İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Fiesta Collection Yapılan Değişiklikler Vs..

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Bir tane connect yönlendirsem sana. Ne istersin. :p

1 Focusa anlaşırız hocam ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Eczanelere sınırlama geliyormuş. :learn:

Olayın içeriği nedir bilgin varmı?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Eczanelere sınırlama geliyormuş. :learn:

Olayın içeriği nedir bilgin varmı?

Henüz incelemedim hocam ;)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Araban mükemmel olmuş Ersen Abi. :nazar:

Allah kazasız, belasız kullanmayı nasip etsin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

bir değişiklik de ben yazayım:

tavan lambasını led'e çevirdikten sonra aklıma 3. stop yani bagaj kapağının üstündeki ince fren lambası geldi. söküp içine silikonlu dış mekan şerit led taktım. üçerli olarak kesildiğinden bir sıra 9 led sığıyor. elimde beyaz olanından vardı. uygulamadan sonra baktım stop pembemsi yanıyor ve ışığı beni tatmin etmedi.

aynı ledin kırmızısından aldım. stopun içine göre bir plastik kestim. tek sıra led tatmin etmediğinden iki sıra koymak istedim ama kalın geldi. ben de bağlantı yollarına girmeden kenarlarını makasla kesip incelttim. 9 lu olarak iki sıra ledi sığdırdım. plastiğe yapıştırıp yerine yerleştirdim. şimdi ışığı gayet güzel oldu.

sonuç olarak: hem ampul değiştirmekten kurtuldum, hem de frene basınca ledin kenar stop ampullerinden daha hızlı yandığını gördüm. dikkatli bakınca bariz şekilde led stop daha önce yanıyor. tavsiye ederim...

saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

ersen bey kapı içlerine ışık düşünüyorum.açıldığında yanan.sert plastiği kesecem.ama neyle kessem diye düşünüyorum.Siz ne önerirsiniz?

birde sony müzik sistemi plastik aksamındaki yüzey çizikleri için cila yapın demişsiniz?ne cilası bu? bildiğimiz kaporta cilasımımı?ne kullanıyorsunuz?markası nedir?ve nasıl kullanıyorsunuz?kaportadaki uygulama gibimi?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ersen bey kapı içlerine ışık düşünüyorum.açıldığında yanan.sert plastiği kesecem.ama neyle kessem diye düşünüyorum.Siz ne önerirsiniz?

birde sony müzik sistemi plastik aksamındaki yüzey çizikleri için cila yapın demişsiniz?ne cilası bu? bildiğimiz kaporta cilasımımı?ne kullanıyorsunuz?markası nedir?ve nasıl kullanıyorsunuz?kaportadaki uygulama gibimi?

Plastik neyle kesilir birşey diyemem ama dremelle bu tarz işler güzel olur diye düşünüyorum..

Evet bildiğimiz kaporta cilası (pastasız ). Arabaya meguaris nxt 2.0 kullanıyorum orayada aynısını sürüyorum ;)

Yorum bağlantısı

Plastik nerede konumu nedir sökülebiliyor mu?Sökülmüyorsa sabitse önce bir matkap ile delik delip maket bıçagı ile dikkatlice yontabilirsin.Yada geniş bir oyuk açılacaksa 3mm matkap ucu ile işaretleyecgin çizgiden yan yana delerek yine matkap ile çürüteceksin. :good1:

Yorum bağlantısı
Osman Demirbaş

Plastik nerede konumu nedir sökülebiliyor mu?Sökülmüyorsa sabitse önce bir matkap ile delik delip maket bıçagı ile dikkatlice yontabilirsin.Yada geniş bir oyuk açılacaksa 3mm matkap ucu ile işaretleyecgin çizgiden yan yana delerek yine matkap ile çürüteceksin. :good1:

sağ ve sol kapı içi plastikleri.söküp yapmak gerekcek

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet AVCI

yazın egeyi turlayacağım. Edirneden çıkacağım egeden g.antebe gideceğim. yolum baya uzun kolçak alma zamanı geldi. Arkadaşlar armster mi alayım yokda arm-rest mi alayım? Bir de renk konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Saygılar

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Armster öneririm ; diğerini yakından görmedim; o yüzden yorum yapamam.. Ama armster'den memnun olmayan yok gibi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Teşekkürler Ersen bey. Peki hangi renk daha iyi duruyor bizim arabada? Gri mi yoksa siyah mı? Siz hangi rengini kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teşekkürler Ersen bey. Peki hangi renk daha iyi duruyor bizim arabada? Gri mi yoksa siyah mı? Siz hangi rengini kullanıyorsunuz?

Siyah olan iyi; rengi tam tutuyor ; Zevk meselesi ama diğeri sırıtır bence ;)

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Gerçekten güzel olmuş maşallah :nazar:

Ben de bu kolçaklardan takmayı düşünüyorum tatile çıkmadan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Kalmaz

bir değişiklik de ben yazayım:

tavan lambasını led'e çevirdikten sonra aklıma 3. stop yani bagaj kapağının üstündeki ince fren lambası geldi. söküp içine silikonlu dış mekan şerit led taktım. üçerli olarak kesildiğinden bir sıra 9 led sığıyor. elimde beyaz olanından vardı. uygulamadan sonra baktım stop pembemsi yanıyor ve ışığı beni tatmin etmedi.

aynı ledin kırmızısından aldım. stopun içine göre bir plastik kestim. tek sıra led tatmin etmediğinden iki sıra koymak istedim ama kalın geldi. ben de bağlantı yollarına girmeden kenarlarını makasla kesip incelttim. 9 lu olarak iki sıra ledi sığdırdım. plastiğe yapıştırıp yerine yerleştirdim. şimdi ışığı gayet güzel oldu.

sonuç olarak: hem ampul değiştirmekten kurtuldum, hem de frene basınca ledin kenar stop ampullerinden daha hızlı yandığını gördüm. dikkatli bakınca bariz şekilde led stop daha önce yanıyor. tavsiye ederim...

saygılar

Evet bende yaptım. Harika görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet AVCI

Arkadaşlar arka taraf için bir aydınlatma yapabilir miyiz? 9 aylık bir kızım var. Gece yolculuk ederken arka kısımda kızımla ilgilenirken ışığa ihtiyaç duyuyor, ışığı açınca da benim gözleri rahatsız ediyor. Malum sadece önde aydınlatma var. Buna bir çözüm bulabilirseniz çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

Armster öneririm ; diğerini yakından görmedim; o yüzden yorum yapamam.. Ama armster'den memnun olmayan yok gibi..

bende de armster var çok güzel çok kullanışlı ama çıkma aldım, demirleri olması gerekiyormuş sanırım onun için sallanıyor biraz

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bende de armster var çok güzel çok kullanışlı ama çıkma aldım, demirleri olması gerekiyormuş sanırım onun için sallanıyor biraz

Demir yoksa sallanır evet.. O demirin faydası çok büyük..

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

Kendi ellerimle yaptım abi; daha kapalı garaj yüzü görmedi garibim.. ama yılda 4-5 defa cila ve her yıkamada sonax hızlı cila ile korundu.. 55.000 km civarına geldi hala yepyeni :nazar:

ersen bey elimde sonax hızlı cila var sprey halinde.kurularken kolay oluyor yazmışsınız.ben mi yanlış uyguluyorum acaba?yıkayıp kuruladıktan sonra fiber bezle uygulama yapıyorum.siz nasıl yapıyorsunuz? ben yanlış yapıyorum sanırım..

Demir yoksa sallanır evet.. O demirin faydası çok büyük..

nasıl bir demir ersen bey tarif edermisiniz? hiç görmediğim için. bulabilme imkanım var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ersen bey elimde sonax hızlı cila var sprey halinde.kurularken kolay oluyor yazmışsınız.ben mi yanlış uyguluyorum acaba?yıkayıp kuruladıktan sonra fiber bezle uygulama yapıyorum.siz nasıl yapıyorsunuz? ben yanlış yapıyorum sanırım..

Islak kaportaya sıkacaksınız sonax cilayı ve ardından kurulayacaksınız ;)

nasıl bir demir ersen bey tarif edermisiniz? hiç görmediğim için. bulabilme imkanım var mıdır acaba?

Demir, el freninin altndaki vida yerlerine vidalanıp yanlardan da konsolu tutan bir parça.. O parça aynı zamanda hem konslu hem kolçağı tuttuğu için sallanma hiç olmuyor..

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

Islak kaportaya sıkacaksınız sonax cilayı ve ardından kurulayacaksınız ;)

yıkayıp duruladıktan sonra sıkıp kurulama yapacağım,anladım.

peki bu bahsettiğiniz meguarisi alsam nasıl kullanacağım? araç gri sizinki gibi göstermez tabiki (bu arada maşallah diyorum allah kaza bela vermesin, her resmini gördüğümde diyorum ;) )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...