İçeriğe Yönlendir

Michelin Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Erdem Dengel

Recommended Posts

Erdem Dengel
(düzenlendi)

Bugun sabah 9 da Ankaradaki Efeoğulları Michelin bayisine gittim

4 adet Michelin Primacy HP aldım = 720 TL

Kışlıklar söküldü

Jantların hepsi eğriymiş (2. el aldığımdan dolayı çok da anlamadığımdan kontrol etme gibi bir şansım yoktu)

Tüm jantlar elden geçti

Siboplar değişti

Nitrojen basıldı

Rot balansı yapıldı = 120 TL (Çinici Kardeşler)

Sonra lastikleri denemek için güzel fırsatım oldu

Ankarada yağmur başladı ve ben yaklaşık 200 kilometre aracımı kullandım bugun

Objektif olduğumla övünen bir insanım ve yorumlarımı ona göre yapacağım

1. Kaymak asfaltta araba sanki yere değmiyor ses sıfır sadece motoru duyuyorum

2. Mıcırlı yolda lastik sanki o lastik değil inanılmaz ses geliyor

3. 70 ile ani fren, ıslak zemin, ABS devreye girmedi, paşa paşa durdu

4. 70 ile kazık fren, ıslak zemin, ABS devreye girmedi, paşa paşa durdu

5. Yokuş aşağı 50 ile ani fren, ıslak zemin, ABS devreye girmedi, paşa paşa durdu

6. Yokuş yukarı kalkış, ıslak zemin, kısa bir patinajdan sonra toplardı (Bu benim fazla gaz asılmamdan da olabilir)

7. Çukur, kasis gibi engellerde sanırım nitrojenden dolayı araçta hiisedilir oranda bir yaylanma söz konusu

Kışlık lastiklerden sıfır yazlık lastiklere geçtiğimden yukardaki yorumlar ne derece size faydalı olur bilmiyorum ancak benim için en önemli artısı pürüzsüz asfaltta sıfır ses

En önemli eksisi hafif pürüzlü yolda oldukça gürültülü

Düzenleme : Fotolar eklendi

imag0360d.jpg

imag0361y.jpg

imag0365.jpg

imag0367.jpg

imag0368.jpg

imag0370f.jpg

imag0369.jpg

imag0371.jpg

imag0372.jpg

imag0373.jpg

imag0374.jpg

tarihinde Sel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Dengel
Hayırlı olsun. 720 TL oldukça uygun bir fiyat. 2 sene önce aynı lastiği 900 TL ye almıştım.

Fakat bu uygunluğu rot-balanstan çıkartmış. Normalde balans ücretsizdir, rot ayarı da 40 TL falandır.

Haklısınız ancak ben lastik aldığım yerde (Efeoğulları) yaptırmadım o işlemleri

Kendi arkadaşım rot balans işi yapıyordu (Çinici Kardeşler)

Güvenirim de kendisine işinin ehlidir

işi bittiğinde pamuk oldu pamuk dedi

hakikaten öyle oldu :)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Bende aynı lastiği 720 tl'ye 4 taksitle almıştım rot balans'ta ücretsizdi yaklaşık 1 ay falan oldu.Ve gayet memnunum lastiklerden.

Yorum bağlantısı
Erdem Dengel

Bu arada aklıma gelmişken

Finans kartı olana bu lastikler 680 lira :kafa: :kafa: :kafa: ve 5 taksit

Yorum bağlantısı
Emin Tekeoğlu
Hayırlı olsun. 720 TL oldukça uygun bir fiyat. 2 sene önce aynı lastiği 900 TL ye almıştım.

bende 950 ye almıştım ordu opel servisinden diğerlerinde 1000 TL idi.

40000 km kullandım kışlık takmak için çıkardım sonra aracımı kışlıklarla sattım hala epey dişleri var atmaya kıyamadım.

gerçekten çok kaliteli bir lastik.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bende jant alacağımdan lastik ebatlarını dgtircektim hangi lastik alacağım konusunda karar wermemiştim bu lastikle ilgili güzel yorumlar gördüm değerlendirmeye alıcm

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Bende orjinal bu lastikler ve hiç beğenmedim,özellikle yokuş yukarı patinaja düşmeden kalkmıyor araba,çok zayıf yokş yukarı çıkışlarda.Düz yolda ise idare eder,çok da süper lastik değil,hatta sert olduğunu düşünüyorum,oysa michelin yumuşak lastik yapar derler. Yanaklar ince olduğundan sanırsam çukurları çok hissettiriyor. Pürüzlü yolda ses yapması ise doğru tespit,bende de oluyor.Ben pek beğenmedim bu lastikleri kısacası.

Yorum bağlantısı
Erdem Dengel
Yunanlılara para kazandırmayayım diye finans karta karşı direniyorum ama bu direnç nereye kadar gider bilmiyorum.

Ben o dirence sonsuz sahibim

40 lira için yunanı zengin edemem

Finans karta her zaman hayır!!!!

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
(düzenlendi)

güle güle kullanın aydınlatıcı açıklama olmuş,jant düzeltme işlemide olmuşsa fiyat iyi bence.lastiğin 91V olmasını sizmi seçtiniz yoksa tesadüfmü oldu?bende f II sedan aracıma 205 55 16 lastik alacağım fakat bu sayının ve harfin ne olacağını bilmediğim için karar veremiyorum bende 91V alacağım herhalde,ayrıca mıchelin çok iyi bir lastik fakat üretimin yapıldığı ülkenin önemi büyük ,bence almanya ve fransa'nın üretimi olan mıchelın'ler iyi.üretimin yapıldığı ülke ve lastiğin üretim tarihi lastiğin üzerinde belirtiliyor

tarihinde Hakan Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
güle güle kullanın aydınlatıcı açıklama olmuş,jant düzeltme işlemide olmuşsa fiyat iyi bence.lastiğin 91V olmasını sizmi seçtiniz yoksa tesadüfmü oldu?bende f II sedan aracıma 205 55 16 lastik alacağım fakat bu sayının ve harfin ne olacağını bilmediğim için karar veremiyorum bende 91V alacağım herhalde,ayrıca mıchelin çok iyi bir lastik fakat üretimin yapıldığı ülkenin önemi büyük ,bence almanya ve fransa'nın üretimi olan mıchelın'ler iyi.üretimin yapıldığı ülke ve lastiğin üretim tarihi lastiğin üzerinde belirtiliyor

Q (max.160 km/s)

R (max.170 km/s)

S (max.180 km/s)

T (max.190 km/s)

U (max.200 km/s)

H (max.210 km/s)

V (max.240 km/s)

Z (240 üzeri)

W (max.270 km/s)

Y (max.300 km/s)

Yük İndeksi Lastik başına yük (kg)

60 250 79 437 98 750

61 257 80 450 99 775

62 265 81 462 100 800

63 272 82 475 101 825

64 280 83 487 102 850

65 290 84 500 103 875

66 300 85 515 104 900

67 307 86 530 105 925

68 315 87 545 106 950

69 325 88 560 107 975

70 335 89 580 108 1000

71 345 90 600 109 1030

72 355 91 615 110 1060

73 365 92 630 111 1090

74 375 93 650 112 1120

75 387 94 670 113 1150

76 400 95 690 114 1180

77 412 96 710 115 1215

78 425 97 730

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

erdem bey hayırlı ugurlu olsun. kazasız belasız kullanın. bende bu aralar yazlık almalıyım. ama kararsızım. michelinden uzak durmaya çalışıyorum. yorumlar genelde iyi ama..

Yunanlılara para kazandırmayayım diye finans karta karşı direniyorum ama bu direnç nereye kadar gider bilmiyorum.

aman sefabey mukayyet olun kendinze. diger kartlarda daha çok avantaj var. ben 8 ay kullanma gafletinde bulundum kart ücreti de kestiler.. iptali için sürüm sürüm süründürdüler. bidaha finans mı?? :) tövbeeee... :bambam:

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil
,ayrıca mıchelin çok iyi bir lastik fakat üretimin yapıldığı ülkenin önemi büyük ,bence almanya ve fransa'nın üretimi olan mıchelın'ler iyi.üretimin yapıldığı ülke ve lastiğin üretim tarihi lastiğin üzerinde belirtiliyor

hocam böyle şey olurmu,,fransada yada almanyada üretilen lastikler ile italya ispanya vs ülkelerde üretilen lastikler kalite açısından fark olamaz..eğer fark olsaydı,michelin gibi bir dünya devi olmazdı..

üretilen lastiğin kıvamı,materyali vs. gizlidir,,ve bütün michelin fabrikalarında aynı makinalarda aynı standartlarda üretilir..hiçbir ülkede bu durum değişmez..almanyada hangi kauçu kullanılıyorsa,,italyadada aynı kauçuk kullanılır,,almanyada hangi makinada kaç derecede ısıtılıyorsa,,italyadada aynı derecede üretilir lastik..

Yorum bağlantısı
Hakan Yıldız
hocam böyle şey olurmu,,fransada yada almanyada üretilen lastikler ile italya ispanya vs ülkelerde üretilen lastikler kalite açısından fark olamaz..eğer fark olsaydı,michelin gibi bir dünya devi olmazdı..

üretilen lastiğin kıvamı,materyali vs. gizlidir,,ve bütün michelin fabrikalarında aynı makinalarda aynı standartlarda üretilir..hiçbir ülkede bu durum değişmez..almanyada hangi kauçu kullanılıyorsa,,italyadada aynı kauçuk kullanılır,,almanyada hangi makinada kaç derecede ısıtılıyorsa,,italyadada aynı derecede üretilir lastik..

selam,alman fransız olarak dağilde avrupa ve uzak doğunun bazı ülkeleri diye ayıracak olursak continental veya mıchelın olsun aynı kalitedemidir?ben denemiş biri olarak çin,taıwan gibi ülkelerde üretilen lastiklerden memnun kalmadım (yanılmışta olabilirim) saygılar

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil
selam,alman fransız olarak dağilde avrupa ve uzak doğunun bazı ülkeleri diye ayıracak olursak continental veya mıchelın olsun aynı kalitedemidir?ben denemiş biri olarak çin,taıwan gibi ülkelerde üretilen lastiklerden memnun kalmadım (yanılmışta olabilirim) saygılar

her marka lastik,aynı değerde aynı standartta,,aynı karışımda,,aynı ısıda ,,aynı makinalarda aynı fırınlarda eşit şartlarda üretiliyor hocam..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tufan Bitir

1 Hafta önce BRİDGESTONE lastiklerimi MICHELİN ENERGY SAVER lastik markasıyla değiştirdim.Aracım 2004-Focus-Comfort-Sedan.Aracın süspansiyonunda ve konforunda bu kadar rahatlayacağımı ah bir bilseydim daha önce değiştirirdim.Çok çok memnunum herkese tavsiye ederim. Yoldaki sesi içeriye alması müthiş azaldı, lakalara girildiğinde direksiyonda hissettiğiniz darbe müthiş azaldı.Lastiğin tanesini rot + balans + nitrojen + 1 yıl yol yardımı 120 ytl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

güle güle kunlanın en azından karar verip almışsın vede beğenmişsin memnun kalmışsın.ne mutlu size

ben 4 lastik arasına sıkıştım kaldım.

1-) michelin prımary hp

2-) goodyear optigrip

3-) pirelli cinturato p7

4-) contipremium2

daha önce forumda bir yerde okumuştum.lastik almak araba almakta gerçekten daha zormuş...

Yorum bağlantısı

optigrip ve p7 yi Çağlar abi (Çağlar BAYUR) kullanıyor.İkisi hakkında en iyi yorumu o yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç
optigrip ve p7 yi Çağlar abi (Çağlar BAYUR) kullanıyor.İkisi hakkında en iyi yorumu o yapacaktır.

Merhaba Çağlar bey sizin fikirleriniz bizim için her zaman değerli,Çağlar Aymelek arkadaşımızın hatırlatması çok iyi oldu.Sanırım bu lastikleri kunlanmışsınız testleride takip eden biri olarak kunlanmış olduğunuz lastiklerle ilgili son görüşleriniz nelerdir.Sanırım p7'de umduğunuzu bulamamıştınız hala bu görüşünüz devam ediyormu.??

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
1 Hafta önce BRİDGESTONE lastiklerimi MICHELİN ENERGY SAVER lastik markasıyla değiştirdim.Aracım 2004-Focus-Comfort-Sedan.Aracın süspansiyonunda ve konforunda bu kadar rahatlayacağımı ah bir bilseydim daha önce değiştirirdim.Çok çok memnunum herkese tavsiye ederim. Yoldaki sesi içeriye alması müthiş azaldı, lakalara girildiğinde direksiyonda hissettiğiniz darbe müthiş azaldı.Lastiğin tanesini rot + balans + nitrojen + 1 yıl yol yardımı 120 ytl.

Hocam, lastiklerin yeni olması da fark ettiriyor. Ama bu tip bir lastiğin plastik aksamdaki sesleri bile azaltacağını düşünüyorum, bizim yollarımız malum: zift üstü çakıl taşı. :good1:

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
güle güle kunlanın en azından karar verip almışsın vede beğenmişsin memnun kalmışsın.ne mutlu size

ben 4 lastik arasına sıkıştım kaldım.

1-) michelin prımary hp

2-) goodyear optigrip

3-) pirelli cinturato p7

4-) contipremium2

daha önce forumda bir yerde okumuştum.lastik almak araba almakta gerçekten daha zormuş...

Şu an aynı sendrumu ben de yaşıyorum. Çağlar Bey' in yorumlarını ve diğer marka kullanan arkadaşların izlenimlerini takip ediyorum. Yalnız Michelın lastiklerinin yanakları yumuşak olduğu için balon yapabileceğine dair duyumlar aldım . Doğruluk payını bilmiyorum. Ama bu konuda karar vermek çok zor. Yol sesini almayan, Yumuşak, laktik bakıyorum. Bu nedenle lastik konusunda araştırma içinderyim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...