İçeriğe Yönlendir

Pirelli Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Tansel Yavuz

Kaskodan ilk aldığım era da 185/65 14 pirelli p6000 vardı(durumu gayet iyi yeni takılmıştı);sessiz, konforlu,pamuk gibi fakat ne yolu tutuyordu nede freni tutuyordu.

İkinci aldığım era de ise yine 185/65 14 brid. er300 var(durumu orta derecede, kötü değil);gürültülü, konforsuz, odun gibi bir lastik fakat yolu tutuyor,fren mesafi diğerine göre nispeten daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan İlem

Önceki araçlarımda p400 serisi kullanmıştım. uzun ömürlü ama yol tutuşu ve fren mesafesi inanılmaz kötüydü. Şimdiki aracımda Cinturato p6 takılı. ilk aldığımda çok iyiydi, yumuşaktı, yol tutuş iyiydi patinaja kalkmıyordu, fren mesafesi iyiydi, abs devreye girmiyordu filan; ama 10000 kmde (1 ayda) yol tutuş kötüleşti, abs sık sık devreye girmeye başladı. Tam da o sırada lastik bozuk bir yolda giderken yarıldı. Garantiden yenilerini aldım. Daha 10000 olmadı, yol tutuş henüz iyi hemen hemen ilk aldığıma yakın bir seviyede; frenleme de benzer şekilde.

10-15 güne kadar kışlıklara geçeceğim. Kışlıklarım da Pirelli snowkontrol serie 2 olacak. Onları da hem uzun yol hem de kar buz koşullarında deneme şansım olacak. O zaman yazarım

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geçen ani bir fren yapmam gerekti ,zor durdum ,ABS çok çabuk devreye girdi. Hankook lastiklere bağladım. Aslında havaları düşmüş 5-6 psi. Fren performansını çok etkliyor lastik havası , sık sık kontrol edelim.

Yorum bağlantısı
Soner Kayışlı

bu sene kisin cok sert geçeceği söyleniyor metoroloji uzmanlarınca kis gelmeden ön lastikleremi yok hepsine mi kis lastiği taktırmak daha mantıklı olur ama ancak iki lastik alma durumum var su an zatan arka sağ lastik bombe oluştu yumruk kardar. üstündeki lasitikler sportiva marka hiç memnun deilim zatan 4 adet lastik lazim. kislik mi alayım yoksa yazlık mi? önceki aracımda prelli kullanıyordum gayet performanslı lastiklerdi.. iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Ankara için,kar yağmasa bile kışlık lastik kullanmak mutlaka gereklidir.

Yorum bağlantısı
Hasan İlem
bu sene kisin cok sert geçeceği söyleniyor metoroloji uzmanlarınca kis gelmeden ön lastikleremi yok hepsine mi kis lastiği taktırmak daha mantıklı olur ama ancak iki lastik alma durumum var su an zatan arka sağ lastik bombe oluştu yumruk kardar. üstündeki lasitikler sportiva marka hiç memnun deilim zatan 4 adet lastik lazim. kislik mi alayım yoksa yazlık mi? önceki aracımda prelli kullanıyordum gayet performanslı lastiklerdi.. iyi forumlar

Bombe yaptıysa en hızlı yoldan değişim şart. Bence kış lastiği 4 adet takılmalı. imkanları zorlayıp 4 adet almak hayatınızı olmadık bir yerde kurtarabilecek bir davranış olur kanaatindeyim.

Ben Samsun'da çok kış olmadığı halde mutlaka kış lastiklerini takarım. Nemelazım her an her şey olabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kipa da Pirelli diye Ceat lastik satıyorlar, 60 TL . Müşteriyi yanıltmaları hoş değil. Bir de dikkati çeken lastiğin üzerinde kocaeli falan yazıyor. :D Türkiye'de üretiliyor sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Güntay

Bende bugun pirelli p7 aldım kafamda hiç yokken 4 adet.. toplamda 760 liraya geldi (12 taksitli fiyatı) 15km kullandığım için pek bir yorum yapamayacağım ama izlenimimi ilerleyen günlerde paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Pirelli'de çalışan kalite kontrol'cü bir arkadaşım var, hatalı lastik çıkıyor üretimde, ayırmak yerine katıyoruz diğerlerinin yanına diyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İyi, o zaman kalite kontrolcüye boşuna maaş vermesinler? İnandım deme de bu arkadaşa....

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Pirelli'de çalışan kalite kontrol'cü bir arkadaşım var, hatalı lastik çıkıyor üretimde, ayırmak yerine katıyoruz diğerlerinin yanına diyor.

Her üretimde hatalı ürün çıkar ve üreticiler bu ürünlerin bir kısmını müşteriye ittirirler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Her üretimde hatalı ürün çıkar ve üreticiler bu ürünlerin bir kısmını müşteriye ittirirler.

Valla bu mesaj iyi geldi. :)

Ortaya attığım meseleyinin içeriğini tamamıyla öğrenip detayını buraya aktaracağım. Neticede pirelli'yi lekeliyoruz dimi ama. :)

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Hüseyin Hocam insan hayatını etkileyecek veya lastiğin hayati önem arzeden noktalarında veya özelliklerinde olan hatalar değillerdir diye tahmin ediyorum. dediğim gibi ufak tefek hataları kaydırırlar arada :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Matur

Pirelli fabrikasında çalışan arkadaşıma daha dün tekrara sordum. Bizzar şunu söyledi. ''Lastikler çeşitli kontrollerden testlerden geçiyor. Bazıları 2.ci testte kalıyor normalde imha edilmesi gerek ama, imha etmek yerine diğerlerinin yanına ekleniyor'' diyor..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mert Ender

Yaz lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum ve kararsız kaldım. Aklımda Conti PremiumContact2 vardı ama pek çok kişi çok çabuk aşındığını söylüyor. Hiç aklımda olmayan Pirelli'nin ise Cinturato P7'sini inceledim. Testlerde fena sonuçlar almamış, fiyat olarak da uygun gibi. Ne önerirsiniz? Virajlarda tedirgin etmeyen, sağlam sürüşlü bir lastik arıyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yaz lastiklerimi yenilemeyi düşünüyorum ve kararsız kaldım. Aklımda Conti PremiumContact2 vardı ama pek çok kişi çok çabuk aşındığını söylüyor. Hiç aklımda olmayan Pirelli'nin ise Cinturato P7'sini inceledim. Testlerde fena sonuçlar almamış, fiyat olarak da uygun gibi. Ne önerirsiniz? Virajlarda tedirgin etmeyen, sağlam sürüşlü bir lastik arıyorum.

Pirelli'nin ise Cinturato P7 3-5 gün önce Çağların tavsiyesi üzerine aldım, gerçekten 10 üzerinden 10 aldı benden. bugün freni bir kez daha mecburi test yaptım, eyvah vurduk dedim araba çakıldı kaldı. orta şeritte gidiyordum trafik berbat, sağ şerit akmaya başladı, arkadan gelen yok, sinyal verdim çıktım önümdeki araç bir anda önüme fırladı. :) yavaşta olsa o pozisyonda vurmamak elde değildi, ama lastiklerin sayesinde vurmadık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Aynen Çağlar abinin tavsiyesi üzerine bende sipariş verdim pazartesi P7 Cinturato geliyor inşallah. Bu da konusu

Pirelli'nin ise Cinturato P7 3-5 gün önce Çağların tavsiyesi üzerine aldım, gerçekten 10 üzerinden 10 aldı benden. bugün freni bir kez daha mecburi test yaptım, eyvah vurduk dedim araba çakıldı kaldı. orta şeritte gidiyordum trafik berbat, sağ şerit akmaya başladı, arkadan gelen yok, sinyal verdim çıktım önümdeki araç bir anda önüme fırladı. :) yavaşta olsa o pozisyonda vurmamak elde değildi, ama lastiklerin sayesinde vurmadık.

Bunu duymak verdiğim karar için bir kez daha mutlu etti beni, bu arada geçmiş olsun abi.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)

P7 Cinturato ile hafta sonu 600 km yol yaptım ve ilk testte de iyi bir seçim yapmışım dedim.

İlk izlenimlerim:

- Kesinlikle çok sessiz bir lastik. (Önceki yaz lastiklerime ve mondeo da ki continental a göre), neredeyse kaymak asfaltta 120 km/s ile rüzgardan başka ses yok :nazar:

- Bu lastik 407'yi bile yumuşatmayı ve bazı sesleri kesmeyi başardı. Özellikle bozuk asfalttaki tıkırtılar gitti.

- gece 110 km/s hızla giderken önüme aniden rüzgarın getirdiği kocaman poşeti köpek sanıp ani bir sağ/sol :f1: manevrası yaptım, araba resmen asflata yapışık ( Argo tabirde sümük :bad: gibi diyorlar :D ) hareket ederek tepkimi karşıladı ve ESP bile devreye girmedi. Ha bu arada poşete çarpmadım :)

- Benzinliğe girişi kaçırdığımı son anda fark ederek (100 km/s) kazık fren yaptım ABS devreye girmeden durdum ve benzinliğe girdim.

Vesile ile ilk izlenimlerim olumlu yönde, hafta sonu seyahati bir çok parametreyi denememe sebep oldu ve neler olabileceğini gördüm. İnşallah ilerleyen kilometrelerde de beni üzmez.

Not: ebat 225/50 ZR17 98W

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bugün, bir vesile ile testlere yeniden detaylı göz gezdirdik, P7 güzel bir lastik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bugün, bir vesile ile testlere yeniden detaylı göz gezdirdik, P7 güzel bir lastik.

Çağlar Abi sanırım P7 cinturato demek istedin ;), sadece P7 de var çünkü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lokman abi geçmiş olsun.

Gönlüm aslında P7 den yanaydı Emmi'yle görüşmeden sonra karar vermiştim ancak fiyatlar bana göre yüksekti. Yani tanesi 330-350 arasındaydı. GÜcüm yetmedi. İnşallah seneye (petlastan memnun kalmazsam)

Furkan güle güle gönlüne göre bin. Allah kaza bela vermesin.Lastiğin yoldan ayrılmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çağlar Abi sanırım P7 cinturato demek istedin ;), sadece P7 de var çünkü.

yani cinturato p7 , Cuprada da P7 geldi, bambaşka bir ebad ve konsept ....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...