İçeriğe Yönlendir

Pirelli Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

Pirelli Cinturato P1 lastikleri nasıldır tavsiye eder misiniz?

Forumda aratırsanız birileri P1 almıştı.

Bu da link

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Çam

teşekkürler Furkan bey o konuyu görmüştüm başka kullananlar varmıdır diye buraya yazayım istedim testlerde 1. olmuş bu lastikler herkes tercih ediyormuş bizim forumda tercih eden pek yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

teşekkürler Furkan bey o konuyu görmüştüm başka kullananlar varmıdır diye buraya yazayım istedim testlerde 1. olmuş bu lastikler herkes tercih ediyormuş bizim forumda tercih eden pek yok sanırım.

Yanlız birinci olan P7 Cinturato serisi, P1 testlerde var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Çam
(düzenlendi)

nasıl yani bütün forumlarda cinturato p1 1. oldu yazıyor benim dediğim testler adac testleri değil, auto motor and sport 2012 yılı 7 sayısında 195 65 15 h ebatından pirelli p1 cinturato test 1.si oldu.

http://www.haberler....3456049-haberi/

dergiden görüntü: http://img.donanimha...3AE9157478B.jpg

tarihinde Onur Çam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

nasıl yani bütün forumlarda cinturato p1 1. oldu yazıyor benim dediğim testler adac testleri değil, auto motor and sport 2012 yılı 7 sayısında 195 65 15 h ebatından pirelli p1 cinturato test 1.si oldu.

http://www.haberler....3456049-haberi/

Özür dilerim benim hatam, aklım başka konuya gitti.

Yorum bağlantısı
Onur Çam

Est. Furkan bey ben pek bilgili değilim bu konularda sadece araştırıyorum işte bu aralar bu lastikleri çok konuşuyorlar ama bizim forumda kullanan yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Est. Furkan bey ben pek bilgili değilim bu konularda sadece araştırıyorum işte bu aralar bu lastikleri çok konuşuyorlar ama bizim forumda kullanan yok sanırım.

Vesile ile Cinturato serisi iyi bir seri ben P7 yi 10 gündür kullanıyorum ilk izlenimlerim iyi oldu. Fiyatıda cabası, aynı ebatta Bridgestone veya Michelin alsaydım lastik başına 180 TL (x4 720 TL) fazla verecektim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Çam

Vesile ile Cinturato serisi iyi bir seri ben P7 yi 10 gündür kullanıyorum ilk izlenimlerim iyi oldu. Fiyatıda cabası, aynı ebatta Bridgestone veya Michelin alsaydım lastik başına 180 TL (x4 720 TL) fazla verecektim.

Aynen öyle bende o yüzden pirelli tercih etmeyi düşünüyorum 195/55/15 boyutlarında tanesi 200 TL ye. Pirelli diğer markalara göre bu yıl baya atak yaptı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

P7 Cinturato ile hafta sonu 600 km yol yaptım ve ilk testte de iyi bir seçim yapmışım dedim.

İlk izlenimlerim:

- Kesinlikle çok sessiz bir lastik. (Önceki yaz lastiklerime ve mondeo da ki continental a göre), neredeyse kaymak asfaltta 120 km/s ile rüzgardan başka ses yok :nazar:

- Bu lastik 407'yi bile yumuşatmayı ve bazı sesleri kesmeyi başardı. Özellikle bozuk asfalttaki tıkırtılar gitti.

- gece 110 km/s hızla giderken önüme aniden rüzgarın getirdiği kocaman poşeti köpek sanıp ani bir sağ/sol :f1: manevrası yaptım, araba resmen asflata yapışık ( Argo tabirde sümük :bad: gibi diyorlar :D ) hareket ederek tepkimi karşıladı ve ESP bile devreye girmedi. Ha bu arada poşete çarpmadım :)

- Benzinliğe girişi kaçırdığımı son anda fark ederek (100 km/s) kazık fren yaptım ABS devreye girmeden durdum ve benzinliğe girdim.

Vesile ile ilk izlenimlerim olumlu yönde, hafta sonu seyahati bir çok parametreyi denememe sebep oldu ve neler olabileceğini gördüm. İnşallah ilerleyen kilometrelerde de beni üzmez.

Not: ebat 225/50 ZR17 98W

Yukarıdakilere ek olarak;

Bugün sağanak yağmurda yaklaşık 110 km/s ile giderken test etmek için kazık fren yaptım ABS hiç devreye girmeden ve arabanın başı kıçı sapmadan mükemmel bir şekilde durdum :nazar:

Islak zeminde de benden pekiyi not aldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben 4 taksit 900 liraya almıştım, tanesi 225 Tl. şimdi liste satış fiyatı 235 Tl. olmuş.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Sen birde Connect'te P6'yı gör Furkan..Kamyonete çok konfor kattı gerçekten, frenaja katkısı apayrı..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben 4 taksit 900 liraya almıştım, tanesi 225 Tl. şimdi liste satış fiyatı 235 Tl. olmuş.

lastik satış fiyatındaki istikrarsızlık insanı çıldırtır, aynı ebad için haftaya taktıracağım rakam: 760 TL 7 taksit :crazy: , yani bıktırana kadar haer bayiden fiyat alacaksın durmadan, bıksınlar ki, fiks yapsınlar, yazıktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

lastik satış fiyatındaki istikrarsızlık insanı çıldırtır, aynı ebad için haftaya taktıracağım rakam: 760 TL 7 taksit :crazy: , yani bıktırana kadar haer bayiden fiyat alacaksın durmadan, bıksınlar ki, fiks yapsınlar, yazıktır.

Çağlar abi ben benim lastikler için en iyi fiyatı Eskişehir'den aldım. Bursa, Eskişehir, Bilecik, Sakarya, Adapazarı, Kocaeli ve İstanbul dahil yaklaşık 30 bayiiden fiyat aldım. Eskişehir lastik başına 50 TL ucuz fiyat verdi.

Bu arada ısrarlı tavsiyelerin için tekrar teşekkür ederim Çağlar abi. :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Test sonuçlarınıa bakıp yorumluyoruz, tesadüfen denk gelince de farklı markaları aynı model arabada kullanmış olabiliyoruz, biraz da merak var tabii :fiuw:

bunları kaynar kazana atıp, kaynatmalı. :D

havuç suyu ile

Yorum bağlantısı
Onur Çam

Çağlar abi ben benim lastikler için en iyi fiyatı Eskişehir'den aldım. Bursa, Eskişehir, Bilecik, Sakarya, Adapazarı, Kocaeli ve İstanbul dahil yaklaşık 30 bayiiden fiyat aldım. Eskişehir lastik başına 50 TL ucuz fiyat verdi.

Bu arada ısrarlı tavsiyelerin için tekrar teşekkür ederim Çağlar abi. :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

Eskişehir'deki fiyatlar ucuz ama benim görüşüm kalitesiz lastik satıyorlar mesela goodyear için yazıyorum geçenlerde kış lastiği almak için yaklaşık 10 goodyear bayisine gittim her bayide almanya yapımı lastik sordum hatta bir bayide evet almanya dediler parayı verdim arabaya takarlarken baktım made in poland yazıyor dedim ben baştan sordum almanyamı diye sonra çıkarttırdım :D goodyear için durum böyle tüm bayilerde polonya lastikler var ve süreleri en az 6 aylık bakalım bu sefer pirelli araştırıcam sonuç nasıl olur bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eskişehir'deki fiyatlar ucuz ama benim görüşüm kalitesiz lastik satıyorlar mesela goodyear için yazıyorum geçenlerde kış lastiği almak için yaklaşık 10 goodyear bayisine gittim her bayide almanya yapımı lastik sordum hatta bir bayide evet almanya dediler parayı verdim arabaya takarlarken baktım made in poland yazıyor dedim ben baştan sordum almanyamı diye sonra çıkarttırdım :D goodyear için durum böyle tüm bayilerde polonya lastikler var ve süreleri en az 6 aylık bakalım bu sefer pirelli araştırıcam sonuç nasıl olur bilemiyorum.

Benim lastikler 2012 Şubat 1. hafta üretim geldi. Ama nerede üretildiğine bakmadım açıkçası..

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Pirelliyi oldum olası sevmem.. Connect'in fabrika çıkışı lastkleri pirelliydi bütün yolun sesini aracın içine alıyordu.. Önceki aracımızda da ucuz diye aldık pişman olduk..

Connect'e şimdi lassa aldık kurtulduk.. Bizim araçlara göre değil pirelli binekleri bilemem..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Benim lastikler 2012 Şubat 1. hafta üretim geldi. Ama nerede üretildiğine bakmadım açıkçası..

Benimkiler made in Turkey..

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Bende pirelli p1 almaya karar verdim.175/65/14 ebatlarını kullanıyorum.Fiyat araştırıyorum .

Yorum bağlantısı
Guest Ümit Vaysaloğlu

Bende geçen Pirelli Cinturato p4 aldım.

Gayet güzel lastikler. Yol sesi falan çok uygun seviyede. Ben memnunum. Ama p4 ün p1 den daha yeni bir model olduğunu, daha üstün bir model olduğunu düşünmek yanlıştı galiba. P1 de alınabilirdi. Fakat bunlardan da gayet memnunum.

Bu arada ebat 175/70/13. Fiyat 6 taksit 4 adet toplam 365 tl.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...