İçeriğe Yönlendir

Petlas Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
35 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Tam olarak nereye takılır?

4 lastikten ikisi yeni ikisi eski ise, 

2 yeni arkaya

2 eski öne takılır

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Arkaya. Tecrübe edilmiştir ve yağışta arka plaka aynadan görülmemiştir
  • Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Araç karda önden koparsa önde direksiyon var, arkadan koparsa tek salavat var😁

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
54 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
1 saat önce, Koray Demir yazdı:

Ben aynadan arka plakamı okusam, yaram var sanırım.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
47 dakika önce, Cem Işık yazdı:

arkadan koparsa tek salavat var

:D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Araç karda önden koparsa önde direksiyon var, arkadan koparsa tek salavat var[emoji16]
Ona dahi vakit kalmıyor. Tecrübe ile sabittir
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
3 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Uzmanları yeni lastik öne arkaya takılır der.

2 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

4 lastikten ikisi yeni ikisi eski ise, 

2 yeni arkaya

2 eski öne takılır

2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

34 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
1 saat önce, Cem Işık yazdı:
Araç karda önden koparsa önde direksiyon var, arkadan koparsa tek salavat varemoji16.png

Ona dahi vakit kalmıyor. Tecrübe ile sabittir

İyi ki sordum o zaman. Hep dört lastik değiştirdiğim için bu konuda tecrübem yoktu.

Sağolun varolun.

1 saat önce, Cem Işık yazdı:

Araç karda önden koparsa önde direksiyon var, arkadan koparsa tek salavat var😁

Önleri dandik kış arkaları dandik yaz lastikli kiralık araba ile kışın Sivas'tan Tokat'a giderken bunu çok iyi tecrübe etmiştim. :) 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
13 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

225 / 45 /17 Snowmaster 370 TL, Hepsiburada'da. Nasıl fiyat sizce? 2017 üretimi.

2 tane arkadaşta var, 2 tane yeni alıp önlere takıp, eski (1.5 yıllık) olanları da arkaya takayım diyorum.

aracınıza uzun zoluklu biniyorsanız eğer kesinlikle takım alın derim..

geçen sene 275liradan aldığım lastik bu sene 400 den başlıyor 500 e kadar gidiyor... 

ayrıca marka önerisi olarak dunlop icewinter2 yada sava eskimo2 tavsiyesi yapabilirim. 2 sinide kullandım ama kış performansını test edemedik malum kar falan yağmadı geçen sene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
aracınıza uzun zoluklu biniyorsanız eğer kesinlikle takım alın derim..
geçen sene 275liradan aldığım lastik bu sene 400 den başlıyor 500 e kadar gidiyor... 
ayrıca marka önerisi olarak dunlop icewinter2 yada sava eskimo2 tavsiyesi yapabilirim. 2 sinide kullandım ama kış performansını test edemedik malum kar falan yağmadı geçen sene

Bugüne kadar her aldığım arabaya Michelin ya da Conti takım aldım da, bu kış alamayacağım. Seneye takım olarak sıfırlarım belki.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Şimdi, Selim Bilgin yazdı:

Bugüne kadar her aldığım arabaya Michelin ya da Conti takım aldım da, bu kış alamayacağım. Seneye takım olarak sıfırlarım belki.

bende hep iyi marka iyi lastik alırdım ama taki 17 janta geçene kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki yeniyi öne takınca
Fren yaptığımızda kafadan kayacak.
O zaman ne yapıyoruz. ?

Edit.. 

Yanlış yazmışım.. 

İki yeni arkaya takılır da önlerde eski lastikler kalırsa, fren yaptığımızda aracımız kafadan kayar mı ? 

demek istemiştim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İki yeniyi öne takınca
O zaman ne yapıyoruz. ?

Her durumda salavat öncelikli:)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İki yeniyi öne takınca
O zaman ne yapıyoruz. ?

İki eskiye demek istedin galiba Emmi. Viraj içinde frene basmadığın sürece diğer şartlara göre daha az riskli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
57 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

İki eskiye demek istedin galiba Emmi. Viraj içinde frene basmadığın sürece diğer şartlara göre daha az riskli.

Hee evet yanlış demişim..:)

Bana, iki yeni iki eski lastik her halukarda güvensiz geliyor. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

4 yeni her zaman daha iyi ama hele ki bu fiyatlarla zor. Hatta bazı koşullarda israf. Mesela ben 1 kış kullanmak için sıfır lastik almadım, elimde iki lastik olsaydı, iki tane daha alırdım kullanırdım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Bende Petlas Snowmaster 205 50 17 ler var.  Geçen sene çok tecrübe etme imkanım olmadı ama lastiklerin yağmurdaki yol tutuşu pek iyi değil. Virajlarda çok güzel kayıyoruz bariz farkediyorum.

Normalde yaz lastiklerimle 50 ile rahat döndüğüm virajı bu lastikler 40 la dönerken bile sınırda gibi. Hava 7-8 derece, yerler ıslak.

Bakalım kar ve buzdaki performansı nasıl olacak. 

Ayrıca autobild testinde yağmur frenlemesinde 39. sırada yer almış bu lastikler. 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Tahir Ak

Petlas 205 60 16 kullandım kış lastiği 3 sene ortalama 30 bin km doldu.

İlk günkü tadı yok ama hala kullanılır. Yer Bolu ciddi sorun yaşamadım tabi çekiş kontrol de etkisiyle olabilir.

Biri yandan yarıldı hafif galiba sert bir yere sürtt0k. 1 yıl hafif çizik /yarık kullandım ama bu yıl ön çifti değiştirmek istiyorum. Good year ug9 aklımda olan ama tavsiyelere açığım.

Netice olarak kara kışı olmayan bşr yerde iseniz petlas işini yapıyor fiyat performans olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Ucuz lastiklerin zayıf noktası, ıslak tutuş

Testlere göz atarken denk geldim. Alman Auto Bild 2020 yılı kış lastiği fren testi sonuçlarına göre Petlas kış lastiği 52 lastik markası arasından 51 inci sırada yer alabilmiş ve testin 1 inci sırasında bulunan Bridgertone Blizzak Lm005 ile ıslak zemin frenlemede 13 metre gibi ciddi bir mesafe farklılığı mevcut.

HmQifh.png

https://www.tyrereviews.com/Article/2020-Winter-Tyre-Market-Overview---52-Tyre-Braking-Test.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Petlas son testlerde çok kötü ne yazık ki. Bir kaç yıl önceki testlerde ortanın altında falan kalıyordu, Çinli üreticileri geçiyordu en azından. Bence Uzak doğulular kendilerini çabuk geliştiriyor, kendilerini yakın zamanda üst sıralarda görebiliriz. Petlas aynı teknolojiyi kullandığı için geri kaldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Şu an kullandığım aracın sahibi kışlık 4 lastiğini de yanında vermişti markaları Petlas. Aralıktan beri şehir içinde kullanıyorum pek anlamamıştım ama uzun yolda belirgin şekilde konforsuz ve gürültülü geldi. Önceki aracımda  3 sezon Lassa snoways kışlık kullanmıştım  tepkileri neredeyse hiç değişmedi fakat Petlas için hep aynı şikayetler ön plana çıkıyor, ilk sezon iyi fakat sonradan özelliğini kaybediyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
M. Asım Kahraman yazdı:

Şu an kullandığım aracın sahibi kışlık 4 lastiğini de yanında vermişti markaları Petlas. Aralıktan beri şehir içinde kullanıyorum pek anlamamıştım ama uzun yolda belirgin şekilde konforsuz ve gürültülü geldi. Önceki aracımda  3 sezon Lassa snoways kışlık kullanmıştım  tepkileri neredeyse hiç değişmedi fakat Petlas için hep aynı şikayetler ön plana çıkıyor, ilk sezon iyi fakat sonradan özelliğini kaybediyor.

Mustafa hocam, benim snoways şimdi 6 yaşında, hala sessiz sayılır, dişler iyi durumda, çatlak yok, tutuş yeterli. Çok memnun kaldım. Ama yazlık greenways ten memnun kalmadım, tutuşu zayıf gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa hocam, benim snoways şimdi 6 yaşında, hala sessiz sayılır, dişler iyi durumda, çatlak yok, tutuş yeterli. Çok memnun kaldım. Ama yazlık greenways ten memnun kalmadım, tutuşu zayıf gibi.
Greenways Michelin in Energy Saver lastiği gibi diyelim.
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Energy saver greenways ten çok daha iyi tutuyordu. Kuru zeminde çok iyi yol tutuyordu. Greenways virajda çok zayıf, direksiyon , yönlendirme çok zayıf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...