İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

İsmet Oruç

Bildiğim kadarıyla A-Gps olması lazım.Android uygulama ile bu özellik kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ndrive ile kullanıyorum, bugün beni evden bakkala kadar götürdü. :) İyice alışmaya başladım. Çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
Neden kapandı. Telefoncular çözebilir sanırım o durumu. Hiç araştırma yapmadınızmı. Bir araştırın çözemezlerse ben yardımcı olurum size 2009 ve 2010 dan haklarım duruyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Bu markadan abimde vardı, yandan sürgülü onun bağımsız gps özelliği çok işimize yaramıştı. Olsaydı almayı düşünebilirdim.

telefon yurtdışı olduğu için kapandı (abim getirmişti) ve pasaport bulamadım, diğer legal olmayan yollarada başvurmadım.Yardımcı olursanız sevinirim bünyamin bey ama 2010 için bir ay içerisinde giriş yapmış olmanız lazım birde 2 yıl içerisinde pasaporta telefon kayıtı yaptırmamış olmak lazımmış.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan
telefon yurtdışı olduğu için kapandı (abim getirmişti) ve pasaport bulamadım, diğer legal olmayan yollarada başvurmadım.Yardımcı olursanız sevinirim bünyamin bey ama 2010 için bir ay içerisinde giriş yapmış olmanız lazım birde 2 yıl içerisinde pasaporta telefon kayıtı yaptırmamış olmak lazımmış.

En son 2008 de telefon kaydettirmiştim ama o zamanlar 1 aylık süre ve 2 yıl giriş yapma mecburiyeti yoktu. Bir kaç gün içerisinde araştırıp mail atarım size.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
6 aydan fazladır kullanıyorum tuşlar filan sallanmıyor, çok uzun süre şarjının gittiğini söyleyenler var ama ben çok kurcalıyorum en fazla 2 gün gün gidiyor...

6 aydan fazladır kullanıyorum tuşlar filan sallanmıyor, çok uzun süre şarjının gittiğini söyleyenler var ama ben çok kurcalıyorum en fazla 2 gün gün gidiyor...

Hımm, güzel o zaman, yabancı forumlarda bu konuda şikayetler olmuş, belkide düzeltmişlerdir, bunun dışında gayet güzel alet, yalnız süper amoled olsaymış tam olucakmış, galaxy s in yanında soluk kalıyor, gerçi ip4 bile soluk kalıyor ama neyse...

Sonuç olarak alınabilir, cillop gibi alet, htc olsuğundan android güncellemeleri ve çeşitli mod lar hep bu htc lere göre yapılıyor, samsung da arayüz farklı özellikle cyanogenmod' larda sorunlar çıkıyor, uyumlu olmuyor.

Ndrive ile kullanıyorum, bugün beni evden bakkala kadar götürdü. :) İyice alışmaya başladım. Çok memnunum.

O alette hem A-GPS hemde normal GPS var, yani hem şebeke hem uydudan kullanabilirsiniz, i-go gibi harici programlarda kullanılır, alette android var, bir sürü şey yapabilirsiniz, boşuna bu aleti almıyoruz, yoksa gider iphone 4 alırdık değilmi (şimdi tartışma başlamasın, ip4 öyle değildi jailbreak var şu var...)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
O alette hem A-GPS hemde normal GPS var, yani hem şebeke hem uydudan kullanabilirsiniz, i-go gibi harici programlarda kullanılır, alette android var, bir sürü şey yapabilirsiniz, boşuna bu aleti almıyoruz, yoksa gider iphone 4 alırdık değilmi (şimdi tartışma başlamasın, ip4 öyle değildi jailbreak var şu var...)

Aynen Ali abi, hem şebeke, hem uydu GPS bağlantısı yapabiliyor. Bir sürü şey yapabiliyorum evet çok eğlenceli. Ayrıca bugün bir-iki film attım PC.den Divx codec'li, Rockplayer ile inanılmaz kaliteliydi, herkes hayran kaldı.

IPhone tartışmalarını çok seviyorum :s mümkünse başlasın :D

piss-on-apple-black.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sağolun Yavuz Bey. Market yüklü değil, en büyük sorun da burada zaten. Başka birkaç site buldum, uygulamaları o şekilde yüklüyorum. Google ile anlaşması olmadığı için market yokmuş sanırım telefonda. Root edilmesi gerekiyormuş. Önceki HTC P3450 Elf'i çok zorlamıştım bu konuda ama bunu biraz bu haliyle kullanmak istiyorum. Belki biraz daha sonra :nargile:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Vodafone TR'den satılan HTC Desire için Android 2.2 (Froyo) güncellemesi yayınlandı. Biraz önce indirme bitti, şu anda telefona kuruyorum. Toplam boyut: 87,6 MB.

Kontrol için: MENÜ > Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem yazılımı güncellemeleri > şimdi kontrol et

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Cihaz root edilmişti değil mi? Vodafone'dan satıldığı için bekliyorduk Vodafone TR için yayınlanmasını.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Zafer Bey telefonunuzla ilgili geniş bir değerlendirme alabilirmiyim, kullandığınız süre içerisinde. Artıları ve eksileri Şeklinde.

Bir de neden mini modelini seçtiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Bünyamin bey mesajınızı yeni okudum, geç cevap için özür dilerim.

Öncelikle bir yanlış anlaşılma var sanırım ben Desire modelini aldım, HD Mini değil. İşlemcisi ve işletim sistemi (Mini : Windows Mobile/ Desire: Android) nedenleriyle Desire'ı seçtim. Ekran da Mini'den daha büyük.

Telefondan çok memnunum, hızı konusunda en ufak sorunum yok. Uygulamalarda hata verenle de hiç karşılaşmadım. Gayet stabil çalışıyor. Özellikle Froyo'dan sonra çok daha hızlandı cihaz. Birkaç eklenti (el feneri, ekranın sağa-sola yatması Eclair'de sadece sola yatıyordu, telefonun bir wifi modem gibi çalışmasını sağlayan Wi-fi hotspot) Froyo'da geldi. Yine Froyo güncellemesinden sonra 720p HD video kaydı da yapabiliyoruz. Android 2.3 Gingerbread'e daha çoktur galiba. En azından root edilmeyen cihazlar için. Fazla anlatılacak birşey yok aslında. Çok çok iyi bir cihaz, görüntüsü, kalitesi. Bilgisayarımdaki bir iki filmi telefona attım, RockPlayer isimli bir programla izledim, izlettim. Herkes hayran kaldı.

Tek sorunum batarya ömrü, sabah 8'den akşam 20:00'yi zor getiriyor. Eve zor yetişiyorum. :( Ama sürekli mobil internet açık, facebook ve twitter uygulamalarım açık. Kullandıkça daha iyi olacağını okudum birkaç yerde ama en fazla 1,5 gün olur herhalde. Yine ve yine kesinlikle öneriyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bünyamin Mehan

Cevabınız için teşekkür ederim. Cihazı vodafondan aldım. Android 2.2 henüz yüklemedim. Bazı adreslerden programları indirmeye çalışıyorum şu anda. Copilot la ilgili 86.2 mb lık bir dosya buldum onu indiriyorum. Telefona bilgisayardan birkaç dosya attım fakat sd den görüntüleyemiyorum. Genel olarak cihazdan memnunum. Sizin dediğiniz ısınma sorunu henüz başlamadı, sanırım versiyon 2.2 lerde oluyor. Forum sitelerinden birçok şikayet okudum. Fakat bende henüz herhangibir sorun yok. Beklentilerimi şu an karşılıyor cihaz. Eğer sesli navigasyon, sd karta ulaşma sorununu ve bir adet yedek batarya :flowers: sorununu halledersem pek fazla birşeye ihtiyacım kalmayacak. Saygılar

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

2.2 'ye bir an önce geçin, " MENÜ > Ayarlar > Telefon Hakkında > Sistem Yazılımı Güncellemeleri > Şimdi Güncelle " üzerinden dosyayı indirip kurabilirsiniz. Bilgisayar bağlantısı yapmadan. Tabi wi-fi bağlantı lazım 90-100 MB boyutlu bir dosya.

SD'den dosya görüntülemek için de yine bir uygulama (dosya gezgini anlamında) lazım Astro File Manager veya Root File Manager işinizi görecektir. Freewarelovers 'tan bu uygulamaları bulabilirsiniz. SD karta değil de root dizine atarak kurduktan sonra zaten artık SD üzerinden de gidebiliyorsunuz. İlk gerekenler bunlar, 2.kuracağınız da bir Barcode Scanner olsun. QR Code üzerinden direkt download yapabilirsiniz.

Isınma sorunu aslında 2.1'de de vardı. Belki sizde olmamıştır, ya da o kadar zorlamamışsınızdır, daha SD karta bile ulaşamamışsınız zaten :nazar: Ama daha önce dediğim gibi telefonun ısınması sadece elinizi yakıyor :) başka bir sorun teşkil etmiyormuş. HTC'nin resmi açıklaması böyle.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ben de yılbaşında bir mini aldım. Herşey bir anda oldu nasıl oldu anlamadım :) Daha önce miniyi inceleyip çok beğenmiştim. Kampanyayı görünce de kendimi vodafonda buldum. Bu kadar hızlı çalışan windows ilk defa gördüm :rolleyes: Ekran kalitesi, çözünürlük vs mükemmel. Önceki Samsung 5603 preston'um oyuncak gibi kaldı yanında. Wi-fi router çok başarılı. Geçenlerde evde elektrik gitti, wi-fi routerla yola devam. Cepnet paketi de harika gerçekten. Vodafone bu işi iyi yapıyormuş. Bakalım yakın zamanda kendi geliştirdiğim windows uygulamalarını da deneme şansım olacak. Miniden önce de hd2'yi çok beğenirdim. Htc benim gibi hd2'yi beğenip de fiyatını çok bulanlar için mini ile öyle güzel bir hamle yapmış ki. Kısacası kesinlikle tavsiye edilir..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Moderatörlerimizden bir talebim var. :p

Mevcut konunun içeriği, ilgili kampanyanın güncelliğini yitirmiş olması, yakın zamanda kampanyanın sona ereceği de gözetilerek, konu başlığının "HTC Desire - HD Mini" olarak güncellenmesi ve konunun "Teknoloji ve Bilişim" forumuna taşınması hususunda gereğini,

Arz ederim. :):D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Moderatörler, dergi tasarımcımıza kurban olsun.

Arz ederim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Kampanya 31 Ocakta bitiyor. Belki faydalanmak isteyenler olabilir o güne kadar..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Elinize sağlık o yeşil olan yukardaki kurbağa mı?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Bu ayki derginin arka kapağı :)

:) Android maskotunu çıkartırsak olabilir abi.

Elinize sağlık o yeşil olan yukardaki kurbağa mı?

Android maskotu.

Yok Cihan sanıyorum o Uzaylı başka gezegenlerden gelecek üye talepleri için hazırlanmış bir davet.

:good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Herşey olur da Mehmet abiyi üye siler halde nasıl tasvir edeceğimi bilemedim :D

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
:D Android maskotunu çıkartırsak olabilir abi.

Bence bu haliyle bile çok güzel,eline sağlık.Aslında bizim şu küçük stickerlarımız bu gibi (androidsiz) olsa daha ilgi çekiçi ve hoş olur.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Lg ye duvar kağıdı yaptım hemen, eline sağlık ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...