İçeriğe Yönlendir

Hangisi Daha Sorunsuzdur ?

Erkut Uysal

Recommended Posts

Misafir
şu telefonlar hakkında kimse bir şey bilmiyormu... :D

Blackberry 9800 kullanıyorum. Turkcell paketleri ile 24 ay 89.-TL gibi bir kampanyası var. Zaten bu telefonu kampanyalı almazsanız, bıs veya bes sistemini aktif edemezsiniz. Bu şekilde de telefonun birçok özelliğini kullanamazsınız.

5800 kullandım hem de 2 adet kullandığım tek telefondu. Fiyatına göre oldukça iyi bir telefondur. n97, n8'in sorunları fazla. Bu nedenle bunları tercih etmeyin. Htc hiç kullanmadım ancak daha önce windows Mobile deneyimim oldu. 3 sene öncesinde bilgisayar özellikleri iyi ama telefon özellikleri bakımından geliştirilmesi gereken çok fazla detay vardı windows Mobile'da. Şu anda aşama kaydetmişlerdir ancak WM yazılım sisteminde bilgisayara telefon özelliği eklenmiş gibi düşünülür ve asıl ağırlık taşınabilir bilgisayar özelliklerindedir.

Şu an için kullandığım Blackberry oldukça kullanışlı bir telefon. Anında mailleri alma gibi diğer telefonlardan farklı sıradışı özelliğini bile bir yana bırakırsak,

- Hem dokunmatik hem de q klavye içeren nadir telefonlardan,

- Dokunmatik ekran iphone ile aynı ayarda,

- Stabil ama yeni olduğu için bazen tepki vermekte geciken işletim sistemi. Buna rağmen donma olmuyor.

- 3 g görüşme için önde kamerası yok.

- kızaklı olmasına rağmen sağlam mekanizma

- Ahizede kapağı açmadığınız zaman 3g çekmediği ve sinyal gücünün düştüğü durumlarda cızırtı sorunu mevcut. Her cihazda olmadığı söyleniyor ben de mevcut,

- Gps, 5mp kamera, mükemmele yakın ajanda arayüzü ile tercih edilebilecek bir telefon. Hatırı sayılır derecede fazla telefon kullanan biri olarak bu görüşlerimi dilegetiriyorum.

Saygılarımla.

-

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Blackberry 9800 kullanıyorum. Turkcell paketleri ile 24 ay 89.-TL gibi bir kampanyası var. Zaten bu telefonu kampanyalı almazsanız, bıs veya bes sistemini aktif edemezsiniz. Bu şekilde de telefonun birçok özelliğini kullanamazsınız.

Memnun musunuz Evren Bey? Bende de 9000 Bold var, 9800'e geçeyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben e72 derim, yukarıdaki modeller çok incikli boncuklu, nokia beceremiyor bu kadarını.

Yorum bağlantısı
Misafir
Memnun musunuz Evren Bey? Bende de 9000 Bold var, 9800'e geçeyim diyorum.

Cenk Bey ben memnunum. Klavyesi konusunda tereddüt yaşayanlar var ama ben dokunmatik ekran klavyesini hiç ummadığım kadar rahat kullanıyorum. Ben 9700'dan 9800'a geçtim. Fiziksel q klavye beni için boyut olarak çok farklı gelmedi ama 9000'ın klavyesine göre küçük. Pil süresi 9800'a göre kısa. Hergün şarj gerekli ama sorun değil. USB kablosu şirkette benim. GErekli olduğu taktirde 15dk şarj bile epey süre gidiyor. Bluetooth çok geliştirilmiş. Normal telefonlar gibi kolay kullanılıyor. Internet araryüzü 9800'a göre çok ama çok başarılı. Benim bugüne kadar kullandığım en keyifli telefon. DAha iyisi de çıkacaktır ama keşke 9700'ı değiştirmeseydim diyeceğim hiçbir şey olmadı. YAnlız dokunmatik ekran konusunda tecrübeniz veya deneyiminiz yoksa alışması biraz daha süre alacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ben e72 derim, yukarıdaki modeller çok incikli boncuklu, nokia beceremiyor bu kadarını.

sani bey o tuşlara basmak bana bir eziyet olur herhalde çok küçük :D

Cenk Bey ben memnunum. Klavyesi konusunda tereddüt yaşayanlar var ama ben dokunmatik ekran klavyesini hiç ummadığım kadar rahat kullanıyorum. Ben 9700'dan 9800'a geçtim. Fiziksel q klavye beni için boyut olarak çok farklı gelmedi ama 9000'ın klavyesine göre küçük. Pil süresi 9800'a göre kısa. Hergün şarj gerekli ama sorun değil. USB kablosu şirkette benim. GErekli olduğu taktirde 15dk şarj bile epey süre gidiyor. Bluetooth çok geliştirilmiş. Normal telefonlar gibi kolay kullanılıyor. Internet araryüzü 9800'a göre çok ama çok başarılı. Benim bugüne kadar kullandığım en keyifli telefon. DAha iyisi de çıkacaktır ama keşke 9700'ı değiştirmeseydim diyeceğim hiçbir şey olmadı. YAnlız dokunmatik ekran konusunda tecrübeniz veya deneyiminiz yoksa alışması biraz daha süre alacaktır.

Saygılarımla.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim black berry kafam yatıyor...

Nokia X6 ve samsung galaxy s için ne diyebilirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
galaxy s2 çıktımı haberin varmı Ali abi ?

13 Şubat Mobile World Congress' te tanıtılacak, fazla gecikmeden bizede gelir sanırım, ekranı 4.3" olabilir, çözünürlük iphone 4 ten fazla diyorlar, nvidia tegra çift çekirdek vs. Lg Optimus 2x gibi düşünebilirsin, bende onu bekliyorum aslında, çıkana kadar kesin bilemeyiz ama genel özellikleri bu.

Bende samsung jet var, dokunmatik yüzeyini daha üst versiyonla değiştim, yazılım falanda güncelleyince son derece hızlı, tabi ip4 kadar hızlı ve hassas değil ama nokia 5800 yanında oyuncak kalır şuan, aslında memnunum pili 4-5 gün gidiyor, ama kardeşimde ip4 var, onu kullandıktan sonra Galaxy s dışındakiler yalan oldu benim için (HTC de dahil o da yavaş bunun yanında), apple ın olayı OS i ip4 yağ gibi çalışıyor, tek hoşuma giden şeyi ve diğer telefonlarda olmayan yanıda bu zaten yoksa ya sev ya nefret et derlerya menüsüne sistemine falan sinir oluyorum, sadece uygulama çokluğu var alette (ki onunda anlamı kalmadı android yetişti) ve çok akıcı çalışıyor gerisi sıkıcı geliyor bana, galaxys S son 2.3 android ve mod yazlımla harika oldu, bakalım galaxy s2 nasıl olucak.

http://www.samsungunpacked.com/

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
13 Şubat Mobile World Congress' te tanıtılacak, fazla gecikmeden bizede gelir sanırım, ekranı 4.3" olabilir, çözünürlük iphone 4 ten fazla diyorlar, nvidia tegra çift çekirdek vs. Lg Optimus 2x gibi düşünebilirsin, bende onu bekliyorum aslında, çıkana kadar kesin bilemeyiz ama genel özellikleri bu.

Bende samsung jet var, dokunmatik yüzeyini daha üst versiyonla değiştim, yazılım falanda güncelleyince son derece hızlı, tabi ip4 kadar hızlı ve hassas değil ama nokia 5800 yanında oyuncak kalır şuan, aslında memnunum pili 4-5 gün gidiyor, ama kardeşimde ip4 var, onu kullandıktan sonra Galaxy s dışındakiler yalan oldu benim için (HTC de dahil o da yavaş bunun yanında), apple ın olayı OS i ip4 yağ gibi çalışıyor, tek hoşuma giden şeyi ve diğer telefonlarda olmayan yanıda bu zaten yoksa ya sev ya nefret et derlerya menüsüne sistemine falan sinir oluyorum, sadece uygulama çokluğu var alette (ki onunda anlamı kalmadı android yetişti) ve çok akıcı çalışıyor gerisi sıkıcı geliyor bana, galaxys S son 2.3 android ve mod yazlımla harika oldu, bakalım galaxy s2 nasıl olucak.

http://www.samsungunpacked.com/

o zaman ben galaxy s i alayım abi başka çare yok... 2 yi beklemiyim beklesemde hatalar şunlar bunlar derken gene canımı sıkar benim...

Yorum bağlantısı
Mustafa Öztemiz
o zaman ben galaxy s i alayım abi başka çare yok... 2 yi beklemiyim beklesemde hatalar şunlar bunlar derken gene canımı sıkar benim...

Ben de 3 gün önce LG BL40 New Chocolate aldım :D Fiyatı 1200 tl lerden şuan da 590 Tl ye düşmüş. Özellikle ekranı çok güzel bi araştırın.

İnternette sorunları olduğundan bahsediliyor ama en son sürümü 10j ile hepsi hallolmuş sanırım iki gündür kurcalıyorum bir problem yok.( ben sürümünü yükselttirdim)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Erkut tercihin dokunmatikten yana ise iphonedan başka dokunmatik tavsiye etmem uzak dur..

blackberry torch da güzel telefon 9700 boldun dokunmatik versiyonu aslında..

bende şuan 9700 bold ve iphone 3gs var,ikisinide hiç tereddüt etmeden öneririm.. (iphone un sadece pil ömrü iyi değil bunuda belirteyim,blackberry ise 2-3 gün arası gidiyor)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Al gitsin amaan, hepsinin dertleri var zaten, hatasız olanı yok, ip4 te sorunlu diğerleride, gidip kek gibi 1600 tl. olan (ki buda kazık) alete 2000 küsür lira veriyor millet, neymiş süpermiş, hadi canım, daha çektiğim bir resmi bile ip4 e gönderemiyorum, kimse bana uygulaması çok vs. demesin, güzel alet ama bartmayın, galaxy s 2 katı sağlam ve çok daha gelişmeyede açık, yok taşırken aman çizilmesin yok düşmesin... o ağırlıkla düşünce kırılıyor ve çiziliyor boşuna video, test falan demeyin, ip4 de var (kardeşim de, ayrıca aldığı içinde kızdım, 1600 kaat verilirmi diye) her gün bakıyorum, sen al al hayrını gör kardeşim, fazlada düşünme, şuan satılan en hızlı android aletlerden biri bu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erkut tercihin dokunmatikten yana ise iphonedan başka dokunmatik tavsiye etmem uzak dur..

bende şuan 9700 bold ve iphone 3gs var,ikisinide hiç tereddüt etmeden öneririm.. (iphone un sadece pil ömrü iyi değil bunuda belirteyim,blackberry ise 2-3 gün arası gidiyor)

Dokunmatik olayında sürekli kurcaladığım galaxy s ve ip4 var, hiçbiiir farkıda yok, tek fark apple OS tan kaynaklanan menü arası pürüzsüz geçiş, son güncellemeyle galaxy de bu sorun hallodu sayılır, ama bu ayrı şey, dokunmatik hassasiyeti tamamen aynı, ip4 ekranını kaydırırken parmağını yarım milim kadar ekrandan çektiğinde dahi görüntü kaymaya devam ediyor, galaxy de aynısını yapıyor, çok baktım çok kurcaladım fark yok. Blackbery nokia konusunda haklısın, ama galaxy öyle değil.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Telefondan beklentinizi bilmemekle beraber ben e52 öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

pilden şikayet edemem abi zaten 5800 ı her gün şarja takıyorum dayanmıyo bana... alıştımda :good1: ıphone olsa bende herhalde yarım gün gider :) blackberry bişi diyemem ama :)

Al gitsin amaan, hepsinin dertleri var zaten, hatasız olanı yok, ip4 te sorunlu diğerleride, gidip kek gibi 1600 tl. olan (ki buda kazık) alete 2000 küsür lira veriyor millet, neymiş süpermiş, hadi canım, daha çektiğim bir resmi bile ip4 e gönderemiyorum, kimse bana uygulaması çok vs. demesin, güzel alet ama bartmayın, galaxy s 2 katı sağlam ve çok daha gelişmeyede açık, yok taşırken aman çizilmesin yok düşmesin... o ağırlıkla düşünce kırılıyor ve çiziliyor boşuna video, test falan demeyin, ip4 de var (kardeşim de, ayrıca aldığı içinde kızdım, 1600 kaat verilirmi diye) her gün bakıyorum, sen al al hayrını gör kardeşim, fazlada düşünme, şuan satılan en hızlı android aletlerden biri bu.

tamam ali abi sakin ol ondan alıcam çok strs yapmışın abi :good1:

Telefondan beklentinizi bilmemekle beraber ben e52 öneriyorum.

konu başında belirtmiştim fazlı bey...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Dokunmatik olayında sürekli kurcaladığım galaxy s ve ip4 var, hiçbiiir farkıda yok, tek fark apple OS tan kaynaklanan menü arası pürüzsüz geçiş, son güncellemeyle galaxy de bu sorun hallodu sayılır, ama bu ayrı şey, dokunmatik hassasiyeti tamamen aynı, ip4 ekranını kaydırırken parmağını yarım milim kadar ekrandan çektiğinde dahi görüntü kaymaya devam ediyor, galaxy de aynısını yapıyor, çok baktım çok kurcaladım fark yok. Blackbery nokia konusunda haklısın, ama galaxy öyle değil.

zaten iphone işlemcilerini samsung üretiyor,ayrıca galaxy çok güzel bir telefon hd video çekimi kamera kalitesi gayet güzel fakat elimde samsung i900 de var zamanında 1290 lira vermiştim samsungun ilk dokunmatik telefonu,windows mobile teknolojisi,gel gelelimki ister i900 ister galaxy,hiç birisi dokunmatikte iphoneun yanından geçemezler.. iphoneun olayı zaten dokunmatiğinin kalitesi.. ve hangi işletim sistemini kullanırsa kullansın hiç bir telefonun app leri iphone kadar güzel değil..

ayrıca samsungun dokunmatik ekranları genelde belli bi süreden sonra problem çıkarır,hassasiyetini kaybeder,ekrana donunma şeklini kalibre etmek istersiniz ama yapamazsınız,servise verirsiniz ücretsiz orjinali ile değiştirirler buda ayrı bi olay..

erkut dediğim gibi dokunmatik düşünüyorsan iphone,şık aynı zamanda kullanışlı olsun ben telefonda çok oyun falan oynamam müzik dinlerim konuşurum mesajlaşırım,maillerime bakarım falan diyorsan blackberry..

galaxy de iyi telefondur ben fikrimi söyledim.. karar senin,kullanacak sensin,hangisi içine siniyorsa onu al..

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
zaten iphone işlemcilerini samsung üretiyor,ayrıca galaxy çok güzel bir telefon hd video çekimi kamera kalitesi gayet güzel fakat elimde samsung i900 de var zamanında 1290 lira vermiştim samsungun ilk dokunmatik telefonu,windows mobile teknolojisi,gel gelelimki ister i900 ister galaxy,hiç birisi dokunmatikte iphoneun yanından geçemezler.. iphoneun olayı zaten dokunmatiğinin kalitesi.. ve hangi işletim sistemini kullanırsa kullansın hiç bir telefonun app leri iphone kadar güzel değil..

ayrıca samsungun dokunmatik ekranları genelde belli bi süreden sonra problem çıkarır,hassasiyetini kaybeder,ekrana donunma şeklini kalibre etmek istersiniz ama yapamazsınız,servise verirsiniz ücretsiz orjinali ile değiştirirler buda ayrı bi olay..

erkut dediğim gibi dokunmatik düşünüyorsan iphone,şık aynı zamanda kullanışlı olsun ben telefonda çok oyun falan oynamam müzik dinlerim konuşurum mesajlaşırım,maillerime bakarım falan diyorsan blackberry..

galaxy de iyi telefondur ben fikrimi söyledim.. karar senin,kullanacak sensin,hangisi içine siniyorsa onu al..

abi benim telefonda kullandığım mesaj konuşma internet başka hiç bir özelliğini kullanmam ne oyun ne müzik ne bir şey arada mp4 atarsam keyfim için arabada film izlerim telefondan o kadar ( saçma bişi ama ben seviyorum :good1: )

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
abi benim telefonda kullandığım mesaj konuşma internet başka hiç bir özelliğini kullanmam ne oyun ne müzik ne bir şey arada mp4 atarsam keyfim için arabada film izlerim telefondan o kadar ( saçma bişi ama ben seviyorum :good1: )

blackberry o zaman :good1: tarzın olsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kısmen katılıyorum, eğer oyun oynarım telefonla hiç uğraşmadan direk işimi göreyim, günceleme vs. uğraşamam derse, ip4 alır kısıtlı, antikalıklarıda olsa alınır, ama gereksiz pahalı.

Galaxy ise biraz uğraştıran, aldığın an şak diye herşeyi yapamadığın ama ayarlayınca çok güzel olan bir alet, daha doğrusu bunu yapan android işletim sistemi.

app olayında haklısın ama çoğunu kullanmıyorsun paralı vs. android' de çok çok hızla yetişiyor ama hala eksiği var.

Tekrar ediyorum dokunmatik olayında ikisininde üreticisi samsung ve tamamen aynı hassasiyetdeler, fark oluşturan tek etmen android işletim sisteminin henüz tam anlamıyla kusursuz olmaması. İp4 e android yükleyip denersen galaxy s ile aynı olacağını görüceksin, fark işletim sisteminden, onuda 2.3 android %98 çözmüş durumda.

iphone iphone yapan apple OS un yağ gibi çalışması, yoksa donanım olarak hep geride iphone.

Samsung dokunmatiği sorun çıkarır olayı eski modellerde vardı ama S8003 jetten sonra baya düzeldi galaxy de ise çok iyi (omnia rezaletti), buna katılamıyorum, ayrıca iphone nun sadece işlemcisini değil nerdeyse herşeyini samsung yapıyor, ekran ve dokunma olayıda dahil, üstelik bu retina ekranıda apple a önermediklerini biliyorum, çözünürlük güzel gerisi zayıf (amoledi kendilerine saklamak istemeleride ayrı konu), neyse konuya gelelim, blackberynin avantajlı olduğu tek şey mail olayı, bunundışında galaxy yada ip4 ün yanında kıyaslamak pek adaletli olmaz.

"tamam ali abi sakin ol ondan alıcam çok strs yapmışın abi biggrin.gif"

:good1: kızgınlığım hala geçmedi, sataşacak yer arıyorum resmen, millet saçma sapan şeyleri tartışıyor, bende kendimi tutamıyorum, amaaaan neyse.

Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al, para senin zevk senin, yeni model çıkıcak bekle demiyorum, bunu sonu yok çünki.

Not: ip4 e 2000 tl. vericem deme bozuşuruz :good1:

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
(düzenlendi)
Kısmen katılıyorum, eğer oyun oynarım telefonla hiç uğraşmadan direk işimi göreyim, günceleme vs. uğraşamam derse, ip4 alır kısıtlı antikalıklarıda olsa alınır, ama gereksiz pahalı.

Galaxy ise biraz uğraştıran, aldığın an şak diye herşeyi yapamdığın ama ayarlayınca çok güzel olan bir alet, daha doğrusu bunu yapan android işletim sistemi.

app olayında haklısın ama çoğunu kullanmıyorsun paralı vs. androidde çok çok hızla yetişiyor ama hala eksiği var.

Tekrar ediyorum dokunmatik olayında ikisinide üreticisi samsung ve tamamen aynı hassasiyetdeler, fark oluşturan tek etmen android işletim sisteminin henüz tam anlamıyla kusursuz olmaması. İp4 e android yükleyip denersen galaxy s ile aynı olacağını görüceksin, fark işletim sisteminden, onuda 2.3 android %98 çözmüş durumda.

Samsun dokunmatiği sorun çıkarır olayı eski modellerde vardı ama S8003 jetten sonra baya düzeldi galaxy de ise çok iyi, buna katılamıyorum, ayrıca iphone nun sadece işlemcisini değil nerdeyse herşeyini samsung yapıyor, ekran ve dokunma olayıda dahil, üstelik bu retina ekranıda apple a önermediklerini biliyorum, çözünürlük güzel gerisi zayıf, neyse konuya gelelim, blackberynin avantajlı olduğu tek şey mail olayı, bunundışında galaxy yada ip4 ün yanında kıyaslamak pek adaletli olmaz.

"tamam ali abi sakin ol ondan alıcam çok strs yapmışın abi biggrin.gif"

:good1: kızgınlığım hala geçmedi, sataşacak yer arıyorum resmen, millet saçma sapan şeyleri tartışıyor, bende kendimi tutamıyorum, amaaaan neyse.

Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al, para senin zevk senin, yeni model çıkıcak bekle demiyorum, bunu sonu yok çünki.

Not: ip4 e 2000 tl. vericem deme bozuşuruz :)

yok abi o kadar da değil ip4 e 2000 bin tl vermek yerine fiestayı satar o parayı oan ekler focus alırım :good1:

samsung kafama yattı gibi abi... bu akşam yüksek merciye danışalım bakalım ne çıkıcak :)

tarihinde Erkut Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ahh şu yüksek merci ahh, bir darbe yapabilsem neler yapıcam ama olmuyor, hala jet le idare ediyoruz, halimize bak yahu :good1:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Ahh şu yüksek merci ahh, bir darbe yapabilsem neler yapıcam ama olmuyor, hala jet le idare ediyoruz, halimize bak yahu :good1:

evlisin dimi ali abi ?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Saygılarımla.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Peki ekran kalitesi ve çözünürlük nasıl? Bir de kayar kapak olduğu için belli bir süre sonra alt kısımla üst kısım arasında yani kızakta boşluk oluşup, ekran sallanıyor diyorlar siz cihazda var mı böyle bir şey?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
evlisin dimi ali abi ?

Evet evliyim, merciler arasında fark var galiba :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Basit ve pili çok uzun giden bir telefon alın. "telefon" olarak kullanacak telefon alın. Nokia nın 2500 serisi var. bluetooth ile laptopu internete baglayabiliyor. Üzerinde e-posta okuyucu ve opera browser var o kadar. fiyatı da 200 lira. Pili 10 gün gidiyor.

Telefona çok para vermemeye çalışın, onu yerine laptop ya da tablet (ipad vs) alın.

Söz meclisten dışarı ama benim gözümde telefonu üst model olan arkadaşlar genellikle "wannabee" oluyorlar. Belki deneyim belki önyargı ne derseniz deyin ama sonuçta önyargı bile olsa etken kabul edilir.

Nasıl arabasının camlarına koyu renk filim yapan (çocuk olayı dışında) belli bir kategoriye giriyorsa, ust sınıf (500TL+) cep telefonu kullananlar da benim gözümde, önyargılarıma göre bu işlere kafayı çok takmış algılanıyor ve bu negatif.

Aynı düşünen?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Basit ve pili çok uzun giden bir telefon alın. "telefon" olarak kullanacak telefon alın. Nokia nın 2500 serisi var. bluetooth ile laptopu internete baglayabiliyor. Üzerinde e-posta okuyucu ve opera browser var o kadar. fiyatı da 200 lira. Pili 10 gün gidiyor.

Telefona çok para vermemeye çalışın, onu yerine laptop ya da tablet (ipad vs) alın.

Söz meclisten dışarı ama benim gözümde telefonu üst model olan arkadaşlar genellikle "wannabee" oluyorlar. Belki deneyim belki önyargı ne derseniz deyin ama sonuçta önyargı bile olsa etken kabul edilir.

Nasıl arabasının camlarına koyu renk filim yapan (çocuk olayı dışında) belli bir kategoriye giriyorsa, ust sınıf (500TL+) cep telefonu kullananlar da benim gözümde, önyargılarıma göre bu işlere kafayı çok takmış algılanıyor ve bu negatif.

Aynı düşünen?

Olabilir, ama telefonu tablet gibi kullanıp cebimde taşımak isteyen birisi olarak, bana 500+ lar anca gidiyor, tablet olarak bakarsak ha ipad ha iphone 4, aynılar, hatta ip4 daha hızlı çalışıyor, android de bakarsak oda aynı, laptop zaten apayrı, tablet vs. geride kalır, bariz bilgisayar onlar, tabi bu tür aletleri alıyorsak kullanmak için alıyoruz, alıpta masa üstüne koyan burjuva tiplerden olmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Musa Yüzbaşıoğlu

+1905 :p

Bende 9700 bold ve iphone 3gs kullanıcısı olarak şöyle söyleyebilirimki;

Dokunmatik te zaten kendini kanıtlamış bir telefon olmasının yanında oyun oynanıcaksa iphone

Sadece konuşup mesajlaşıp mail alışverişi ise blackberry...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...