İçeriğe Yönlendir

Bmw E46 Carpc Project

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Caner Güneş

diyecek laf yok. ses sisteminde ipod u kullanacak derken, ortaya çıkanlar inanılmaz. emeğine sağlık abi. :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
sarsıntı problemini harddiskin altına koyduğum lastik takozlarla kısmen azalttım. şimdi kasa bagaja konacağına göre kasa altına da yaylı bir sistem düşüneceğim.

Harddiske ayrı delikli hava alacak şekilde bir kutu tasarlansa, hdd de bunun içinde olsa, sonra bu kutu 6 tarafından küçük yaylar vasıtası ile bir yere monte edilse, güzel olmaz mı? :) Tüm boyutlarda darbeyi emer, küçük küçük yaycıklar çok basit yapılır gibime geliyor. Kalemin etrafına tel sararak bile yapılır.

Yazılım olarak ta şunu söyleyeyim. riderunner altında foobar çalıştırılarak ve foobar' ın dsp plugini ilave edilerek hem ana ünite hem ses işlemcisini ekarte etmiş olunur.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

şimdilik centrafuse'un ayarlarını yaptım. ilk denemeleri onunla yapıp evde RR'ı öğrenmeye çalışacağım. Hakan kafanı ağrıtabilirim :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sorun değil :) Ben indirdim hepsini, pc de hazır bekliyor ki zaten işyerimde denemiştim. İşyerimde benim pc düğün amfisi dedikleri şeye bağlı, orda dsp pluginiyle kanal ayrıştırdım falan. Üst katta bas altkatta normal sesler çalıyordu :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

süper fiyat. çerçeve önemli değil nasılsa parçalanacak..

bu arada 4 saat sürdü montaj yapıldı. Şu anda çok şükür sorunsuz çalışıyor. Fotolar yarın :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hakikaten ben de gördüğümde şaşırdım 95 dolar gibi bir fiyata şok oldum :) Hemen zıpladım.

Fotoları ayrıntılı olarak bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı
Sefa Aras
TuneUp Utilities programı ile açılış ekranını değiştirdim:

dscf4183e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ana Ekran:

dscf4184i.jpg

Müzik ekranı:

dscf4185.jpg

Video Ekranı:

dscf4186b.jpg

OBDII ayarları:

dscf4189u.jpg

Windows Ekranı

dscf4190u.jpg

tatbikatın sonucu araçta tespit ettim hakikaten süper bir cihaz resimde görüldüğünden çok daha iyi , özellikle gece mini laptopla ön konsolda seyahat ediyor olmak, bilgisayar tutkunları için vazgeçilmez bir seçim olacaktır. Yeni üretimlerin devamı dileğiyle ellerine sağlık..

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Yaklaşık 3.5 saat süren montajı dün hallettik. Kasayı bagaja koydum. Şu an sarsıntı problemi çözülene kadar idareten duruyor. Herharngi bir yere sabitlemedim. Kasadan ön tarafa epey bir kablo gitti. Vga, dokunmatik ekran için usb. Power için ikili kablo. Ses uzatma kablosu. Daha henuz çekilecek kablo bitmedi. Telefon için kullanılacak mikrofon kablosu ve kolçağın içine koyulacak 2.0 USB Hub kablosu çekilecek. Şimdilik ilk denemeler sorunsuz ilerliyor. Isınma problemi yok. PSU kontakla beraber PC'yi çok iyi kontrol ediyor.

En zor kısmı montajın (ki o kısımları fotograflamayı unutmuşum) aracın orjinal teybini taşıdığımız kısımlardı. Hem preamplifikatör olarak kullanalaım hem de direksiyon kumandaları ve telefon ölmesin diye araç teybini söküp atmadık. Yaklaşık 16 tane kabloyu tek tek uzatarak orjinal teybi torpido gözüne aktardık :keyifli: teyp de oraya güzelce sığdı ve sorunsuz her fonksiyonu çalışır şekilde devam ediyor..

İşte montaj sonrası resimler....

resim_446447574.JPG

resim_259172486.JPG

resim_398737544.JPG

resim_467941215.JPG

resim_918939828.JPG

bu arada ekran kontrol düğme kısmına tam uğraşamadım. Işıklandırması yapılacak ve çakmağa kadar uzatacağım muhtemelen. Ama teorik olarak çalışıyor :)

resim_921728043.JPG

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Şu anda sistem durumu:

MEDIA PLAYER.. çalışıyor

MEDIA MANAGER...çalışıyor

SATELLITE RADIO.. uydu yayını konusunda bilgim yok. araştırma yapıyorum

FM RADIO.. bir radyo kiti gerekiyor. pci tv&radyo kartı bile yetiyormuş. Deneyeceğim. Olmadı usb'den çalışanını alacağım.

AUDIO MIXER..çalışıyor

BLUETOOTH PHONE INTEGRATION...çalışıyor. konuşma sırasında yankı var. çözmeye çalışıyorum.

GPS NAVIGATION..yurtdışına çıktığımda veya ebay'den usb gps alacağım. 30 lira civarında. o zaman İGO8 le beraber çalışacak.

WEB BROWSER..çalışıyor.

FREE WEATHER PLUGIN..net bağlantısı ile çalışıyor.

REAR CAMERA.. denendi. kamera montaj yapacak yer buldugumda hazır çalışmaya.

DVD PLAYER...çalışıyor.

OBD-II: ENGINE DIAGNOSTICS..obdII kablo lazım.

MP3 PLAYER SUPPORT...çalışıyor.

TV TUNER..tv kartı bekliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)
En zor kısmı montajın (ki o kısımları fotograflamayı unutmuşum) aracın orjinal teybini taşıdığımız kısımlardı

En güzel kısmı unutmuşsunuz :keyifli: Valla süper olmuş, ellerinize sağlık.. Aceba diyorum orjinal teybin direksiyondaki kumandaları klavye devresi ile birleştirilerek, Tab, asşağı ve yukarı yön tuşları ve Enter tuşları olarak kullanılabilir mi?

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

orası için farklı düşüncelerimiz var. haberleşmede kullanılan i-bus protokolünü çözüp rs232'ye çevirip pc de istediğimiz kısımlara emir vermek için kullanacağız.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hüoups :D Şıkır şıkırr :)) Hayırlı olsunn Özdemir usta. Darısı tez ve temiz vakitte başıma artıkın :) Hemen aklıma gelmişken sorayım PicoPSU var onu araştırdın mı hiç? Daha küçük ve daha ekonomik gözüküyor. 150 watt olanı shipping dahil 39 dolerosa buldum da :)

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Fabrikasyon olsa ancak bu kadar güzel olabilirdi herhal...

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Özdemir hocam kutluyorum. Gerçekten harika olmuş. BMW Mühendisleri bile kıskanır bu çalışmayı. :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
orası için farklı düşüncelerimiz var. haberleşmede kullanılan i-bus protokolünü çözüp rs232'ye çevirip pc de istediğimiz kısımlara emir vermek için kullanacağız.

Yok artık. :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
Hüoups :) Şıkır şıkırr :) ) Hayırlı olsunn Özdemir usta. Darısı tez ve temiz vakitte başıma artıkın :) Hemen aklıma gelmişken sorayım PicoPSU var onu araştırdın mı hiç? Daha küçük ve daha ekonomik gözüküyor. 150 watt olanı shipping dahil 39 dolerosa buldum da :)

elimde var bir tane, çalıştırmadı benim ana kartı. power good ucu sorunlu cihazın. bizim analogcu bir arkadas bakacak, düzeltirse gönderirirm :blink:

Fabrikasyon olsa ancak bu kadar güzel olabilirdi herhal...

teşekkürler ;)

Özdemir hocam kutluyorum. Gerçekten harika olmuş. BMW Mühendisleri bile kıskanır bu çalışmayı. :)

teşekkürler hemşehrim. ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Sipariş ettim ben artık :) intel d945gclf2 anakartla şıkır şıkır çalıştığını belirtmişler üretici sitelerinde, büyük bir ihtimal benim anakart o dediğim model olacak. Ne yalan söyleyeyim bu kadar hızlı gitmeyecektim ama sizin şu durum beni pis gazladı :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

picoPSU.jpg

benim çalışmayan picopsu bundandı. ebaydeki satıcıya dedim çalıştırmadı diye, paramı iade etti. cihazı da göndermeye gerek yok dedi. o yüzden hala bende sorunlu olarak duruyor. umarım gelen çalıştırır. çalıştırmazsa ulaş bana o devreyi de çözdük kısmen :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tüm maliyet ne olacak :) ve hazır şekilde yapılı olanları var mı bunun :blink: Yoksa boş zamanlarda kit yapıp satmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Hakan tahmini bir fiyat verir. benim genelde elimdeki malzemelerdi :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)
picoPSU.jpg

benim çalışmayan picopsu bundandı. ebaydeki satıcıya dedim çalıştırmadı diye, paramı iade etti. cihazı da göndermeye gerek yok dedi. o yüzden hala bende sorunlu olarak duruyor. umarım gelen çalıştırır. çalıştırmazsa ulaş bana o devreyi de çözdük kısmen :)

Tamam :blink:)

Maliyete gelince acayip değişiklik gösteriyor.

Monitör sahibindende 350 liraya satılıyor nuh diyip peygamber demiyorlar. 140 dolar artı kargo ya bir sürü var ama ben inat edip heryeri kurcukladım 95 dolar ve 30 dolar kargoya buldum; yani monitör 125 doleros.

Güç devresi : m2-atx ler var jumperlarla ayarlanabiliyor ama accık tuzlu 40 70 dolar arası geziniyor fiyatları, ben picoPSU-150 aldım karo dahil 39 doleros.

Anakart : aldığım güç devresi ile en güzel intelin bir modeli var adı uzun üstte yazdıydım ;) o var 150 TL.

Ram : 1 gb ddr2 667 veyahut 533 mhz. 65 TL civarı şuan fiyatları.

Kasa : Hazır kasalar mevcut, 60 100 dolar arası geziniyor fiyatları, ama en güzeli el emeği göz nuru olanlar, fiyat yok :)

Ana malzemeler bu kadar ;)

Toplamda 500 TL yi rahat buluyor. Artı özellikler dahil değil. Ha bir de benim düşüncem gibi teybe girmek istenir ise bir tane teybinize AUX kablo :)

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

İşin suyunu çıkarmışsınız. Tebrik Ederim Hocam :) Güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Süpper olmuş... ;)

Bir tavsiyem olacak:Çerçeve döşemedeki deri rengine uygun bir deriyle kaplansa acayip orjinal görünür...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...