İçeriğe Yönlendir

Lpg Simit Depo Bagaj Sorunu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Merhaba Arkadaşlar

2009 Model Ford Focus Titanium-x 1,6 var bende 6000 Km Brc Lpg taktırdım ford servisinde ama bagaj bi başka oldu ... Simit depo bizim stepneler küçük olduğu için bagajın içinde büyük kaldı bagajın döşemesi olmadı yerine. Kenarlarına Küpük kestim koydum ama oda ses yapıyor kapıların sesini bile bazen geçiyor. Bez falan sıkıştırdım ama hala var. Bir önerisi olan varmı bu konuda bi yardımcı olursanız sevinirim....

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

aynı aracıma 20 gün önce BRC taktırdım. simit depo. deponun çevresine iki adet straforu keserek uydurduk. bagaj yaklaşık 5 cm yükselmiş oldu. ama bende ses sorunu olmadı. acaba başka bir problem mi var?

Yorum bağlantısı
Mustafa Güneşli

Benim araçta da simit tüp var. Yedek lastik yeri ince olduğundan tüp yüksek kaldı. Seviyeyi ayarlamak için yapı marketlerde 5 cm yükseklğinde sıkıştırılmış straforlar var ondan alıp kesip yerleştirdim. Bu köpük(strafor) piyasadakinden çok farklıdır yoğun bir presle sıkıştırılmış ve dağılmayan ve bıçakla zor kesilen bir malzeme.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
aynı aracıma 20 gün önce BRC taktırdım. simit depo. deponun çevresine iki adet straforu keserek uydurduk. bagaj yaklaşık 5 cm yükselmiş oldu. ama bende ses sorunu olmadı. acaba başka bir problem mi var?

Bende onlardan aldım sıkıstırılmış strafor . Onlar birbirine deydiği zaman gıcır gıcır ses yapıyor ... Teşekkürler yine de ilginize...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

straforları keserken boyutlarını çok iyi ayarlamak lazım.bagaj içinde kenarlardan sıkışacak şekilde yaparsanız ses sorunu ortadan kalkar.ancak kış döneminde soğuklar nedeniyle bu ses yeniden olacaktır.ayrıca straforların sağa sola kaymasını önlemek ve yedek lastiği koyacak yer sorununu ortadan kaldırmak için benim yaptığım uygulamayı deneyebilirsiniz.resimlerini ekliyorum.

grnt066vk.jpg

grnt065cv.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsmail Geyik

Simit depo sonrası yedek lastik bagajda sorun olmuyor mu?Nasıl sabitliyebiliyorsunuz?Bu günlerde bende LPG için uğraşacağım.Yedek lastik ve diğer malzemeler için nasıl bir çare buldunuz?

Yorum bağlantısı

yukarıdaki resimler benim uygulamam.lastiğin yaslandığı tarafta kapaklı bir göz var.gözün içindeki kanca takılabilecek şekilde bir çıkıntı var.oraya kalın bir lastik ve kancayla sabitledim.alt tarafından da straforlar destek oluyor.eğer lastiğiniz diklemesine bagaja sığıyorsa benimki gibi yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
abiler güzel hoşta

strafor erden bulucaz satılıyormu yoksa başka yerdenmi temin ediyorsunuz..

inşaat malzemesi satan her yerde bulursun sorun olmaz.ses olayınıda azaltır bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Dur ben de Çağlar ınki gibi yapayım.Öyle bagajda orta yerde kafasına göre gezmesin :s

valla yaparsan çok rahat edersin abi :( yaz tatilide yaklaşıyor.stepneyi şamyel lastiği benzeri kalın bi lastik ve kancayla iyice gerdirerek bağlarsan hiç oynamıyor yerinden.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
straforları keserken boyutlarını çok iyi ayarlamak lazım.bagaj içinde kenarlardan sıkışacak şekilde yaparsanız ses sorunu ortadan kalkar.ancak kış döneminde soğuklar nedeniyle bu ses yeniden olacaktır.ayrıca straforların sağa sola kaymasını önlemek ve yedek lastiği koyacak yer sorununu ortadan kaldırmak için benim yaptığım uygulamayı deneyebilirsiniz.resimlerini ekliyorum.

grnt066vk.jpg

grnt065cv.jpg

Teşekkürler Fotoğrafları da koymuşun güzel olmuş . Şunu anladım deponun üstüne bir bez örtmüşün sanırım ses olayını o bitiriyor. Ben de aynı şekilde yapmıştım starfonları bagaj kapağına bakan kısım kırıldı yeniden alıp keseyim deponun üstüne de bi çare buldummu sanırım ses biter teşekkürler çok yardımcı oldun...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

deponun üzerindeki bezi depo montaj yapıldığında vermişlerdi zaten.ama gıcırtı sesini kesiyor haklısınız.straforların boyunu iyi ayarlamak önemli bagaj içinde hareket etmesin.aksi takdirde yan taraflara sürtüp ses yapabilir.kış dönemi ses yapıyor ona henüz bir çare bulamadım.straforu iki parçalı yaparsanız kullanımı daha kolay olur ve kırılma riski azalır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
deponun üzerindeki bezi depo montaj yapıldığında vermişlerdi zaten.ama gıcırtı sesini kesiyor haklısınız.straforların boyunu iyi ayarlamak önemli bagaj içinde hareket etmesin.aksi takdirde yan taraflara sürtüp ses yapabilir.kış dönemi ses yapıyor ona henüz bir çare bulamadım.straforu iki parçalı yaparsanız kullanımı daha kolay olur ve kırılma riski azalır.

straforun kenarlarına ince delikli sünger dolayın şu pencere kapı için satılıyorya hazır bantlı.çözüm olucagını düşünüyorum gıcırtıyı keser.strafor gıcırtısı çekilmez bişi.yada o süngerlerin tabaka olanını alıp komple kaplayın alt tarafını kenarlarını

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mevlüt Ercan
arkadaşlar herkese merhaba benim aracımda lpg'li fakat bu sistemi uygulamaya calistim fakat olmadi.Stepneyi dikine koydugum zaman kesinlikle sigmiyor birakin kesmeyi etmeyi tamamen kaldirdigimda bile havada kaliyor bu arada aracim sedan degil acaba bu yuzdenmi oluyor. Ne yapmam lazim fikirlerinizi bekliyorum

Sanırım Çağlar Aymelek arkadaşın resimlerini verdiği araç focus c-max, sizin araç nedir? focus hb mi?

Yorum bağlantısı

Sanırım Çağlar Aymelek arkadaşın resimlerini verdiği araç focus c-max, sizin araç nedir? focus hb mi?

Evet araç c-max.

Şahin bey Focus un bagaj yüksekliği ne kadar bilmediğim için sığar mı sığmaz mı bi yorum yapamam.İletinizi yeni gördüm.

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Şahin bey,

Focus I'lerde stepne dikine konulamıyor, buna eminim. Yeni kasa Focus HB'lerinde bagaj yüksekliği, gördüğüm kadarıyla, eski kasa ile hemen hemen aynı. Bu nedenle stepneyi yatay yerleştirmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mevlüt Ercan
Şahin bey,

Focus I'lerde stepne dikine konulamıyor, buna eminim. Yeni kasa Focus HB'lerinde bagaj yüksekliği, gördüğüm kadarıyla, eski kasa ile hemen hemen aynı. Bu nedenle stepneyi yatay yerleştirmek gerekiyor.

Focus HB'de denedim dikine konulamıyor malesef. stepne şuan bodrumda :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Benim stepnede bodrumda lastik patlak tamir edici sprey aldım. Küçük çaplı patlaklarda işe yarıyor test ettim bizzat fakat büyük çaplı yarılmalarda falan işe yarıyacağını sanmıyorum. Bu stepne işine çözüm bulmak lazım.

Yorum bağlantısı
Umut Karataş
Şahin bey,

Aslında dik olarak konulabiliyor. Ben ince sptepne bularak fotolardaki gibi dik yerleştirdim. Kendi stepnesi böyle konulabilir mi bakmak lazım, yükseklik olarak aynı ama kalınlık açısından tüp ile koltuk arasına orjinal stepne sığmayabilir. Gene de bir ölçmekte fayda var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/LPG-lendik...163#entry770163

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Akan Belen

Hortlatalım konuyu

arkadaşlar bu konu hakkında yeni bir uygulama yapan varmı hb bagajlar için stepne dik olarak sığmıyor birde kot farkı oldu zaten simit depodan dolayı buna çare bulmam lazım

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Akan Bey merhaba,

ben Lpg taktırdığımda başerde bir aparat göstermişlerdi, galvanizli sacdan bükülmüş bagajda arka tarafta yukarda bulunan orjinal deliklere civatayla tutturulan bir aparattı. Ama yine de biraz bagajı daraltabilir gibi düşünüp almamıştım. sanırım fiyatına da 50 TL demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)

Başer kendi taktığı lpg kitleri için o aparatı hediye edecekti. Hatta müşterilerine telefonla ulaşıp "hediyemizi servisimizden alabilirsiniz" diyeceklerdi. :blink:

tarihinde Evren Bar?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Nasıl birşey acaba bu ürün dışarıda satılıyormu bagajdaki potluğu gideriyor sanırım.Şu sitepneyi nasıl sabitleyeceğimide bulmam lazım uygun sekilde bakalım buralardan fikir edinemezsem kendim birşeyler yapmaya çalışacağım artık

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Nasıl birşey acaba bu ürün dışarıda satılıyormu bagajdaki potluğu gideriyor sanırım.Şu sitepneyi nasıl sabitleyeceğimide bulmam lazım uygun sekilde bakalım buralardan fikir edinemezsem kendim birşeyler yapmaya çalışacağım artık

Bagajdaki potluğu gidermez o potluğu gidermenin tek çaresi 4-5 cm lik yapı marketlerde satılan izolasyon malzemelerini simit depoya göre kesip yerleştirmek.

Başer kendi taktığı lpg kitleri için o aparatı hediye edecekti. Hatta müşterilerine telefonla ulaşıp "hediyemizi servisimizden alabilirsiniz" diyeceklerdi. :)

:elveda: bana da iyilik yapıyor gibi size 40 liraya veririz diyorlar bir de :) başer zaten bir yamuğuda şamandra da yaptı. Tomasetto takması gerekirken hiç adını duymadığım bir şamandra takmış. Sonradan Ankara Bölge Distribütörü Ufuk Taşkesen Bey' e durumu bilidirdim ve hemen bir tomasetto gönderdi ve burdaki bir bayiye yönlendirip değiştirilmesini sağladı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...