İçeriğe Yönlendir

11 Gün önce Maddi Hasarlı Bir Kaza Yaptım

Nuri Atasever

Recommended Posts

Nuri Atasever

11 gün önce tali yoldan ana yola gelen bir suv un beni sıkıştırması sonucu kaza yaptım. araçta ön tampon çizildi., rot başları gitti ve direksyon kutusu eğrildi cantlarda eğrilik varmı onu tam bilmiyoruz. neyse aracı kaskonun yolladığı çekiciyle otokoç bornova/izmir yetkili servise çektirdim buraya kadar herşey normal

fakat (ray sigorta ) benim kasko şirketim rot başlarını ve bilimum ıvır zıvır ı otokoç ta direksyon kutusunu ise sanayide kendi usatalarında düzeltmeyi teklif etti tabiki bu durumu asla kabul etmedim babamın dediğine göre direksyondan teker e giden boru eğrilmiş , bilyaları dağılmış yağı akmış filan, bugün e kadar da bu işler le babam ilgilendi ama bu kasko şirketi 11 gündür bu arabaya bi çivi bile çakmadı araba resmen serviste yatıyorr bende burda kahrımda ölüyorum

şimdi sorularıma gelirsek nasıl bir yol izlemeliyim ki bu kasko şirketi benim aracı hemen tamir ettirsin ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kasko poliçenizi dikkatlice okuyun, klozlarda ''alternatif onarım yapılabilir'' yazıyor ise, tamiri baştan kabul etmişsiniz. Eğer yok ise sonuna kadar orjinal parça değişimi için bastırın. Bunu artık bu kadar gün geçtiği için Sigorta nın müşteri hizmetleri ile konuşarak yapın ki eksper hepten sinir olsun. Müşteriye yazık oluyor.......

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

hayır ben gidip kasko ya 900 lira veriyorum ayrıca benim cant ve zenonlarda işlenmemiş kaskoya

kaskocu yapan babamın tanıdık ı olduğu için herşeyi yapar sandık fazla incelemedik o yüzden poliçeyi.

durumu ellerine düşünce anladık valla poliçe baya bi uzun o yazı mevcut mu değil mi bilmiyorum.

ama müşteri hizmetleri iyi fikir aslında bende yarın çankaya ya gidip binalarını basmayı ciddi ciddi kafama koymuştum ki hala yapabilirm

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Telefon ile yapılan görüşmeler kayıt altrına alınır, binaya gitmek extra avantaj sağlamaz. Müşteri hizmetlerine ''reasüaransa kadar şikayete gitmden bu iş yapılsın'' deyin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Reasürans

Dedim sakat bir yer heralde, oraya gitmemesini söylüyorsak . :)

Direksiyon kutusu sıfır olarak 1 milyarı aşıyor. tamiri (ki sizin sorunuz arıza değil kaza) 300-350 tutuyor. Bence kabul etmeyin tamiri.

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever
(düzenlendi)

bugün babam uzun uzun eksperle görüşmüş eğer sanayide yaptırırsak gelcek yıl bu şirketten yaparsak kaskoyu %30 indirimden fayadalanabileceğimizi söylemiş fakat ben yetkili servisten başka hiç bir yere güvenmiyorum. geçen cuma günü istanbul a faks çekmiş bizim sigortacı aracı yetkili serviste yaptırmak istediğimize dair yarın gene bir sonuç alamassak ilk olarak müşteri hizmetleriyle konuşucak babam sonra noterden belge alıcak.

sanayide yaptırmak istemememin diğer bir sebebide aracı satacağım zaman ne ben nede alan arkadaş mağdur olsun gitsin servisten herşeyini öğrensin aracın yani arada güvensizlikte olmasın. ayrıca bir daha asla ray sigortadan kasko yaptırmam. eski aracımızın kaskosu axa oyak tı çok da rahat her şeyi yapıyordu. çok başdan savma kalitesiz bir firma bu ray sigorta bence bunun tabelasını gördüğünüz yerden kaçınn.

12. gün bitiyor ve hala araca bir işlem yapılmadı yetkili serviste yatmaktaaa

ekleme:direksyon kutusu yetkili serviste 1300 lira

tarihinde Nuri Atasever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Ben de geçenlerde ray sigortadan kasko yaptıracaktım vazgeçtim, güven vermedi bana. Focus'um için Anadolu sigortadan yaptırmıştım. Hiçbir şekilde hiçbir şeye karışmıyorsun, çekiciyi çağırıyorsun, aracı servise çektiriyorsun ve hiç kmse ile muhatap olmadan anahtar teslim geri alıyorsun demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

nalet gelsin böyle firmaya . aman diyim uzak durum en azından yazımı okuyan insanları buradan bilgilendirmiş oldum

Yorum bağlantısı
Emre Güneş

Öncelikle çok geçmiş olsun.İşte sigortanın iyi-kötüsü kaza anlarında ortaya çıkıyor.Ben eureko sigortayı kullanıyorum ve kazamda da sorun çıkarmadılar.

Kasko işleri genelde hep bir tanıdığa veya o vasıtalarla yaptırılıyor ,güven duyduğumuz için de poliçeye bile bakmıyoruz.Aynısını yaptım zamanında.Ama artık detayına kadarkonuşup yaptırıyorum.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Bir forumda okumuştum.

Kusurlu olmadığı ( ya da 1/8 kusurlu olduğu ) durumda, karşı tarafın sigorta şirketi zarara belli bir oranda ödeme yapmış.Bu mümkün mü?

Pazar günü yola bakmayan bir şöförün gazabına uğradım.Poliçesi Anadolu sigorta.İçime kurt düştü: (

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir forumda okumuştum.

Kusurlu olmadığı ( ya da 1/8 kusurlu olduğu ) durumda, karşı tarafın sigorta şirketi zarara belli bir oranda ödeme yapmış.Bu mümkün mü?

Pazar günü yola bakmayan bir şöförün gazabına uğradım.Poliçesi Anadolu sigorta.İçime kurt düştü: (

Bu tür ödemeler kusur oranında yapılır...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
bugün babam uzun uzun eksperle görüşmüş eğer sanayide yaptırırsak gelcek yıl bu şirketten yaparsak kaskoyu %30 indirimden fayadalanabileceğimizi söylemiş fakat ben yetkili servisten başka hiç bir yere güvenmiyorum. geçen cuma günü istanbul a faks çekmiş bizim sigortacı aracı yetkili serviste yaptırmak istediğimize dair yarın gene bir sonuç alamassak ilk olarak müşteri hizmetleriyle konuşucak babam sonra noterden belge alıcak.

İşte bu hiç olmadı, orda-burda yapınca hasarsızlık indirim yüzdesinin farklı olması gibi birşeyin yasal-kanuni olduğunu hiç sanmıyorum. Bu söylediklerini yazılı isteyin bakalım cevabı ne olacak. Elinizde hasar ile ilgili tutanak-belge oldukça eksperden-sigorta şirketinden çekinmeyin. yabancılar kar edecek diye türk müşteriler mağdur olmasın, en sinir olduğum nokta.....

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

A aracının görüşleri

" kendi şeridimde yoluma devam ederken karşı yönden gelen B aracı benim şeridime girerek sol ön taraftan aracıma çarptı." şeklinde

B aracının görüşleri ise

" ... sokaktan aşağı yolumda ilerlerken aşağıdan gelen A aracı ile maddi hasarlı kaza yaptım" şeklinde düzenlendi.

Bir gidiş bir gelişli bir yolda oldu abi kaza.Yani adam yol yerine dükkana bakarken geldi patlattı bana.Araba emanetti.Üstüne karşımda çekirdek yediler...

Bu tür ödemeler kusur oranında yapılır...
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İyiymiş...

Şu anki indiriminiz kaç...

A aracının görüşleri

" kendi şeridimde yoluma devam ederken karşı yönden gelen B aracı benim şeridime girerek sol ön taraftan aracıma çarptı." şeklinde

B aracının görüşleri ise

" ... sokaktan aşağı yolumda ilerlerken aşağıdan gelen A aracı ile maddi hasarlı kaza yaptım" şeklinde düzenlendi.

Bir gidiş bir gelişli bir yolda oldu abi kaza.Yani adam yol yerine dükkana bakarken geldi patlattı bana.Araba emanetti.Üstüne karşımda çekirdek yediler...

Bu önemli değil...

Komisyon ne karar vermiş... Kusur nasıl dağılmış...

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)
Bu önemli değil...

Komisyon ne karar vermiş... Kusur nasıl dağılmış...

komisyona girmedi.Daha pazar günü oluyor bu.Ayrıca komisyona nasıl giriliyor onuda bilmiyorum: )

Peki deneyimlerinize göre komisyondan süpriz dağılım çıkabilir mi? Ya da tahmininiz nedir?

Ayrıyeten tutanak tutması için polisi çağırdığımızda bize kendimizin tutmasını söyledi.Aksi halde 130 ar lira ceza yazacağını söyledi.Bu cezanın aslı varmıdır?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kroki düzgün çizildimi.. çarpışma noktaları düzgüün işaretlendimi, fotoğraf var mı... ?

Bunlar tamamsa kusur B aracının..

A aracının tüm masrafı B aracının sigortasından karşılanır...

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Resimler bunlar abi.Kroki ve çarpışma noktaları da doğru.Ancak krokide içime şüphe düşüren şöyle bir nokta var. Arac benim şeridime girmiş gibi değilde sanki ortada çarpışmışlar gibi çizildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ortada çarpışmış gibiyse... % 50 kusur alırsınız... Tabi diğer şartları bilmiyorum... Sadece gördüğüm kadarıyla...

Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Krokide ortada gibi çizilmiş ancak benim beyanımda şeridime girdiği yazıyor.O da kendi beyanında kazanın nasıl olduğunu belirtmemiş.Yani kusurun bir miktarını bana vermesi için karşı tarafın beyanında kusurlu olduğuma dair bir anlatım olması gerekmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

valla bugün gene babam ilgilenicek. benim ilgilenmeme izin vermediği için fazla birşey yapamıyorum sadece şöyle şöyle yapsan daha iyi olur diyebiliyorum ona

eksperin dediği söz yetkili servis en ufak işlem e bile çok yüksek ücret alıyor benim size sanayide önerdiğim yerde işinin ehli güzel bir yer diye met etmiş te hepsi ayak gibi geldi bana

zaten bu şirketten bir daha asla kasko yaptırmam %100 indirim yapmadığı sürece :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Krokide ortada gibi çizilmiş ancak benim beyanımda şeridime girdiği yazıyor.O da kendi beyanında kazanın nasıl olduğunu belirtmemiş.Yani kusurun bir miktarını bana vermesi için karşı tarafın beyanında kusurlu olduğuma dair bir anlatım olması gerekmiyor mu?

İfadeler, krokiler, çarpışma noktaları, fotoğraf bir bütündür... Bu veriler eksildikçe, hatalar çoğalır...

Onlarda insan.. bakalım ne düşünecekler...

Ben olsam... Çarpan taraf, susmuş, sukut ikrardan gelir der, sizi haklı gösterirdim...

valla bugün gene babam ilgilenicek. benim ilgilenmeme izin vermediği için fazla birşey yapamıyorum sadece şöyle şöyle yapsan daha iyi olur diyebiliyorum ona

eksperin dediği söz yetkili servis en ufak işlem e bile çok yüksek ücret alıyor benim size sanayide önerdiğim yerde işinin ehli güzel bir yer diye met etmiş te hepsi ayak gibi geldi bana

Konu tamir ise, sanayi iyidir... Ama değişim yapılacaksa, servisin parçası orjinaldir...

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Bende cliom için ray sigortadan fiyat almıştım güven vermediği için eureko sigortadan yaptırdım .Ve aracı aldğımın ertesi günü trafik sigortası bir gün sonrada kasko yaptırdım.kaskom daha 1 günlükken kaza yaptım.tampon,far,çamurluk kaput değişti yetkili serviste 2550 tl fiyat çıktı mehmet abi ve çağlar abinin yardımları ile 1 hafta içinde aracım yetkili serviste onarıldı.çamurlukta çok ufak bir çatlak vardı değişmese bile olurdu kasko ona bile değişim vermiş.

Geçmiş olsun umarım sizin problemde en kısa zamanda çözümlenir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
İfadeler, krokiler, çarpışma noktaları, fotoğraf bir bütündür... Bu veriler eksildikçe, hatalar çoğalır...

Onlarda insan.. bakalım ne düşünecekler...

Ben olsam... Çarpan taraf, susmuş, sukut ikrardan gelir der, sizi haklı gösterirdim...

Sonuçta tüm sigorta şirketleri ilk kaza anında hemen sanayiden bir yer ile anlaşmalı olduklarını aracın aynı gün yada 1-2 gün içinde çıkabileceğini belirtip sizi sanayi'ye yani ucuza yönlendirmek ister. Buraya kadar herşey normal.

Sizin durum farklı, adamlar hem teklifte bulunmuşlar, hem de ayak direttiğiniz için aracınıza anahtar vurmadan bekleterek sizi psikolojik baskı altına alıp hala sanayiye tamire yollamak istiyorlar, yukarıda belirtilen parça fiyatlarına bakılırsa da adamlar için büyük kayıp, siz bu kaybı biraz daha büyütün adamlar için, poliçenizi iyice okuyun ve poliçenize dahilse ikame araç isteyin ve Müşteri Hizmetlerini arayıp orasıyla muhattap olun, bölge müdürlüklerinden ve acenteden kapı gıcırtısından başka ses gelmiyor bu durumlarda. Deliğin daha da genişleyeceğini anlarlarsa vazgeçerler bu sevdadan.

Benim C-Max'ın arka camı patlamıştı, adamlar anlaşmalı camcı diye etiket bile yapıştırmışlar poliçeye, gittim baktım cam dedikleri evin penceresindeki camlara benziyor, malum c-max larda orjinal mavi cam var. Sadece cam fiyatı serviste 850,00.-tl işçilikle beraber yaklaşık 1100,00.-tl fatura kesmişler kaskoya.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Nuri Bey,

Eksper sizin şirketten alacağınız hasarsızlık indirimine müdahale etmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Eksperin görevi hasarı tespit etmek ve bunu rapor halinde sigorta şirketine sunmak. Fakat malesef ki son dönemlerde ekspere farklı görevler yüklenmeye başlandı. Madem aracınız yetkili serviste ve parçanın değişmesi gerekiyor, sonuna kadar değişim konusunda diretin. Ayrıca poliçe de Alternatif onarım gibi bir ibare yazmaz. Ray Sigorta'da 5000 TL'nin üstündeki her hasar alternatif onarım ihalesinden çıkarılır. İsteseniz de istemeseniz de bu süreç uygulanmak zorundadır.

Alternatif onarımın ne kadar kanuni olduğu ayrı bir tartışma konusu zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...