İçeriğe Yönlendir

Renault Latitude

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Bugün gördüm, hiçte tv deki gibi değil, armut gibi araba, jetta bundan daha güzel, arkadan hyundai sandım bir an, sonra baktımki latidüüde müş, ardından gıcık sarkozy geldi aklıma, iyice soğudum arabadan.

Yorum bağlantısı
Sadık Ceylan
(düzenlendi)
İnternetten bakmak hiç aklıma gelmemişti, iyi ki uyardınız. :)

Yukarıda bangır bangır ön yargılarınızı yıkın, bu araba bu paraya çok iyi, çok donanımlı diye anlatan sizsiniz, ama sadece donanımı dolu demişsiniz. Ötesi yok.

Bu arabanın donanımında onu bu kadar değerli kılan ne var onu da anlatır mısınız? Bunu gerçekten merak ettiğim için soruyorum.

İnternetten baktım ama orada da aynen sizin yaptığınız gibi açıklama yapmışlar. Broşür indirmeden birşey anlayamıyorsunuz.

Donanım diye reklamını yaptıkları da ya malum havalandırma sistemi ya da ekstra ücret ile alınan donanımlar. Yani bana göz boyama gibi geliyor.

Passat'ın fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu gayet iyi biliyorum. Ama bana göre SuperB ve Mondeo varken bu araba çok da cazip değil.

Madem ki gittiniz incelediniz, çok beğendiniz, tekrar soruyorum; ne gibi bir özelliği vardı da sizi cezbetti?

Belki de fikrim değişir.

arkadaşım ben diyorum ki aynı araca neden fazla veriyorsun evet donanımı da fazla super b nin comfort modeli d sınıfı araca yakışmıyor esp bile yok aynı şekilde passatında sen bana diğer araçların ne fazlası varda 8 bin tl fazla istiyorlar onu söyle o zaman bi xenon far standart privilaj donanımda passat da hingline donanımdan önce yok... sayfasında donanımı gayet güzel yazıyor biraz uğraşırsanız bulursunuz sanırım.... :fiuw:

Bugün gördüm, hiçte tv deki gibi değil, armut gibi araba, jetta bundan daha güzel, arkadan hyundai sandım bir an, sonra baktımki latidüüde müş, ardından gıcık sarkozy geldi aklıma, iyice soğudum arabadan.

he heee tamda öyle işte.... şahin doğan daha güzel zaten.... :D

tarihinde Sad?k Ceylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Güler

:D

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Türk insanında, geçmişten kalma reno bağımlılığı var. "Reno yaptıktan sonra at arası olsada alırım" zihniyeti hakim toplumda . bu nedenle bu araba tutar ve satar. Eskişehirde , Meganı aldığım bayiye uğradım geçenlerde. Latitude daha ellerine gelmemesine rağmen, peşin parayı verip sıraya giren , mart ayında 71 kişi olmuş. Düşünseniz ya , Adam arabayı katologdan resim halinde görüyor ve 55 lirayı bastırıyor ve daha araba yok.

Yorum bağlantısı
Sadık Ceylan

arkadaşım konuşuyorsunda boş konuşuyorsun aç sayfasına bak bakmadan bilmeden yazıyorsun 1.5 dizel en pahallısı 65.000 tl onda da yok yok hani başlangıç fiyatı 54.000 tl onda bile bugün c sınıfı en dolu araçda olan herşey standart ben bu arabanın tipini sevdim görecelidir tabiki bu sen sevmeyebilirsin tam donanımlı 2.0 motorlar 90.000 tl geçiyor zaten bende ne dedim o arabaya o fiyat zaten verilmez ama 54.000 tl verilir tabii bana göre bir jetta almakdan daha iyidir daha konforludur en azından...

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
(düzenlendi)
İsim kötü , latitüt :hohoho:

Latidüde ün anlamı "enlem" imiş.

tarihinde Metin Mustafa Oral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sadık Ceylan
Türk insanında, geçmişten kalma reno bağımlılığı var. "Reno yaptıktan sonra at arası olsada alırım" zihniyeti hakim toplumda . bu nedenle bu araba tutar ve satar. Eskişehirde , Meganı aldığım bayiye uğradım geçenlerde. Latitude daha ellerine gelmemesine rağmen, peşin parayı verip sıraya giren , mart ayında 71 kişi olmuş. Düşünseniz ya , Adam arabayı katologdan resim halinde görüyor ve 55 lirayı bastırıyor ve daha araba yok.

öyle diyorsun ama megan 3 kullanıyorsun demekki neymiş f/p reno da iyiymiş yoksa almazdınız herhalde... siz adam arabayı göremeden alıyor diyorsunuz ama siz bir vw e gidin jetta isteyin bakalım kaç ay sıra veriyorlar forumda vardı adam 7 ay bekleyecekmiş alt üstü bir c sınıfı jetta gerçi doğuş un satış strajedisi bu az araç çekip satışlar patlamış gibi gösteriyorlar araba yok diye helal olsun çok iyi yapıyorlar herhalde prestij bu olsa gerek hem bekletiyorlar hemde 10 bin fazla söylüyorlar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa, o trimlerde perde havayastığı var :lol2:

:ohooh: bana mı dedin o sağdaki anlam veremediğim kapak bagajın içinde döşemede boş duran bir trmi parçası :) heralde başka bir aranın trmini unuttular :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Kesinlikle haklısın engin abi, aynı mantığı paylaşıyoruz. Adam armayı gördükten sonra gerisine bakmıyor. Ben bütçeme uyduğu için bir de hemen teslim ettikleri için aldım. Eğer 1.6tdci fiesta'yı hemen teslim etselerdi onu alacaktım. Güven'e girdiğimde latitude için en erken 2 ay sonra teslim edebiliriz dediler. Kim ne düşünüyor bilmem ancak ben aracı beğendim içi geniş, heybetli ve D sınıfı hatta C sınıfı vw parasına E sınıfı bir araç. Sadece motoru beğenmedim. 1.6 16V 130HP Dci motoru bu araç için beklerdim. 57'bin bütçem olsa tercihlerime göre alırmıydım? Sanırım Tsi'a bir geçiş yapardım sanırım. :nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir
arkadaşım konuşuyorsunda boş konuşuyorsun aç sayfasına bak bakmadan bilmeden yazıyorsun 1.5 dizel en pahallısı 65.000 tl onda da yok yok hani başlangıç fiyatı 54.000 tl onda bile bugün c sınıfı en dolu araçda olan herşey standart ben bu arabanın tipini sevdim görecelidir tabiki bu sen sevmeyebilirsin tam donanımlı 2.0 motorlar 90.000 tl geçiyor zaten bende ne dedim o arabaya o fiyat zaten verilmez ama 54.000 tl verilir tabii bana göre bir jetta almakdan daha iyidir daha konforludur en azından...

Bilgisi ve desteğiyle foruma büyük katkısı olan arkadaşımız Ahmet Bey'e iki mesajdır takındığınız sert üslüp bu foruma uygun değildir.

Renault'un bu modeli Samsung ile ortak üretim olan, bu yüzden maliyetleri düşürülmüş bir araçtır. Bu aracı dikkat ettiğimizde siz Avrupalı modellerle kıyaslayıp avantajlı görüyorsunuz. Bir de korelilerin fiyatı ile karşılaştırın. Chevrolet veya Hyundai'nin hangi dizel motoru 70.000.-TL'yi geçmiş bu sınıfta karşılaştırın. Güney Koreli araçların satış politikası uygun fiyata bol donanımdır. Japonların bu sektörde liderliği ele geçirmeden önceki politikasına devam ediyorlar, bir farkla işçilik kaliteleri ve sağlamlık konusunda Japonlardan biraz daha geriler.

Renault piyasaya sürdüğü aracın elbette ne olduğunu biliyor. Yıllardan beri "d" segmentinde hatcback model laguna ile boy gösteren Laguna'dan farklı bir konseptle sedan aracı piyasaya sürme amacı bu pazarda kalıcılıktan çok kar gütmektir. Aynı uygulamayı megane-fluence de de görmek mümkündür. Renault'un Avrupa'daki prestij modelleri aslında megane-laguna iken Türkiye'de reklam ile Samsung marka araçlar ön planda gözükmektedir.

Gerek özgünlük, gerek teknik detaylar incelendiğinde VW grubu araçların yeni teknolojiler geliştirmesi ve bunları farklı donanım seviyelerinde tüketiciye sunması sonucu geniş bir fiyat yelpazesinde müşteriye sunulduğu zaten gözükmektedir. Ayrıca ülkemizde özellikle VW markasına duyulan sempati nedeni ile "marka farkı" fiyatlara yansıtılmaktadır.

Kendim VW grubu araçlara önyargılı yaklaşırım ancak PAssat gibi yıllardan beri başarısını kanıtlamış bir aracın bu ortak yapım modelden daha fazla fiyatla satılmasını normal karşılıyor ve hakettiğini düşünüyorum. Bu ortak yapım araçla ilgili haklı olduğunuzu düşündüğüm yer, 1.5dci seçeneği ile bu segmentte bir boşluğu dolduruyor olması. Özellikle Ford'un lüks segmentte küçük motor dizel seçeneğinin olmaması, Japonların zaten dizel seçeneklerinin zayıf olması, özellikle yüksek vergiler nedeni ile müşteriyi belirli markalara mahkum kılıyor. Renault bu modelle son kullanıcıya bir alternatif daha yaratmıştır ancak piyasaya henüz yeni çıkmış, artıları eksiler çok belli olmayan modeli sadece fiyatı ile ön plana çıkarmak yerine kullanıcı yorumlarına göre hükümlerde bulunmak daha elzemdir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
Bilgisi ve desteğiyle foruma büyük katkısı olan arkadaşımız Ahmet Bey'e iki mesajdır takındığınız sert üslüp bu foruma uygun değildir.

Renault'un bu modeli Samsung ile ortak üretim olan, bu yüzden maliyetleri düşürülmüş bir araçtır. Bu aracı dikkat ettiğimizde siz Avrupalı modellerle kıyaslayıp avantajlı görüyorsunuz. Bir de korelilerin fiyatı ile karşılaştırın. Chevrolet veya Hyundai'nin hangi dizel motoru 70.000.-TL'yi geçmiş bu sınıfta karşılaştırın. Güney Koreli araçların satış politikası uygun fiyata bol donanımdır. Japonların bu sektörde liderliği ele geçirmeden önceki politikasına devam ediyorlar, bir farkla işçilik kaliteleri ve sağlamlık konusunda Japonlardan biraz daha geriler.

Renault piyasaya sürdüğü aracın elbette ne olduğunu biliyor. Yıllardan beri "d" segmentinde hatcback model laguna ile boy gösteren Laguna'dan farklı bir konseptle sedan aracı piyasaya sürme amacı bu pazarda kalıcılıktan çok kar gütmektir. Aynı uygulamayı megane-fluence de de görmek mümkündür. Renault'un Avrupa'daki prestij modelleri aslında megane-laguna iken Türkiye'de reklam ile Samsung marka araçlar ön planda gözükmektedir.

Gerek özgünlük, gerek teknik detaylar incelendiğinde VW grubu araçların yeni teknolojiler geliştirmesi ve bunları farklı donanım seviyelerinde tüketiciye sunması sonucu geniş bir fiyat yelpazesinde müşteriye sunulduğu zaten gözükmektedir. Ayrıca ülkemizde özellikle VW markasına duyulan sempati nedeni ile "marka farkı" fiyatlara yansıtılmaktadır.

Kendim VW grubu araçlara önyargılı yaklaşırım ancak PAssat gibi yıllardan beri başarısını kanıtlamış bir aracın bu ortak yapım modelden daha fazla fiyatla satılmasını normal karşılıyor ve hakettiğini düşünüyorum. Bu ortak yapım araçla ilgili haklı olduğunuzu düşündüğüm yer, 1.5dci seçeneği ile bu segmentte bir boşluğu dolduruyor olması. Özellikle Ford'un lüks segmentte küçük motor dizel seçeneğinin olmaması, Japonların zaten dizel seçeneklerinin zayıf olması, özellikle yüksek vergiler nedeni ile müşteriyi belirli markalara mahkum kılıyor. Renault bu modelle son kullanıcıya bir alternatif daha yaratmıştır ancak piyasaya henüz yeni çıkmış, artıları eksiler çok belli olmayan modeli sadece fiyatı ile ön plana çıkarmak yerine kullanıcı yorumlarına göre hükümlerde bulunmak daha elzemdir.

Saygılarımla.

Katılıyorum usluba dikkat herkes görüşünü belirtmekte serbesttir kimse kimsenin görüşünü yadırgayamaz

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Rektörümüze bu araçtan tahsis edilmiş. Zaten beğenmemiştim de şimdide her gördüğümde başka bir tarafı gözüme batıyor. Arka kapı altlarındaki çizgiler o kadar kötü ki araba vuruk gibi duruyor. İnanın 2 arkadaş oturduğumuz yerden kalkıp gidip baktık vurmuşlarmı arabayı diye. Ve inanın benim toyota ondan çok daha sessiz. Benim için uzak doğulu markaların üst modelleri bu arabadan hem daha kaliteli hemde görsel bakımdan daha yakışıklı geliyor. Kimse kusura bakmasın.

Yorum bağlantısı
Sadık Ceylan

tamam kusura bakmayın istemeyerek kırdıysam birilerini özür dilerim... benim düşüncemi belirteyim müsadenizle... öncelikle araçlarımın ikiside ford severek biniyorum bazı kusurlarına rağmen kaldı ki kusurlarını da belirtirim herzaman... çoğu yerde okuyorum vw artık bizim ülkemizde bmw mersedec audi ile bir tutulmakda bazıları tarafından neymiş prestij miş...bir polo düşünün dizel otomatik ve full... full demeye bakmayın jant kapaklı sis farsız yol bilgisayarı olmayan 2 hava yastıklı bir araba ve b sınıfı fiyatı 40 bin tl... jetta bence dışı çok güzel yapılmış hatta dış olarak passat dan bile güzel geldi bana ama ne yazık ki içini mafetmişler bu aracında meksika üretimli yeni jetta gerçekten eski kasasına göre iç döşeme kalitesi ismine ve önceki kasasına yakışmayacak şekilde kötü ama fiyatı eski kasaya göre pahalı dizel en boşu 50 bin tl den başlıyor yanılmıyorsam... o da aracı nasıl bulursanız öyle alacaksınız yok ben sunrof alayım yok zenon alayım olayı yok ne bulduysan kapacaksın yoksa 7 ay bekletiyorlar fiyat garantisi yok... yani vw in alınacak arabası bana göre passat o da bana göre pahalı dizeli 65 bin tl bana göre çok... alan olursada tabii saygıyla karşılarız... ama vw in karşısına çıkan reno yada peju 508 gibi araçlar onun dengindedir diye düşünüyorum çünkü karşısındaki araç sayısı arttıkça doğuş da yelkenleri indirmek zorunda kalacaktır... 1.6 dizel bu araçlar ve bizim ülkemiz için olmazsa olmaz... ford da mondeo nun 1.6 dizelini getirirse uygun fiyata o zaman daha güzel olur rekabet açısından...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Rektörümüze bu araçtan tahsis edilmiş. Zaten beğenmemiştim de şimdide her gördüğümde başka bir tarafı gözüme batıyor. Arka kapı altlarındaki çizgiler o kadar kötü ki araba vuruk gibi duruyor. İnanın 2 arkadaş oturduğumuz yerden kalkıp gidip baktık vurmuşlarmı arabayı diye. Ve inanın benim toyota ondan çok daha sessiz. Benim için uzak doğulu markaların üst modelleri bu arabadan hem daha kaliteli hemde görsel bakımdan daha yakışıklı geliyor. Kimse kusura bakmasın.

İyide bu araba da uzak doğulu ki?? AHANDA BURADA :good1:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
İyide bu araba da uzak doğulu ki?? <a href="http://www.google.com.tr/images?hl=tr&client=firefox-a&hs=6hT&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&biw=1680&bih=896&site=search&tbs=isch%3A1&sa=1&q=samsung+sm5+2011&*** küfür ***=f&aqi=&aql=&oq=" target="_blank">AHANDA BURADA :)</a>

Bize göre yakın batılı :)

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İnşallah mondi bu şekilde gelir, zaten yazdığın bu model ve markalardanda çok daha iyi, passat ta dahil buna.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Araba yapmıyoruz diye kıyaslama da mı yapmamalıyız. O zaman önümüze gelen ilk arabayı alalım.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Genele konuştum üzerinize alınacak birşey yok tabiki kıyas yapacaksınız ama argesine milyonlarca euro harcanmış üretilmiş araçlarıda yerin dibine sokmamız lazım.lakin milletimiz gerçekten çok biliyor bu araç kıyaslama ve yorumlama işini.

Ben kendi adıma konuştum. Full olanına bindim inceledim iyi... Kötü değil ama ben diğer seçeneklere yönelirim. Her aracın, her markanın bir alıcı kitlesi vardır. Bir çok sebepten dolayı bu araç da satış yapacaktır ki alan sayısı az değil farkettiğim kadarıyla. Onların ihtiyaçlarına cevap veriyorsa beni ilgilendirmez ama benim beklentilerimi karşılamıyor. Mesela iç mekanı birkaç cm fazla olacağına dış tasarımının daha iyi olmasını beklerim. Yada içeri parfüm üfleyeceğine motor kısmının daha yalıtımlı olmasını beklerim. Hele ki o paraları veriyorsam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar,

Konuyu görüyorum.. Sadık Bey özür dilediği için konuyu uzatmak istemedim..

Kırıcı olmayan üsluplar kullanılırsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...