İçeriğe Yönlendir

Yaşasın Beyaz Inci Gücü, 2002 Focus Sedan 2,0

Anil Berke Kavraal

Recommended Posts

Anil Berke Kavraal

şeffaf sinyallerde karartılmş olanlarda hoşuma gitmiyor benim bu turuncu renk güzel hatta volvolardaki gibi sabit yanan turuncu park lambalarına hastayımdır :wub:

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Harbiden çok güzel çalışmalar olmuş. Emeğinize sağlık güle güle kullanın....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Anil Berke Kavraal

follow me home modifiyesi yapmaktayım Mustafa Bağseven'in yardımıyla bir iki sorun kaldı onlarıda yarın çözebilirsem video yla beraber paylaşıcam detayları çok heyecanlıyım :dribble:

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bugun tetikleme sistemini denerken bir sorun oldugunu farkettik sistem kapı kilitlerinden gelicek olan + tetiklemeye göre ayarlanmıştı fakat focusta kapı kilitlerine giden tetikler - çıktı bu yuzden tekrar yeniden hazırlıyor şu anda bende hazırlıklarımı yaptım bekliyorum.

Bu arada bir soru sorucam yaptırdıgım elektrikçi sislerin yanması için olan elektrik hattını teybe giden hattan çekmiş. 15A lik bir sigortaya baglı bu hat bugun yanlışlıkla sigortasını attırdıgımda farkettim bunu bir sorun olur mu sizce?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bir de birşey daha sormam lazım kapılar kilitlenirken ve açılırken kapı kilitlerine gelen tetikleme kablolarını bulmanın kolay bir yolu varmı ? daha önce açıp hangi kablonun nerde oldugunu bilen yada merkezi kilit sisteminin merkezinden çıkışları kontrol edebilceğim bir yer bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada bir soru sorucam yaptırdıgım elektrikçi sislerin yanması için olan elektrik hattını teybe giden hattan çekmiş. 15A lik bir sigortaya baglı bu hat bugun yanlışlıkla sigortasını attırdıgımda farkettim bunu bir sorun olur mu sizce?

Senin arabanda orjinal sis yok mu zaten.. Niye uğraştınız buralarla.. Ya da kaçırdığım bişeyler mi var.. Daha eskileri mi okumalıyım... ?

bir de birşey daha sormam lazım kapılar kilitlenirken ve açılırken kapı kilitlerine gelen tetikleme kablolarını bulmanın kolay bir yolu varmı ? daha önce açıp hangi kablonun nerde oldugunu bilen yada merkezi kilit sisteminin merkezinden çıkışları kontrol edebilceğim bir yer bilen varmı?

Benim araba + tetik çalışıyor.. Seninki de öyledir...

En kolay yolu, sürücü kapısındaki kilide giren sokete anlık gelen elektriği bulmaktır...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Senin arabanda orjinal sis yok mu zaten.. Niye uğraştınız buralarla.. Ya da kaçırdığım bişeyler mi var.. Daha eskileri mi okumalıyım... ?

Benim araba + tetik çalışıyor.. Seninki de öyledir...

En kolay yolu, sürücü kapısındaki kilide giren sokete anlık gelen elektriği bulmaktır...

follow me home tarzında bir çalışma yapmaya çalışıyorum o yuzden. Sistem şu şekilde çalışıyor kumandadan kapıya kapama sinyali gidince sisler 15 saniye kadar yanıp kendiliğinden sönecek. Aynı şekilde kapılar açıldıgındada bu şekilde çalışacak. Ben dün elektrikçiye gittim bu tetiklerden hat çekmesini istedim çekti fakat bana - oldugunu söyledi tetiklerin ve takamadım elimdeki cihazı.

Bu elektriği bulmanın kolay bir yolu yada nasıl yapacağıma dair bir ipucunuz varmı 25tl aldı ama doğru çekmediyse kendim bulup gidip konuşsam mı acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
follow me home tarzında bir çalışma yapmaya çalışıyorum o yuzden. Sistem şu şekilde çalışıyor kumandadan kapıya kapama sinyali gidince sisler 15 saniye kadar yanıp kendiliğinden sönecek. Aynı şekilde kapılar açıldıgındada bu şekilde çalışacak. Ben dün elektrikçiye gittim bu tetiklerden hat çekmesini istedim çekti fakat bana - oldugunu söyledi tetiklerin ve takamadım elimdeki cihazı.

Bu elektriği bulmanın kolay bir yolu yada nasıl yapacağıma dair bir ipucunuz varmı 25tl aldı ama doğru çekmediyse kendim bulup gidip konuşsam mı acaba?

Valla geçen gün bana lazım oldu... ilk denemede buldum kilitten... Ama araba tarafında nerdedir bilmiyorum ve + olacağı kanatindeyim..

Fordun... Mondeoda +, focusta - tetik kullanacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Valla geçen gün bana lazım oldu... ilk denemede buldum kilitten... Ama araba tarafında nerdedir bilmiyorum ve + olacağı kanatindeyim..

Fordun... Mondeoda +, focusta - tetik kullanacağını sanmıyorum...

kapı direğinde alttaki parçayı sökünce kocaman bir soket var onunda hemen arkasında kalın bir kablo toplulugu var onun içinden buldu usta ve eksi oldugunu söyledi en iyisi ben bu adamların gidip tepesine çökeyim bir peki bu tetikleri test ederken baglanacak olan ışık 1 saniye kdr yanıp sonra sönecek mi bu şekilde mi kontrolunu sağlayabilirim dogru kabloda oldgumu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
peki bu tetikleri test ederken baglanacak olan ışık 1 saniye kdr yanıp sonra sönecek mi bu şekilde mi kontrolunu sağlayabilirim dogru kabloda oldgumu ?

Evet... oto elektrikçilerin kullandığı kontrol kalmelerinden al... Bir uca şasi verirsin.. diğer ucu kabloya saplar, kapıyı kilitlersin.. 2 saniye falan yanıyor..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

teşekkür ederim yarın birde o kontrol kaleminden alayım bulunsun o da çantada hemde denemiş olurum sıkıntı çıkmaz...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Evet... oto elektrikçilerin kullandığı kontrol kalmelerinden al... Bir uca şasi verirsin.. diğer ucu kabloya saplar, kapıyı kilitlersin.. 2 saniye falan yanıyor..

evet buldum bugun kabloları o aletten alınca :unsure2::D + tetiklermiş onu öğrenmiş oldum... fakat çok enteresan diğer buldugumuz eksi kablolalara + bagladıgımda kapılar açılıp kilitleniyordu. Acaba o bulduklarım neyin kablolarıydı :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
evet buldum bugun kabloları o aletten alınca :unsure2::D + tetiklermiş onu öğrenmiş oldum... fakat çok enteresan diğer buldugumuz eksi kablolalara + bagladıgımda kapılar açılıp kilitleniyordu. Acaba o bulduklarım neyin kablolarıydı :D

Diğer buldukların ne, bilmiyorum ama.. Doğruyu bulduğundan eminim..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ve sonunda follow me home da bitti ve çok güzel oldu çok mutluyum :)

Mustafa Bağseven'e sabrı için ve emmi ye bilgiler için çok teşekkür ederim.

Sistem şu şekilde çalışıyor kumandayla kapıyı açtığınızda sisler 25 saniye kadar yanık kalıp ardından kapanıyor aynı şekilde kapattığınızdada 25 saniye yanık kalıp kapanıyor. 25 saniye sabit bir değer değil 15-25-35 saniye değerleri arasından bir düğme yardımıyla seçebiliryorsunuz. Benim için 25 uygun oldu.

Kabloları çekerken sizlerden öğrendiğim makaron kullandım birleşim yerlernde sigorta kutusunun oralarda bir yerede yerleştirdim devresini.

umarım beğenirsiniz :fiuw:

Devre bu şekilde üzerindeki düğmeden zaman ayarlanabiliyor led de sistemin aktif olup olmadığını kontrol etmek amaçlı.

Elimin oldugu yerdeki 2 kablo biri açma biri kapama olmak üzere kapı kilitlerine giden tetikler.

yandaki 2 kablo 12v besleme

tek olanda sislere giden ...

img3412o.jpg

bu şekilde sisler yanıyor sadece ...

img3419o.jpg

Burdada videosu var 25 saniye videoda beklemek biraz sıkıcı oluyor ama gece oldugunda nimet gibi bişey :good1:

Ford Focus - Follow me Home

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ve bunun ardından 19 mayısta yazlığa gitmiştik çektim arabayı evin önüne aldım kovamı ve bütün temizlk malzemelerimi bir güzel temizledim üzerine de bir cila attım işte en güzel modifiye arabayı temizlemek kaymak gibi arabanın üstü :)

önce birgüzel cilalı şampuanla yıkadım ardından zift temizleyici bir ürün almştım çok etkili tavsiye ederim onunla nokta nokta olan ziftleri temizledm tekrar yıkadım arabayı bide üzerine 2 kat cila attım :fiuw::good1:

çok güzel oldu pırıl pırıl parlıyor ...

malzeme listesi :)

img3403j.jpg

img3405j.jpg

img3407j.jpg

jant temizleyici sıvı ve jant aralarını temizlemek için aldığım fırça ...

img3408l.jpg

bugune kadar kullandıgım en güzel lastik siyahlatıcı kıbrıstan getiriyorum bunu buralarda göremedim hiç ... ayda bir kez sürüyorum yeterli oluyor

img3437a.jpg

ve sonuçlar :)

img3465gv.jpg

img3398e.jpg

img3394z.jpg

img3455y.jpg

ve sonunda stickerim yanlarını kestim daha güzel oldu....

img3425k.jpg

img3432t.jpg

buda arabama aldığım ilk hediyeydi cd çantası :) ebayden..

img3415u.jpg

biraz çok fotoğraf oldu sanırım gaza geldim :fiuw::good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Foolow me home güzel olmuş... Nerden aldın kaça aldın...

Sticker'ı kesmek güzel fikir... Çok yakışmış...

Güle güle kullan...

Kafama takılan bir şey var...

Sislerin elektriği direk modülden mi çıkıyor... Role kullanmadın mı ?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Foolow me home güzel olmuş... Nerden aldın kaça aldın...

Sticker'ı kesmek güzel fikir... Çok yakışmış...

Güle güle kullan...

Kafama takılan bir şey var...

Sislerin elektriği direk modülden mi çıkıyor... Role kullanmadın mı ?

teşekkür ederim

geceuçuşu ndaki Mustafa Bağseven yaptı modulu programını devresini o hazırladı devre içinde röle var ve sislerin elektriği direk modülden çıkıyor...

modulu kendisinden 60 liraya aldım kargo dahil Konya'dan hazırlayıp yolladı bana hatta birsürü sorun yaşadık başta çokta yardımcı oluyor kendisi oldukça ilgili biri ...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
teşekkür ederim

geceuçuşu ndaki Mustafa Bağseven yaptı modulu programını devresini o hazırladı devre içinde röle var ve sislerin elektriği direk modülden çıkıyor...

modulu kendisinden 60 liraya aldım kargo dahil Konya'dan hazırlayıp yolladı bana hatta birsürü sorun yaşadık başta çokta yardımcı oluyor kendisi oldukça ilgili biri ...

Mustafa, becerikli ve bilgili birisi...

Elektronik olarak yapamayacağı yok.. Hayal etmesi yeter...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Adem Tarı

Focus'a en çok yakışan renk kanımca beyaz.

Aracınız çok güzel, Allah nazarlardan sakınsın... :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Focus'a en çok yakışan renk kanımca beyaz.

Aracınız çok güzel, Allah nazarlardan sakınsın... :nazar:

çok teşekkür ederim Adem Bey...

biraz uzaktayım bu aralar kapalı garajda tozlanıyor cuma günkü iş görüşmem iyi sonuçlanırsa getircem yanıma arabamı :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)

ve amerikan panjurumuda taktırdım teşekkürler MTK :blush:

dönme mekanizması orjinal amerikan logonun tek bacağını kesip diğer bacağına yay takarak yapıldı...

foto1

img9305m.jpg

foto2

img9303m.jpg

yanarken güzel bir fotograf çekmemişim takılırken telefonla çektiğim bu var...

foto3

img9310m.jpg

foto4

img1057e.jpg

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Panjur arabanın güzelliğini tamamlamış, Allah kaza bela vermesin...:blush: Fotoların ufaklarını yüklersen biz değiştiririz... :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Çok yakışmış...

çok teşekkür ederim :) emmi bu arada nevşehir deki bimeks in magaza müdür yardımcısı arkadaşımmış aklında olsun bir sorun olursa orayla ilgili yardımcı olmaya çalışırım :)

Panjur arabanın güzelliğini tamamlamış, Allah kaza bela vermesin...:D Fotoların ufaklarını yüklersen biz değiştiririz... :good1:

çok teşekkür ederim Serkan fotoları yukluyorum zaten boyutları epey büyük kalmış farketmemişim :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...