İçeriğe Yönlendir

Ankarada Lpg Ustası Tavsiyeniz?

Erkan Selvitopu

Recommended Posts

Bende Hakan Kurt'un arabasını oraya götürdüm. Diğer tarafta yapılan hataları kaputu kaldırınca ben bile gördüm. Adam isyan etti. Yazılımda bile seçilen enjektör hatalarını gördüm. Çok yoğun yere gitmektense sakin bir yerde yaptırmak ve randevu ile gidip sabah erken saatte yaptırmak daha iyi(Sakin kafa ve sakin ortam)

Abi kiti taktırmadan önce pipo siteminden haberdar oldum. Mavidenizlere gittim uygun değil dediler 1-2 yere daha gittim olmaz dediler. En son Mocan da pipo sistemiyle montaj yaptılar. 50 TL ekstra maliyeti oluyormuş firmaya ve bunu da müşteriden alamayacaklarını düşündükleri için olmaz deyip manifold delerek montaj yapıyorlarmış. 

Yorum bağlantısı

şu yağlamalı prinsleri merak eder oldum ,1 ay benzinli binerim araca biraz keyfini süreyim =) sonra lpg taktırcam bakalım.

Hemen Prins taktır keyfini sür paranı benzine vereceğine kite vermiş olursun. Silverline gayet iyi bence.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Çok tartışılan bir konu bu; "marka mı usta mı?"... 2000-2500 TL verip memnun kalmayan da var 900 TL verip 2-3 yıldır sorunsuz binen de... Kalite biraz da hatalı ürün çıkmama olasılığıyla da alakalı. Yani her 1000 adet kit üretiminden 3'ünün hatalı olması durumuyla 30 adedinin hatalı olması farklı olur. Bu da ne demektir her 1000 kişiden 3'ü şikayet ederken diğerinde 30 kişi edecek. Otomatikman algımız daha az şikayet olanı seçecek "o daha kaliteli" diyeceğiz. Siz ustanıza bakın en çok montaj yaptığı ve en az şikayet aldığı ürünü taktırın ve dikkat edin derim gittiğiniz ustanın aracınızla ilgili tecrübesine, çünkü misal benim usta herşeyi kendi eliyle koymuş gibi söküp takarak yaptı montajı neyi nereden geçirip nereye sabitleyeceğini artık ezberlemiş gibiydi. Sadece c-max olduğu için motorun bir kısmı göğüs altında kaldığından zorlandı biraz o kadar.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Kesgin

Üstadalar şimdi bu mondeo 4000d sonra piston yakmaya başlıyor anladığım kadarıyla brcde bir sistem vamrış bu devirden sonra isteediğin oranda benzin veya tamamen benzin kullanımı sizce mantıklımı birde bu geçişler esnasında sistem zarar görmüyormu veya bu geçişler araç kullanırken sıkıntı oluştururmu bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.Veya diğer markalarda buna benzer bir sistem veya daha iyisi varmı çok soru sordum ama idare edin sonuçta işin ucu motor değişmine kadar gidebiliryormuş diye duydum .=)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Üstadalar şimdi bu mondeo 4000d sonra piston yakmaya başlıyor anladığım kadarıyla brcde bir sistem vamrış bu devirden sonra isteediğin oranda benzin veya tamamen benzin kullanımı sizce mantıklımı birde bu geçişler esnasında sistem zarar görmüyormu veya bu geçişler araç kullanırken sıkıntı oluştururmu bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.Veya diğer markalarda buna benzer bir sistem veya daha iyisi varmı çok soru sordum ama idare edin sonuçta işin ucu motor değişmine kadar gidebiliryormuş diye duydum .=)

Bence mantıklı değil. Her sistemde benzin püskürtme var ama  o zaman ekonomi olmaz. Bence siz gidin bir prins taktırın birde yağlama sistemi taktırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tolga Bilen

2013 Model CMAX 1.6 benzinli aracıma LPG montajı yaptırmayı ve garantisi olduğundan dolayı yetkili servisinde yaptırmayı düşünüyorum. Tan Oto ve Başer Oto LPG montajı yapıyorlar bildiğim kadarıyla. Buralarda LPG montajı yaptıran arkadaşların önerilerini ve deneyimlerini, memnuniyet ve şikayetlerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür eder, yolunuz açık, kazasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tur oto da taktırmıştık lpg gayet memnunuz, Tan Oto da bilerek takıyordur mutlaka, en azından kurumsal bir firma..Sıkıntı olacağını zannetmiyorum..

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

fiyatları hakkında bilgi varmı yetkili servis dışarıya göre daha pahalıya takıkyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ergin Koşkun

Adana'da Otokoç LPG takmıyor. Dışarıda taktırınca da garanti kapsamı dışında kalacağını söylüyor. Adana civarında motor garantisi vererek taktırabileceğim bir yer var mıdır. Bilenler yardımcı olabilir mi acaba.

Yorum bağlantısı
Halil Yavuz42

bu nasıl iş gebze nazer oto arabam lpg li diye servise almıyor, siz yetkili serviste lpg takıyorlar diyorsunuz. Her servis kafasına göremi kural koyuyor

Aynen öyle Konya'da yetkili servis Otokoç lpgli araç içeri almazken diğer yetkili servis bakıyor.

Kasko tamirinde ise lpgli diye de içeri almayacaklar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

be lpg li aracımla servise gittim adamlar aracı servise bile almıyorlar, bırakın lpg montajını yada bakımını. :angry:

Yorum bağlantısı

bu nasıl iş gebze nazer oto arabam lpg li diye servise almıyor, siz yetkili serviste lpg takıyorlar diyorsunuz. Her servis kafasına göremi kural koyuyor

Aynen öyle Konya'da yetkili servis Otokoç lpgli araç içeri almazken diğer yetkili servis bakıyor.

Kasko tamirinde ise lpgli diye de içeri almayacaklar mı acaba?

be lpg li aracımla servise gittim adamlar aracı servise bile almıyorlar, bırakın lpg montajını yada bakımını. :angry:

Evet lpgli Fordlar servise alınmıyor. Bu nasıl iş? (Kent Ford Beylikdüzü)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Talha Çayırlı

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar 2011 model ford focus hb aracım var LPG taktırmak istiyorum Tanıdıgınız her hangı bir yer varmı yoksa direk servisindemi taktırayım yada önerdiginiz yerler varsa oradada taktırabilirim  birde birşey daha sormak istiyorum lpg taktırsam şehir içi kaç kuruş yakar ortalama lpg ? yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Kenan Koç

mavi denizleri tavsiye ediyorlar genelde ama daha bende taktırmadım

Yorum bağlantısı
Talha Çayırlı

mavi denizleri tavsiye ediyorlar genelde ama daha bende taktırmadım

hmmmm nasılki acaba araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fiestam'a LPG taktirdigim yer var. Gercekten çok memnun kaldım. Ostim de Çuhadaroğlu LPG. Gitmeyi düşünürseniz yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kayra otogaz, prinsten atikere kadar hepsi var işçilikleri iyi, 100 km de yaklaşık 8,5-9 litre lpg tüketirsin.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Kayra otogaz, prinsten atikere kadar hepsi var işçilikleri iyi, 100 km de yaklaşık 8,5-9 litre lpg tüketirsin.

bizim buralarda 11-12lt yakıyoruz. sizin oralar iyiymiş. :crazy: 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Mustafa Beyin de dediği gibi eğer BRC düşünürseniz kesinlikle MOCAN tavsiye ederim. İşçilik ve titizlikleri 10 numaradır. Yaptıkları işin hep arkasında dururlar. İsterseniz görüşebiliriz...

Yorum bağlantısı
Firuz Şahin

Atiker düşünürseniz Ostimde Üstün Oto gaz var 4/4 iş yapıyorlar   aklınızda olsun istedim

Yorum bağlantısı
Misafir

Mocan'da 6-7 araca Brc taktırdım hepsinden memnun kaldık. Referansı boldur araştırın internetten içinize sinerse taktırın

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tan Oto yetkili servisi de lpg montajı yapıyor, gidip gelirken gördüğüm ilgili usta büyük bir ciddiyet ile yapıyor işini..Ben lpg li araba uzun süredir kullanmadım ancak görebildiğim kadarıyla hem cihazları hem diğer aksesuarları epey kaliteli...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...