İçeriğe Yönlendir

Amerika'dan Gelen Iphone

Serhat S. Yazıcı

Recommended Posts

Serhat S. Yazıcı

Öncelikle herkese merhabalar,

Bana amerikadan 2 adet iphone 3G S 16GB geldi.. ama benim pasaportum Türkiye'ye 2 ay önce giriş yaptığından kendi pasaportuma kayıt yaptıramıyorum.. yasal yollardan halletmek istiyorum yani bi başkasının pasaportuna işletmem gerekiyor ne yazık ki..

Bir ara bazı mağazalar bu işi 50-100 lira karşılığında pasaporta türkcell tim'den yapıyorlardı ama o zamanlar işim olmadığından hiç bakmıyordum bile ama şimdi bu tip iş yapan bir yere ihtiyacım var nasıl yapabilirim veya tanıdığı olan bilen varmıdır..

Şimdiden herkese teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Doğubank'ta bu işi yapanlar var, ama ne kadar güvenilir tartışılır...Önce sizin telefonu sonra başka bir telefonu kayıt ettirebiliyorlar...Öncelikle cihaz Lock mu ? Unlock mu ? Versiyon 3.1.3 ise sim kilidi kaldırılmaz...

Doğubankı bende duydum ama ne kadar güvenilir tam bilemiyorum gidip bi bakmak gerekir veya yapan var mı??

3.1.3 haziran 15'ten sonra sim kilidi kaldırılır duruma geliyor bilginiz olsun..

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

geçtiğimiz hafta cumartesi anneannem almanyadan giriş yaptı. kocaeli civarıysa ikametiniz onun üstünden yaptırılabılır herhalde.... yardımcı olmaya çalışırım. yakınsak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alper seni online yakalayamadım, yazamadım. 3.1.3 şu an için kırılamıyor maalesef. En azından benim araştırmam bu yönde.

Millet belki üst versiyon çıkarda onu kırabilirler diye bekliyor :p

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Bende 15 haziranda kırılacağı yönünde duydum 3.1.3 ün ama ne kadar doğrudur bilemem. Zaman gösterecek :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi bizim arkadaştan ses seda yok. Yarın bi daha sorayım bakayım ram olayını.

Projelere dalmış durumda son senesi seneye 2 yerine 1 dönem uzatma derdinde :p

Bence 3.1.3 yazılımı ile riske girme derim. Bi de 2 adet diyorsun, kıramazsan güme gider telefonlar.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Serhat

15 Haziran'dan sonra 3.1.3 sim kilidinin kaldirilmasi konusunda ciddi misin?

Ben simdi Amerika'dayim ve esime almayi dusunuyorum. Bu 3.1.3 yuzunden kararsiz kaldim.

Abi bunu bana apple store sahibi olan bir arkadaşım söyledi o nedenle ben kesin gözüyle bakıyorum ayrıca burda iphone donanımları hakkında kafayı yemiş bir arkadaşım var oda aynı şekilde söyledi o nedenle bende istedim ama şu pasaport olayını çözemedim.. Kuzey arkadaşımız bi teklifte bulundu ve özelden mesajlaşıyoruz şuan.. bakalım hayırlısı olmadı bi yurtdışı kahvaltısı yapıp dönmek görünüyor bana :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alper ben senin yerinde olsam, aldığın cihaz nasıl olsa garantisiz olacak, bekle burda da bulursun 0 garantisiz cihaz?

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hani bu forumda yasadışı işler konuşulmazdı? Yok lockedmuş, kırılacakmış, Haziran 15miş, müş, muş... :) Sizi gidi korsanlar sizi... :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşte derler ya delililkle dahilik arasındaki ince bir çizgi...

Hocam deli diyorlar ya, yalan, inanmayın :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
İşte derler ya delililkle dahilik arasındaki ince bir çizgi...

Hocam deli diyorlar ya, yalan, inanmayın :good1:

:)

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Hani bu forumda yasadışı işler konuşulmazdı? Yok lockedmuş, kırılacakmış, Haziran 15miş, müş, muş... :nazar: Sizi gidi korsanlar sizi... :nazar:

abi bu durum yasadışı bir işmidir ki ?? bunu apple kendi yayınlıyor ve bunun üzerinde para kazanıyor yani yeni sürüm yüklemek gibi bişey aslında yapılan kırılma işlemi ise bu ülkede kullanabilmek için yapılan modifiye gibi düşünün.. şahsen ben hiç değilse bu şekilde düşünüyorum :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ya ben zaten destekliyorum. Korsanın önde gideniyim, bayrağı taşıyan benim. Benim sorum; hani bu forumda yoktu/olmayacaktı böyle şeyler. Yoksa olsun tabii yaa. :nazar:

US yolcusu olamadı, çekemiyor

Amarigaya gidenler bizi hiç çağırmazlar ki Çağlar'ım Bayur'um. :nazar:

abi bu durum yasadışı bir işmidir ki ?? bunu apple kendi yayınlıyor ve bunun üzerinde para kazanıyor yani yeni sürüm yüklemek gibi bişey aslında yapılan kırılma işlemi ise bu ülkede kullanabilmek için yapılan modifiye gibi düşünün.. şahsen ben hiç değilse bu şekilde düşünüyorum :good1:

Niye adamların sizin ülkeniz için yapmadığı bir şeyi tonlarca para verip, alıp, kırmayla uğraşıyorsunuz? Zorla güzellik olmaz.

Al bir Omnia, rahat et. Ayfonun adı var sadece özellikleri artırılmış telefon. Hem aleti kırmak zorunda da değilsin -kullanacağın programlar haricinde. :nazar: Ne de olsa windows. Kendin bile program yazarsın. Hadi yaz ayfona program... :good1:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tesekkurler Sani.

(Bu arada senin ram isi ne oldu? Haftaya bugun TR'ye donuyorum.)

Iphone 3.1.3 ile ilgili burada birseyler yaziyor...

Alper sana 262$ karşılığı TL gönderiyor, msn deki email adresine istersen sanal dekontu da gönderebiliriz.

Yetmezse farkını söyle, onu da yollayabilir benim arkadaş.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Bardağın dolu tarafından bakarım diyorsunuz :)

bilemiyorum olabilir :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Biri bana hayrına parfüm getirsin yada getirtsin ya :) Bitti :) Geçen hafta arkadaşım geldi almanyadan, Bişey lazımmı diye sordu saf gibi, "hayır" dedim :( Eve geldim baktım şişem boşalmış :( Tekrar aradım ama kapatmış TR hattını. Öylece geldi oralardan.

Düzenleme nedeni: Türkiyede çok pahalı şu meletler, Yurtdışı fiyatı neyse veririm yazıcaktım ve yazdım :good1:

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Biri bana hayrına parfüm getirsin yada getirtsin ya :) Bitti :) Geçen hafta arkadaşım geldi almanyadan, Bişey lazımmı diye sordu saf gibi, "hayır" dedim :( Eve geldim baktım şişem boşalmış :( Tekrar aradım ama kapatmış TR hattını. Öylece geldi oralardan.

Düzenleme nedeni: Türkiyede çok pahalı şu meletler, Yurtdışı fiyatı neyse veririm yazıcaktım ve yazdım :good1:

Hangi parfümü kullanıyorsun belki gelen olursa söyleyelimde boş gelmesinler..

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Serhat

Suraya baksana.

Abi şimdi tamamını okudum ve biraz daha beklememiz gerektiğini söylüyorlar ama bu gidişle herşey yayınlanacak doğru anlamışım dimi :nazar:

ben halen pasaport işleriyle uğraşıyorum..

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Yarına bi arkadaşımın pasaportuna sonunda birini işetebilicem ama ne yazık ki bir tane daha var işletmem gereken..

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Hangi parfümü kullanıyorsun belki gelen olursa söyleyelimde boş gelmesinler..

Jean Paul Gaultier ERkek vücütü şişesi olan mavi-beyaz cızgılı :)

www.strawberrynet.com dan güvenle alışveriş edebilirsin.

Abi Yıllardır kullanıyordum bu siteyi, Ama son zamanlarda çok arttı fiyatlar.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Serhat

15 Haziran'dan sonra 3.1.3 sim kilidinin kaldirilmasi konusunda ciddi misin?

Ben simdi Amerika'dayim ve esime almayi dusunuyorum. Bu 3.1.3 yuzunden kararsiz kaldim.

bu haber sevindircek sizi o zaman :D

ll iPhone 3G and iPhone 3GS users are eagerly waiting to try iPhone OS 4.0 on their iPhones. Well, iPhone Dev team is now also ready with the unlock for iPhone 3.1.3 as well as iPhone 4.0.

iPhone Dev team’s member, Musclenerd, has confirmed this news in his Twitter update. Apple’s iPhone 3.1.3 firmware blocks the loop holes required to jailbreak and unlock the firmware.

Anyway, now you don’t have to worry about it. Here’s what Musclenerd said on Twitter -

iPhone4Unlock.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...