İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Nuri Başer

işte forumun yararları.. :nazar:

sigortacımı tekrar aradım.. geçen sefer yanlış anladığını, amortisörün eskimeden dolayı patladığını sandığını söyledi.. şimdi bastıra bastıra kasise girdim deyince işler değişti..

sizce kasko bozdurmaya değermi?? çifti değişirse fiyat 400-500 olur gibi sanki ama tam olarak bilemiyorum..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Herkese merhaba!!! Bayramda aynı şekilde sağ arka amortisörü patlattım!!! :nazar: bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com 'a girdim fiyat kdv dahil 41,30 ytl bu bana bayağı ucuz geldi markası ise BSG imiş... Şu anda indirimde olduğundan bu fiyattaymış normaldi 61,30 muş!!! Sizce bu ürün alınabilir mi?

BSG yerli yansanayi ürün.. kötülemek istemem yerli malı yurdun malı ama orjinalden şaşmamak lazım.. benim balatalar bsg, ömrü motorcraftın yarısı kadar ve uğultu yapıyor..

BSG ayrıntılı bilgi..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
işte forumun yararları.. :)

sigortacımı tekrar aradım.. geçen sefer yanlış anladığını, amortisörün eskimeden dolayı patladığını sandığını söyledi.. şimdi bastıra bastıra kasise girdim deyince işler değişti..

sizce kasko bozdurmaya değermi?? çifti değişirse fiyat 400-500 olur gibi sanki ama tam olarak bilemiyorum..

Kaç yıllık hasarsızlığınız var? %10 indiriminiz varsa bozun, %60 varsa bozmayın...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

bu tip parçalar kaskoda değişince bir de değer artışı adı altında bir miktar ücreti geri alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
500 ytl tutacaksa kasko bozulur bence...

Çifti 500'dür.. yarısı ödenecek çünkü teminatta olan birisi sadece

bu tip parçalar kaskoda değişince bir de değer artışı adı altında bir miktar ücreti geri alıyorlar.

Almamaları gerekir... Yani kesinti yapmamaları gerekir... En azından bizimkiler otomobilde herhangibir parçada herhangi bir kesinti yapmıyorlar.. Otomobilde de yapan olduğunu sanmıyorum.. Ticarilerde 10 yaş üstünde falan yapılıyor bu..

Tabiki yinede acenteye sormak gerekir.. Şirketlerin uygulaması farklı olabilir..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Nuri, Geçmiş olsun..

teşekkürler cavit abi..

Nuri bey siz Bursa sanayisinde basit bir çözüm bulursunuz :) Unutmadık turbo hortumunu :p Geçmiş olsun. Bence de çift. Fiyat da o kadar olmaması lazım. Bir ara sanki mondilerinkinin çiftini 160 liraya mı almıştı bir arkadaş.

:D valla keşke olsa çaresi hemen halletsem.. :) ama tatil sonrası, işler birikti.. zaman bulmak zor.. yağlı sachs orjinin tanesi yaklaşık 200 YTL imiş..

kaskocu değiştiririz 2. sini de dei ama bakıcaz yarın..

+1

gecmiş olsun

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
kaskocu değiştiririz 2. sini de dei ama bakıcaz yarın..

Çift değişmesi gerekir mantığı ile ödemez kasko..

İkiside bu çarpmada yada düşmede bozulmuştur diye rapor verirse servis.. Kasko ikisini de öder...

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Sağ amortisör Yetkili serviste 338 YTL karşılığı değişti (yalnızca sağ değişti, ikisine gerek yok dediler, zaten kasko ödemiyormuş dediğiniz gibi). kasko karşıladı..

İlgilenenlere Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bozdurmazdım...

Örnekleyelim...

Hasar alınmasaydı:

Bu yıl : 1000

2. Yıl (30) : 700

3. Yıl (40) : 600

4. Yıl (50) : 500

5. Yıl (60) : 400

6. Yıl (65) : 350

Toplam : 3550

Hasar alınınca :

Bu yıl : 1000

2. Yıl (00) : 1000

3. Yıl (30) : 700

4. Yıl (40) : 600

5. Yıl (50) : 500

6. Yıl (60) : 400

Toplam : 4200

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hocam ben %60 a kadar indirim var biliyorum yani 4 kademe, 5. kademede %65 indirim olduğunu bilmiyordum, sigortadan sigortaya değişiyor mu bu?

Evet değişiyor.. Ama bizimkinden başka 65 veren yok diye biliyorum ben... Onun için ikinci örneği 60'da bıraktım..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

valla benim sigortacı ölçtü biçti hesapladı.. aynı paraya gelir abi dedi.. sen bilirsin dedi.. e malum kriz, likidite sıkıntısından dolayı ben de bozalım gitsin dedim.. sağlık olsun.. benim ilk seneydi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İyi yapmışsınız, indirimler insanın aklını çeliyor, hem önümüzdeki aylarda da kaskoya ihtiyaç olmayacağı ne malum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
İyi yapmışsınız, indirimler insanın aklını çeliyor, hem önümüzdeki aylarda da kaskoya ihtiyaç olmayacağı ne malum.

Kesinlikle katılıyorum.. kasko henüz yeni.. bozulmayacağının garantisi yok.. Allah korusun ilerki zamanlarda daha elzem bir ihtiyaç doğabilir..

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez
(düzenlendi)

Ben Temmuz ayında iki adet Motorcraft marka ön amortisörü 170,00_Ytl,'ye aldım Mondeo için.

Worldcard'a da 5 taksit yaptırdım.

tarihinde Sezgin Gerid tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
valla benim sigortacı ölçtü biçti hesapladı.. aynı paraya gelir abi dedi.. sen bilirsin dedi.. e malum kriz, likidite sıkıntısından dolayı ben de bozalım gitsin dedim.. sağlık olsun.. benim ilk seneydi..

Sorun... Gelecek yılların değil sadece gelecek yılın düşünülmüş olması...

Canın sağolsun...

İnşallah bidaa ihtiyacın olmaz...

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Evet değişiyor.. Ama bizimkinden başka 65 veren yok diye biliyorum ben... Onun için ikinci örneği 60'da bıraktım..

Yapı Kredi Sigorta'da son basamak %65

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Ben Temmuz ayında iki adet Motorcraft marka ön amortisörü 170,00_Ytl,'ye aldım Mondeo için.

Worldcard'a da 5 taksit yaptırdım.

gazlıdır sanırım aldıklarınız.. yağ basınçlılar hayli pahalı.. üzerine bir de yetkili servis ekstrası binince tanesi 350 ye gelliyor.. aslında gazlı da olabilirdi ama biri yağ biri gazlı olmasın diye orjinal araştırdım.. sachs marka yağlı piyasada 180-200 arası buldum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yakup Amanvermez

ford focus orjinal amörtisörü ne markadır?Fiyatı falan nedir?Arkalardan bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...