İçeriğe Yönlendir

0 Araç Kasko Teklifi İçin Yardımınız Rica

Erdem Halaçoğlu

Recommended Posts

Erdem Halaçoğlu

Merhaba ,

Bu hafta içinde yeni aracımızı teslim alacağız inşallah .

En uygun teklif YKB sigortadan geldi ,Koç çalışanı olduğum için olabilir,

araç eşimin adına aslında o yüzden indirimden yararlanıyormuyum bilmiyorum,acenteye soracağım yarın ayrıca .

Araç 1.4TDCİ Fiesta titanium,bedeli ilgili sitede 35.910 görünüyor.

Ruhsat eşimin adına,araç İstanbulda kullanılacak,adına ilk araç,ek olarak park sensörü takıldı +150 ytl .

Aldığım teklif 1198 tl,ana hatlarıyla poliçe aşağıdaki gibi,eksik,yetersiz ve riskli olduğunu düşündüğünüz konular için yardımınızı rica ediyorum .

Tüm poliçeyi ve forumun ilgili bölümündeki son 3-4 sayfayı okudum ama affınıza sığınarak bir kopyala yapıştır yapıyorum :)

Umarım kurallara aykırı bir durum değildir .

teşekkürler.

Sürücü-Yolcu Sayısı 1 - 4

Teminatlar ve Indirimler :

Enflasyon Evet

Eskime Payı Evet

Yapı Kredi Assist Evet

Yurt Dısı Teminatı Hayır

Alarm / Immobilizer Evet

Hukuksal Koruma Teminat Limitleri (TL)

Motorlu Araca Baglı H. K. 1.000,00

Sürücü Hukuksal Koruma 1.000,00

Koltuk Teminat Limitleri (TL)

Sürücü Ölüm Sürekli Sakatlık 5.000,00

Yolcu Ölüm/Sürekli Sakatlık 5.000,00

Sürücü Tedavi Masrafları 0,00

Yolcu Tedavi Masrafları 0,00

Ihtiyari Mali Mesuliyet Limitleri (TL)

Sahıs Basına Bedeni 20.000,00

Kaza Basına Bedeni 40.000,00

Maddi Hasarlar 20.000,00

Maddi-Bedeni Ayrımsız 0,00

Kasko-GLKHH-Terör-Sel-Deprem 1.475,00 ( vadeli )

Bu kısım araç değerinin korunacağı anlamınamı geliyor ?

Bu teklif ile sigortalanacak aracın ve varsa orjinal aksesuarların (Tasınan yük hariç) sigorta bedelinin, sözlesmenin yapıldıgı tarih itibariyle rayiç degere

uygun olması kaydıyla, muhtemel fiyat artısları gözönüne alınarak sigortalının tabi oldugu genel ve özel sartlar çerçevesinde aracın hasara ugraması

halinde aracın kaza tarihindeki pesin piyasa degerini asmamak kaydıyla tazminatın hesabında DIE TÜFE aylık oranında artıs uygulanacaktır.

Bu ikisi için detay istemelimiyim ? YK Sigorta bu konuda nasıldır ? Onarımları yetkili serviste yapabilirmiyim ?

Yapı Kredi Assist teminatı dahildir.

Mini Onarım teminatı dahildir.

Vadeli ödeme durumunda brüt primin %25'i pesin, kalanı 5 esit taksit olarak tahsil edilecektir.

Hasarsızlık Indirim oranları :

1.yıl sonundaki yenilemelerde : % 30

2.yıl sonundaki yenilemelerde : % 40

3.yıl sonundaki yenilemelerde : % 50

4.yıl sonundaki yenilemelerde : % 65

Hasarsızlık için yeterli bir kloz mu ? genişletilebilir mi ?

Trafik zaptına göre sigortalının % 100 kusursuz oldugu, sigorta sirketine rücu hakkı veren hasarlarda ve çarpısma olmadan camların kırılması halinde

bir sigorta dönemi boyunca sadece bir adet hasar olması kaydı ile hasarsızlık indirim hakkı kaybolmayacaktır.

Cam için limit belirtilmemiş ? Sınırsız anlamına mı geliyor ?

Cam hasarlarında ; sirketimizle Özel Anlasmalı olan Cam Servisleri haricinde gerçeklestirilen cam degisimlerinde % 20 muafiyet (asgari 100 TL olmak

üzere) uygulanacaktır. Çatlak, küçük kırık, vb. durumlarda cam onarımı hasarlarında muafiyet uygulanmayacaktır. Cam onarımı hasarları, hasarsızlık

indirimi kademesini etkilemeyecektir.

Bu 2 açıklama yeterli mi ? Genişletilebilir mi ?

A.4.4.6.Tasıtta sigara vb. maddelerin teması ile meydana gelen yangın dısındaki zararlar da teminata dahildir.

A.4.4.7.Yetkili olmayan kisilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar teminata

dahildir.

Bütün sigortalarda bagajmıdır ?

Araçta bulunan çanta, gözlük, cep telefonu, vb. özel esyalar bagajda kilitli olarak bulunması sartı ile 1,000,00 TL ye kadar hırsızlıga karsı teminat altına

alınmıstır. Söz konusu esyaların ikinci el degeri alınacak ve hırsızlık anında sigortalı tarafından zabıt tutturulacaktır. Bu teminat sadece sigortalı ve

birinci derece yakınlarına ait esyalar için geçerlidir.

Kısmi hasarlarda ödenecek tazminata kıymet kazanma tenzili uygulanmayacaktır.

Isbu Teklif, sigortalının beyanına dayanarak ÖZEL OTOMOBIL olarak sigorta kapsamına alınmıs olup, aracın kiralık olarak çalıstırıldıgının belirlenmesi

halinde isbu teklif hükümsüz olacagı taraflarca kabul edilmistir.

Bu kloz kaldırılabilir mi ? Standartmıdır ?

Sigortalı aracın çalısır vaziyette durdugu veya park ettigi sırada, kontak anahtarının aracın içinde bırakılması nedeniyle çalınması durumu, sigorta

ettiren veya sigortadan yararlanan kimsenin veya fiillerinden hukuken sorumlu oldukları kimselerin agır kusuru olarak kabul edilir ve sigortacı bu

kusurdan kaynaklanan hasar,zarar, ziyaı tazmin etmekle mükellef olmaz. Isbu hasarlar teminat haricidir.

yeterlimi ?

0 Km. olarak sigortalanan araçlarda sigorta süresi olan bir yıl boyunca meydana gelebilecek, onarım kabul etmeyen (Pert-Total) ve çalınma

hasarlarında, ödenecek hasar tazminatı hesabında, poliçe üzerinde belirtilen enflasyonlu (DIE-TÜFE) sigorta bedelini asmamak kaydı ile aracın hasar

tarihindeki ''0 KM. Satıs Degeri'' esas alınacaktır.

Alarm yok araçta ?

Alarm indirimi verilmistir.

Isbu teklif, tanzim tarihindeki sigortalı portföy bilgisi dikkate alınarak düzenlenmis olup portföy verimliligine baglı olarak degisebilecektir. Portföy

verimliliginde herhangi bir degisim olmaması durumunda ise, azami ilgili ay sonuna kadar geçerlidir. Kesinlikle poliçe olarak düsünülmeyecektir.

Zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının kusuru olmaksızın kapalı bir mekandan alınması suretiyle araç anahtarının ele geçirilmesi

neticesinde aracın çalınması hasarları teminata dahildir.

Gerekli güvenlik önleminin alınmamıs olması dolayısıyla isyerinden asırma sonucunda araç anahtarının ele geçirilmesi neticesinde aracın çalınması

hasarları teminat haricidir.

750 tl yeterlimi bu işlem için ?

Zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının iradesi dısında araç anahtarının 3. sahıslar tarafından ele geçirilmesi veya kaybolması sebebiyle

aracın güvenliginin saglanabilmesi amacıyla mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması ve/veya alarm veya immobiliser türü uyarı sistemlerinin

kodlanması ve/veya kilit mekanizmasının/kontak setinin degistirilmesi masrafları poliçe dönemi içerisinde 750 TL limit ile teminata dahildir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınız hayırlı olsun...

Bu teklif ile sigortalanacak aracın ve varsa orjinal aksesuarların (Tasınan yük hariç) sigorta bedelinin, sözlesmenin yapıldıgı tarih itibariyle rayiç degere

uygun olması kaydıyla, muhtemel fiyat artısları gözönüne alınarak sigortalının tabi oldugu genel ve özel sartlar çerçevesinde aracın hasara ugraması

halinde aracın kaza tarihindeki pesin piyasa degerini asmamak kaydıyla tazminatın hesabında DIE TÜFE aylık oranında artıs uygulanacaktır.

İlk poliçenizde size lazım olan bir madde değil bu.. Yeni değer klozu varmış zaten.. Ama çıkarılmaz, bunun için de bir bedel alınmıyor..

Bu ikisi için detay istemelimiyim ? YK Sigorta bu konuda nasıldır ? Onarımları yetkili serviste yapabilirmiyim ?

Yapı Kredi Assist teminatı dahildir.

Mini Onarım teminatı dahildir.

Açıklamaya gerek yok, sıkıntı yaşamazsınız..

Ihtiyari Mali Mesuliyet Limitleri (TL)

Sahıs Basına Bedeni 20.000,00

Kaza Basına Bedeni 40.000,00

Maddi Hasarlar 20.000,00

Bu kısım ucuzdur... Bence en az iki katına çıkarın.. Birde mümkünse manevi tazminatları da dahil ettirin..

Hasarsızlık için yeterli bir kloz mu ? genişletilebilir mi ?

Trafik zaptına göre sigortalının % 100 kusursuz oldugu, sigorta sirketine rücu hakkı veren hasarlarda ve çarpısma olmadan camların kırılması halinde

bir sigorta dönemi boyunca sadece bir adet hasar olması kaydı ile hasarsızlık indirim hakkı kaybolmayacaktır.

Cam hariç genişletilemez.. Cam genişletilebilir mi. ? Bunu Evren Bey bilir..

Şu hali ile bence yeterli..

Cam için limit belirtilmemiş ? Sınırsız anlamına mı geliyor ?

Cam hasarlarında ; sirketimizle Özel Anlasmalı olan Cam Servisleri haricinde gerçeklestirilen cam degisimlerinde % 20 muafiyet (asgari 100 TL olmak

üzere) uygulanacaktır. Çatlak, küçük kırık, vb. durumlarda cam onarımı hasarlarında muafiyet uygulanmayacaktır. Cam onarımı hasarları, hasarsızlık

indirimi kademesini etkilemeyecektir.

Cam limitini yukarda belirtmiş..

Bu 2 açıklama yeterli mi ? Genişletilebilir mi ?

A.4.4.6.Tasıtta sigara vb. maddelerin teması ile meydana gelen yangın dısındaki zararlar da teminata dahildir.

A.4.4.7.Yetkili olmayan kisilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar teminata

dahildir.

Zaten yeterince geniş..

Bütün sigortalarda bagajmıdır ?

Araçta bulunan çanta, gözlük, cep telefonu, vb. özel esyalar bagajda kilitli olarak bulunması sartı ile 1,000,00 TL ye kadar hırsızlıga karsı teminat altına

alınmıstır. Söz konusu esyaların ikinci el degeri alınacak ve hırsızlık anında sigortalı tarafından zabıt tutturulacaktır. Bu teminat sadece sigortalı ve

birinci derece yakınlarına ait esyalar için geçerlidir.

Diğer şirketlerin çoğunda yoktur.. iyi birşey..

yeterlimi ?

0 Km. olarak sigortalanan araçlarda sigorta süresi olan bir yıl boyunca meydana gelebilecek, onarım kabul etmeyen (Pert-Total) ve çalınma

hasarlarında, ödenecek hasar tazminatı hesabında, poliçe üzerinde belirtilen enflasyonlu (DIE-TÜFE) sigorta bedelini asmamak kaydı ile aracın hasar

tarihindeki ''0 KM. Satıs Degeri'' esas alınacaktır.

Kesinlikle yeterli..

Alarm yok araçta ?

Alarm indirimi verilmistir.

İmmobilizer var ama.. Bunun için verilmiştir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının kusuru olmaksızın kapalı bir mekandan alınması suretiyle araç anahtarının ele geçirilmesi

neticesinde aracın çalınması hasarları teminata dahildir.

Gerekli güvenlik önleminin alınmamıs olması dolayısıyla isyerinden asırma sonucunda araç anahtarının ele geçirilmesi neticesinde aracın çalınması

hasarları teminat haricidir.

Çoğu şirkette böyledir.. Anahtarlarıza sahip çıkın...

750 tl yeterlimi bu işlem için ?

Zor kullanma veya gasp sonucunda veya sigortalının iradesi dısında araç anahtarının 3. sahıslar tarafından ele geçirilmesi veya kaybolması sebebiyle

aracın güvenliginin saglanabilmesi amacıyla mevcut anahtar(lar)ın yeniden kopyalanması ve/veya alarm veya immobiliser türü uyarı sistemlerinin

kodlanması ve/veya kilit mekanizmasının/kontak setinin degistirilmesi masrafları poliçe dönemi içerisinde 750 TL limit ile teminata dahildir.

Connect 320 lira mı ne tutmuştu...

750 bence yeterli bir rakam.. Ama bunu servisten öğrenebilirsiniz..

Kasko-GLKHH-Terör-Sel-Deprem 1.475,00 ( vadeli )

Burdaki 1475 lirayı anlamadım..

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Burdaki 1475 lirayı anlamadım..

Mehmet Bey Merhaba ,

Yardımınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

Acente mailinde tutara bakmayın gerçek tutar 1198 tl olacaktır diye yazmıştı sanırım bunu kastediyor,

başlıkta Brüt Prim yazıyor onu kopyalamayı unutmuşum.

Tavsiyeniz doğrultusunda Ihtiyari Mali Mesuliyet Limitlerini yükseltip,manevi tazminatları da ekleteceğim.

Manevi tazminatlar için değerler ne olmalıdır örnek verebilirmisiniz ?

Birde IMM yi çok astronomik değerlere yükseltmeye gerek varmıdır ?

Yani hepsini 100.000 yapiyim hiç başım ağrımaz gibi ?

Bencillik gibi görünmesin,Allah korusun kimseye çarpıp canlarını yakmak istemem tabi

ama gereklimidir ? Çok kişinin karışacağı bir kazaya falan sebebiyet verince mesela ?

Trafik sigortasında da kapsanıyor galiba bazıları ?

Yapı kredi için yorum yapmanız mümkünse ;

Yapı Kredi assist,mini onarım ,çekici hizmeti,ikame araç temini gibi konularda nasıldır ?

Acente olduğunuz için tarafsız kalmaya çalıştığınızı gördüm daha önceki mesajlarda o yüzden

yorum yapmasanız da teşekkür ederim tekrardan .

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

yazıyı okurken Emmi okudumu acaba diye düşünüyordum :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tavsiyeniz doğrultusunda Ihtiyari Mali Mesuliyet Limitlerini yükseltip,manevi tazminatları da ekleteceğim.

Manevi tazminatlar için değerler ne olmalıdır örnek verebilirmisiniz ?

Birde IMM yi çok astronomik değerlere yükseltmeye gerek varmıdır ?

Yani hepsini 100.000 yapiyim hiç başım ağrımaz gibi ?

Bencillik gibi görünmesin,Allah korusun kimseye çarpıp canlarını yakmak istemem tabi

ama gereklimidir ? Çok kişinin karışacağı bir kazaya falan sebebiyet verince mesela ?

Trafik sigortasında da kapsanıyor galiba bazıları ?

Yapı kredi için yorum yapmanız mümkünse ;

Yapı Kredi assist,mini onarım ,çekici hizmeti,ikame araç temini gibi konularda nasıldır ?

Acente olduğunuz için tarafsız kalmaya çalıştığınızı gördüm daha önceki mesajlarda o yüzden

yorum yapmasanız da teşekkür ederim tekrardan .

Bir poliçe hakkında teknik yorum istemişsiniz, bunu yaparım sakınca yok. Bunu yapmak için de acente olmak lazım zaten..

İhtiyari mali mesuliyette şu yeterlidir demek zor. 5-6 yıl oldu bir kamyoncu müşterim bir otobüse çarptı ve otobüs devrildi. Yollarda gördüğümüz ortalama bir otobüs 300 bin lira civarında. Bu kamyonun yaptığını bir otomobil de yapabilir..

Böyle bir şey olursa hayatınız tümüyle değişir..

20 bin lira trafik sigortanız öder bunun üstünü kaskonuz öder. Dediğim gibi ucuz bir teminattır, bir sınır koyup şu yeterlidir demek zor. Başımıza ne zaman ne gelecek kestiremeyiz.

Asist, mini onarım, çekici hizmeti, ikame araç gibi konularda görüş istemizsiniz..

Sorun yaşamayacağınızı tahmin ediyorum ancak; Bunlar teferruattır. Poliçede varsa, illaki gereken yapılır..

Yorum bağlantısı
Misafir

Cam teminatı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

Koruyucu manevi tazminat verilmiştir diye tahmin ediyorum. Teklif açıklamalarında yer alır. Teminat, ihtiyari mali mesuliyet rakamlarınızla sınırlıdır. Maddi, manevi ve kaza başına manevi tazminat limitlerinizi arttırırsanız, manevi tazminat limitleriniz de artar.

Aracınızda "0" km anahtar teslim (yeni değer) klozu var, ancak doğru yorumlamak lazım. Poliçeniz üzerinde yazan sigorta bedelini ancak enflasyon rakamları ile geçebilirsiniz. Koşulsuz bir teminat değildir.

Alarm olmasa da Mehmet Bey'in dediği üzere immobilizerdan dolayı indirim uygulanıyor.

Asist hizmetleri geniş kapsamlıdır. Ben iki kere kullandımi sorun olmadı.

Mini onarım anlaşmasını en son yapan şirketlerden biri olduğumuz için teminatları oldukça geniştir. Mesela boyasız plastik tamiri sınırsızdır.

Primi düşük bulduğunuz için teminatlar konusunda yanılgıya düşmeyin, genelde primlerimiz piyasanın üstündedir.

Cam hasarı için limit belirtilmese de, 3 adet ve üzeri hasarda poliçeniz ile ilgili acenteniz uyarılır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Artık oto alırken, kasko fiyatını da önceden araştırmalı, fiyat bana çok çok iyi gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Bir poliçe hakkında teknik yorum istemişsiniz, bunu yaparım sakınca yok. Bunu yapmak için de acente olmak lazım zaten..

İhtiyari mali mesuliyette şu yeterlidir demek zor. 5-6 yıl oldu bir kamyoncu müşterim bir otobüse çarptı ve otobüs devrildi. Yollarda gördüğümüz ortalama bir otobüs 300 bin lira civarında. Bu kamyonun yaptığını bir otomobil de yapabilir..

Böyle bir şey olursa hayatınız tümüyle değişir..

20 bin lira trafik sigortanız öder bunun üstünü kaskonuz öder. Dediğim gibi ucuz bir teminattır, bir sınır koyup şu yeterlidir demek zor. Başımıza ne zaman ne gelecek kestiremeyiz.

Asist, mini onarım, çekici hizmeti, ikame araç gibi konularda görüş istemizsiniz..

Sorun yaşamayacağınızı tahmin ediyorum ancak; Bunlar teferruattır. Poliçede varsa, illaki gereken yapılır..

Çok teşekkürler Mehmet Bey,bahsettiğiniz gibi limitleri x2 olarak değiştirdim,ayrıca aracın ek x paketi,rengi, alarmı vs dolayısıyla ek teminat eklettirdim bedeli mevcut anahtar teslim fiyatına gelecek kadar ,38.500 gibi bir değere yükseltilmesini istedim yani. Son haliyle 1300 e geldi,8 taksit +3 te banka veriyormuş 11 oldu.Aracımı da bugün teslim aldım kaskosuz yola çıkmamış oldum ,son değişikliklerle biraz yükseldi ama kafam rahat,tekrar teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Cam teminatı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

Koruyucu manevi tazminat verilmiştir diye tahmin ediyorum. Teklif açıklamalarında yer alır. Teminat, ihtiyari mali mesuliyet rakamlarınızla sınırlıdır. Maddi, manevi ve kaza başına manevi tazminat limitlerinizi arttırırsanız, manevi tazminat limitleriniz de artar.

Aracınızda "0" km anahtar teslim (yeni değer) klozu var, ancak doğru yorumlamak lazım. Poliçeniz üzerinde yazan sigorta bedelini ancak enflasyon rakamları ile geçebilirsiniz. Koşulsuz bir teminat değildir.

Alarm olmasa da Mehmet Bey'in dediği üzere immobilizerdan dolayı indirim uygulanıyor.

Asist hizmetleri geniş kapsamlıdır. Ben iki kere kullandımi sorun olmadı.

Mini onarım anlaşmasını en son yapan şirketlerden biri olduğumuz için teminatları oldukça geniştir. Mesela boyasız plastik tamiri sınırsızdır.

Primi düşük bulduğunuz için teminatlar konusunda yanılgıya düşmeyin, genelde primlerimiz piyasanın üstündedir.

Cam hasarı için limit belirtilmese de, 3 adet ve üzeri hasarda poliçeniz ile ilgili acenteniz uyarılır.

Saygılarımla.

teşekkürler Evren Bey .

Onay vermeden önce internet sitesinden mini onarım ve yol asist borşürlerini indirip okudum,dediğiniz gibi kapsamları gayet net anlatılmış ve

bana yeterli geldi.iyi günler.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu

Merhaba,

Şimdi farkettim poliçede şase no yanlış yazılmış :angry:

Orayada tc kimlik no yazmışlar .

Yazılı poliçede şirkete postalanmıştı ama bugün gitmediğim için alamadım.

Bu gecede yola çıkmam gerekiyor . :D

Yanlış düzenlenmiş ve elimde yazılı olarak bulunmayan bir poliçem var yani :good1:

Bu şekilde bir kazaya karışsam sorun yaşarmıyım ? İlla yazılı poliçenin arabada bulunması gerekir mi ?

Ve tabiki kaskom şu an geçerli mi ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlginç..

Bence sorun olmaz. Ama döner dönmez düzelttirin...

Yanınızda götürmeniz gerekmez. sadece camınız kırılırsa lazım... Bu durumda camınız kırılırsa şasi no düzeltilmeden camcı parasını alamaz..

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
İlginç..

Bence sorun olmaz. Ama döner dönmez düzelttirin...

Yanınızda götürmeniz gerekmez. sadece camınız kırılırsa lazım... Bu durumda camınız kırılırsa şasi no düzeltilmeden camcı parasını alamaz..

teşekkürler Mehmet Bey,acenteden birini bulup görüşebildim,sorun olmaz kusura bakmayın yanlışlık yapılmış biz düzelttiririz dediler.

Zeyilname verilecek falan dedi .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...