İçeriğe Yönlendir

Teypte 1 Hour Yazısı Ne Anlama Gelir ?

Emre Sağlam

Recommended Posts

Emre Sağlam

SA. arkadaşlar geçen gün anahtarı kontağa takmadan radyo açma tuşuna bastım, radyo açıldı ve açılırken de "1 HOUR" yazısı çıktı.

merak ettiğin şu ki devreye elektrik vermeden nasıl oldu da teyp açıldı (normalinde anahtarı takmadan ve belli seviyeye kadar çevirmeden açılmazdı) ve neden 1 hour yazısı çıktı? daha doğrusu o yazının çıkmasındaki sebep nedir?

ilgilenen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

kontak açık değilken de teyp açılır. Orada 1 hour yazmasının sebebi siz teyibi açık unutmanıza karşın teyibin otomatik olarak 1 saat sonra kapanacağını belirtir.

Yorum bağlantısı
Emre Sağlam

öncelikle ilgilenip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. aslında benimde aklıma gelen sizin dediğiniz gibiydi ama emin olmadığım için sordum. teybin çalışması ise önceden ben kontağı kapattığım teypte kapanır açtığım zaman açılırdı.(kontak kapalıyken açılmıyordu) şimdi niye ben kontağı açmadığım halde açıldı?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Teyibin açılması zaten en baştan beri böyleydi yani kontak kapalıykende açılır 1 hour yazardı, siz belki açma kapama tuşunu pek kullanmıyordunuz, yani kontağı çevirip açıyordunuz teyibi. Bu nedenle dikkatinizden kaçmış olabilir veya sanmıyorum ama teyipte bunun için özel bir ayar var mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Sağlam

haklısınız ben genellikle açma kapama tuşunu pek kullanmıyordum. bir ara aküyle ilgili bir sıkıntı yaşadığımdan dolayı kullanmaya başladım tuşu. dediğiniz gibi önceden de vardı demekki bu özellik. peki birşey daha sorayım; menü tuşuna basılı tutunca karşıma "local" ve " disk" seçenekleri çıktı karşı bunlar nedir?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

problem çözüldüğüne göre boşver uğraçma başlığı değiştirmeyle

konu kapatılır olur biter :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
haklısınız ben genellikle açma kapama tuşunu pek kullanmıyordum. bir ara aküyle ilgili bir sıkıntı yaşadığımdan dolayı kullanmaya başladım tuşu. dediğiniz gibi önceden de vardı demekki bu özellik. peki birşey daha sorayım; menü tuşuna basılı tutunca karşıma "local" ve " disk" seçenekleri çıktı karşı bunlar nedir?

Konu şimdi kapanmaz Okyay, bak bir soru daha var. :lol2:

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Emre, "Bir şey soracaktım" diye konu başlığı olmaz. Başlık, konuyla ilgili olmak zorunda. Kuralları okumadın mı? Üstelik sorduğun sorunun cevabı forumda var. Önce arama yapmalıydın.

Buradan Murat Derenin öğrencilerine sesleniyorum, siz siz olun hocanıza "Bir şey soracaktım" diye gitmeyin. Kendisi yeni iyileştiği için çok sinirli alnınızın çatına yersiniz ona göre.. demedi demeyin.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Emre, "Bir şey soracaktım" diye konu başlığı olmaz. Başlık, konuyla ilgili olmak zorunda. Kuralları okumadın mı? Üstelik sorduğun sorunun cevabı forumda var. Önce arama yapmalıydın.

Şeyyy hocammm gaz odaları ne tarafa düşüyo... :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Local / Dx seçeneği çıkar, ülkemizde işe yaramayan , yerel-uzak istasyon tercih seçeneğidir, TA /Pty gibi gonksiyonlarda ülkemizde işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Emre Sağlam
(düzenlendi)

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim çağlar bey. kusura bakmayın arkadaşlar kafanızı şişirdim. murat bey sizde kusuruma bakmayın, bir daha soru sormam.

tarihinde Emre Sa?lam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Buradan Murat Derenin öğrencilerine sesleniyorum, siz siz olun hocanıza "Bir şey soracaktım" diye gitmeyin. Kendisi yeni iyileştiği için çok sinirli alnınızın çatına yersiniz ona göre.. demedi demeyin.. :p

Ortalığı karıştırdın yine Cavit Abey. Sana mixer diyelim mi? :p

Şeyyy hocammm gaz odaları ne tarafa düşüyo... :p

Gaz odalarında harcar mıyım efenim, sabun yapıyorum ki faydalı olsunlar. :D

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim çağlar bey. kusura bakmayın arkadaşlar kafanızı şişirdim. murat bey sizde kusuruma bakmayın, bir daha soru sormam.

Haydaa Emre. Nasıl "bir daha soru sormam"? Benim yazdıklarımdan onu mu çıkardın, şaka mı yapıyorsun? Ben forumdaki başlık açma kuralını hatırlattım sadece. Ha öğretmen olduğumdan sana biraz öğrencilerimdenmişsin gibi davranmış olabilirim. Ama "bir daha soru sormam" fazla olmuş, eğer şaka değilse. Şaka ise, yanına bir gülücük, dil çıkarma falan koy da üzme beni. :p

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
murat bey sizde kusuruma bakmayın, bir daha soru sormam.

Sen bizim gazımıza gelme Emre, Murat bu forumun neşe kaynağıdır.. :s

Ortalığı karıştırdın yine Cavit Abey. Sana mixer diyelim mi? :p

Karıştırdım falan yok, sadece şu yanan binanın önünde resim çekilen itfaiye erleri vardıya şen şakrak..İşte ben onlara özendim azıcık.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Sen bizim gazımıza gelme Emre, Murat bu forumun neşe kaynağıdır.. :p

Karıştırdım falan yok, sadece şu yanan binanın önünde resim çekilen itfaiye erleri vardıya şen şakrak..İşte ben onlara özendim azıcık.. :)

Hiç olmazsa elindeki körüğü bıraksaydın. :p Ağam. :s

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Haydaa Emre. Nasıl "bir daha soru sormam"? Benim yazdıklarımdan onu mu çıkardın, şaka mı yapıyorsun? Ben forumdaki başlık açma kuralını hatırlattım sadece. Ha öğretmen olduğumdan sana biraz öğrencilerimdenmişsin gibi davranmış olabilirim. Ama "bir daha soru sormam" fazla olmuş, eğer şaka değilse. Şaka ise, yanına bir gülücük, dil çıkarma falan koy da üzme beni. ;)

Birşey soracaktı, sordu da... Ama bir daha sorar mı bilemem :lol:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
murat bey ben sizin hoşnut olmadığınızı düşündüm sorumdan.yaşınız bende fazla mesleğiniz gereği bende sizin öğrenciniz sayırılırım. başlık konusunda benim hatam kurallara göre öyle birşey yapmamam gerekiyordu.

Yok canım hoşnut olmama gibi bir şey yok. "Acil yardım", "Bir şey soracağım", "Bir sorunum var", "Acil", "İmdat" gibi başlıklar forumlarda hoş karşılanmaz da ben o bakımdan şeyettiydim. :D Yoksa herkes her soruyu sorma hakkına sahip. TAbii önce araştırma yapıp cevabı bulamadılarsa. :D Sen takılmaya devam et Emre, iyidir, güzeldir burası. Sadece tilki kostümüyle emminin karşısına çıkma yeter. :D

Yorum bağlantısı
Emre Sağlam

teşekkür ederim mehmet bey. tamam murat bey ortada bir sorun olmadığına göre dediğiniz gibi takılmaya devam :(

Yorum bağlantısı
Fırat Tarman
Teyibin açılması zaten en baştan beri böyleydi yani kontak kapalıykende açılır 1 hour yazardı, siz belki açma kapama tuşunu pek kullanmıyordunuz, yani kontağı çevirip açıyordunuz teyibi. Bu nedenle dikkatinizden kaçmış olabilir veya sanmıyorum ama teyipte bunun için özel bir ayar var mı bilmiyorum.

Konudan uzaklaşılmış, geri döndüreyim ;)

Oto radyolarında hem ana besleme girişi hem de kontaktan gelen bir giriş daha vardır. Yani radyonun beslemesi kontaktan gelmez. Radyoyu açık bırakırsanız kontaktan gelen sinyale göre kontak açılınca radyo açılır, kontak kapatılınca kapatılır. Kontaktan herhangi bir sinyal gelmiyorken (kontak kapalı iken) açma/kapama düğmesine basarsanız radyo bunu manuel açma modu olarak algılar ve açılır. Açık unutma ihtimaline karşı da bu manuel açılma süresini sınırlar (genelde 1 saat)...

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Doğan Özer

Merhabalar.Benim araçtaki Radyo/CD(6000 cd) çalarda da "1 hour phone" diye bir uyarı var :) . Bu uyarı sürekli ekranda duruyor ve radyo/cd çalar çalışmıyor :) . 3-6 veya 5-6 tuşlarına basılı tuttuğunuzda radyo yayınına geçiyor :fiuw: . Müzik dinlerken birden ses kesiliyor ve yine aynı uyarı yazısı :p . Ford servisine götürdüm ancak bir çözüm bulamadılar. Çözüm önerisi olan var mı :unknw: ? Teşekkürler :D .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 hour ve phone yazıları aynı anda çıkmamamlı? Zaten arıza gariplikler yaratır. Öncelikle teybe gelen , kontak cereyanı kontrol edilmeli, kontağı algılamıyorsa, siz açınca 1 hour yazısı çıkar, 1 saat sonra da kendiliğinden kapanır.

Yorum bağlantısı
Doğan Özer
1 hour ve phone yazıları aynı anda çıkmamamlı? Zaten arıza gariplikler yaratır. Öncelikle teybe gelen , kontak cereyanı kontrol edilmeli, kontağı algılamıyorsa, siz açınca 1 hour yazısı çıkar, 1 saat sonra da kendiliğinden kapanır.

Çağlar Bey dediğiniz doğru.Ben uyarı yazısını bir bütün olarak algıladım sanırım. Önce 1 hour yazısı sonra phone yazıyor ve ses kesiliyor. Bir elektrikçiye gösterelim.İlginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

phone tuşuna basın,uyarı çıktığında..

birde teyp ilk açıldığında kontak açıkken,not configured uyarısı veriyormu?

bu uyarıda varsa akü kutup başını söküp bi kaç dk sonra tekrar takın düzelecektir..

Yorum bağlantısı
Doğan Özer
phone tuşuna basın,uyarı çıktığında..

birde teyp ilk açıldığında kontak açıkken,not configured uyarısı veriyormu?

bu uyarıda varsa akü kutup başını söküp bi kaç dk sonra tekrar takın düzelecektir..

Phone tuşu nerede? Cd çaların üzerinde bulamadım.Not configured uyarısı şu ana kadar vermedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...