İçeriğe Yönlendir

Hız Göstergesi Renkleri İle Oynama

Ahmet Akdeniz

Recommended Posts

(düzenlendi)

mikrocatte var üyesiyim oranında sürekli bülteni gelir.hepsi var üstadım.linkleri yollayım sana.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
mikrocatte var üyesiyim oranında sürekli bülteni gelir.hepsi var üstadım.linkleri yollayım sana.

valla çok iyi olur ustam birde o microcat e üye olmak için ne gerekiyo ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
valla çok iyi olur ustam birde o microcat e üye olmak için ne gerekiyo ?

Onlar eskidi, üyelik falan gereksiz hallediliyor, şimdi Ford e-TIS (2.2010) u buldum 3.8 gb gibi birşey, indiriyorum şuan, bu işimizi ziyadesiyle görür sanırım :unknw:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

bu güzel.bu aralar bakamadım hiç.

bendeki microcat 2010 üstad.yoksa çalışmıyorki? tarih yeni olunca eski versiyon iptal oluyor.tıs çok iyi bencede.

burdan paylaşılmaz bu proğramlar.kapasite çok yüksek ve doğruda olmaz.kullanmak sıkıcı ama kullanabilirsen çok iyi işe yarıyor.mikrocate üye olmak önemli değil gerekte yok zatende.benim huyumdur bu.kullandığım ve işime yarayan proğramların forumlarına yada sitelerine üye olurum.onlarda öyle bülten veya ziyaret edin diye e-mail yollarlar.araştırmayı çok severim.bundan galiba.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
bu güzel.bu aralar bakamadım hiç.

bendeki microcat 2010 üstad.yoksa çalışmıyorki? tarih yeni olunca eski versiyon iptal oluyor.tıs çok iyi bencede.

burdan paylaşılmaz bu proğramlar.kapasite çok yüksek ve doğruda olmaz.kullanmak sıkıcı ama kullanabilirsen çok iyi işe yarıyor.

Neee 2010 mu, hemen link rica ediyim o zaman. :unknw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Onlar eskidi, üyelik falan gereksiz hallediliyor, şimdi Ford e-TIS (2.2010) u buldum 3.8 gb gibi birşey, indiriyorum şuan, bu işimizi ziyadesiyle görür sanırım :unknw:

banada yollarmısınız linkleri ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
özelden yolladım.

Şimdi kurdum ve araştırıyorum :nazar:

Birde ESP olayına baktım, anladığım kadarıyla sadece elektronik denge sensörü lazım ABS modeli sabit, esp olsada olmasada farksız sadece modül takılsın diye yan tarafa takılan ayaklar alınacak, denge modülü, birde yazılım gerekli sanırım, üstelik arkalar hala kampana kalıyor, gerekli olanlar denge modülü, onu tutan ayaklar iç kısımda esp düğmesi (kablosu hazır) ve ufak tefek kablo civata, yapılmayacak şey değil galiba.

5287766918_a382846a5d_b.jpg

Şunuda yazayım, araçta motor soğukken içeriyi ısıtmak için gerekli elektrikli ön ısıtıcı finiş kodu 1206929, kalorifer fanının oraya, polen filtresinin üstüne takılyormuş, bir ara konuşuldu aklıma geldi şimdi.

Ayrıca Fiestasına Webasto mazotlu ısıtıcı takmak isteyenler için orjinal parça kodu:18K463 yardımcı ısıtıcı, ayrıca tavana takılan ekranlı dvd sistemi bile var, ama bunların hiçbiri Türkiye' de yok be kardeşim :nazar:

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Taşkın

bu yazılımı bana da vermeniz mümkün mü bende 2004 tıs var kullanımını hiç sevmiyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

artık bir çok forum üyesinin iştahını kabartınız bilgi kutusuna bir ekleme yaparsınız herhalde değil mi ? :-)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Servisten bilgi almak lazım, Çağlar bey Can bey, bize yardım edin, nasıl çıkar bu tablo yerinden, kablo falan kopmasın, arakasına elde girmiyor bu zımbırtının.

Servislerin kullandığı parça sipariş ve detaylı anlatım olan bir program, tüm modeller mevcut, araba şasi nosunu yazıyorsun tüm parçaları donanımları aracın çizimleri üstünde gözüküyor.

FordEtis1.jpg

Eveet etis ids işide tamam, bizim makyajlı fiestaların gösterge paneli sökme işi bulundu, alltaki iki vidayı söktükten sonra tablonun üst kısmına ince çelik cetvel sokarak tam tepesindeki tırnağı itiyorsunuz, tablo öne doğru geliyor, sonrasında arkadaki soketin kilit mandalını açıp soketi tablodan ayırıyorsunuz, tablo aydınlatmaları led bu arada...

5329609921_7d24724325_b.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Şu Etis yada muadili her ne varsa paylaşacak bir hayırsever yokmudur listede???

abi bursaya gelince Ayhandan alıcam sanada bi cd yaparım uğraşma part part.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
abi bursaya gelince Ayhandan alıcam sanada bi cd yaparım uğraşma part part.

Bende isterim :nazar:

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Bende isterim :)

sanada yaparız Ersen abi şu an elimde var bitane en son 5 gb lık fakat kuramadım.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ahmet Akdeniz
Ahmet son durum nedir? konuyu hortlattım :bedevi: Göstergelerin rengini değiştirebildin mi?

yok ona daha zaman ayıramadık inş. daha sonra.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
İşin zor :friends: Biz söktük içerisinde süprizler var

ne gibi süprizler resim var mı acaba bi görseydik :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ben daha önce transitingöstergeyi dağıtmıştım ve bunuda geceuçuşunda epey geniş paylaşmıştım. Sanırım göstergeler aynı. Gösterge içinde ampüller var ve ampüller sarı ışık veriyor. Bu ampüllere yeşil ışığı veren bir iletken var. Önce bundan kurtulmak gerek sonra istenilen renke kavuşması kolay.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu renk olayını bende ciddi ciddi düşünüyorum, biran önce detaylı açıklarsanız bizde hemen yaparız, devri mavi hızı beyaz falan yaparız :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yeşil tabakamı, demek aydınlatmada led değil sarı ışık normal ampüller var, doğrumu acaba? Bu durumda kazıma vs. bayağı uğraştırıcak sanırım, resimleri görünce herşey netleşir sanırım, bence yapımı zor ama güzel olucak gibi :nazar:

Yorum bağlantısı

Kadranın kendi numara kısımları yeşil boyalı taban.Buraya çok dikkatli şekilde uygulama yapılırsa şeffaf hale geliyor.Kadran çok ince plastikten yapılmış.Boya kısmı ise cidden çok kaliteli bu sorun titizlikle hallolursa istenilen led ışıklandırması mümkün.Örnek Servet ustanın yaptıgı gibi yazılımlıda yapılabilir yada direkt olarak farklı sabit renkler ilede yapılabilir.Kadran tabanı şeffaf ise zaten sorun yok.Örnek Erkan'ın St.Adnan'ın fiestada devir ve km için 2 şer ampul kullanılmış aydınlatma için hamojen olması için çok uğraş lazım her modelde bu aydınlatma gurubu farklı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
Paranoyak bir yapım var abi, elimde değil. :D

Yaptığın iş seni paranoyak yapmış :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yaptığın iş seni paranoyak yapmış :nazar:

konu ile alaksı yokda, ben de yaptığım iş yüzünden manyak oldum, bugün bir focus sorgulatana kadar normaldim ama :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...