İçeriğe Yönlendir

Bmw E46 Carpc Project

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Yasir Uslan

E tabiki ssd olacak :) Normal hdd takılmaz buna :)

Bacanak'la biz de yapacağız böyle bir şey. Ekranın çerçevesi olayı biraz düşündürüyor. Bacanak eski bir teyp buldu onun kasasını ve ön panelini kullanacağız galiba. Bittiğinde bu car pc olayı yeni standartlara kavuşmuş olacak. ;) Araca kendimiz can bus döşeyip ne kadar kontrol edilecek şey varsa ekrana getiriceğiz. Diyeyim daha da detay vermeyeyim. :)

Araç satılık :D

Dur daha elimiz değmedi explorer'a, hemen satılır mı? :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yasir abi, geçen yaz muğladaydım. Murat hocamla oturduk tanıştık, O zaman görmeliydin, kaçırdın treni :D

Bu arada o yapacağınız şeylerin çoğu reno concorde aracı olan bir cavur seneler önce harika bir şekilde yapmıştı. tüm göstergeler 2 adet 7 inç monitörle dash kısmında idi. Sinyalinden bilmem nesine kadar :D Zor birşey değli sizin için.

Benim araçta da sürekli OBDII ve LPG kabloları takılı dururdu.

Normal HDD olayına gelince, hiç sorunsuz çatır çatır çalışıyor Yasir abi. Hiç aklınıza sakat bir durum gelmesin. O kadar bass titreşiminde zıpzıp zıplayan aracımda bir tane bile bad sector oluşumu olmadı.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yasir abi, geçen yaz muğladaydım. Murat hocamla oturduk tanıştık, O zaman görmeliydin, kaçırdın treni :D

Bu arada o yapacağınız şeylerin çoğu reno concorde aracı olan bir cavur seneler önce harika bir şekilde yapmıştı. tüm göstergeler 2 adet 7 inç monitörle dash kısmında idi. Sinyalinden bilmem nesine kadar :D Zor birşey değli sizin için.

Normal HDD olayına gelince, hiç sorunsuz çatır çatır çalışıyor Yasir abi. Hiç aklınıza sakat bir durum gelmesin. O kadar bass titreşiminde zıpzıp zıplayan aracımda bir tane bile bad sector oluşumu olmadı.

Denizli Muğla nedir ki? Şimdi çıksak güneş batmadan ordayız. :) Yakın bir tarihte geleceğim oraya, uğramaya çalışırım. O zaman görürüz artık explorer'ı.

Bahsettiğin videoyu hatırlıyorum. Mekanik sorunları aşabilirsek elektronik olarak çok daha farklı olacak bizimki. Aracın mevcut göstergelere dokunmadan sadece carputer olayına bağlayacağız her şeyi.

SSD ler bayağı ucuzladı. Niye risk alalım ki? SSD iyidir :) Ses yok, ısınma yok, sallantı sorun değil :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

SSD lere takılma abi okadar. Ne ısınma ne başka bir şey olmayacak, emin ol. Sağğğnii gibi IT cilerin mal zatma projesi bunlar sadece :p

Bu halinden eser kalmadı şimdi :(

1003689u.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Concorde olsa iyi, Renault 5'e yaptılar onu :D

SSD lere takılma abi okadar. Ne ısınma ne başka bir şey olmayacak, emin ol. Sağğğnii gibi IT cilerin mal zatma projesi bunlar sadece :p

Ulen neyi satacağım ben :D Kendi evimde kullanıyorum, şirketimde kullanıyorum. Annemin netbook'unda bile var. Daha ne olsun :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Ulen neyi satacağım ben :D Kendi evimde kullanıyorum, şirketimde kullanıyorum. Annemin netbook'unda bile var. Daha ne olsun :D

Hee hızı da cabası :) SSD iyidir güzeldir gereklidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Hee hızı da cabası :) SSD iyidir güzeldir gereklidir.

10 saniyelik bir olay için o kadar fazla para vermek günah. SSD teknolojisi şuan bize erken derim ve Deli delidir tampona oturmadıktan sonra der kaçarım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

10 saniyelik bir olay için o kadar fazla para vermek günah. SSD teknolojisi şuan bize erken derim ve Deli delidir tampona oturmadıktan sonra der kaçarım :D

Her gün açıp kapadığını düşünsene, 10'ar saniyeden :)

Şu an teknolojisi ucuzladı aslında. GB başı 1$ a kadar geldi neredeyse. İlk çıktığında 4$ falandı ve şimdiki hızlar hayaldı :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

100 liraya 750 lik usb diskler satılıyor, Dediğim gibi henüz çok erken.

Sökerim içindeki diski Carputerde kullanırım babalar gibi. Hiçbir sarsıntı sorunu yaşamadan.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Hakan'ım neden ısrar ediyosun kardeşim. Sistem için 20-30 GB ssd alırız, yanına 500 GB hdd koyarız. Yada 4 tane ssd alır raid yaparız :p Alla alla yav. Belkim para bize batıyor. :D Hadi bakim hemen 500 lük ssd siparişi ver ordan kendine. :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Para varsa çöpte bol miktar, silineni geri al diyip alışveriş yapınız canım tutan mı var :p Aaa :) Ama bende o kadar yok. Olsa bile verecek göz yok :D moolalılaa gaddar da deli değelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Açılma meselesi değil yav, ben sunucu için diyorum.

Ha macbookuma da taktım ssd orası ayrı. :)

Bu adama da kimse sormadı yahu. Anlat Yavuz'um Selim'im Bilgin'im nedir bu ssd alınır mı ? Verilen para günah mıdır? :p CarPc için olur mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özdemir Deniz

Hatırlatayım dedim :)

ısparta toplantısında da çekmişlerdi ama, ben de bir ara çekip ekleyeyim abi, malum dönem sonu, not vs :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ısparta toplantısında da çekmişlerdi ama, ben de bir ara çekip ekleyeyim abi, malum dönem sonu, not vs :D

Hocam benim kağıdımı okudunuz muuuuu :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kargacık burgacık yazmışın, okunmuyo Sağni. :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kargacık burgacık yazmışın, okunmuyo Sağni. :p

Enee, zaten boş vermiştim kiiii :crazy:

Deli deliyi görünce hesabııııı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Enee, zaten boş vermiştim kiiii :crazy:

Deli deliyi görünce hesabııııı

Seni Özdemir Hoca'ya söylemezsem olm. :punish:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

maalesef ciğerim, piston aşağı indi. Bütlerde direnmeye devam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

maalesef ciğerim, piston aşağı indi. Bütlerde direnmeye devam :D

En korktuğumdu ha, hiç büte falan kalmadım. 5 senelik okulu 4 senede bitirmiş adamım :sunny:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

En korktuğumdu ha, hiç büte falan kalmadım. 5 senelik okulu 4 senede bitirmiş adamım :sunny:

Yanlışlık olmuştur. Şimdi ihbar ediyorum... :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...