İçeriğe Yönlendir

1996 Model V 8 5,0 Explorer'ın Vergisi Ne Kadardır?

Yalçın Demir

Recommended Posts

Yalçın Demir

arkadaşlar araya hafta sonu gırdi öğrenemedim 96 model V 8 ... 5,0 explorer in vergisi nekedardır acaba bilgisi olan varmı..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

2.935,00 TL/Yıl Normali.

Fakat aracın kasko değeri 25000 TL. Yasa der ki; Bir araçtan alınacak yıllık vergi, aracın kasko değerinin %5'ini aşamaz. Bu şekilde aracın vergilendireleceği dilim aracın fiyatının %5'ini aşmayacak şekilde yeniden ayarlanır.

Kısaca siz bu araca yanılmıyorsam 1099 TL/Yıl vergi ödersiniz. Mehmet abi(Özyürek) kesin cevabı verecektir.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Çok
2.935,00 TL/Yıl Normali.

Fakat aracın kasko değeri 25000 TL. Yasa der ki; Bir araçtan alınacak yıllık vergi, aracın kasko değerinin %5'ini aşamaz. Bu şekilde aracın vergilendireleceği dilim aracın fiyatının %5'ini aşmayacak şekilde yeniden ayarlanır.

Kısaca siz bu araca yanılmıyorsam 1099 TL/Yıl vergi ödersiniz. Mehmet abi(Özyürek) kesin cevabı verecektir.

cihan kardeşim merhaba

"yüzde beşini aşarsa bir alt dilimden öder" olarak revize etmek zorundayım.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
cihan kardeşim merhaba

"yüzde beşini aşarsa bir alt dilimden öder" olarak revize etmek zorundayım.

E bi dilim altı da %5'ini aşarsa?

Eğer böyleyse (ki ben de öyle olduğunu hatırladım şimdi :nazar: ) 2.935,00 TL ödenir.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

Peki benim araç % 5 i aşar mı onu bilen varmı. Yani ben tam ne kadar öderim sizce? Çünkü bayağı fark ediyor fiyat olarak..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
PEKİ BENİM ARAÇ % 5 İ AŞARMI ONU BİLEN VARMI ... YANİ BEN TAM NEKADAR ÖDERİM SİZCE ?????? ÇÜNKÜ BAYA
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

Sağolun hocam, çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Bi saniye ya yanlış yazmışım. Bi alt dilimden ödenirse 2.039,00 TL ödenir. nokta. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yalçın bey forum kurallarını okuyunuz. Yazıların tamamını büyük harfle yazmayalım :nazar: Noktalamaya dikkat edelim. gerksiz noktalama işareti kullanmayalım (gereksiz derken şekil olsun diye cümle başına da koyulan gibi :) )

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

tamam kardeş anladım yazılara dikkat edeceğim bundan sonra. Arkadaşlar sağolun yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

Arkadaşlar explorer lerin km. sayaç göstrergesi varya hız göstergesinin içinde yan yana yazılı olan , örneğin ( 9 1 8 3 0 ) o gösterge amerikan mil ölçüsü oluyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yalçın Demir

selam arkadaşlar explorerin vergisini yatıran varmı bu ay. ne kadardır bana 2935. diyorlar bazılarıda 1000, 1500, diyorlar hangisini yatıracam anlamadım gıtti yav.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
selam arkadaşlar explorerin vergisini yatıran varmı bu ay. ne kadardır bana 2935. diyorlar bazılarıda 1000, 1500, diyorlar hangisini yatıracam anlamadım gıtti yav.

Aracınız kaç model?

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

çağlar bey aracım 96 model 5,0 eddie bauer.benim hesabıma göre 1140 tl ödemem gerekiyor ama sigortacılar 2935 tl çıkarıyor indirimsiz

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

yani 4,0 lt explorerlerin vergisiniden mi yatıracam.2.039,00 TL. mi

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet aynen olduğu gibi. Bizim normal düşülmemiş vergimizden yatıracaksın :D Bende 3500 olan kısımdan yatırıyorum şuan.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)
verginin kasko bedelini gecememesi gibi bir durum var tam ayrintisini bilmiyorum.ben 97 model 4.0 explorer a 1400 kusur birsey veriyorum.

O nasıl oluyor ki? Normalde 12-15 yaş ve 3501-4000 olan araçların 2.039 TL. vergisi vardır. Kasko değeri 24 bin civarında olan aracın da hesaplama sonucu vergi düşürülmesinden sonra 12-15 yaş arası ve 3001-3500 vergi bareminden ödeneceği için 1.547 TL. senelik vergisi çıkıyor. (773,5 x 2 )

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Verginin kasko bedelini değil...

Verginin kasko bedelinin %5'ini geçememe durumu var...

Örnek;

Kasko bedeli : 10,000

İlan edilen yıllık MTV: 600 olsun..

10,000 liranın % 5'i 500 lira yapar... Yıllık MTV'si 500'ü aştığı için vergi bir alt kademeden yani, 2000 cc ise 1800 cc gibi vergi öder...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğrudur sadece bir ekleme yapayım. Alt dilimden ödenen vergi de kasko değerinin %5'ini geçebilir; ama, bundan sonrası şemsiye oluyor.

+1

İki kez alt dilime düşmek yok...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğrudur sadece bir ekleme yapayım. Alt dilimden ödenen vergi de kasko değerinin %5'ini geçebilir; ama, bundan sonrası şemsiye oluyor.

Plaj? Yağmur?

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Aferin

O çok önem arz etmiyor, açılıp açılmaması önemli :p

bende az daha açılıyordu :angry:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...