İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Nuri Başer
(düzenlendi)

Selamlar..

Yarın bakım olayına girmek gibi bir planım var.. std. bakımı özel, CC ve enj. tmz liğini yetkili serviste yaptırmak istiyorum.. önce hangisini yaptırayım veya nasıl bir yol izlemekte fayda var?? değerli fikirlerinizi bekliyorum..

şimdiden teşekkürler..

(carcon yazmışım Carbon yerine.. :) )

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sıralama: Carbon clean yapılır, bakım sarf malzemeleri değişirken enjektör temizliği yapılır, ancak CC sonrası enjektörler zaten temizlenmiş olacak, yani enjektörler söküldükten sonraki ilk püskürtme testinde buna bakarak gerek olup olmadığına karar vermek lazım! Karar vermek için de orjinal enjektörlerin püskürtme kabiliyeyini bilmek lazım.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Sıralama: Carbon clean yapılır, bakım sarf malzemeleri değişirken enjektör temizliği yapılır, ancak CC sonrası enjektörler zaten temizlenmiş olacak, yani enjektörler söküldükten sonraki ilk püskürtme testinde buna bakarak gerek olup olmadığına karar vermek lazım! Karar vermek için de orjinal enjektörlerin püskürtme kabiliyeyini bilmek lazım.

Anladığım kadarıyla önce CC, sonra Std. bakım ve gerekirse Enj. Tem.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Dün sanayide system clean diye bir afiş gördüm, 70 ytl idi. bu carbon cleanin muadili mi, taklidimi?

bilen var mı?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Taşel

Carbon Clean hakkında düşünceleriniz. Kesinlikle işe yarıyor mu? Gereksiz mi? Zararlı mı? Mağdur olanınız var mı?

Yorum bağlantısı
Doğan Karabulak

carbon clean için ilgili firmayla yapmış olduğunuz ziyaret ve carbon cleanle ilgili bilgileri içeren slayt gösterisini izleyince kesinlikle yaptırmak lazım.

Bi ara etrafta sürekli 4000 devir gidildiğinde uzun yolda carbon cleanle aynı etkiyi yaptığını söylüyorlardı bu bilgininde geçerli ve doğru olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

benim usta derki: "1. viteste 5.000 devir 10 saniye, ardından 2. vites aynen, aynı işi görecektir" ama bana çok mantıklı gelmedi

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

valla ben yaptırdım.zararının aksine faydasını gördüm.yaptırdıktan sonra rölanti düzensizliği sona erdi gibi.şu an gözlemlediğim olumlu yönü bu.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

gereksiz olsa fiat periyodik bakımlarına 60 -80 ytl araç başına para kazanmak için yapmazdı diye düşünüyorum,bilgilendirme toplantısına katıldıktan sonra ne kadar yararlı olduğunu bizzat görmüş bulundum ve ispatınıda kağıt üzerinde rakamsal olarak görmüştük.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı
gereklidir. ancak periyotik olarak yapılırsa.

+1000 (Periyodik olarak yapılırsa)

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Hakkıyla yapan olduktan sonra tabiki işe yarar.

Bir zamanlar bu forumda mertol bu konu hakkında oturmuş taşları yerinden oynatmak arabanın düzenini bozar gibi bir cümle yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Kir ve kurumdan oturmuş taş olmaz gibi geliyor aslında...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araştırırken Würth' ünde carbon clean makinası olduğu öğrendim, bu alette aynı CC makinası gibi çalışıyor ve deterjan bazlı bir kimyasalı var aynı zamanda kullanılan bu maddeyi isterseniz depoda en az 20-30 en fazla 80 lt mazot varken 300ml. lik bir kutuyu depoya atmak suretiylede kullanabiliyormuşuz, bununda testleri iyi çıkmış galiba ve bir şisesi 25 tl. gibi bişey, servislerdede satılıyor, ayrıca servis CC yi tavsiye etmiyor, kesin olarak iyidir diyen yok, şahsi fikrim bana faydalı bişey gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Zamanında Würth ten sonuçlu belge rica etmiştim, onay vs. Bana gelen belgeler almanca idi ve maalesef dehşet bir hata içinde gelmişti, Pazarlamacı arkadaşa belgeyi tercüme ettikten sonra o belgeleri bir daha kullanmadılar, akabinde sağlıklı test verisine ulaşamamıştım. Hala arıyorum.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Zamanında Würth ten sonuçlu belge rica etmiştim, onay vs. Bana gelen belgeler almanca idi ve maalesef dehşet bir hata içinde gelmişti, Pazarlamacı arkadaşa belgeyi tercüme ettikten sonra o belgeleri bir daha kullanmadılar, akabinde sağlıklı test verisine ulaşamamıştım. Hala arıyorum.

Senden korkulur abi. Bilinçli kullanıcısın vesselam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alakası yok, mesela müşterilere satılacak cam sularının bile belli testlerini isterdim konu bu. Ürüne-hizmete inanmadan arkasında duramam ki, görev aşkı yane. Kullanıcı olarak isteklerimi yapsaydım en iyi ihtimalle tenhada kıstırırlardı beni :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet test sonuçlarını görmek lazım, ama kötü olacağını pek sanmıyorum Würth baya iyi bir firma ve Ford bu ürünleri çok kullanıyormuş. Mesela motor içi temizleyici maddeleri var, yağ değişimi geldiğinde motor sıcakken ekliyip 10 dk. çalıştırıyosun sonra yağı değişiyosun, içerde yağ artığı çamurlaşma falan kalmıyormuş, servis iyi diyor acaba hakkaten iyimi?

mazot enjektör temizleyici

http://shop.wurth.com.tr/product_info.php/...pb4aa7bnsdmgrv2

iç temizlik maddesi

http://shop.wurth.com.tr/product_info.php/...p6lnqjqavc2pa31

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Bugün aracıma Carbon clean yaptırdım. Artı olarakta EGR (Egzoz gazı resilkülasyonu) temizliği yaptırdım.

Bu işlemleri İkitelli organizede Ünimod Bosch car serviste yaptırdım.Sonuçları sizinle paylaşırım.

Ford clup üyeleri için indirim yapacaklarını söylediler.

Carbon clean ücreti: 70 ytl (kdv dahil)

EGR Temizliği (2adet temizleme spreyi kullanılmış) : 70 ytl (kdv dahil)

Beleş olarak frenleride kontrol ettiler. :)

Avrupa yakası için gitmek isteyen arkadaşlara tavsiye ederim.

Adres: İkitelli organize sanayi bölgesi, Atatürk bulvarı . (Girişte sağdaki Petrol ofisinin alt katında..)

Not: EGR Temizliği için size bilgi verip soruyorlar, eğer istemez iseniz sadece Carbon clean yapılmasını beyan edin. :)

Yorum bağlantısı
Ozan Baba
(düzenlendi)

1 Hafta önce İzmir Buse Bosch Servis de yaptırdım

*Fiyat:70 ytl kadv dahil.

*Süre: 50 Dk

*Yapılan Cihazın Markası Wurth dü(veya Würth yaptırıyo.Üzerinde Würth ün amblemi vardı)Kullanılan temizleyici madde de Würth dü.

Yaptırma sebebim rölanti düzensizliği ve LPG cimin tavsiyesi idi.

CC sonrası farkları sorarsanız hissedilir bi fark olmadı.Rölanti düzensizliği devam ediyordu.Bunun üzerine Bujileri değiştirdim ve o düzensizlik %80 oranında azaldı.

tarihinde Ozan Baba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Negiz

Carbon clean şöyle sakıncalı güzel yanma odasındaki kurumu atıyor fakat o kurum nereye gidiyor asıl mesele bu özellikle yeni nesil arabalarda b,ir sürü sensör ve valf vardır öneğin dizel bir araçta yaptırdığınızda beraberinde EGR valfini temizletmeniz gerekir EGR valfinin temizlenmesi yetmez EGR ye giden ince bir boru var onunda temizlenmesi gerekir.Benim nacizane fikrimeğer böyle bir işlem yaptıracaksanız

1.Carbon Clean yapın

2.Egr yi ve ona giden boruyu söktürün temizletin.

3.Egzos manifoltunda biriken kurumu da temizletin

bu üçünü bir arada yaptırmazsanız hiç bir fayda elde edemezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Daha önceki aracıma yaptırmıştım ama bu defa cvt korkusuyla motorsilk koydum şanzumana ve motora...

Bu da benim sorum: bu işlemden sonra o nano teknolojiyle işlenmiş bor katkısına ne oluyor...

Sorunun mantığı şu bor madeni elmastan sonra en sert bileşen ise ve bu cc işlemi kurumu yani karbonu onunda daha sonraki aşaması olan elması temizliyordur bu durumda bora ne oldu ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Würth marka cihazda yaptırmanıza gerek yok kullandıkarı madde bu zaten http://shop.wurth.com.tr/product_info.php/...pb4aa7bnsdmgrv2

serviste araştırma yaparken würth temsilcisi geldi konuştuk, alete gerek yok kendinde yaparsın dedi zaten kutusundada yazıyor ilacı depoya koy sonra fulle normal kullan, eğer çabuk etki istiyorsan depoda 20-30 lt. yakıt varken 300ml kutuyu tamamen boşaltıp yakıt almadan bu mazotu bitiriyosun gayette güzel olur dedi, içinde solvent yokmuş yani iyi, fiyatı serviste 29 ytl ben 25 e alıp 20lt. mazot varken depoya attım, daha mazot bitmedi sonucu bilemiyorum, ya motoru bozarsak ne yapıcaz dedim hemen çekiciyle servise götürüp yakıt numunesi alınıyor eğer üründense tamiratı würth karşılıyormuş, ama hem servis hemde temsilci garanti verdiler bütün arabalara koyuyorlarmış sonuçta gayet güzelmiş, şimdiye kadar hiç şikayet gelmemiş arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Daha önceki aracıma yaptırmıştım ama bu defa cvt korkusuyla motorsilk koydum şanzumana ve motora...

Bu da benim sorum: bu işlemden sonra o nano teknolojiyle işlenmiş bor katkısına ne oluyor...

Sorunun mantığı şu bor madeni elmastan sonra en sert bileşen ise ve bu cc işlemi kurumu yani karbonu onunda daha sonraki aşaması olan elması temizliyordur bu durumda bora ne oldu :s

Bor konusunda biraz kavram karmaşaları var. Kimyager falan değilim ama, Bu madde ilginç bir madde, ufak bir örnek: (rakamlar yaklaşık aklımda kaldığı kadar) Tonu 4 $ olan ürün, işlendikten sonra gramı 1000 $ edebiliyor, yani asıl olan maden değil, işlenme süreci, ve bu madenin dünyadaki beşiği biziz ancak, işlemek için fabrika-cihaz-bilgi vermiyorlar, parasıyle bile satın alamıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...