İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Fiesta Collection Yapılan Değişiklikler Vs..

Ersen Tapan

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Ersen Ankara' ya geldiğinde bıraktı bana anahtarını..Bende burada kopyalatıp orijinali ile birlikte gönderdim kargoyla..Kumanda programlama işi araba burada olmadığından telefon tarifiyle Ersen tarafından yapıldı...

Bu anahtarın yapımına 50 lira mı dediler Erkan ?

Serkan bey geldiğimde benim anahtarı da aynı şekle sokabilir miyiz?

Ersen bey st spoileri kaça aldınız ve takılmasıyla kaça mal oldu bu arada maşaallah .çok güzel kazasız belasız sürüşler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen bey st spoileri kaça aldınız ve takılmasıyla kaça mal oldu bu arada maşaallah .çok güzel kazasız belasız sürüşler.

Taktırmaya para vermedim, aldığım para aklımda değil ama 200 tl civarıydı sanki.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Taktırmaya para vermedim, aldığım para aklımda değil ama 200 tl civarıydı sanki.. 

Nerden aldınız.

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

Ersen bey merhabalar,öncelikle tüm sayfaları tek tek inceledim aracınız çok güzel olmuş tebrik ederim.Ben de yeni siyah 1.4 collection aldım,tıpkı sizinki gibi,baştan itibaren birçok şeyi ben de yapmayı planlıyorum.İlk olarak armster kolçak ile ilgili msj atayım dedim ama msj atılamıyormuş size o yüzden buraya yazıyorum.Sahibindende 130 tl olan da var 300 tl olanda,hepsiburadada fiesta için şuan için yok olanlar da 300 tl civarı o yüzden önerebileceğiniz yer var mı?Bu 1.sorum.2.si;deri vites körüğü için ayhan şentürk ile irtibata geçmeye çalıştım ama sanırım askerdeymiş kendisi başka satan var mıdır,biliyor musunuz?3.ST spoileri(http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-st-spoiler-131763783/detay) buradaki gibi almayı düşünüyorum ama nasıl olur sizce,fikrinizi alabilir miyim?

Ersen bey merhabalar,öncelikle tüm sayfaları tek tek inceledim aracınız çok güzel olmuş tebrik ederim.Ben de yeni siyah 1.4 collection aldım,tıpkı sizinki gibi,baştan itibaren birçok şeyi ben de yapmayı planlıyorum.İlk olarak armster kolçak ile ilgili msj atayım dedim ama msj atılamıyormuş size o yüzden buraya yazıyorum.Sahibindende 130 tl olan da var 300 tl olanda,hepsiburadada fiesta için şuan için yok olanlar da 300 tl civarı o yüzden önerebileceğiniz yer var mı?Bu 1.sorum.2.si;deri vites körüğü için ayhan şentürk ile irtibata geçmeye çalıştım ama sanırım askerdeymiş kendisi başka satan var mıdır,biliyor musunuz?3.ST spoileri(http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-ford-fiesta-st-spoiler-131763783/detay) buradaki gibi almayı düşünüyorum ama nasıl olur sizce,fikrinizi alabilir miyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersen Tapan

http://www.hepsiburada.com/liste/armster-ford-fiesta-2009-sonrasi-ozel-yapim-kol-dayama-kolcak-siyah-7112/productDetails.aspx?productId=otelf7112&categoryId=20036491&SKU=OTELF7112

Link'i örnek olarak veriyorum bu modelin aracınıza uygununu bulmaya çalışın. Birde Arm rest diye satılanlar var onlar taklidi onlardan almayın pek sağlam değiller.

Vites körüğü için Ayhan ile iletişime geçin askerden döndü, gönderecektir..

Spoiler zevk meselesi siz beğendiğiniz modeli taktırın. Ama bana sorarsanız st model Çok şık duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Uzun bir aradan sonra araba tekrar meguars nxt2.0 ile buluştu..

xxqi.jpg

7m5j.jpg

20bn.jpg

uscw.jpg

8gl9.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Uzun bir aradan sonra araba tekrar meguars nxt2.0 ile buluştu..

Süper, ben her ay coli ile buluşturuyorum, böyle bahçeli evim olsa her hafta buluştururum vallahi :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Süper, ben her ay coli ile buluşturuyorum, böyle bahçeli evim olsa her hafta buluştururum vallahi :)

Bekarken oluyorduda şimdi evlenince aile büyüklerini ziyaret edince 2 arada bir derede yapıyoruz birşeyler..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ev benim olsa gece kalkar yıkarımda ailemin evi..  :yika:

Durumumuz aynı sayılır, bende aynını yapıyorum çünki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

aracınız ipekçilik yokuşunda park halinde görüyorum sanırım ara ara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ersen Tapan

Bir gün temizlik yaparken radyatör su deposunun üstündeki kılcal çatlakları farkettim ve araştırmalarım sonucu fiestalarda bunun kronik problem olduğunu öğrendim. Henüz su kaçıracak seviyede değillerdi ama yinede bir sıkıntı çıkarmadan değiştirmek istedim. Parçacıdan ürünü temin edip kendim değiştirdim.

Üstteki ince boruyu sökmek için gri kısmını bastırmak gerekıyor ve kendinize doğru çektiğinizde çıkıyor. Alt kısımda ana boru var onunda yaylı bir kelepçesi var onu sökmek braz zor oldu, (sanırım özel bir pensesi var onun) Geniş ağızlı bir penseyle söktüm. Tabi yedek su deposunu sökmeden önce kapak kısmından büyük bir şırınga ile suyu çektim. Söktüğüm hortumları yerine takıp depoyu yerine monte ettim suyu doldurdum. İşlem tamam..

2bfab2ed72d36eab9185f84dd294a405.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Alparslan

Ersen Bey, bu durumu Allah korusun bir sıkıntıyla karşılaşmadan farketmiş olmanız çok iyi olmuş, zira benim de başıma geldi ancak ben farkedemedim, arabayı park ettikten sonra kaput ve sağ lastik tarafından yükselen dumanları görmek insanın ömründen ömür götürüyor. :) Kaputu açtığımda su deposundaki küçücük bir delikten motora doğru su fışkırıyor, buharlaşıyordu. Allah nazardan saklasın aracınızı, güzel günlerde binin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen Bey, bu durumu Allah korusun bir sıkıntıyla karşılaşmadan farketmiş olmanız çok iyi olmuş, zira benim de başıma geldi ancak ben farkedemedim, arabayı park ettikten sonra kaput ve sağ lastik tarafından yükselen dumanları görmek insanın ömründen ömür götürüyor. :) Kaputu açtığımda su deposundaki küçücük bir delikten motora doğru su fışkırıyor, buharlaşıyordu. Allah nazardan saklasın aracınızı, güzel günlerde binin.

Yine erken farketmişsiniz hararet yükselmeden kurtarmışsınız..

Yorum bağlantısı
Hasan Alparslan

Çok şükür, kısa mesafeydi, motor 90'ı yeni görmüş sayılırdı ki kontak kapattım. Bir de conta monta işleri çıksaydı aman yarabbi... :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çok şükür, kısa mesafeydi, motor 90'ı yeni görmüş sayılırdı ki kontak kapattım. Bir de conta monta işleri çıksaydı aman yarabbi... :)

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Aracınız kaç km de?

Yorum bağlantısı
Hasan Alparslan

Benimki 75.000 deydi. Demekki ömrü bu kadar. :)

Herhalde :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

geçmiş olusun, eline sağlık Ersen, iyi iş çıkartmışsın. peki suyu gene şırıngaylamı doldurdun?  :D

Bulduğun gibi bırak mantığıyla hareket etmedim şişeyle doldurdum abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ersen Tapan

Aradan uzun zaman geçmiş. Yeni bir gelişmeyi paylaşalım. 
Geçtiğimiz hafta sabah erkenden 1 km gidiş 1 km geliş bir yere gitmem gerekti. Dönüşte arabayı parkederken fanın çalıştığını duydum. Sabah saati hava serin ve bu kadar kısa sürede imkansız derken kaloriferi açtım , ilk an sıcak sonra ılık hava gelince hemen stop edip yedek su deposuna baktım ve bomboşdu. İlk anda yarım litre kadar ekledim bir tur atıp eksilenide tamamladım. Sonrasında 30 km kadar yol yaptım hiç eksilme olmadı. Akşam işten dönerken sıkışık trafikte yine antifiriz kokusu aldım ve daha önceden de lastik değişiminde farkedilen termostat gövdesinden oluşan kaçağı cumartesi acilen sanayide hallettirdim. 
Termostat gövdesi, termostat, yeni antifiriz ve işçilik toplamda 530 tl ye mal oldu.

Fan sesini duymayıp o gün sıkışık trafiğe girseydim sıkıntı büyük olacaktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
51 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Aradan uzun zaman geçmiş. Yeni bir gelişmeyi paylaşalım. 
Geçtiğimiz hafta sabah erkenden 1 km gidiş 1 km geliş bir yere gitmem gerekti. Dönüşte arabayı parkederken fanın çalıştığını duydum. Sabah saati hava serin ve bu kadar kısa sürede imkansız derken kaloriferi açtım , ilk an sıcak sonra ılık hava gelince hemen stop edip yedek su deposuna baktım ve bomboşdu. İlk anda yarım litre kadar ekledim bir tur atıp eksilenide tamamladım. Sonrasında 30 km kadar yol yaptım hiç eksilme olmadı. Akşam işten dönerken sıkışık trafikte yine antifiriz kokusu aldım ve daha önceden de lastik değişiminde farkedilen termostat gövdesinden oluşan kaçağı cumartesi acilen sanayide hallettirdim. 
Termostat gövdesi, termostat, yeni antifiriz ve işçilik toplamda 530 tl ye mal oldu.

Fan sesini duymayıp o gün sıkışık trafiğe girseydim sıkıntı büyük olacaktı. 

Geçmiş olsun, fiestada benzeri bana da olmuştu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...