İçeriğe Yönlendir

Dünden Bugüne C-max

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Sinan Yalçın Durmuş

Lokman abi yapılan işlemler çok güzel olmuş eline saglık bende aracıma xenon far taktırmak istiyorum ama mercekli hem kısa hem uzun olarak + sis olarak nerde mercekli yaptırabılırım yardımcı olurmusun ben mersindeyim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

teşekkürler Yalçın, mercekli far bulmak çok zor, ama http://www.geceucusu.com/ sitesini ziyaret et orda ilker diye bir arkadaş normal farlara mercek takıyor bir irtibata geç istersen.

ayrıca orda güzel bilgiler var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Mercek takan bir çok yer ancak c-max te farın arka kısmında yer olmadığı için mercek takılamıyor.o nedenle orjinal mercekli farları bulmanız lazım.Parçacı ve çıkmacıları sık sık dolaşmanız da fayda var.Ya da yurt dışında tanıdığınız varsa (İngiltere, Almanya özellikle) oralardan bulabilirsiniz.Servisin isteği fiyatlar çok uçuk.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çağlar bu konuda eminmisin abim, İstanbulda biri 400 tl ye takacaktı vazgeçmiştim. gerçi oda farı başka yere gönderecek orda takılıp gelecekti.

Yorum bağlantısı
Misafir
Ferhat bunların içini silmek nerdeyse imkansız, bir kere toz toplama fırçası ile denemeye kalktım belli yeri siliyor her tarafa girmiyor o kadar ince olmasına rağmen. ama dış camı zımpara ile yaptıklarını duydum hatta forumdada başlık açılmıştı.

abim mrb.

geçen hafta marketten bi bez buldum incecik bi bez arabayı yıkadıktan sonra kalan izler varya özellikle o izler oluşsun diye bekledim.sonra bu bezle sildim leke bırakmadı markete gidince adına bakıyım kagıdını attım çünki yeşil renkte bi bez.far içinede olucagına eminim ama yinede kullanan arkadaşlar varsa yazarsa iyi olur camda çizme falan yapmadı tabi far içi aynası daha hassas.kış gelmeden far temizligi yapıcam bu bezi kullanmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Maşşallah.... :nazar: :nazar: lokman abi ellerine saglık..

Teşekkürler abim :nazar:

abim mrb.

geçen hafta marketten bi bez buldum incecik bi bez arabayı yıkadıktan sonra kalan izler varya özellikle o izler oluşsun diye bekledim.sonra bu bezle sildim leke bırakmadı markete gidince adına bakıyım kagıdını attım çünki yeşil renkte bi bez.far içinede olucagına eminim ama yinede kullanan arkadaşlar varsa yazarsa iyi olur camda çizme falan yapmadı tabi far içi aynası daha hassas.kış gelmeden far temizligi yapıcam bu bezi kullanmayı düşünüyorum.

Merhaba Oktay :nazar:

bahsettiğin bez Royal Clening olmasın 25 tl filan fiyatı var hanım evde camlar için almıştı mükkemel bişi 4 tane aldıydı birini ben arabaya koydum, yeşil değilde mavi bu.

Yorum bağlantısı
Misafir
Teşekkürler abim :nazar:

Merhaba Oktay :nazar:

bahsettiğin bez Royal Clening olmasın 25 tl filan fiyatı var hanım evde camlar için almıştı mükkemel bişi 4 tane aldıydı birini ben arabaya koydum, yeşil değilde mavi bu.

adını bilmiyorum ama ögrenince yazayım.o kadar fahiş fiyatta olan degil bu 1.5tl ye aldım üzerinde reklamını okudum deneyim dedim.pahalılarıda vardı ama onlara bakmadım.

bu arada tüm yaptıgın işler için ellerine saglık araban ben c-max ghia'yım diyor :nazar:

plakalarada yaptıgım ledleri takarsın kısa zamanda arabaya koyacam bugun koymadan benim plakalıga takıp uyarsa tabi resmini çekeyim bakalım nasıl olcak.10ekimde gelebilirsen sana teslim ederim gelemezsen servet ustaya veya başka bi arkadaşımıza veririm çaglar beyde olabilir alırsın.elde testimde gayet iyi oldu.uzun süre kullanacagını düşünüyorum.bozulursa cezamı çeklerim artık :nazar:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
teşekkürler Yalçın, mercekli far bulmak çok zor, ama http://www.geceucusu.com/ sitesini ziyaret et orda ilker diye bir arkadaş normal farlara mercek takıyor bir irtibata geç istersen.

ayrıca orda güzel bilgiler var.

tamam abi teşekkür ettim. bakıyorum foruma.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
adını bilmiyorum ama ögrenince yazayım.o kadar fahiş fiyatta olan degil bu 1.5tl ye aldım üzerinde reklamını okudum deneyim dedim.pahalılarıda vardı ama onlara bakmadım.

bu arada tüm yaptıgın işler için ellerine saglık araban ben c-max ghia'yım diyor :f1:

plakalarada yaptıgım ledleri takarsın kısa zamanda arabaya koyacam bugun koymadan benim plakalıga takıp uyarsa tabi resmini çekeyim bakalım nasıl olcak.10ekimde gelebilirsen sana teslim ederim gelemezsen servet ustaya veya başka bi arkadaşımıza veririm çaglar beyde olabilir alırsın.elde testimde gayet iyi oldu.uzun süre kullanacagını düşünüyorum.bozulursa cezamı çeklerim artık :bravo:

Tekrar sağol Oktay :)

eğer gelemesem Çağlara verebilirsin, vermesende olur farketmez :bravo: Servet gebzede olduğundan ulaşım zor olur.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Tekrar sağol Oktay :)

eğer gelemesem Çağlara verebilirsin, vermesende olur farketmez :bravo: Servet gebzede olduğundan ulaşım zor olur.

tamam abi.gelemezsen çaglar beye veririm ben.vermezsem olmaz usta.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Mercek takan bir çok yer ancak c-max te farın arka kısmında yer olmadığı için mercek takılamıyor.o nedenle orjinal mercekli farları bulmanız lazım.Parçacı ve çıkmacıları sık sık dolaşmanız da fayda var.Ya da yurt dışında tanıdığınız varsa (İngiltere, Almanya özellikle) oralardan bulabilirsiniz.Servisin isteği fiyatlar çok uçuk.

Takılamıyor diye hatırlıyorum abi.Fatih abi de İstanbul da bir yere taktırcaktı orjinalleri almadan önce o adam da yer yok takamayız demişti.Ama yanlışta hatırlıyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çağlar zaten Fatihle beraber gittik aynı kişiye 3-4 gün far sökülecek kalacak dediydi adam, bizde vazgeçtik sonra hurdacıda şimdiki farları aldım :B)

belkide adam bilmiyor olabilir çünkü kendi yapmıyacak başka yere gönderecekti.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

lokman abim merhaba ya bişe soracam sana bugun c-max koltuklarını sildim. güzelcene tavana dokunmadım. abi tavan için ve plastik aksamını güzelcene parlatmak için ne öneriyorsun sana sorayım dedim abi teşekkür ettim.

iyi pazarlar

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

inan bu konuda hiç bilgim yok, ilerleyen zamanlarda komple temizlik bakımına sokucam, benim yapacağım bir iş değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Tavan için, ılık suya beyaz çamaşır tozu ve birazda kosusu güzel olsun diye yumoş vs koyacaksın, sonrasında sadece ve sadece tül olacak başka be filan değil. Ilık suya batırıp iyice sıktıktan sonra tavanı belli bir düzende sileceksin, çok bastırmana gerek yok, çok ıslatmamaya özen gösterirsen tavan ilk günkü gibi temiz olacaktır. tülü sürekli temizlersen izde kalmaz. üşenmeden sabırla güzel oluyor :vroom:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Erkan ben orjinal bi-xenon mercekli far takımı aldım zaten bunu almazdan önce sormuştuk. ayarları sorun yaratmadıktan sonra muayeneden geçer sorun olmaz diye düşünüyorum.

tavan temizliği için verdiğiniz bilgilere teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Erkan 500 Tl. yi bulduydu soket sorunu vardı, Allah şükür şimdilik bir sorun yok 1.5 sene oldu heralde, d2s ampülleri, balastları herşeyi üsündeydi

birinci sayfada resimleri var abim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
aksesuarcılarda tavan için köpük var onu kullanın...plastık aksamlar içinde domestos karışımlı deterjan kullanın domestos bıraz az olsun tertemız yapıyo ılk gunkı gıbı ama sakın gögüsde kullanmayın.....

lokman abı mercek yaptırırsan banada haber ver abı gelçi onur anlattıda ugraşmak gerekıyomuş.....ha. bıde mercek yaptırırsak muayeneden geçermi... :good1:

sonax döşeme temizleme köpügü vardı koçtaşta almadım o olurmu onu alsam

koltukları bugun kosla+ariel le temizledim baya temiz oldu çok kirliydi haftaya bi daha silersem hiç bişeyi kalmaz=)) tertemiz olur.

ama tavana dokunmadım korkumdan sarkar felan diye. köpük işe yararsa sorun vermezse koçtaştan o köpügü alim yada dediginiz gibi aksesauarcılara bakim tavan için köpük.

gri olan yerler için diyorsunuz galiba domestos ? siyah olan yerler degil.

gögüssü parlatmak için ne tavsiye edersiniz acaba gögüs torpido sütü var. + bide bugun koçtaşta sprey aldım kokulu.

teşekkürler

Tavan için, ılık suya beyaz çamaşır tozu ve birazda kosusu güzel olsun diye yumoş vs koyacaksın, sonrasında sadece ve sadece tül olacak başka be filan değil. Ilık suya batırıp iyice sıktıktan sonra tavanı belli bir düzende sileceksin, çok bastırmana gerek yok, çok ıslatmamaya özen gösterirsen tavan ilk günkü gibi temiz olacaktır. tülü sürekli temizlersen izde kalmaz. üşenmeden sabırla güzel oluyor :D

çok teşekkür ederim =)

Erkan ben orjinal bi-xenon mercekli far takımı aldım zaten bunu almazdan önce sormuştuk. ayarları sorun yaratmadıktan sonra muayeneden geçer sorun olmaz diye düşünüyorum.

tavan temizliği için verdiğiniz bilgilere teşekkürler arkadaşlar

abi senın farlar harika ya bulsam bende aynısından kaçırmıyacam ama nereye sorduysam yok ebayya baktım ordada bulamadım.

sonunda normal xenon yaktıracam merceksız :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın sakın merceksiz fara xenon taktırma çok tepki alırsın sabret bakalım belki bulunur.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın sakın merceksiz fara xenon taktırma çok tepki alırsın sabret bakalım belki bulunur.

o yüzden taktırmıyorum abi karşıdan gelen sürücüler rahatsız oluyor diye. beklemedeyim abi aklında olsun denk gelirse bana haberdar edersen çok sevinirim abi

teşekkür ettim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu
o yüzden taktırmıyorum abi karşıdan gelen sürücüler rahatsız oluyor diye. beklemedeyim abi aklında olsun denk gelirse bana haberdar edersen çok sevinirim abi

teşekkür ettim

çıkmacıya gidersem birdaha sorarım :lol2:

yarın Çağlardan alacağım jantları taktıracam inşallah, resimleri eklerim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
çıkmacıya gidersem birdaha sorarım :)

yarın Çağlardan alacağım jantları taktıracam inşallah, resimleri eklerim.

hayırlı olsun abi sabırsızlıkla resimleri bekliyoruz.

mersinde far modifiye mercek yapan iyi biyer buldum 250 tl ye yapacak + far karartma

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
şimdiden hayırlı olsun Lokman abi,merak ettim dogrusu,ebatı kaç.

teşekkürler abim yine 16 inh

Bir jant bombası geliyor sanırım. Lokman abi merakla bekliyoruz. :nazar:

Burak geldi abim resimler eklendi ;)

hayırlı olsun abi sabırsızlıkla resimleri bekliyoruz.

mersinde far modifiye mercek yapan iyi biyer buldum 250 tl ye yapacak + far karartma

Yalçın mercekli far için telefon numarası verecem burayla irtibata geçin getirtebileceğini söylediler.

gelelim Jant konusuna Çağlara burdan tekrar çok çok teşekkürler onun sayesinde bu güzel jantlara sahip oldum.

photo0047a.jpg

photo0048h.jpg

photo0049g.jpg

photo0050.jpg

photo0051c.jpg

photo0052ue.jpg

photo0053p.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...