İçeriğe Yönlendir

Hız Göstergesi Sorunu

Orhan Duran

Recommended Posts

Serkan Toker
Maalesef aynı sorun bende de olmaya başladı.. Şu hız sensörünün (Vss) yerini bi fotoğrafla falan ayrıntılı gösterecek bi arkadaş varmı. Belki soketten yapıyordur. Temizleyip kurtulurum... Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler :)

Şanzumanın üzerinde, arabanın altından görülebilir...

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaysal

Arkadaşlar VSS (hız) sensörü hangisidir?

Yalnız 3. sensör biraz zor yerdeydi pek anlaşılmıyor...

Yorum bağlantısı
Bestami Ün
(düzenlendi)

bu sorun focuslarda kronik bir ağrı benimde başıma geldi hız sensörünü değiştirdik düzeldi işin garip yanı ben ilk aldığımdada oldu daha sonra çevremde focus alanlar ilk işleri hız sensörünü değiştirmek oldu acaba diyorum aracın km mi oynuyorlardamı bozuluyor ne dersiniz buna 2-3 defa şahit oldum sizdede olmuş

1 numara olabilir tam emın degılım çıkar onu on tarafı sıyah cam gibidir

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Emre Arslan

ya arkadaşlar ben bu konudan biraz farklı bişey soracam. benim araçta hız göstergesi 10dan başlıyor. yani araç durduğunda ibre 10da oluyor. bu tüm dizel fiesta V lerde böylemidir? birde şimdi ben diyelimki ibre 90 gösterirken gidiyorum acaba hız o zaman 80 mi oluyor? 0 yok 10-20-30 şeklinde devam ediyor. boşta çalışırken ve istop halindeyken ibre 10 hızı gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Emre Bey ibrenin dayandığı kısımla 10 km rakamı arasındaki sizin yok gibi gördüğünüz kısım 0-10km arasıdır.Dizayn o şekilde yapıldığından 0 yazmaya gerek duymamışlar tasarruf açısından :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Zorbaz

kardeş bu gün öğrendim bede senin fotoğraftaki 3 numara oparlak şeyin içinde soket var yukarım asılınca çıkıyor o altındakisensör küçük göründüğüne bakma yarısı içinde fotodaki sağ okun sol ucuna doğru bir pim var ilk önce onu sağadoğru çek ve çıkar sonra sensörü yukarı çek veçıkar arabanın altından 10 dk sürmüyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürer

bwnim aracımda ilk çalıştırdığım anda hız katranı 210 a dayıyor bi kaç saniye sonra tekrar normale dönüyor.acama aynı sensör bendede arızalı olabilir mi_?(2006 tdci)

Yorum bağlantısı
Misafir
bwnim aracımda ilk çalıştırdığım anda hız katranı 210 a dayıyor bi kaç saniye sonra tekrar normale dönüyor.acama aynı sensör bendede arızalı olabilir mi_?(2006 tdci)

Sizin probleminiz aküye benziyor. Akünüzü eski ise kontrol ettirmekte fayda var. Yakında bitebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaysal
kardeş bu gün öğrendim bede senin fotoğraftaki 3 numara oparlak şeyin içinde soket var yukarım asılınca çıkıyor o altındakisensör küçük göründüğüne bakma yarısı içinde fotodaki sağ okun sol ucuna doğru bir pim var ilk önce onu sağadoğru çek ve çıkar sonra sensörü yukarı çek veçıkar arabanın altından 10 dk sürmüyor

Mustafa teşekkürler... Bugün bi deneyeceğim.. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürer
(düzenlendi)
Sizin probleminiz aküye benziyor. Akünüzü eski ise kontrol ettirmekte fayda var. Yakında bitebilir.

Saygılarımla.

aküyü değiştireli henüz 2.5 hafta oldu sıfır 75 amper akü takıldı araca.aküyle alakalı oldunuğunu sanmıyorum.elektrik tesisatından korkuyorum boş bi vaktim olduğunda ilk işim sanayiye gitmek olcak...

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Burak Gülcan
Slm,

benim aracım 2006 benzinli fiesta. Son zamanlarda 50-90 km arası hızla giderken birden hız gösterge ibresi 0'a düşüyor. Bu esnada hiçbir şekilde aracın ivmelenmesi, yavaşlaması v.b. bir durum söz konusu değil. 5-10 saniye sonra ibre seyir halindeki hıza geri dönüyor. 7-8 defa bu durumla karşılaştım. Konuyu açan arkadaşımdan biraz farklı bir durum ancak benzer sorunla karşılaşan arakdaşların önerisini bekliyorum.

ciddi bir sorun mudur?

Selamlar

aynı sorun bendede var nedir acaba sorun?

Yorum bağlantısı
Vahit Bolat

Herkese iyiakşamlar,bu hız gösterge sıfırlama arızası benim arabadada oluştu,özellikle arabayı ilk calıstırıp hareket ettiğimde kilometreyi okumuyor ve hız ipresi dibte duruyor,arabanın cekişi hafiften hissetilir şekilde düşük oluyor bu iki üç kilometre sonra kendiliğinden düzeliyor ve kilometre calışıp performans artıyor.Haftasonu uygun bir yerde sensörün fişini söktüm ve yandaki pimini yan keskiyle cok zor bir şekilde cıkardım,fakat sensör yerinden bir türlü cıkmıyor papağan pensle bile zorladım yandaki tırnağı kırıldı,korktum sensörde parcalanacak diye fakat yok cıkmıyor.Artık pimini geri takıp fişinide kontak spreyiyle temizleyip taktım,üç dört gündür hiç bir sıkıntı yoktu fakat aynı arıza şimdi tekrar başladı.

Şimdi sorum:

Acaba yanlış yaptığım birseymi var?Bu sensörü şanzımandan sökmenin bir tekniğimi var ustalardan ve tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum,

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest Emre Arslan

Emre Bey ibrenin dayandığı kısımla 10 km rakamı arasındaki sizin yok gibi gördüğünüz kısım 0-10km arasıdır.Dizayn o şekilde yapıldığından 0 yazmaya gerek duymamışlar tasarruf açısından wink.png

geç oldu ama teşekkür ederim cevapladığınız için :)

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Sefa Şenyurt

Arkadaşlar, abiler merhaba;

Konu açılalı bir hayli olmuş, umarım sorunlarınıza çözüm bulunmuştur.

Bu hız göstergesinin sıfıra inme mevzusu benim aracımda da zaman zaman oluyor. Performansta hissedilir bir değişiklik olmamakla birlikte bir kaç km sonra düzeliyor.

Birçoğunuz hız sensörü demişsiniz fakat sonuçla ilgili pek birşey yazan olmamış. Ayrıca konudaki resimler de görünmüyor. Sorunu çözenler var mı diye sormak isterim, nasıl bir yol izlemeliyiz? 

Yorum bağlantısı
Bilalettin Sinus

düzeliyor kendi kendine ebaydan getiririm olmadı niye 150 tl vereyim 10 15 sterlin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sabri Akgül

Arkadaslar merhaba bu arizaya benzer bi ariza paylasacagim. Simdi benim arabada bu ariza yagmur yagdigi zaman ortaya cikiyor yagmur dinince geciyor. Sadece hiz ibresi 0 a iniyo ve cekis dusuyo bu kadar. Sizce bu yagmur suyu bi yerlere girdinden mi yoksa tesaduf falan mi anlamadim

Yorum bağlantısı
Erdi Tepe
(düzenlendi)

Bende de cok nadir bir sekilde hız 0 gosteriyo ama cekisten bi düşüş hissetmedim bu zamana kadar. Herkeste farklı etkiler gösteriyor ilginç

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Tapatalk imzanızı kapatınız!
Yorum bağlantısı

Bende de cok nadir bir sekilde hız 0 gosteriyo ama cekisten bi düşüş hissetmedim bu zamana kadar. Herkeste farklı etkiler gösteriyor ilginç

HUAWEI P7-L10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erdi Bey,

Tapatalk imzanızı kapatır mısınız?

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...