadaşlar arabam 2009 focus 1.6 benzinli. Aracın 30000 bakımı geldi eli kulağında ama Ankara'da nereye yaptırsam bilmiyorum, araç garanti dışı ve lpgli, yani servise götürmek gibi bi zorunluluğum yok. Özel servis veya Ford servisinde yaptıranlar fiyat konusunda bilgi verebilir mi ve de tavsiye edeceğiniz bi yer var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Şu anda "karadut" C-Max'in bakımı için servisteyim Ford Pürlü'de... 350 TL fiyat çıkardılar. Bakım yapılsın, detayları yazarım. Bu arada aracın garantisi bitiyormuş, ben de garantiyi 2 sene uzatacağım o da 574 TL tutuyor, yalnız %20'si bana ait garantiden değişecek parçaların, benim seçtiğim seçenek böyle...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Doğan

Bugün km den dolayı bakım yaptırdım (26000 km) . Dizel 2010 Focus, 378 TL ödedim. Standart parçalar dışında herhangi bir şey değişmedi. Biraz pahalı gibi 3 sene daha mecburen böyle olacak.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
İlhan Tascı

merhabalar . aracımın 30000 bakımı geldiği için birkaç servisi arayıp fiyat aldım durum şu istanbul b.çekmece çetaş 460 tl-izmir çetaş 400 tl gebze nazer oto 350 tl fiyat çıkardı 315 tl ye yaptırabileceğim söylendi ... Aklıma takılan bunların hepsi yetkili servis fakat bu kadar fiyat farklı nereden çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Telefonda aldığınız rakam sanaldır, telefona cevap verenin o anki ruh haline bağlıdır, PArça fiyatları Türkiye nin her noktasında aynıdır. Sadece 350 diyen, 35 TL yi nereden kırpıverdi, bu tuhaf :s

Yorum bağlantısı
İlhan Tascı
Telefonda aldığınız rakam sanaldır, telefona cevap verenin o anki ruh haline bağlıdır, PArça fiyatları Türkiye nin her noktasında aynıdır. Sadece 350 diyen, 35 TL yi nereden kırpıverdi, bu tuhaf :s

önce telefonla bilgi aldım fakat sonra en ucuz fiyat aldığım serviste bakımı yaptırdım... yapılması gereken herşey yapıldı ...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Telefonda en pahalı rakamı telafuz eden de aynı faturayı çıkaracaktı.

Yorum bağlantısı
İlhan Tascı
(düzenlendi)
Telefonda en pahalı rakamı telafuz eden de aynı faturayı çıkaracaktı.

bakımı yaptırmadan birgün önce izmirde olduğum için ordaki servise bizzat gittiğimde 400 tl fiyat çıkartıldı orda yaptırmadım yani 400 e yada istanbulda ki 465 tl fiyat çıkaran servise tamam desem benden 315 liramı alınacaktı

tarihinde ?lhan Tasc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5 Bakım parçası + bakım ücreti olsun, Türkye nin her yerinde rakam aynı çıkar, zira rakamlar Otosandan geliyor, dataları bile servis bilgisayarında değil, forum gibi ana serverda.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Abi işcilik farkı oluşabilir mi servisler arasında

Yorum bağlantısı
İlhan Tascı
(düzenlendi)

peki 10W30 motor yağı konulması gerekmiyor mu 15000 bakımında 10W30 kullanılmıştı şimdi 5W30 kullanmışlar

tarihinde ?lhan Tasc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İşçilik fiyatları da, yapılan işin adı ile bağlı/kilitli, değişmez. Müdür vs. insiyatifinde %5-10 arası indirim yapılabilir tabii ama bu ayrı konu. PArçada da işçilikte de, koslar yazılır, rakam otomatik gelir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...