İçeriğe Yönlendir

Enjektör Sökülmesi Ve Temizliği (1.5 dci Megan)

Nuri Başer

Recommended Posts

Ersen Tapan
Pompadan sonra da Triger.. :angry: elimizde patlayana kadar devam.. :D

Bu işin sonu rektefiye yapma kararına kadar gider .. :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Pompadan sonra da Triger.. :nazar: elimizde patlayana kadar devam.. :D

Çekici lazım olursa, haberimiz olsun :rofl:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Çekici lazım olursa, haberimiz olsun :D

Megane kalırsa Floresan var abi.. o da kalırsa çekici için yardım talep ederim.. :seytan:

Bu arada elinde piezolu Delphi-Bosch-Siemens rail basınç sensörü olupta kullanmayan varsa talibim.. basınç test cihazı yapmayı planlıyorum.. :i-ih:

HDTS yapıcam.. :D "Homemade Diesel Test System".. basınç, debi, geri dönüş, selenoid.. v.s. v.s. ıvır zıvır.. zevkli işler.. elinde 2. el dizel pompa, enjektör, rail, ıvır zıvır olan varsa (işe yaramayan) ücreti mukabilinde yada hibe usulü alabilirim.. :i-ih:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Bugün bujilerden önce pompaya da giriştim.. :)

Yakıt basınç regülatörünün filtresini, venturiyi, ısı sensörünü filan kurcalayıp temizledim..

Yakıt basınç regülatörü IMV (inlet metric valve) pompanın en önemli parçalarından.. rail basıncını ayarlıyor.. üzerinde ince bir filtre var ve kirli mazot ile tıkanması hayli olası.. kontak sprey ve basınçlı hava ile temizlenebilir.. Önemli olan o-ringleri yırtmamak.. benim IMV nin o-ringleri baya yıpranmıştı.. komple değişse iyi olacak gibi.. ben yine de temizleyip taktım.. sökmek için 4. enjektörün borusunu da sökmek gerektiğinden bay uğraştırdı meret.. :D

87394883.jpg

16265586.jpg

37929995.jpg

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Tebriklr Nuri :):blush:

Abi havalar düzelsin pompayı komple dağıtıcam.. Bir de Renault CLIP cihazını (orjinal servis diagnostic cihazı) aldımmı servis açmaya hazırız.. :flowers:

Bu çalışmaları yaparken güzel de bir dizel döküman arşivi yaptım.. iyi oldu.. iş güç stresine en güzel ilaç.. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Gürsu

Nuri arkadaşım sen aşmışsın ya, zevkle takip ediyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
(düzenlendi)
Nuri arkadaşım sen aşmışsın ya, zevkle takip ediyorum.
Tebrik ederim çok büyük cesaret sizinkisi.

Teşekkürler arkadaşlar..

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

helal olsun gerçekten. çoğu usta diye geçinenlerin sizin kadar bilgisi ve tecrübesi olmadığından eminim. ellerinize sağlık.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Metin Apalı

Slm;

Başlıkla ilgili olarak bişeyler danışmak istiyorum. Bireysel olarak enjektör sökülebildiğine göre bu konuda çok fazla endişe ediyormuşum diye düşündüm içeriği okudukça.

Enjektör temizliği egzostan çıkan dumanı azaltır mı?

Yetkili servisin önerisi üzerine kendilerinin sattığı bir mazot katkısı kullandım. Sonrasında aracımda duman artışı oldu. Aynı servise durumu gösterdiğimde,

enjektör ve pompa bakımı yapılmalı dediler. Dizelcilerin en tırstığı durum diye duyuyorum hep.

80binde aldığım aracım 122binde ve hep opet eurodiesel kullandım, tüm bakımlarını zamanından önce ve yetkili serviste yaptırdım.

Kendim yapamam :lol2:

Öneriniz ne olabilir?

Teşekkürler, iyi günler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...