İçeriğe Yönlendir

Connect'e Sonradan Hız Sabitleyici Takılabilir Mi?

Süleyman Filiz

Recommended Posts

Süleyman Filiz
(düzenlendi)

Selam arkadaşlar Connect'e hız sabitleyici takılabilirmi 2005 delüx 75 ps bilginize

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Takılabilir de, mesela 1000 TL tutabilir, hız sensöründen gelen sinyal yeterli değil ise, biraz çalışma gerektirir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focusda fabrikasyon CC mevcuttur, bunun üzerine takabilen var, ama Connect te böyle bir uygulama fabrikasyon olarak yok.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu arabalar Drive Bye Wire . Klasik hız sabitleme sistemleri olmuyor.Aracın ECU'su ile gaz pedalı arasındaki iletişim elektriksel akım üzerinden yapılıyor.

Ayağımı gazdan cektiğimde frene basana kadar arac zaten yavaşlamıyor. Gerek varmıki hız sabitleyiciye :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Drive_by_wire

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayağı gazdan çekip de Haliç yokuşunu sabit hızda tırmanabilmek ayrı, potansiyometreli gaz pedal sistemi ayrı şeyledir. Her potansiyometreli motora sonradan EC onaylı hız sabitleyici takılabilir, ayıptır söylemesi eski işimdir :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik ise takılması zor, Vss entgre. İş zaten vss sinyalinde bitiyor, zamanında Otokoç merkez :) takmayı beceremeişti, vss sorununu aşamadılar.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

o jikle olmasın, motor ısındıktan sonra kullanmak pek iyi değildir, zira fazla yaktırır..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kamyonda jikle olmaz da, hidrolik ekpiman veya opsiyonu var ise, rölanti artırıcı bir sistem vardır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kamyonlarda frene de basan hız sabitleyici varmış, 80 de gazı, 100 de freni sabitleyebiliyorsun mesela. Pek konuyla alakalı değil ama yazmış bulundum.. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CE normunda, frene müdahele eden CC sistemi yok, ancak M3 sınıfındaki araçlarda egzos freni kullanan olaibliyor.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Takılabilir de, mesela 1000 TL tutabilir, hız sensöründen gelen sinyal yeterli değil ise, biraz çalışma gerektirir.

Merhaba çağlar bey, tebrik ederim konulara hakimiyetinizden dolayı.

Arkadaşlar Hertürlü Potansiyometreli araca Hız Sabitleyici takılabilir, Enson Vw. Caravellaya taktım, çokta güzel çalışıyor, Sizin için önemli vede fiyatı sorun değilse istediğiniz her potansiyometreli (gaz teli olmayan) araca takarım. Tek istediğim aracın servisinden gaz pedalı bağlantı şemasını almanız.

Çağlarbeyin, bahsettiği Hız sınırlayıcı sistemini takıyoruz, max. hızı en üst seviyede tutuyoruz, bu sistemin fonksiyonlarından biri olan cc. aktif ediyoruz bir Joistik kol ilede sisteme kumanda ediyoruz. Orijinal cc nasıl çalışıyor ise aynı şekil çalışıyor.

slm arkadaşlar connect'e hız sabitleyici takılabilirmi 2005 delüx 75 ps bilginize

Evet takılır.

Otomatik ise takılması zor, Vss entgre. İş zaten vss sinyalinde bitiyor, zamanında Otokoç merkez :dribble: takmayı beceremeişti, vss sorununu aşamadılar.

Çağlar bey,

Otomatik olmasının bence bir önemi yok, aracın potansiyometre bilgilerini biliyorsanız birde araç hız bilgisi uyumlu ise sorun yok. Bizdeki sistem bu araca uygulanabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vay Mustafa merhaba, sendeki soyad bende olacaktı :D , Forklifte bile hız sınırlayıcı takar bu arkadaş.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Vay Mustafa merhaba, sendeki soyad bende olacaktı :lol: , Forklifte bile hız sınırlayıcı takar bu arkadaş.

Gavurlar satıyor hemde gaz telli olanlara bile :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Üniversal bir ürün mü takıyorsunuz Mustafa Bey ?

Evet mehmet bey, üniversal bir ürün her araca takılabiliyor. Normalinde hız sınırlayıcı olarak yapılmış ve içerisinde birçok özellik barındırıyor. Hızı sınırlayabiliyor,devri sınırlayabiliyor, ikinci bir alt hız belirlenebiliyor( tehlikeli yük taşıyan araçlar için) gibi. Vede Hız sabitleyici (C.C.) olarakta kullanılabiliyor. Bu sebeplerden dolayıda biraz pahalı bir sistem.

www.mundesmakina.com

http://www.thecruisecontrolstore.com/1857.pdf internette araştırırken bunu buldum. bende konuyu tekrar açayımmı diye düşünürken benden önce davranmışlar :D renkli olanıda var onu bulamadım. bilgisayarda var ama pdf nasıl yüklerim bilmiyorum.

Fiyatı ile ilgili bir bilginiz varmı acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Evet mehmet bey, üniversal bir ürün her araca takılabiliyor. Normalinde hız sınırlayıcı olarak yapılmış ve içerisinde birçok özellik barındırıyor. Hızı sınırlayabiliyor,devri sınırlayabiliyor, ikinci bir alt hız belirlenebiliyor( tehlikeli yük taşıyan araçlar için) gibi. Vede Hız sabitleyici (C.C.) olarakta kullanılabiliyor. Bu sebeplerden dolayıda biraz pahalı bir sistem.

www.mundesmakina.com

Web sayfanız yapım aşamasındaymış, görmek istediklerimi göremedim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Web sayfanız yapım aşamasındaymış, görmek istediklerimi göremedim :fiuw:

Sen bana uğra, ne istiyorsan göstertirim ben sana :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sen bana uğra, ne istiyorsan göstertirim ben sana :nazar:

Sen hiç yengeden beddua aldın mı ?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aslında forumdan bir arkadas yapmıstı bisiklet teli ve vites kolu kullanmıstı :D basit ve kolay kullanım :D :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gaz teli olanlarda teorik olarak bisiklet teli mümkün ama yolun eğimi değişince hız değişcek ve zaten aşırı da tehlikerli bir uygulama olurdu. Pedala tuğla da işe yarar.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...