İçeriğe Yönlendir

30.000 Km. Periyodik Bakım

Hacı Erdinç

Recommended Posts

Ahmet Kılıç

Standart bakım harici bir de yakıt filtresi eklenebilir. İhtiyaca göre silecekler ve balatalar kontrol edilir.

Mazot filtresi değişeli 2 ay anca olmuştur. Sileceklerin durumu kötü, balatalardan emin değilim. Telefonda 500 - 600 arası fiyat çıkacağını söylemişlerdi. Fiyat bana çok yüksek geldi açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fahrettin Karakoç

Ankara da  2. bakımı yaptıran var mı? Varsa fiyat nedir?

Aracım 2013 focus otomatik.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Dinçel

Benimde 2.yıl bakımı geldi..Araç henüz 17.100 km.de..Focus3 PS..Bu aralar bakım yaptıran var mı? 2. yıl bakım fiyatı ne kadar tutuyor acaba..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tekin

2013 Fiesta 1,25 aracımın 2.bakımı için Bursa yetkili servislerinden fiyat aldım. Aldığım fiyatlar çok değişken.

Sönmez : 600 TL civarı (540 olur dediler.) 

Şentürkler : 400 TL 

Otokoç : 600-610 TL

Arkas : 475 TL

Bu fiyatları telefonla aldıktan sonra aracımı almış olduğum Sönmez'den yüz yüze bir fiyat aldım. Bu sefer fiyat 440 TL oldu. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Eskişehir Otokoç Focus 3 Powershift 2.yıl bakımı 17.200 km.de girdim..

510 TL tuttu.

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Eskişehir Otokoç Focus 3 Powershift 2.yıl bakımı 17.200 km.de girdim..

510 TL tuttu.

Önümüzdeki hafta bende 2. yıl için bakıma gitmeyi düşünüyorum ancak telefonla öylesine fiyat almak için aradığımda 600-650 arası rakamlar telaffuz ettiler, siz herhangi bir pazarlık yaptınız mı yada sarf malzemeyi kendiniz götürme gibi bir durum söz konusu muydu acaba? Yarın öbür gün gittiğimde elimizde koz olsun hiç değilse 100 lira 100liradır :)
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Herhangi bir malzeme götürmedim %5 lifecard indirimi %10 koç ailem indirimi yapıldı..

Otokoç genel müdürüne direk ulaşmam gerekti..sıkıntı oldu serviste fiyat ve araca ilgileri.uzun hikaye.yardımcı oluyorlar ama..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

2014 320ied 30.000 km bakımına 700 TL ödedik..Ford un bakım fiyatları çok yüksek..onuda ileticem..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Güney

Herhangi bir malzeme götürmedim %5 lifecard indirimi %10 koç ailem indirimi yapıldı..

Otokoç genel müdürüne direk ulaşmam gerekti..sıkıntı oldu serviste fiyat ve araca ilgileri.uzun hikaye.yardımcı oluyorlar ama..

Cevap için teşekkürler, yalnız  Ford'un değil bizim Eskişehir Otokoç'un fiyatları yüksek gibi geldi bana.. Ankara veya İstanbul gibi birden fazla servisin olduğu şehirlerde %30-40 daha ucuza bakım yaptırmak mümkün gibi.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Olabilir Semih bey bakım yaptıran başka bir arkadaş fiyat verirse karşılaştırma şansımız olur..

Geçen sene 450 ödemiştim ilk yıl bakımına..geçen yıla göre normal fiyat..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Güney

Önümüzdeki hafta bende 2. yıl için bakıma gitmeyi düşünüyorum ancak telefonla öylesine fiyat almak için aradığımda 600-650 arası rakamlar telaffuz ettiler, 

Bahsettiğim bakıma 25.200km'de iken dün girdik. Standart şeyler yağ,filtre v.s'nin yanında ön fren balatalarımızın bitmek üzere olduğunu,1-2bin km sonra diske sürtebileceğini söylediler. Bizde sonradan uğraşmamak için değiştirelim diyerek onayı verdik. %10 lifecard indirimi ile 833TL ile vedalaşarak bakımdan çıktık...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Ekinci

İstanbul avrupa yakasında yakın servislerde aldığım en düşük fiyat 650 lira, kar otomotiv.

1.6 benzinli focus.

Yorum bağlantısı
Ömer Ekinci

Servise gittim, biraz iskonto biraz life card indirimiyle 578 liraya yaptırdım 2.yıl bakımını.ilk yıl bakımını da kar otomotivde yaptırmıştım.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emre Candan

Merhaba arkadaşlar; aracım 2013 1.25 Fiesta, en son bakıma 2015 Nisan'da girdi, 15.000km civarıydı. 

Şuan 33.000km oldu ve bakıma götüreceğim 2-3 gün içinde. 2. bakımda bujiler değişti daha sonra 26.000km'de ön fren balatalarını değiştirdim yetkili serviste. 

Şimdi 3. bakım yani 30.000 bakımına girecek. Standart yağ-filtre bakımı olur değil mi? 

18.000 civarı km yaptım en son bakımdan sonra, sizce araca bir zararı olmuş mudur? 

Fiyat sizce tahmini ne çıkar?

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Fiestalarda 15000 veya 1 yıldı en son bakım aralıkları.

Motor yağınızı bir an önce değiştirmelisiniz hem yıldan hem km den dolayı.

Ayrıca yakıt filtresi henüz değişmediyse değişecektir. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Pek bir zarari olmamistir korkmayin ama en kisa zamanda degistirin. Yag servisini mümkün oldgunca aksatmamaya bakin. Fiestanin servis planini bilmiyorum ama tahminimce yag ve filtreleri degistirmeniz yetecektir. 

Yag olarak mobil veya castrolün uygun olan yagini kullanirsaniz daha uzun ömürlü olacaktir. 

Yorum bağlantısı
Emre Candan

Yetkili servis hangi marka kullanıyorsa artık. Normalde 2 senedir gününden önce bakıma sokuyordum, bu sene zaman olmadı ama servisler bile 2000-3000km geçmesine göz yumarız diyorlardı, garanti varken. 

Bu hafta yaptıracağım, fren hidroliğini değiştirsek mi sizce?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Yağ azalmış olabilir 18 bin km çok

Cok fazla azalsa lamba yakardi. Servis Türkiye sartlarinda 15bin demisse bence 3bin fazladan pek bir zarar gelmez. En kisa zamanda degistirmekte yarar var tabi. Servis mobil veya castrol kullanmiyor bildigim kadariyla. Ama disaridan ford specini karsilayan mobil veya castrol alinip goturulebilir. Garantide de sorun olmaz. Fren hidroligide 2 sende bir degisir normalde tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Öyle bir uyarı yok güvenmeyin.

Azalinca lambanin yanmayacagini hic tahmin etmemistim gercekten. O zaman yag cubuguna bakmak lazim
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yağ km dolmamış olsada özelliğini kaybeder mi?

Kilometre veya yil. Ondan sonra bozulmaya baslar. Benim focus 2 de (avusturya icin) 20bin km veya 1 yil di. Peugeotta 30 bin km veya 2yil. Ama dpf arizasi veya baska arizalar ile bu limitlere ulasamadan bozulabilir. Mobil ve castrol bozulmaya karsi daha dayanikli. Ben bu gune kadar hep mobil kullandim sorun olmadi. Ama focusu ilk aldigimda kisa surede bozulmustu ve bu yakita yansimisti ( yakitla fakettim zaten 10lt yakiyordu) yagi degistirirken su gibi yag cikti icinden. Onceki sahibi fiatta calisiyirdu ve tahminimce agip marka varil yag koyulmustu icine
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Tekirdağ Ford servisinde 30 bin bakımı polen filtresi hariç 470 TL ödedim, FMY yağ kullanıldı umarım sıkıntı olmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...