İçeriğe Yönlendir

Hava Yastığı ışığı

Atıl Albayrak

Recommended Posts

Hasan Civanöz

Hocam aynı sorun bense de var durup dururken ışık yandı ve sönmüyor bu hafta izmite geleceğim yardımcı olur musun

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Hasan Civanöz yazdı:

Hocam aynı sorun bense de var durup dururken ışık yandı ve sönmüyor bu hafta izmite geleceğim yardımcı olur musun

Koltuk ayariyla oyandiginda soketlerde temassizlik olabiliyor.Bi kontrol etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Çelebi2

Konuyu yeniden açtım ama 😊 2004 C-Max aracım koltuk altına drenç atılmış airbeg ışığı yanınca fark ettim emniyet kemeri kablo kesilip direnç bağlanmış fakat bağlantı yerini yeniden bağladım.Eskisi gibi oldu ama airbeg ışığı sönmedi.kontak açık olduğunda

Çağlar Bayur yazdı:

Airbag lambası direkt yandı ve yanık mı kaldı yoksa sinyal verirr gibi yanıo söndü mü? 33.000 olan km yi kontrol ettirdiniz mi?

Çağlar Bayur yazdı:

Direkt yanan lamba, airbag modülü veya tesisatı işaret eder. Geçen hafta benzer bir problemle de uğraşmıştım. Şahsi tavsiyem:

1. Üşemeyin, orta konsolu söktürüp modüle ehil göz ile baktırın, sökülmüş-takılmış-işlem görmüş mü

2. Arıza testine bağlatıp arıza kodu da alınmalı.

Direkt yanar ise ne olur:

1. Lamba yanarken arıza varken, kaza olursa airbag açılmaz

2. Lamba yanmasa da açılmayabilir birşey söylenemez

3. Kendiliğinden açılmaz

4. Bakım sonrası bence tesadüf. Zira o kısım ile ilgili hiçbir şeye dokunulmuyor.

sönüyor motor çalışınca yanıyor sabit bir şekilde elmconfig programı ve modifiyeli obd cihaz ile RCm kısmında tarattığımda B2477,F0 hata kodu verdi sildiğimde anlık gidip tekrar geliyor bu konuda fikri olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Çelebi2 yazdı:

Konuyu yeniden açtım ama 😊 2004 C-Max aracım koltuk altına drenç atılmış airbeg ışığı yanınca fark ettim emniyet kemeri kablo kesilip direnç bağlanmış fakat bağlantı yerini yeniden bağladım.Eskisi gibi oldu ama airbeg ışığı sönmedi.kontak açık olduğunda

sönüyor motor çalışınca yanıyor sabit bir şekilde elmconfig programı ve modifiyeli obd cihaz ile RCm kısmında tarattığımda B2477,F0 hata kodu verdi sildiğimde anlık gidip tekrar geliyor bu konuda fikri olan var mı ?

Arıza kodundab ziyade.. bir video çekin de arıza lambası nasıl yanıyor onu görelim.. 

Çünkü 10'a yakın farklı şekilde yanar ve yanarken de arızanın yerine işaret eder. 

Aracın ilk sahibi değilseniz ve geçmişini bilmiyorsanız muhtemelen patlaktır. 

Zamanla da direnç bozulmuştur.. Aynı dirençten bağlamak ışığı söndürecektir ancak airbag veya emniyet kemeri gerdiricileriniz çalışmayacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çelebi2
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza kodundab ziyade.. bir video çekin de arıza lambası nasıl yanıyor onu görelim.. 

Çünkü 10'a yakın farklı şekilde yanar ve yanarken de arızanın yerine işaret eder. 

Aracın ilk sahibi değilseniz ve geçmişini bilmiyorsanız muhtemelen patlaktır. 

Zamanla da direnç bozulmuştur.. Aynı dirençten bağlamak ışığı söndürecektir ancak airbag veya emniyet kemeri gerdiricileriniz çalışmayacaktır. 

Kontağı açık konuma getirdikten sonra Airbeg ışığı yanıp sönüyor tekrar 3 ,4 saniye saniye sonra sabit yanık kalıyor dirençleri cihazla ölçtüm sağlam çıktılar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kontağı açık konuma getirdikten sonra Airbeg ışığı yanıp sönüyor tekrar 3 ,4 saniye saniye sonra sabit yanık kalıyor dirençleri cihazla ölçtüm sağlam çıktılar.

Tamam işte
Kaç defa yanıp sönüyor.
Yorum bağlantısı
Ahmet Çelebi2
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tamam işte
Kaç defa yanıp sönüyor.

Mehmet bey  ilk kontak açıldığında yanıp sönüyor daha sonra tekrar yanıp sabit kalıyor hiç sönmüyor. Sadece bu kadar.

tarihinde Ahmet Çelebi2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey  ilk kontak açıldığında yanıp sönüyor daha tekrar yanıp sabit kalıyor hiç sönmüyor.

Kaç defa yanıp sönüyor.
Yorum bağlantısı
Ahmet Çelebi2
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç defa yanıp sönüyor.

1 defa yanıp sönüyor ikinci defa yanıyor sönmüyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...