İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Musa Civelekoğlu
(düzenlendi)

s.a bende 2004 model mondeo 2.0tdci ghia arcımın on ve arka amortisor leri degiştirmek istiyorum ama hangi markayı kullanmalıyım ve gazlımı olacak yaglımı bu konuda terettüte kalldım sizce ne kullanmalıyım

tarihinde Musa Civelekoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Dayımın 2004 model Audi a6 allroad quattro aracı için sağ ön amortisör arıyoruz. Çıkmacı tanıdığı bildiği olan varsa lütfen bana mesaj atsın. Adaptif süspansiyon olduğu için kompresör sürekli patlak amortisörü şişirmeye çalışıyor ve bu gidişle kompresör de bozulacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Rasim Bolat

2001 sedan focusumun bozuk yollarda Sağ arka taraftan 1 aydır tıkırtı şeklinde ses geliyor. Yapmadığım bakmadığım yer kalmadı. 6 ay önce arka alt takım değişti. Amasitör üst takazuna geçen sert plastikten körük sallanıyor. Sallanması normal mi sert sallayınca ses yapıyor. Orada değilse ses nereden gelebilir. Emniyet kemeri diye düşünüyorum ama önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Rasim Bolat yazdı:

2001 sedan focusumun bozuk yollarda Sağ arka taraftan 1 aydır tıkırtı şeklinde ses geliyor. Yapmadığım bakmadığım yer kalmadı. 6 ay önce arka alt takım değişti. Amasitör üst takazuna geçen sert plastikten körük sallanıyor. Sallanması normal mi sert sallayınca ses yapıyor. Orada değilse ses nereden gelebilir. Emniyet kemeri diye düşünüyorum ama önerilerinizi bekliyorum.

El freni halatı olabilir.. Kanalda aracı sallayarak kontrol edin.. 

Lifte kaldırmayın. Kanalda bakmak şart.. Lifte kaldırınca tekerlek şasiden uzaklaşır. ses yapmaz.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Dışarıdan geldiğine eminseniz Mehmet beyin dediği yoldan gideceksiniz. Eğer ses içerden geliyorsa trimlere ve kapı iç cam krikosuna baktırın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
Dışarıdan geldiğine eminseniz Mehmet beyin dediği yoldan gideceksiniz. Eğer ses içerden geliyorsa trimlere ve kapı iç cam krikosuna baktırın.
Sağ arka kelebek cam civarından geliyor emniyet kemeri civarından çok bozuk yollarda tıkırtı şeklinde metal plastik karışımı bi ses.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Rıdvan Korkmaz

merhabalar benimde aracım focus 2 sedan kasa aracın arka sağ amortisörden ses geliyor ustalar ikisine birden değişmesi lazım da ne marka almak lazım amortisörleri güzel orjinal bişe?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...