İçeriğe Yönlendir

1.5 Dci Motordaki Yağ Sızıntısı..

Nuri Başer

Recommended Posts

Nuri Başer

Selamlar.. dandik megane ilk güzelliğini yaptı..

Dün aracı park ettiğim yerde yağ lekeleri görünce eğilip bir bakmak icap etti.. karterden şıpır şıpır yağ damlıyor.. önce tapadan yada karter contasından şüphelendim.. bugün lifte alıp sökünce farkettimki aşağıdaki resimde işaretli yerden geliyor..

peki nedir bu yağ filtresinin takılı olduğu parça? yağ pompası değil sanırım.. birkaç hortum giriyor metal kısmına.. altında büyükçe bir alüminyum pul var muhtemelen oralardan biryerden geliyor yağ..

parçanın kafa kısımında 18 bir cıvata var.. sıkayım derken anahtarı dinamonun pozitifine değdirdim.. :blush: haliyle şasi yaptı, araba sapıttı, sonra resetleyip düzelttim..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Oring mi yine? :p

Kronikmi yoksa Cihan? aydınlanmak istiyorum.. arabam kan kaybediyor.. :blush:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Kronikmi yoksa Cihan? aydınlanmak istiyorum.. arabam kan kaybediyor.. :blush:

Yağ filtresinden değil de ,turbo hortumundaki o-ring yüzünden 2005 meganın motorundaki hortumlarda ne kadar ek parça varsa hepsini değiştirmiştik, en sonunda kauçuk içindeki oring'i değiştirince sorun hallolmuştu.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Selamlar.. dandik megane ilk güzelliğini yaptı..

Dün aracı park ettiğim yerde yağ lekeleri görünce eğilip bir bakmak icap etti.. karterden şıpır şıpır yağ damlıyor.. önce tapadan yada karter contasından şüphelendim.. bugün lifte alıp sökünce farkettimki aşağıdaki resimde işaretli yerden geliyor..

peki nedir bu yağ filtresinin takılı olduğu parça? yağ pompası değil sanırım.. birkaç hortum giriyor metal kısmına.. altında büyükçe bir alüminyum pul var muhtemelen oralardan biryerden geliyor yağ..

parçanın kafa kısımında 18 bir cıvata var.. sıkayım derken anahtarı dinamonun pozitifine değdirdim.. :blush: haliyle şasi yaptı, araba sapıttı, sonra resetleyip düzelttim..

yag sogutucu o

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
yag sogutucu o

Eyvallah Yaşar Usta.. peki niye yağ kaçırır bu meret?? dururken değil de özellikle çalışırken kaçırıyor....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Nuri abi:

Aman dikkat et focus'a benzemez tamir edicem derken alev almasın sonra, :rolleyes: geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede sorunun çözülür.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sarsıntıdan çatlamış olmasın :D , motor çalışınca yağı pompaladığı için o an kaçırması normal, o an kaçırdığına göre büyüj ihtimal hortum giriş-çıkış kısmında sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Eyvallah Yaşar Usta.. peki niye yağ kaçırır bu meret?? dururken değil de özellikle çalışırken kaçırıyor....

contaları eskimiş olabilir. gevşemiş olabilir. çatlak olabilir.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Sorun çözüldü.. Yağ soğutucunun dipteki O-Ring'i yarılmış.. oradan kaçırıyormuş.. sökmüşken tüm contaları değiştirdik.. 2 takım lastik o-ring 60 TL..

Destek için teşekkürler..

Tırtlığındandır o :)

En azından manifoldu sağlam.. :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sorun çözüldü.. Yağ soğutucunun dipteki O-Ring'i yarılmış.. oradan kaçırıyormuş.. sökmüşken tüm contaları değiştirdik.. 2 takım lastik o-ring 60 TL..

Destek için teşekkürler..

En azından manifoldu sağlam.. :rolleyes:

Geçmiş olsun, hallettin sonunda :rtfm:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...