İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Dizel

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Merhaba arkadaşlar,arabamı aldığmdan beri hep opetten euro dizel yakıt alıyorum.ama araştırmalarımda kimsenin opeti tavsiye ettiğini görmedim,genelde garanti kapsamındaki araçlar mecburiyetten opetten yakıt almak zorunda.artık benim aracımın garantisi bittiği için değiştirmeyi düşünüyorum.bu konudaki tavsiyelerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Tansel Yılmaz

Bence yakıt firmasından çok satın alınan istasyon önemli malesef. Ben garantim olmasına rağmen Opet kullanmıyorum çünkü gördüm ki arıza çıksa da çok uğraştırıyorlar , onun yerine 5000 km.de bir hava ve mazot filtrelerini değiştirmeyi düşünüyorum. ( Bilenler bu fikrim için ne düşündüklerini söylesin lütfen , ikisinin değişme maliyeti ne kadar olur? )

BP kullanmak istiyorum ama onu da satın aldığım istasyon çok iyi değil sanırım. Sonuç olarak bu sorunun yanıtı yakıt markasından çok alınan istasyona bağlı sanırım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Tansel bey sana katılıyorum..istasyon dahada önemli aslında.önceki arabamda sürekli shell den alırdım ve çok memnundum.şu anda arabamı istemiye istemiye opet e götürmek zorunda kalıyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar yokmu başka tavsiyede bulunucaklar.yoksa varda bizdemi saklıyorsunuz bitmesin diye... :)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Aklı Kelden Benzini Shell den alacaksın demişler :)

Yorum bağlantısı
Salih Şakşak

Ben sürekli shellden alıyorum. Bugüne kadar ne bir sorunla karşılaştım nede herhangi birşeyle.. ama diğer istasyonlardan alıp çok motoru bozan arkadaşım oldu. Bu belki bana denk geldi belkide gerçekten böyle bilmiyorum ama bu benim kendi görüşüm bence shellden alın. yakıtında bir pislik veya herhangi birşey hiç duymadım görmedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
(düzenlendi)

2006 mart gibi focusu teslm aldık ve o günden beri motorini opetten alıyoruz.. ayrıca dolmuşcuyum ve onun yakıtınıda 2 yılı aşkındır istanbul yolu filiz opet/ankara dan alıyorum.. şimdiye kadar hiçde bir sorun yaşamadım..

ama bu opet iyidir kötüdür demek değil.. istasyon çok şey ifade ediyor bunu kabul etmek lazım.. yakıtı aldığımız istasyon kiralık değil depoların felan bakımı yapılıyor ve mal sahibide yakıtta oynama yapacak bi insan pek değil. uzun zamandır aynı yerden yakıt almanında tabiki artıları var.. pompacılardan kasiyerine muhasebecisine kadar tanımaya başlıyorsunuz ve kötü bi olayla karşılaşma riskiniz azalıyor.. tavsiyem çevrenizdeki istasyonları denemeniz gece 12 gibi otobüs ve dolmuşların motorin aldığı yerlerden motorin, taksicilerin olduğu yerlerden lpg almanız olacaktır.. yinede şansa bakıyor bu iş desek yanılmamış olurum sanırım.. bol şans :p

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Yıldız
(düzenlendi)

Kesinlikle Shell akaryakıt konusunda bir numara kullanmış olduğu aromalar olsun verdiği güven olsun en önemliside herkes diyorya şu istasyon şöle bu böle Shellde böyle bir şey yok çok ciddi bir denetim mevcut ben son iki yıldır Shell kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım tavsiye ederim

merak etmeyin ne :) Shell de çalışıyorum nede istasyonum var :)

tarihinde Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)
BP Ultimate Diesel. Deneyin, görün..

Katılıyorum ama istasyonda çok önemli, benim de tercihlerim arasında Shell var üstelik kel de sayılırım :D

fakat zorda kalmadıkça Bp den şaşmam. 94 yılından beri araç kullanıyorum hemen hemen hergün (son 20 gün hariç)

hepsini denedim bence sürekli kontrol altında tutmak lazım zaman zaman değişim gösteriyorlar ve istasyon da çok önemli.

Bu konuda yaşadıklarım anlatmakla bitmez son 4 yıldır sadece Bp Ultimade.

Önceki aracımda Shellden 1 ay kullandım ve araç tanınmaz hale geldi, istasyonda tadilat bitince kurtulduk.

Bu konudaki en ilginç gözlemim ticari araçların yakıt aldığı yerleri takip etmek olabilir

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Arkadaşlar bence istasyon isim ve üründen önemli olan temiz yakıttır

su solvent ilave edebiliyorlar

ama bana sorarsanız Bp ultimate diesel

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Arkadaşlar! hiç tankerleri dolum istasyonundan yakıt alırken gördünüz mü? Farklı şirketlerin tankerlerin hepsi aynı yerden yakıt alıyor. oradaki tek fark bütün şirketler kendi markerlerini katıyor. yani 20 tonda 8 kg kende markerini katıyor. burada önemli olan şey istasyonun temizliği ve denetlenme sıklığı. shell ve bp nin çok ağır yaptırımları var. po ise pat diye gelip yakıt numunesini bir cihazla tarayıp uydudan denetleme yapıyor. ben artvin de çalışıyorum. bana 48 km uzakta bir petrol var, akpet. daha önce po ile çalışıyordu. denedim, benzin de diğer yakıtlardan 65 km fazla yol yaptırdı. adam bu işi 36 yıldır yapıyor. bu yüzden çok saygın bir yeri var. 36 yıldır hiç şikeyet gelmemiş. bence yakıt aldığınız istasyona çok dikkat edin.!!!

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serkan Öz
(düzenlendi)

Mehmetçik Vakfı Opet İstasyonu-Maslak ve Gebze.

Mecbur kalmadıkça başka yerden almıyorum, araba 55.000 km'de herhangibir sorunla karşılaşmadım, performansı da sesi de gayet iyi :)

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Evet istasyon seçmek daha mantıklı ama şehir dışında allaha emanetsiniz...diğer konuda başıma geleni okumanızı öneririm...BOZUK MAZOTTAN NASIL KURTULABİLİRİM adı altında.....

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Misafir

2008 Focus Trend 1.6 109PS TDCi aracıma mazot alırken mazot tahliye borusundan ve kapak ağzından dışarıya atıyordu ordu ford altaş servisine gittim dediler heryerden mazot alamazsın bunlara uygun pompalar var orlardan almalısın dediler yani opetden almam gerekiyormuş.

opet şehir dışında kaldığı için pek almıyorum genelde evime yakın olan gökdenizpetrol (Türk petrol) alıyorum hiçbir sorun yaşamadım.Geçenlerde mazot almaya opete gittim para puan kartımı verdim kasaya geri geldim bi baktım mazot bi miktar dökülmüş adama sordum neden döküldü adamda şaşırdı birşey diemedi kaldı:D acaba neden sizce sorun nedir?opetdenden alsam yine dökülüyor ben bu işden birşey anlamadım haftasonu servis yolu gözüktü vala yapamazlarsa verecem arabayı geri.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Servisteki arkadaş bir nevi işgüzarlık yapıp sizi Opet'e yönlendirmek istemiş. Arızanızın nedenini bilmiyorum ama bu işin Opetten yakıt almadığınız için olması külliyen yalan...

Yorum bağlantısı
Misafir

böyle bir saçmalık yok zaten illa opetden yakıt alıncakmış

arabayı satarken öyle birşey söylenmedi şimdi opetden almazsan böyle olur diyorlar fark eden birşeyde olmadı zaten yine dökülüyor:S

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focusların yakıt giriş ağzında bie tertibat vardır, sizinkinde arıza var, O çok bilmiş serviçiye sorunuz Münihteki focus sahibi Alman da yakıt almaya Opet e mi gidiyormuş :)

Yorum bağlantısı
Misafir
focusların yakıt giriş ağzında bie tertibat vardır, sizinkinde arıza var, O çok bilmiş serviçiye sorunuz Münihteki focus sahibi Alman da yakıt almaya Opet e mi gidiyormuş :)

:rofl::rofl:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Karasüleymanoğlu

Merhaba,eurodizellerde maksimum kükürt oranı 50 ppm diye biliyorum.Petrol ofisi ise eurodizelin de kükürtü 10 ppm'e düşürdüğünü ilan etti.Bu sonuçlara göre mazotu Petrol ofisinden almamız lazım ama genelde başka markalar tavsiye ediliyor.Birde 2009 dan itibaren bütün eurodizellerin kükürt oranının 10 ppm'e düşürüldüğünü duydum.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yenice
Merhaba,eurodizellerde maksimum kükürt oranı 50 ppm diye biliyorum.Petrol ofisi ise eurodizelin de kükürtü 10 ppm'e düşürdüğünü ilan etti.Bu sonuçlara göre mazotu Petrol ofisinden almamız lazım ama genelde başka markalar tavsiye ediliyor.Birde 2009 dan itibaren bütün eurodizellerin kükürt oranının 10 ppm'e düşürüldüğünü duydum.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Evet özgür bey 2009 yılı itibari ile eurodiesel rafineri çıkışı 10 ppm e indirildi...

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Türkiye de yaşadığınız sürece kaliteli yakıt bulamazsınız..Kötünün iyisi vardır..Bu yüzden bizim ülkemizdeki dizeller bu kadar sıklıkla arızaya maruz kalıyorlar..Pahalı ancak kaliteli değil..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hep aynı yerden alın güvenilir olduğuna ikna olursanız tabii, firma olarak Bp, Total, Opet yada Shell sıralaması iyidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...