İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Fiesta Collection Yapılan Değişiklikler Vs..

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Meguaris kolay.. Temiz kaportaya içinden çıkan uygulama pedi ile ince bir tabaka sürüyoruz ve 15-20 dakika bekledikten sonra mikrofiber bezle parlatıyoruz..

Hepimizin aracına kocaman maşallah :nazar:

Yorum bağlantısı
Levent Pamukçuoğlu

Meguaris kolay.. Temiz kaportaya içinden çıkan uygulama pedi ile ince bir tabaka sürüyoruz ve 15-20 dakika bekledikten sonra mikrofiber bezle parlatıyoruz..

Hepimizin aracına kocaman maşallah :nazar:

çok teşekkür ederim ersen bey yardımlarınız için.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersen Tapan

Uzun bir aradan sonra birkaç değişikliği paylaşayım..

Krom kapı eşiklerim..

dsc0138dad.jpg

Submarine aydınlatmalı tavan lambası ve ayak aydınlatması (Şimdilik sadece ön taraf )

dsc0158bi.jpg

dsc0162p.jpg

dsc0165by.jpg

dsc0174dr.jpg

dsc0176dl.jpg

dsc0181dx.jpg

dsc0182wa.jpg

Arabanın içinde gece çekimi zor oluyormuş; ufak bir tripod lazım :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ahahah şimdiden arabaya atmış kendini. Olm bi evlen biraz vakit geçir sonra atarsın arabaya kendini :rofl:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Pc den dumanlar çıkmaya başladı. :D :D Kosssssskocaaa mod da böyle fotoğraf yüklerse işimiz var. :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fotoğraflar düzenlendi :p

Benim suçum yok İmageshack sapıtmış :p

Ahahah şimdiden arabaya atmış kendini. Olm bi evlen biraz vakit geçir sonra atarsın arabaya kendini :rofl:

Yapalı çok oldu ; foto çekmeye anca vakit buldum :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Araba pis bu bir. Sabmarin mi gece lambası mı bilemedim. Bu da iki bea. :p

Dışı temiz içi idare eder daha :p

Ford amca submarin'i focus için böyle uygun görmüş ; biz de Fiesta'da kullanıyoruz, akşam arabada uyurken güzel olur :tongue:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cihangir Erçetin

karşılaştığım bir problemi sizinle paylaşmak istedim:

ford amblemli metal sibop kapaklarını tavsiye etmem, çünkü aynısından ben kullandım ve 3 ay sonra uzun yola çıkacam diye lastiklerin havalarını kontrol etmeye gittim... sibop kapakları oksitlenmiş diye (metal olduğu için) açamadık ve 4 lastikte söküldü mecburen, daha sonra siboplar dipten kesildi ve yenisi takıldı ve maaliyeti :80tl oldu maalesef...o günden beri metal sibop kapağı kullanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Mert Yetginbal

Harika Bir model ve çok şahane olmuş kazasız belasız sürün..Allah korusun....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersen Tapan

karşılaştığım bir problemi sizinle paylaşmak istedim:

ford amblemli metal sibop kapaklarını tavsiye etmem, çünkü aynısından ben kullandım ve 3 ay sonra uzun yola çıkacam diye lastiklerin havalarını kontrol etmeye gittim... sibop kapakları oksitlenmiş diye (metal olduğu için) açamadık ve 4 lastikte söküldü mecburen, daha sonra siboplar dipten kesildi ve yenisi takıldı ve maaliyeti :80tl oldu maalesef...o günden beri metal sibop kapağı kullanmıyorum...

Geçmiş olsun üzücü bir deneyim olmuş.. Benimkilerde oksitlenme gözükmüyor ; 1- 2 ayda bir havaları kontrol ettiğim için sorun yaşamadım şu ana kadar ama içlerine wd 40 sıkıp işi garantiye almakta fatda var ;)

Harika Bir model ve çok şahane olmuş kazasız belasız sürün..Allah korusun....

Teşekkür ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Ahmet Murat Güçlü

motor temılızgını nasıl yapıyosunuz.zor oluyor mu.motoru yıkatmalı mıyım yoksa kendi basıma mı yapmalıyım.sizin gibi becerebilecegimi pek gozum kesmedi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fiesta yazılı krom kapı eşiklerini nasıl temin ettiniz? İnternetten ise link atabilirmisiniz ben yazılı olarak bulamadımda..

İnanın hatırlayamadım nereden aldığımı ; hepsiburada ve gittigidiyor hesaplarıma baktım oradan almamışım ; :(

motor temılızgını nasıl yapıyosunuz.zor oluyor mu.motoru yıkatmalı mıyım yoksa kendi basıma mı yapmalıyım.sizin gibi becerebilecegimi pek gozum kesmedi.

Motor temizliği ( görünen yerlerin ) çok kolay . Arexons motor temizleme spreyini motor soğukken sıkıyoruz ve sentetik bir bezle sık sık yıkayarak siliyoruz..

Tertemiz oluyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bizim komşu var onunda 2008 collectionı var. O da almış. Bana da al demişti zamanında. Bu aralar göremiyorum ama sanayiden almıştır herhalde.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çok saolun peki siz buradan mı temin ettiniz fiesta yazılısı olan mı acaba sanki yazısız gibi

Benim satın aldığım ürün bu.. Firma ile iletişime geçip sorun isterseniz. Sipariş detayından buldum Yazılı çıktı benimki ;)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Karaman

Maşallah aracın gıcır gıcır allah kaza bela vermesın tek kelımeyle mukemmel pasta cıladan sonra ınsallah benım aracta boyle parlar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

İnanın hatırlayamadım nereden aldığımı ; hepsiburada ve gittigidiyor hesaplarıma baktım oradan almamışım ; :(

Motor temizliği ( görünen yerlerin ) çok kolay . Arexons motor temizleme spreyini motor soğukken sıkıyoruz ve sentetik bir bezle sık sık yıkayarak siliyoruz..

Tertemiz oluyor..

Gerçekten güzel olmuş Ersen.Motor temizliğinde de sizden çok şey öğrendim.Ben sizin yaptığınız gibi artık motorumu temizliyorum.Güle güle kullanın...

tarihinde Mustafa_Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğukan İlkar

Maşallah herşey çok iyide , kaput ve tavan üzerindeki folyonun işçiliği hiç iyi olmamış

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhsin Küçüktuna

Kardeş araban ve üzerinde yaptığın değişiklikler gerçekten çok güzel. En güzel günlerde kullan. Allah kaza bela vermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Emre Çeltekoğlu

Emeklerinize saglık cok cok güzel olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
özkan ilhan

Armster kolçağı bende araştırıyorum merak ettiğim kolçak vites geçişlerine engel oluyormu aceba, yani şehir içi trafiğinde kolunuzu kolçağa dayayıp vites

atabiliyormusunuz yoksa sadece uzun yoldamı işe yarıyor, birde yerine sağlam oturmuyor diyenler var nedir aslı vidalandığı yerde boşluk falan olmuyordur

herhalde.

Kolçağın herhangi birşeye engeli yok gayette rahat oluyor. Şehiriçi dışı farketmez... Tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersen Tapan

Uzun bir aradan sonra araba birgüzel yıkandı ve meguiars nxt2.0 ile cilalandı boya kendine geldi..

Yıllar onu eskitemedi :nazar::)

20130504170433.jpg

20130504170448.jpg

20130504170456.jpg

201305041705141.jpg

Fotoğraf makinam yanımda olmdığı için hesap makinası ile çekilmiştir alıcınızın ayarı ile oynamayınız :p

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...