İçeriğe Yönlendir

Lpg Simit Depo Bagaj Sorunu

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Evren Barış Özbek
:p bana da iyilik yapıyor gibi size 40 liraya veririz diyorlar bir de :flowers: başer zaten bir yamuğuda şamandra da yaptı. Tomasetto takması gerekirken hiç adını duymadığım bir şamandra takmış. Sonradan Ankara Bölge Distribütörü Ufuk Taşkesen Bey' e durumu bilidirdim ve hemen bir tomasetto gönderdi ve burdaki bir bayiye yönlendirip değiştirilmesini sağladı.

Şamandırayla ilgili bir sıkıntıda ben yaşıyorum. Depom 48lt, max. aldığı yakıt 33lt. Normalde alması gereken 38-40lt. Dün arkadaş bir ayar yaptı, 27,5 lt alabiliyorum artık. Nasıl? Depodaki gaz bitince bir daha gidip şamandırayı değiştireceğim.

Bu arada aparatı aldım. Ancak kullanışlı birşey değil. Bagajı oldukça daraltıyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Guest Ugur G
Merhaba Arkadaşlar

2009 Model Ford Focus Titanium-x 1,6 var bende 6000 Km Brc Lpg taktırdım ford servisinde ama bagaj bi başka oldu ... Simit depo bizim stepneler küçük olduğu için bagajın içinde büyük kaldı bagajın döşemesi olmadı yerine. Kenarlarına Küpük kestim koydum ama oda ses yapıyor kapıların sesini bile bazen geçiyor. Bez falan sıkıştırdım ama hala var. Bir önerisi olan varmı bu konuda bi yardımcı olursanız sevinirim....

bende aynı problemi yaşıyordum. audi marka aracımda .istanbulda bir arkadaş bu sorunu kökünden çözmüş durumda her marka araca özel birebir

uygulama yapıyor.ne ses ne gıcırtı sanki simit tank hiç yokmuş gibi .

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Burak Gülnar

Yıllar sonra konuyu yeniden hortlatacağım ama var mı bu sorunu tam anlamıyla çözen. Yeni bende tüp taktırdım ve benim taktırdığım simit tüpte stepne yerine büyük geliyor. Strafor ile halledecektir bende fakat bu konuyu okuyunca ses yapıldığı söylenince kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yıllar sonra konuyu yeniden hortlatacağım ama var mı bu sorunu tam anlamıyla çözen. Yeni bende tüp taktırdım ve benim taktırdığım simit tüpte stepne yerine büyük geliyor. Strafor ile halledecektir bende fakat bu konuyu okuyunca ses yapıldığı söylenince kararsız kaldım.

Bende de straforla halledildi. Ses yapmıyor. Straforlar kesilirken dikkatli ve ölçerek kesilirse ses yapmaz. Sadece bir kasise çok hızlı girersem bazen bagajdaki malzemeler zıplıyor. 

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar
(düzenlendi)

Hiç bir sıkıntısı yoktur straforun. Çok milimetrik kesilmesi lazım zira yerinden oynama yaparsa ses yapar doğrudur. Bagaj halısı klavuz alınıp straforu şekil vererek kesin ortasını da simite göre oyarak gergin gergin yerleştirin taş gibi oluyor. Bi de bagaj havuzu koyun misss.

tarihinde Mesut Dumlupınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Gülnar

Bende de straforla halledildi. Ses yapmıyor. Straforlar kesilirken dikkatli ve ölçerek kesilirse ses yapmaz. Sadece bir kasise çok hızlı girersem bazen bagajdaki malzemeler zıplıyor.

Hiç bir sıkıntısı yoktur straforun. Çok milimetrik kesilmesi lazım zira yerinden oynama yaparsa ses yapar doğrudur. Bagaj halısı klavuz alınıp straforu şekil vererek kesin ortasını da simite göre oyarak gergin gergin yerleştirin taş gibi oluyor. Bi de bagaj havuzu koyun misss.

Yaklaşık 6 cm lik bir kot farkı var muhtemelen 2 kat strafor konulacak herhalde, eğer 2 kat olursa onlarıda birbirine yatıştırırım. En son bittiğinde bagaj havuzu koyacağım bende.

Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Yaklaşık 6 cm lik bir kot farkı var muhtemelen 2 kat strafor konulacak herhalde, eğer 2 kat olursa onlarıda birbirine yatıştırırım. En son bittiğinde bagaj havuzu koyacağım bende.

6cm değildir bir kat yeterli olur diye tahmin ediyorum.
Yorum bağlantısı
Burak Gülnar

6cm değildir bir kat yeterli olur diye tahmin ediyorum.

Siz kaç cm'lik kullanmıştınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Batuhan Kılıç

Konuya ben de dahil olayım. Tank üzerini kare şeklinde ve düzgün olarak yüksek tutup kenarlarda kalan boşluklardan da faydalanmayı sağlayan bir yöntem bilen var mıdır örneğin toyota auris lerin normal stepneyle gelenlerinde olduğu gibi?

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mehmet Ali Aslan

Lpg Simit Depo Bagaj Sorununu çözmek için hazır kesilmiş yaklaşık 7 cm genişliğinde ve arkası kendinden yapışkanlı kapı eşiği için satılan malzemeden aldım. Bu malzeme olabildiğince sert ve esnek. Bagajın iç çevresini bu malzeme ile dolanıp daha sonra simit tüpün etrafını da bu malzeme ile sardım. Yapışkanlı olması büyük fayda sağladı. Bazı yerlerde yükseklik attığı için oraların alt kısımlarını yine aynı malzeme ile doldurdum. Aralara da şerit olacak şekilde kısa parçalarla bölme yaptım ki saklama kabı olarak kullanayım dedim. Bütün el aletlerinin altına yine ıslak zeminlere serilen kaydırmazdık sağlayan süngerimsi ve elek gibi delikleri olan bir malzemeyi serdim. Bagajda ne bir ses var ne bir gürültü. Ve bir sürü el aletleri için bölmelerim olmuş oldu. Daha sonra bütün bunların üzerini örtecek boyutta kontrplak kestim ve üzerini bagaja uyacak kumaşla kapladım. Orjinal gibi oldu. Bu arada yedek lastik için boşluk bıraktım ki lastiği bagajda yer kaplamadan bir kenarda tutabileyim istedim.

Kapı eşiği yalıtım malzemesi: https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/kapi-esigi-sungeri-kapi-alti-esigi-sunger-esik-2-adet-ch030-sivi-gecirmez_pdp_613811216
Ben bunun tanesi 5₺ den aldım.

Alt döşeme için https://tr.pinterest.com/pin/771804454875702204/
Bu halı kaydırmaz malzemesinden kullandım.

Lpg Simit Depo Bagaj Sorunu Çözümü video görüntüsü çektim. İşte o video linki:

https://www.youtube.com/watch?v=nhOORTELvy8&feature=youtu.be

daha detaylı videolarda çektim onları da kanala yüklerim. Merak ettiğiniz şeyler olursa cevaplarım

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Lpg Simit Depo Bagaj Sorununu çözmek için hazır kesilmiş yaklaşık 7 cm genişliğinde ve arkası kendinden yapışkanlı kapı eşiği için satılan malzemeden aldım. Bu malzeme olabildiğince sert ve esnek. Bagajın iç çevresini bu malzeme ile dolanıp daha sonra simit tüpün etrafını da bu malzeme ile sardım. Yapışkanlı olması büyük fayda sağladı. Bazı yerlerde yükseklik attığı için oraların alt kısımlarını yine aynı malzeme ile doldurdum. Aralara da şerit olacak şekilde kısa parçalarla bölme yaptım ki saklama kabı olarak kullanayım dedim. Bütün el aletlerinin altına yine ıslak zeminlere serilen kaydırmazdık sağlayan süngerimsi ve elek gibi delikleri olan bir malzemeyi serdim. Bagajda ne bir ses var ne bir gürültü. Ve bir sürü el aletleri için bölmelerim olmuş oldu. Daha sonra bütün bunların üzerini örtecek boyutta kontrplak kestim ve üzerini bagaja uyacak kumaşla kapladım. Orjinal gibi oldu. Bu arada yedek lastik için boşluk bıraktım ki lastiği bagajda yer kaplamadan bir kenarda tutabileyim istedim.
Kapı eşiği yalıtım malzemesi: https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/kapi-esigi-sungeri-kapi-alti-esigi-sunger-esik-2-adet-ch030-sivi-gecirmez_pdp_613811216
Ben bunun tanesi 5₺ den aldım.
Alt döşeme için https://tr.pinterest.com/pin/771804454875702204/
Bu halı kaydırmaz malzemesinden kullandım.

Lpg Simit Depo Bagaj Sorunu Çözümü video görüntüsü çektim. İşte o video linki:

daha detaylı videolarda çektim onları da kanala yüklerim. Merak ettiğiniz şeyler olursa cevaplarım
Üzerine bagaj halısı taban döşemesi vs örttünüz mü? Eşik yalıtım malzemesi eziliyor mu?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...