İçeriğe Yönlendir

Dünden Bugüne C-max

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Arkın Argun
(düzenlendi)

Lokman abi kaput üstü ızgara olayını anlayamadım. Orjinalinden farkı nedir.

tarihinde Ark?n Argun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

orjinalinden farklı abim ekstra bir parça normal olanın istine takılıyor kaput seviyesine denk gelliyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çok sağol Sefacım benim yaptıklarım fazla görünmüyor evet hep ince iş :)

ST logosuda süper oldu haberin olsun.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Nail bey çok teşekkürler.

Logo'lu fotoğraflar da isterük o zaman :)

aceleden cep telefonundan çektiğim bir resim.

photo0041d.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

bugün carbon clean yaptırdım detaylı resimler.

Cihazımız bu:

Cihazin Resmi

Kullanılan sıvı ve Mehmet usta :D

Mehmet Usta ve Cihaz

Bağlantılar:

Baglantilari su sekilde yaptik.

Kod girme işlemi:

Kodu su sekilde girdik.

yaklaşık 1 saat sürdü. bakalım 150 - 200 km sonra farkını görecez. ayrıca turbo hortumu delinmişti bunuda değiştirdim aracın gücü baya bir farketti, ben nasıl anlamamışım bilmiyorum :(

Bunlarda kapı fitili işlemlerim :

Kapi fitili malzemesi

kapı fitilini burdan söktüm.

Fitilin sokum yeri

fitilin içine sıvı deterjan döktüm hortumun kolay geçmesi için.

photo00021a.jpg

ve hortumu fitilin içine yerleştiriyoruz çıkana kadar eğer zor olur diyorsanız ortada bırakın diğer taraftan deneyin.

photo1cbp.jpg

Fitilin son hali

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Lokman Bey,

CC için kaç km olmasını beklediniz?

Kod girme olayı ne ola ki?

Turbo hortumunda sizin farketmediğiniz delik tam olarak nerdeydi, değiştirdikten sonra motor gücü ile ilgili bir fark oluştu mu?

Focusu almadan önce almayı düşündüğüm araç Cmax tı. Düşük km li, temizini bulamadım. Şimdi Focus Tdci kullanıyorum.

Kazasız, keyifli yolculuklar...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Türkay bey arabayı ikinci el aldım, aldığımda 85000 km deydi bu zamana kadar hiç yaptırmadım 118000 km de yaptırmış oldum. kod olayını bende anlamadım o döktükleri sıvının kutusunun üstünde yazan bişeydi onu girmeyince çalışmıyormuş :) motor gücünde felaket artış oldu hemde nasıl. c-max tavsiye ederim her ne kadar parçası pahalı olsada.

değişen hortum: resim Nuriden Çalıntıdır :)

photo0001kzc4.jpg

çok teşekkürler, sizede Kazasız, keyifli yolculuklar

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Teşekkürler Gökhan, kapılar şu an baya bir sert biraz alışmasını bekliyorum eskiden kapıyı kapattığında demir demire vuruyormuş gibi ses gelirdi şimdi kapıyı kapattığında lastiğe çarptığı belli oluyor :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben 25 metre aldım baya bir arttı, metresi 05.95 kuruştu galiba 12-13 tl. dikkat et alırken 8mm almaya çalış 1 cantim biraz kalın oluyormuş galiba çağlar yaptıydı. o bulamamış mecbur kaldığından.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Güle güle kullan Abi. KApı fitilleri benim fusiondada var, söylenenin aksine bizim araç acayip sessiz onların sayesinde.

Yorum bağlantısı

ön kapılar için 1 cm arka kapılar için 8 mm hatta 7 bile olabilir.ama en önemlisi lastiğin yumuşak olması.yoksa cidden tofaş gibi oluyor kapılar :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Lokman Bey,

Şimdi performanstaki artış acaba CC den mi, yoksa Hortumun değişmesinden mi oldu diye sorsam ne dersiniz?

Eğer Cc den se benim araba da 86 bin oldu. Yavaş yavaş düşünmeya başlamam lazım.

Ben, performans artışına hortum değişiminin neden olduğunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Güle güle kullan Abi. KApı fitilleri benim fusiondada var, söylenenin aksine bizim araç acayip sessiz onların sayesinde.

+1962

ön kapılar için 1 cm arka kapılar için 8 mm hatta 7 bile olabilir.ama en önemlisi lastiğin yumuşak olması.yoksa cidden tofaş gibi oluyor kapılar :bravo:

+1962

Lokman Bey,

Şimdi performanstaki artış acaba CC den mi, yoksa Hortumun değişmesinden mi oldu diye sorsam ne dersiniz?

Eğer Cc den se benim araba da 86 bin oldu. Yavaş yavaş düşünmeya başlamam lazım.

Ben, performans artışına hortum değişiminin neden olduğunu düşünüyorum...

şimdiki performans tabiki turbo hortumunda CC nin 150- 200 km sonra faydasını görecekmişiz. ama şu var arabada gaza hafif hafif bastığımda 1500- 2000 devire arasında kasılma vardı o gitti ondan çok eminim. yine yaklaşık 60 km yaptım önceden arabayı arkadan biri tutuyormuş gibiydi şimdi arkadan biri itiyor gibi oldu :rolleyes: uzun yolda farkı daha iyi anlaşılacak.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ferhat Genç

Lokman abi farlar sararmış sanki parlattırsana. ben yaptırdım tavsiye ederim :nazar:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

1. mesajdakiler evet ama onları mercekli ile değiştirdim bunlar pırıl pırıl :nazar:

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
1. mesajdakiler evet ama onları mercekli ile değiştirdim bunlar pırıl pırıl :nazar:

tamam abi problem yok o zaman :good1:

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Abi farları söküp içlerini ben sildim kolay çünkü. Ama dışını yaptırdım. Biraz uğraş istiyor çünkü. 100 TL normal de bana 70 TL ye yaptı sağolsun. Çok güzel oldu farı değiştim dedim bir kaç arkadaşıma inandılar yani.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ferhat bunların içini silmek nerdeyse imkansız, bir kere toz toplama fırçası ile denemeye kalktım belli yeri siliyor her tarafa girmiyor o kadar ince olmasına rağmen. ama dış camı zımpara ile yaptıklarını duydum hatta forumdada başlık açılmıştı.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Ferhat bunların içini silmek nerdeyse imkansız, bir kere toz toplama fırçası ile denemeye kalktım belli yeri siliyor her tarafa girmiyor o kadar ince olmasına rağmen. ama dış camı zımpara ile yaptıklarını duydum hatta forumdada başlık açılmıştı.

Abi olurmu ya ben de internetten gördüm zaten fotoğraflardan. Çok kolay ve içerde silemediğim yer kalmadı. Farı söküyorsun sonraiçindeki kısa ve uzun far tasınıda söküyorsun geriye sadece farı pırıl pırıl yapmak kalıyor.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ferhat içime kurt düşürdün yarın fırsat bulursam bu işle ilgileneceğim :nazar:

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Abi çok kolay güven bana. Ama farın içindeki krom kaplama olan parlak yere dikkat ! Su gördümü kalklar çünkü. Çok hafif nemli bez gayet iyi iş görüyor. Cam sile gerek yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...