İçeriğe Yönlendir

30.000 Km. Periyodik Bakım

Hacı Erdinç

Recommended Posts

Gökhan Görücü

serviste 100 tl ve üzeri ödeme yapılırsa hava filtresi hediye....

Yorum bağlantısı
Sinan Mutlu

Bende bugün Mimarsinan Çetaş ta 30.000 bakımı için fiyat aldım. 1.6 tdci 90 beygirlik için 440 lira çıkardılar biraz fazla gibi geldi ama aracımı bir kere götürdüm ve teslim ettim. Bakalım değişen birşey olacak mı bakımdan sonra

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

abi ben yanlış söyledim heralde usta frenlerden memnunmusun dedi bende tabi hayır dedim :) ,arka kampanaların içinden fren ayarı varmış dikkat etmedim ben 3,4 diş yükselttim sıkıladım dedi frende sertleşme oldu şimdi daha iyi gibi bilmiyorum ben pek anlamam psikolojik mi acaba usta beni mi kekledi ;):)

evet abi ford orjinal yedek parça yazıyo bana geçen ay kampanya varmış heralde ondan bedavaya geldi ama pek işime yaramadı dolapta duruyo , kn kutu içi var bende onu sadece temizleme esnasında takcam artık fenada olmadı yani :)

Bende orjinal halı paspas aldım 100 tl ye onun yanında orjinal filtreyi bedava verdiler :)

30.000 bakımı için sürekli gittiğim servisimden 400 tl fiyat aldım (ist de genelde 450-475 civarları söylüyorlar) bende...

carbon clean da eşantiyon yapılacak...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nuri Akcan

2010 model benzin+lpg focus comfort aracım 24000 km de. ikinci yıl için bakım yaptırmam gerekiyor ancak balıkesir de yağ değişimi, hava ve polen filtresi değişimi için 380 TL fiyat verdiler. bu işlemlerin dışında başka da bir şey yapılmayacak bildiğim kadarıyla. bu rakamın çok olduğunu düşünüyorum. Garanti devam etsin diye de serviste yaptırmak lazım fakat yapılacak işe karşılık alınan fiyat çok fazla. ne yapacağımı bilemedim tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Artı olarak buji ve yakıt filtreside olabilir belki ama fiyat fahiş ..

Yorum bağlantısı
Nuri Akcan

evet fiyat abartılı. ilave olarak fren balatasına da bakacaklar duruma göre değiştirecekler. özel serviste daha uygun bir rakam çıkar ancak şu garanti işi kafamı kurcalıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Bengü

30 bin bakımında bujiyi değiştirmeye gerek var mı? hani orjinalliği bozulmasın diye :bravo::tongue:

ben nekadar buji değiştiysem, eski F1 de bujiler çok iyiydi , hafif bir is lekesi gibi kir var, oda bezle bile silince gidiyordu.

servislerin işgüzarlığı gibi geliyor bana 30 binde buji değişmek, haksızmıyım?

hem lpg de buji ömrü artmıyor muydu? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

yetkili servisler lpg li focusların her 15000 km de bir bujilerini değiştiriyor. Bu değişimin aracın ateşleme sistemi ve motor ngüvenliği açısından önemli olduğunu söylüyoırlar. Ayrıca servislerde taktıkları bujilern orjinal ford bujisi ve 4 tanesi 20-25 tl arası bir şey bence değiştirin. ama eminim değiştirmesenizde sorunsuzca kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

sanayide mobil 3000 5w 30 yağ + yağ filtresi + hava filtresi = 100 tl

bujiler özel lpg için bosch 68 tl (kargo dahil) + 5 tl işçilik = 73 tl

toplam 173 tl

servis beklesin dursun.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Yüksel

arabam 30,00 bakımına yaklaştı memleket balıkesir fakat iş geregi adanada ikamet ediyorum adanada otokoç 30000 bakım fiyatı ve balıkesirdeki 30,000 bakım fiyatını bilen varmı birde neler değişiyor..

Balıkesir de oturuyorum, yeni 30.000 bakımı yaptırdım fakat ford servisinde değil.. sanayi de benim ustam yağ, yakıt, hava filtreleri, ön balata değişimi yaptı ve işçilik dahil 450 TL tuttu.. Pardon bu fiyata rotbalans ve far ayarları da dahil.. Rot ve far ayarları başka yerde yapıldı ama fiyata dahil..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İlker Öztürk

2.yıl bakımı yapıldı(km 20.000 de ama yılldan dolayı 30.000 bakımı)

Yağ

Yağ fitresi

polen filtresi

yakıt filtresi

hava filtresi

4 buji

tampon rutuş

330 TL

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erol Güven

Merhabalar Arkadaşlar bizim arabanın km daha 30,000 olmadı fakat yılı geldiği için zoraki servise gireceğiz 2 yıl bakım masrafı ne tutar sizce

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanlış anlaşıldı ilk bakıma girdim 2 bakım geldi onu kastetmiştim .

Erol bey,

2. bakım demek istiyorsunuz galiba?

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

şu an servisteyim 30 bin bakımı için. fiyat olarak 437 lira indirimli fiyat çıkardılar. sizce bu fiyat normal mi?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

biraz fazla gibi. başka servisleri arayın. 1.25 fiesta yı 250 liraya yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

biraz fazla gibi. başka servisleri arayın. 1.25 fiesta yı 250 liraya yaptırdım.

ekstra bakımdan farkı mazot filtresi değişiyormuş, ana bakım olduğu için bu biraz pahalı olur dediler... :unknw:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Emrah Akdoğan

Speedy servislerde kampanya vardı, yağ değişimi ve bütün filtrelerin değişimini 160 TL ye yaptırdım. Araç diesel 1.6 tdci fiesta , 5 30w Yağ kullanıldı

Yorum bağlantısı
Kerim Yurdgulu
(düzenlendi)

30.000 km bakimi geldi ne kadar tutacak bakalim

tarihinde Kerim Yurdgulu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Aşkın Barçın

Bugün 30.000 bakımımı Ford Cevizli de yaptırdım. Sağolsun Türker Bey Ve Çağatay Bey çok ilgilendiler.

100 Tl kampanya indiriminle 394 Tl ye çıktım. Herkese servisi tavsiye ederim. Artık yaza hazırız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...