İçeriğe Yönlendir

Mtv İndirimi Dilekçe Örneği Ve Mevzuatı

Guest Mustafa Kurter

Recommended Posts

Çağlar Bayur

2011 gibi modellerde mtv aynı kalır, genelde hacmi yüksek ve eski model yıllı arabalarda işe yarıyor

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Mtv değerleri neye göre belirleniyor? Benim aracımdada indirim söz konusu olur mu?

buradan öğrenebilirsiniz.

https://intvd.gib.go...age=IVD_HSP_MTV

kasko değerini de buradan öğrenebilirsiniz. Ancak Çağlar abimin dediği gibi size indirim olayı henüz olmaz.

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi

24700'dü benim Ocak ayı kasko değeri 23500 e düşmüş. Yine kaçırdık indirimi :( Aylık mı yayınlanıyor bu değerler?

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

buradan öğrenebilirsiniz.

https://intvd.gib.go...age=IVD_HSP_MTV

burdan indirimi göremiyorsunuz normal değerlerini veriyor

Mtv değerleri neye göre belirleniyor? Benim aracımdada indirim söz konusu olur mu?

çağlar abinin dediği gibi kasko değerinin %5 ini geçerse o zaman bir alt silindir hacmine göre değerlendiriliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

çağlar abinin dediği gibi kasko değerinin %5 ini geçerse o zaman bir alt silindir hacmine göre değerlendiriliyor.

Konunuzu bu konu ile birleştirdim..

Yorum bağlantısı

burdan indirimi göremiyorsunuz normal değerlerini veriyor

Mesajımı düzenledim Çetin bey. İkinci linkten öğreniliyor. Ancak sizin aracınız 2005 TDCİ mondeo düz vites doğru mu? kasko değeri 22000 gözüküyor. %5'i 1100 yapıyor. İndirimden faydalanamamanız gerekiyor? :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Entresan dizel düz otomatik arasında fark çokken benzinlilerde bin lira civarı sadece. 23500 benim verdiğim linkte erken yararlanmayalım diye emminin verdiği linkte 24700 :( 520'ye devam :(

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turaç Engin

Merhabalar... Şimdi bu uygulamaya göre %5 ini geçtiğinde bir alt kademeden ödeniyor burada problem yok... Peki diyelim ki 1801-2000 sınıfındaki bir araç 1601-1800 den ödemeye hak kazandı... Fakat 1601-1800'ün fiyatı da aracın %5 ini geçiyor... Bu durumda 1301-1600'e düşermi vergi yoksa bu uygulama yalnızca 1 kademe mi indiriyor...

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

doğrudur mevzuat kasko değerinin %5 ini geçerse bir alt kademeden ödenebilir görünüyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben baktım da 25100 yazıyor kasko değerini.Yanlışlık mı var acaba.Gerçi üstüne de ekletmeler oldu benim daha ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhabalar... Şimdi bu uygulamaya göre %5 ini geçtiğinde bir alt kademeden ödeniyor burada problem yok... Peki diyelim ki 1801-2000 sınıfındaki bir araç 1601-1800 den ödemeye hak kazandı... Fakat 1601-1800'ün fiyatı da aracın %5 ini geçiyor... Bu durumda 1301-1600'e düşermi vergi yoksa bu uygulama yalnızca 1 kademe mi indiriyor...

Sadece bir kez düşer ve bir alt kademeye düşer.. Yani 2000 cc olan araç 1800 cc gibi vergi öder...

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Ben baktım da 25100 yazıyor kasko değerini.Yanlışlık mı var acaba.Gerçi üstüne de ekletmeler oldu benim daha ama

akay bir önceki sayfada emmi yazmış senin seninkini

2005 Mondeo Ghia TDCI manuel 21800

2005 Mondeo Ghia TDCI otomatik 22200

Yorum bağlantısı
Akan Belen

akay bir önceki sayfada emmi yazmış senin seninkini

2005 Mondeo Ghia TDCI manuel 21800

2005 Mondeo Ghia TDCI otomatik 22200

Daha önce biz konuşmuştuk bu konuyu ben bu sene 70 tl gibi bir rakamla kaçırmıştım sanırım.Şu an ki durum ne oldu bilmiyorum hangi aralıklarla güncelleniyor bu veriler.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

herhalde seninki seneye girecek bu indirime gibi geliyor ghia farkı abi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Polat

Bu başlıkta yorumları olan ve mtv'ni bir alt dilimden ödeyen Nuri Bey'in aracını Şubat ayında ben satın aldım. 2013 vergisinin ilk taksitini indirimli olarak Nuri Bey ödemiş iken 2.taksit benim için indirimsiz olarak 310 TL görünüyor. Anlaşılan o ki ben de kendi adıma yeniden bahse konu indirimden yararlanmak üzere müracaat etmek durumundayım.

Ancak, bunun için geç mi kaldım acaba, ay içerisinde müracaat edersem indirim hemen gerçekleşir mi yoksa indirimsiz olarak ödeme yaptıktan sonra mı mahsuplaşılır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geç kalmadınız.. müracaat ederseniz siz de faydalanabilirsiniz.. Önce düşürüp sonra ödemelisiniz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yılda bir.. ama araç 7. aydan önce el değiştirmiş ise yeni sahibinin tekrar yapması gerekir.. 

Yorum bağlantısı
İlhan Kol

kasko yapılmayan araçlarda indirim varmı benim 97 mondeo da mesela..?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabiki var. Kasko ile alakası sadece kasko bedeli ile sınırlıdır. Kaskosu olup olmadığının önemi yoktur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlhan Kol

benim aracın kasko değer bildirimi 2013 yılı fiyatını sigortacı listede göremedi. 2012 yılının değerinden baktı belgeyi vergi dairesine götürdüm memur senin aracın kasko değeri 7 bin küsür dedi indirim olmaz dedi :( şuanki vergi 123 tl ilk taksidi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...