İçeriğe Yönlendir

Ogs İle İlgili

Hakan Cibelik

Recommended Posts

Hakan Cibelik

Duyduğum kadarıyla Türkiye'deki bütün otoyollarda paralı geçiş kalkıyormuş. Para yerine de OGS gerekiyormuş. Bir hafta sonra Antalya'dan Adana'ya eşimin ailesini ziyarete gideceğiz ve yeni hizmete açılan otoyolu kullanacağız. Dönüşte de kullanacağız haliyle... Yani toplam iki kere otoyol gişelerinden geçeceğim. Bir daha da ne zaman şehir dışına çıkarım da otoyola yolum düşer bilemiyorum. Bu durumda 2 kere kullanacağım otoyol için de OGS sahibi olmam gerekiyor mu? Benim durumum da olanlar için tek ya da iki kullanımlık kart gibi birşey var mı?

Umarım duyduklarım söylentiden ibarettir. İki kere kullanacağım hizmet için bu kadar para vermek bana çok mantıksız geliyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Duyduğum kadarıyla Türkiye'deki bütün otoyollarda paralı geçiş kalkıyormuş. Para yerine de OGS gerekiyormuş. Bir hafta sonra Antalya'dan Adana'ya eşimin ailesini ziyarete gideceğiz ve yeni hizmete açılan otoyolu kullanacağız. Dönüşte de kullanacağız haliyle... Yani toplam iki kere otoyol gişelerinden geçeceğim. Bir daha da ne zaman şehir dışına çıkarım da otoyola yolum düşer bilemiyorum. Bu durumda 2 kere kullanacağım otoyol için de OGS sahibi olmam gerekiyor mu? Benim durumum da olanlar için tek ya da iki kullanımlık kart gibi birşey var mı?

Umarım duyduklarım söylentiden ibarettir. İki kere kullanacağım hizmet için bu kadar para vermek bana çok mantıksız geliyor...

KGS alın..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Shell'de 2 TL, bence bankaların verdiklerinden avantajlı. Çoğu Shell istasyonunda dolum yaptırabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

bu kgs ye de artık 50 liradan aşağı yükleme yapılamıyormuş galiba doğrumudur ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yok canım :) Cuma sabahı 10 TL yükledim, daha önce 5 TL de yüklemiştim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Yok canım :D Cuma sabahı 10 TL yükledim, daha önce 5 TL de yüklemiştim.

çok şükür fısıltıymış... :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
çok şükür fısıltıymış... :D

bank asya kgs si kullanıyorsanız ve es kaza bitmiş olduğunu köprüye geldiğinizde fark ederseniz 50 tl yi kitliyo bank asya.. yani mantığı paran varsa doldurursun yoksa nasıl geçersen geç..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
bank asya kgs si kullanıyorsanız ve es kaza bitmiş olduğunu köprüye geldiğinizde fark ederseniz 50 tl yi kitliyo bank asya.. yani mantığı paran varsa doldurursun yoksa nasıl geçersen geç..

bu kadar acımasız olunmamalı bence...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
Nasıl kitliyor ya? Yani kgs boşken geçtiniz, size kullanım ücreti gibi birşey mi kitliyor? Yoksa kgs kartınıza 50 lira mı çekiyor hesabınızdan?

köprüye geldin kgs bakiyen bitmiş diyelim ( yada kgsn yok oradan alacaksın misal )ve girdin gişelerdeki dolum istasyonuna 50 tlnin altında yükleme yapamıyosun bank asyadan..

hatta doldururken ya param olmasaydı ne olacaktı dediğimde ukala ukala o zaman dolduramayacaktınız dedi bank asya gişesi.. bende lafı gediğine koyup,seni herkesin arasında ezmek istemem ama senin yaptığın terbiyesizlik bankanın yaptığıda dolandırıcılık falan demiştim ama kösele gibi surat olmuş o gariplerimdede her gelen onlara sokuyo lafı..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Hmm. Aslında tüm bankalar dıt kart gibi yapsalar iyi olurdu...

Bu arada ne bu hız?

temassız kartlardan sadece bank asyanınki kgs larak kullanılıyor.. garantininkini alıp geçmeye çalışmayın kalırsınız orda :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

en güzeli ogs beklemek yok vakit kaybetmek yok yüzde 20 daha ucuz hem... her ay havalede çıkarıorum hesabına dertsizce girip çıkıyorum otabana :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
ogs güzel de yıllık geçişim toplam 50 lirayı bulmuyor bile. Üşeniyorum almaya. Belki ilerde alırım.

o zaman hiç gidipte 80-100 tl para bağlamaya değmez abi :D ben her ay bi 50 bitiriyorum bazen aşıyorum bile... :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Vakıfbank'ın ATM kartlarında da var KGS özelliği olanları. Ama çalışmayabiliyor :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
O da iyiymiş :D Bir kere çalışmamasına denk geldim. 120 lira ödedim. Artık akıllandım :D

hayatın boyunca vakıfbankı iyi dileklerinle anarsın artık hakan abi :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hiç birşeyi çalışmıyor ki KGS'li ATM'si çalışsın :D İllahlah ettik artık. Yeni bankayı istiyoruz artık. Daha 2 sene anlaşmamız var.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Yok vakıfbank değil şahsi eşşekliğimdi o hatanın sebebi :D Viyuu viyuu sesini duyduğumda içimden tek geçen ..çtık lafı oldu :p

sende ona korna çalıp kusura bakma bi daha olmaz gibisinden bi el hareketi yapsaydın abi belki anlayışla karşılardı :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
temassız kartlardan sadece bank asyanınki kgs larak kullanılıyor.. garantininkini alıp geçmeye çalışmayın kalırsınız orda :lol2:

İşbankası'nın temassız kredi kartlarında da KGS özelliği mevcut.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...