İçeriğe Yönlendir

Oto Branda

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Bence hiç alma, kaliteli bir wax al, UV koruması olsun, bunu kullan bırak kalsın güneşte.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Reçine falan önemsiz, ben onları cilalı şampuanla bile çıkarabiliyorum, yeterki wax düzgün atılsın, branda bez ise dahada tehlikeli, tozu içine alır ve hareket ederse zımpara gibi yapar, branda rüzgarsız yada kapalı ortamda falan iyi, ayrıca asla ıslanmamalı ve içine nem almamalı, yoksa güneşte anında boyanız kabarır, emin olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Altı bez müflonlu hazır , sıcak pres baskılı çadır kullandığında, araba nemli olmayıp ve teniz olduğunda , 3 günde bir havalandırdığında ömür boyu kullanabilirsin. Dikkat etmen gereken kurallara uyman lazım. Kurallara uyduğunda hiç bir zararı yok. Don havalarda çadır arabaya yapışmışsa o gün arabayı unutacaksın ... gibi...

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bende branda kullanıyorum. şu anda tatil nedeniyle adana dayım.adana nın güneşini wax bile korumaz.anca kaliteli boya koruma yapmak lazım.onun yerine branda kullanıyorum.çizileceğini biliyorum.

geçen gün bir yerde işim vardı.öğlen araba güneş de kaldı.ön konsol da ki torpido da kgs kartı eriyip akmıştı. varsın çizilsin pastayla gideririz başka çarem yok.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Usulünce ve bilinçli kullanılırsa her zaman faydası olur..

Bu sıcak yaz mevsimde bez kumaş çadır kullanılmasını tavsiye ederim nefes alan kumaş olduğu için araçın içinde nem yapmaz reçinelerden ve güneşin kızgın yakıcı sıcağından korur..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende branda kullanıyorum. şu anda tatil nedeniyle adana dayım.adana nın güneşini wax bile korumaz.anca kaliteli boya koruma yapmak lazım.onun yerine branda kullanıyorum.çizileceğini biliyorum.

geçen gün bir yerde işim vardı.öğlen araba güneş de kaldı.ön konsol da ki torpido da kgs kartı eriyip akmıştı. varsın çizilsin pastayla gideririz başka çarem yok.

Kaliteli boya korumanın feriştahı bile olsa, sıcaktan koruma falan yapamaz, boyaya zarar veren ana etken UV dir, 40 tl. lik kaliteli bir Wax bunu halleder, başkada birşey gerekmez, çizilmeden nano vs ne olursa olsun zaten koruyamaz, hepsi masal bunların, sıcaktan branda vs. korumaz, sıcak zaten normalde birşey yapmaz, brandalı araç daha beter ısınır, ölçün yada araç içinde oturun anında anlayacaksınız, branda ancak toz toprak vs. gibi şeyelerden rüzgarsız havada kısa süreli korumada kullanılır, yada kapalı garajda araba tozlanmasın diye özel bez brandalar kullanılır.

Miflonlu kaynaklı naylon branda da olsa farketmez, boya katilidir, ancak çamın altına park ediyorsanız kısa süreli korumada kullanın, yok arabanın üstüne birşey gelmiyorsa yapacağınız basit, sadece Wax ve camlara reflektiv güneş perdesi, başka hiçbirşeye gerek yok, ısıdan koruma zaten imkansız, ancak kapalı garaj yada gölge yer ısıdan kurtarır.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bunlara gerek yokki, boyaya wax at, camlarada yansıtıcı, bundan daha iyi korur ve sıfır zarar verir.

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg&#246z

Herkes arabasına wax atmıyor Boya koruma diye pasta cila karışımı ucuz cilalar kullanıyor.Kendi aracımda collinite 476 kullanıyorum bitince fk 1000 deneyecem..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hiç uğraşma, Turtle wax Platinum serisi wax al geç, fazla uğraşmaya gerek bile yok, pro ürünler para bolsa-kendin yapamıyorsan kullanılır bence. Dediğimi 3-4 ayda bir kullan ve sonax hızlı cilayıda 2 yıkamada bir kullan yeter.

TURTLE-WAX-500ml-PLATINUM-CILA__21444954_0.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ayrıca bastırıp yedirilme diye bir derdi yoktur, wax boya üzerinde kalan bir katman, boyaya işlemez ve ovalama gerekmez, ovalama yedirme gerektiren cila ve pasta dır.

Ped' le daha kolay uygulanır, ped 'i ıslatıp sıkacaksınız, hafif nemli olacak, azıcık wax sürüp kafanıza göre, dairesel düz farketmez, ince bir tabaka halinde süreceksiniz, kalın sürmeyin, çıkarması zor olur ve boşa wax harcarsınız, ıslak bezle silince nasıl su izi kalır o şekilde süreceksiniz yani, küçük alanlarda uygulayın, mesala kapının yarısına sürün 10-15 sn bekleyin ve bastımadan mikrofiber bezle silin, silerken abanmayın sakın, tabakayı komple silmiş olusunuz, yavaş ve yumuşak olun, kısım kısım uygulayın o kadar. Tüm araba bitince bezle son kez bastırmadan bir kez daha silin ve birkaç saat ıslatmayın.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Üstündağ

Modoko yu bilen bilir mobilya cilalarının  bacasından gelen boyalar  araca üstüne geliyor. Bu sorunu engellemek için üstüne bez branda yaptırmayı düşünüyorum ama boyaya zarar verir mi?

F1CE6nT.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Amerikan bezi denilen kalın kumaşlar var.Onlardan hazırlatır ve örterseniz sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bez branda mutlaka zarar verecektir. Rüzgarın etkisiyle branda arasına giren tozlar zımpara görevi üstlenecektir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Adakoğlu

Tahir beyin dediği gibi Kalın kumaş bezden yaptırırsanız bir de beyaz,birşey olmaz.Bilirsiniz güneş yanığından sonra ikinci sırada branda yanıkları vardır.Ama genelde bu yanıklar naylon brandalardan olur.Sizin amacınız işyerlerinin atıklarından korumak olduğu için aracınızı günlerce direkt güneşte bırakılmadığı sürece hiç bir sıkıntı olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Eryigit

Brandaya dikkat derim, çünkü ıslak kapanan branda boya ya ve vernik e felaket zarar verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Uzun sürede ne olursa olsun zarar verir. Çevrenizde kapalı garaj vs varsa en ideali olacaktır. Yada hergün yıkanacak  ;)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

herkes aynı şeyi söylüyor branda boyaya zarar verir diye.

dayım aracında yıllardan beri yaz kış branda ile sokak ortasında durur hiç bir zarar verdiğini görmedim.

ilk aracı 92 tempra siyah 2005 yılında sattı boyası orjinaldi ve hiçbir sorunuda yoktu.

şimdi 2000 bora var gri renk oda 2005den beri branda altında bekler hiçbir sorun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

herkes aynı şeyi söylüyor branda boyaya zarar verir diye.

dayım aracında yıllardan beri yaz kış branda ile sokak ortasında durur hiç bir zarar verdiğini görmedim.

ilk aracı 92 tempra siyah 2005 yılında sattı boyası orjinaldi ve hiçbir sorunuda yoktu.

şimdi 2000 bora var gri renk oda 2005den beri branda altında bekler hiçbir sorun

Siz fark etmemişsinizdir. Mutlaka zararı olur..Branda tipine bağlı olarak zarar boyutu değişir sadece..

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

ömrümde bir kez branda aldım,taktığım ilk gece köpek parçaladı,bazen branda kendini bile koruyamıyor :biggrin:

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Ertuğrul

branda boyayı mahveder, bezde hiç bir sıkıntı olmaz hava aldığı için , brandadan hava geçmediği için arabayı terletir o yüzden boyaya zarar verirr..

Yorum bağlantısı
Emre Üstündağ

Araç gölgede duracak bez de sıkıntı çıkar mı ?  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...