İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Arka Koltuk Yatmiyor

Eser Kayaalp

Recommended Posts

Eser Kayaalp
(düzenlendi)

Arka koltuktakı sırt kısmı yatıyor ama oturulan kısım kalkmıyor buna baglı olarak sırt kısmındakı tam duz olmuyor nasıl kaldırıldıgını bılen var mı :lol2:

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Emniyet kemeri takılan kısımlar engelliyordur. Yoksa oturulan kısmı tutan tırnak falan yok. Elinizi araya sokun ve çekin. :lol2:

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Emniyet kemeri takılan kısımlar engelliyordur. Yoksa oturulan kısmı tutan tırnak falan yok. Elinizi araya sokun ve çekin. :lol2:

Aynen..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yeni fiestada koltuklar yatınca taban tam düz olmuyor. Sadece sırtlık yatıyor, en fazla eleştirilen konulardan biri de bu.

Yorum bağlantısı
Eser Kayaalp

tamam şimdi oldu acaba tırnak mı var dıye cok fazla abanmamıstım kırılır dıe bıraz zorlayınca geldı tesekkur ederım

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Tırnak yok diyemeyiz, var...

Oturduğumuz kısmın arka alt kısmında 2 tarafta tırnaklar var. Koltuğu yarım cm geriye doğru esnetip kaldırmak gerekiyor. O tırnaklar frenleme anında koltuğun öne doğru kaymasını öngelliyor. Önde koltuğu tutan sadece 2 adet menteşe var. Arkada öne kaymayı engelleyen tırnaklar olmasa koltuk öne kayma yapıp menteşelerde sorun yaratabilirdi.

Bu tırnaklar kaltuğun yatay eksende kaymasını engellemek için. Yukarı kaldırmada engel çıkartmıyor. Kaldırırken geriye doğru az esnetmekte fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Koltuk geri tarafa doğru esnetilip yukarı kaldırılırsa çok kolay şekilde yatar pozisyonunu alır.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Selçuk Bakış

Yeni konu açmak istemedim, arka koltuk yatmıyor, bir tarafı kilitli kalmış, bu kilidi nasıl açabiliriz?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Bakış

kilidi kendi imkanlarımla açabildim çok basit, yapamayan olursa tarif ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

kilidi kendi imkanlarımla açabildim çok basit, yapamayan olursa tarif ederim.

Ben tarif isterim müsait bir zamanınızda.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

şimdi kabaca tarif edeyim halledemezseniz yine bakarız,

kilidin koltuk üzerindeki çerçevesini söküyorsunuz, daha sonra kilidimizi açmaya yarayan üzerinde kırmızı parça olan dönen mekanizmayı söküyoruz, altından çıkan parçayı yukarı çekince kilit kendini bırakıyor, tamirini de kırık yere bakarak halledebilirsiniz, ben iki tarafı yer değiştirdim, birbirine oluyor.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

kilidin koltuk üzerindeki çerçevesini söküyorsunuz, daha sonra kilidimizi açmaya yarayan üzerinde kırmızı parça olan dönen mekanizmayı söküyoruz, altından çıkan parçayı yukarı çekince kilit kendini bırakıyor, tamirini de kırık yere bakarak halledebilirsiniz, ben iki tarafı yer değiştirdim, birbirine oluyor.

İlginiz için teşekkür ederim. Aracımdan yaklaşık 10 gün kadar ayrı kalacağım. Tatil dönüşü ilk uygulamayı yapıp, olumlu/olumsuz dönüş yaparım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Esat Kostak
On 18.07.2014 at 18:55, Selçuk Bakış yazdı:

konuyu hortlatmak gibi olmasında kilidn koltuk üstündeki çerçevesi tam olarak nerede ben de yatırmak istiyorum koltugu ama bi türlü beceremedim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
konuyu hortlatmak gibi olmasında kilidn koltuk üstündeki çerçevesi tam olarak nerede ben de yatırmak istiyorum koltugu ama bi türlü beceremedim

Açma kilidinin çevresinde ki parça, koltuğun üzerinde görünüyor.

Örnek resim
47bfca8bbab6684769534c6df18eec33.jpg
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cihan şimşek
On 18.07.2014 at 18:55, Selçuk Bakış yazdı:

Selçuk keşke fotoğraflı anlatsan, benim koltuklarda katlanmıyor ustanın birisi acemice açmaya çalıştı kilitli kısmı zedeledi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Cihan şimşek yazdı:

Selçuk keşke fotoğraflı anlatsan, benim koltuklarda katlanmıyor ustanın birisi acemice açmaya çalıştı kilitli kısmı zedeledi.

Aracı satmamış olsaydım, fotoğraflı yeni bir anlatım cekebilirdim.

Ama sökmesi gerçekten çok kolay, kırmızı kısmı kenardan esneterek dişlerden çıkarınca kilidi görebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...