İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Araç İçeri Su Alıyor

Abdullah Koç

Recommended Posts

Abdullah Koç

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

2001 Fiesta Ghia aracımın şöfor koltuğunun ön tarafındaki döşeöe sırılsıklam ıslak olacak şekilde bir yerlerden su alıyor. Sorunun aracın alt tarafından olabileceğini düşünerek lifte alıp aracın altını kontrol ettik fakat bir usta aracın altında sorun olmadığını söyledi. Bunun üzerine kendim kontrol eder iken ön tarafta silecek motorlarının olduğu bölgeden içeri bir grup kablo girişi olduğunu fark ettim.

Araca benden önceki sahibi müzik sistemi bağlatmış ve buradan arka bagaja kablo çekmişler. Bu kabloları çekebilmek için silecek motorlarının olduğu yerden içeri kablo girişinin olduğu deliği etrafındaki silikonları kaldırmışlar ve yerine yeni silikon çekmişler gibi bir görüntü var.

Acaba bu su buradan alıyor olabilirmi ?

Ustalarımın ve tecrübesi olanların yorumlarını rica ederim.

Sevgiyle kalın.

Yorum bağlantısı
Abdullah Koç
Yüzde 99.9 polen filtresi :) Standarttır diyebilirim.

Merhaba Sani Bey,

Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim. Polen filtresini 2-3 ay kadar önce değişitirmiştim fakat tekrardan kontrol edeceğim ve sonucu paylaşacağım.

Sevgiler,

Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Onur Okudan
On 13.12.2010 at 22:40, Abdullah Koç yazdı:

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

2001 Fiesta Ghia aracımın şöfor koltuğunun ön tarafındaki döşeöe sırılsıklam ıslak olacak şekilde bir yerlerden su alıyor. Sorunun aracın alt tarafından olabileceğini düşünerek lifte alıp aracın altını kontrol ettik fakat bir usta aracın altında sorun olmadığını söyledi. Bunun üzerine kendim kontrol eder iken ön tarafta silecek motorlarının olduğu bölgeden içeri bir grup kablo girişi olduğunu fark ettim.

Araca benden önceki sahibi müzik sistemi bağlatmış ve buradan arka bagaja kablo çekmişler. Bu kabloları çekebilmek için silecek motorlarının olduğu yerden içeri kablo girişinin olduğu deliği etrafındaki silikonları kaldırmışlar ve yerine yeni silikon çekmişler gibi bir görüntü var.

Acaba bu su buradan alıyor olabilirmi ?

Ustalarımın ve tecrübesi olanların yorumlarını rica ederim.

Sevgiyle kalın.

Abdullah bey merhaba

Sıkıntınız hala devam ediyorsa

aynı sıkıntıyı arabayı aldıgımda bende yaşadım

polen filtresi - su tahliye ızgaraları vs vs vs hiç biryerden sonuc alamamıstım :) ( kafayı yediriyor insana bu durum )

Taaaaki şöför kapısı hata kodu giriş yeri var 

onun bulundugu plastiği sökün

o parçayı tutan 3 adet vida olacak ve onun yanında 2-3 parça vidası daha olacak onların hepsini sökün

vidalardan su aldğını tespit ettim 

vidaların yuvalarına Silikon Mastik yapın sonra hemen vidaları sıkın 2-3 saat sonra plastikleri geri takın inşaalh sorununuz biter 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
16 dakika önce, Onur Okudan yazdı:

Abdullah bey merhaba

Sıkıntınız hala devam ediyorsa

aynı sıkıntıyı arabayı aldıgımda bende yaşadım

polen filtresi - su tahliye ızgaraları vs vs vs hiç biryerden sonuc alamamıstım :) ( kafayı yediriyor insana bu durum )

Taaaaki şöför kapısı hata kodu giriş yeri var 

onun bulundugu plastiği sökün

o parçayı tutan 3 adet vida olacak ve onun yanında 2-3 parça vidası daha olacak onların hepsini sökün

vidalardan su aldğını tespit ettim 

vidaların yuvalarına Silikon Mastik yapın sonra hemen vidaları sıkın 2-3 saat sonra plastikleri geri takın inşaalh sorununuz biter 

Guzel bilgilendirme icin tesekkurler..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...