İçeriğe Yönlendir

Manuel Cam Kolu Nasıl Sökülür?

Umut Karataş

Recommended Posts

Umut Karataş

Geçen gün arka kapıların döşemesini sökmek istedim ama manuel cam kolunu bir türlü sökemedim. Nasıl sökebilirim acaba bunu arkadaşlar? Sinirden kırmak üzereyken foruma bir danışıyım diyerek bıraktım.

Bir de;

http://www.hepsiburada.com/productDetails....otso35250110001

Bu aparatı aracıma takabilir miyim, herhangi bir sorunla karşılaşırmıyım?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Cam kolu ile kapı döşemesinin arasından ince bir tornavida sokulur. Cam kolunun göbeğinde bir tane şöyle 1 lira boyutlarında bir segman vardır tel şeklinde. Onu kurtardınız mı kol gelir kendiliğinden..Focusu tam bilmiyorum ama söktüğüm Cam kolları genelde böyleydi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Bende focusun tum parcalarinin nasil sokulecegine dair bir kitap var. Orada, araya kalin bir bezi ikiye katlayarak sokun diyor.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
Bende focusun tum parcalarinin nasil sokulecegine dair bir kitap var. Orada, araya kalin bir bezi ikiye katlayarak sokun diyor.

Nasıl yani? Tam anlayamadım, kitapta başka bir şey yazmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

O kitapların toyota için olanını görmüştüm :) Gelriken bir iki de ondan getirsen :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cam kolu ile kapı döşemesinin arasından ince bir tornavida sokulur. Cam kolunun göbeğinde bir tane şöyle 1 lira boyutlarında bir segman vardır tel şeklinde. Onu kurtardınız mı kol gelir kendiliğinden..Focusu tam bilmiyorum ama söktüğüm Cam kolları genelde böyleydi..

tarifin süper, okuyuunca, bildiğimi de unuttum. Segmana dikkat edin, sökmeyi başarırısanız füze gibi fırlar, bulmanız da imkansız. Yeni kol almanız lazım.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
tarifin süper, okuyuunca, bildiğimi de unuttum. Segmana dikkat edin, sökmeyi başarırısanız füze gibi fırlar, bulmanız da imkansız. Yeni kol almanız lazım.

O zaman daha sağlıklı bir sökme metodu var mı Çağlar abi? Ayrıca geri takabilecek şekilde sökmem lazım. Ayrıca linkteki cam kaldırma modülü için bir yorumunuz var mı?

http://www.hepsiburada.com/productDetails....otso35250110001

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Büyük ihtimalle söktükten sonra tekrar takamayacaksınız..Daha 2 gün önce renault 9 un kolunu söktük.İçindeki segman girdiği kanalı kırmış tekrar taktık ama gevşek oldu.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

sekman penseleri var ucu sivri ama pense şeklinde ama pensenin tam aksine çalışıyo yani ters çalışıyor, o olduktan sonra kolayca sökebilirsiniz bence, bizim usta öle yapmıştı 10 sn sürmüştü...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet illa ki vardır bir yöntemi.Yoksa her sökmeden sonra parça değişecekse nereden geliyor bu değirmenin suyu :)

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
sekman penseleri var ucu sivri ama pense şeklinde ama pensenin tam aksine çalışıyo yani ters çalışıyor, o olduktan sonra kolayca sökebilirsiniz bence, bizim usta öle yapmıştı 10 sn sürmüştü...

Evet biliyorum sekman pensesini, yalnız o pensenin ucunu sokacak sekman deliklerini bulmak gerek bir de...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydın

selamlar.

ben kapı açma kollarının yuvasına led takmak için ikisinide kolaylıkla söküp taktım anlatayım.

1- elime biraz uzun tel aldım ucunu hanımların el işi yaıtıkları tığ gibi kıvırdım ve arkasınıda elimle rahatça kullanabilmem için büktümm.

2- kapı açma kolunun arkasında bir halka gibi kolun dip bölümü var orayı kapı yüzünü iterek arayı açtım.

3- gözümle o aralanan aralıktan sekmanın arkası yukarıya gelecek şekilde kolu çevirdim.

4- yukarıda kalan sekmanın teline yaptığım kancayı (TI

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...