İçeriğe Yönlendir

Motor Temizleme Katkı Maddesi

Hüseyin Dönmez

Recommended Posts

Çağlar Bayur
17 saat önce, Süleyman Kaya yazdı:

230000 kmde f2 tdci. Bu bakım motula geçeyim diyorum würthün motor içi temizleyicisini kullansam iyi olurmu

iyi olmaz. iyi olması için karteri söktürün dibini temizletin, karter içi filtreyi de güzelce temizletin, sonra yağ kanalı temizletin.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
(düzenlendi)

Teşekkürler. İşin çıkış noktası şu idi. 

https://m.n11.com/motul-8100-eco-nergy-5w-30-motor-yagi-4-lt-P275538807?gclid=EAIaIQobChMI84mh_dGD3wIVReR3Ch2b-wWjEAQYASABEgJcePD_BwE&gclsrc=aw.ds

fiyat castrolle aynı. İş böyle olunca bir iki paket alayım motule geçeyim demiştim liquimoly de gayet kaliteli ancak ücreti çokmuş, motor yağını sürekli aynı kullanacağımdan yağ maliyeti ikiye katlanmış olacak malesef. Yada benim baktığım ürün sahte ondan fiyat uygun! Motor yıkama öneriniz için teşekkürler iş o noktaya geldiğinde uygulanabilir. Ancak bu sefer de ucuz yağın artıkları kalmaz mı?

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
(düzenlendi)
8 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

iyi olmaz. iyi olması için karteri söktürün dibini temizletin, karter içi filtreyi de güzelce temizletin, sonra yağ kanalı temilzetin.

Teşekkürler Çağlar bey. Eğer öyle olacaksa manifold egr vs temizliğide yapılabilir ancak o kadar da kir olabilir mi? Herzaman alttan boşalttırırım yağı ki karter dibinde birşey kalmasın diye. Bir de temizlenecekse karter için ne kullanmalı?

tarihinde Süleyman Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
15 saat önce, Süleyman Kaya yazdı:

Teşekkürler Çağlar bey. Eğer öyle olacaksa manifold egr vs temizliğide yapılabilir ancak o kadar da kir olabilir mi? Herzaman alttan boşalttırırım yağı ki karter dibinde birşey kalmasın diye. Bir de temizlenecekse karter için ne kullanmalı?

motor içi temizleyici yağın geçtipi yerleri temilzer, egr manifold başka türlü kire sahiptir.

yağ boşaltınca kartere yapışmış (zamanla) katranımsı malzemeyi boşaltmaz. tüm araçlar yağ tapasından boşaltılıyor.

belli km lerde doğal olarak karter dibinde kalmış torutuyu, motor içi temizleyici koyunca parça parça sökmüş oluyorsunuz, bu parça parça löp löp kalıntılar havalanıp yağa karışıp dolaşıma girince yağ kanallarını tıkıyor, sonrası rektifiyeye kadar gidiyor.

kateri sökünce benzin le temizlerelr genelde. lt bazında en ucuz temizlik malzemesi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

Teşekkürler. Bakımda egr ve öanifold temizliği de düşünüyordum birde motor içi temizliği ve karter temizliğini de eklemiş oldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Süleyman Kaya yazdı:

Teşekkürler. Bakımda egr ve öanifold temizliği de düşünüyordum birde motor içi temizliği ve karter temizliğini de eklemiş oldum. 

girişilecek ise intercoler temizletin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

motor içi temizleyici yağın geçtipi yerleri temilzer, egr manifold başka türlü kire sahiptir.

yağ boşaltınca kartere yapışmış (zamanla) katranımsı malzemeyi boşaltmaz. tüm araçlar yağ tapasından boşaltılıyor.

belli km lerde doğal olarak karter dibinde kalmış torutuyu, motor içi temizleyici koyunca parça parça sökmüş oluyorsunuz, bu parça parça löp löp kalıntılar havalanıp yağa karışıp dolaşıma girince yağ kanallarını tıkıyor, sonrası rektifiyeye kadar gidiyor.

kateri sökünce benzin le temizlerelr genelde. lt bazında en ucuz temizlik malzemesi.

Elimde motor temizleme katkısı yağ koyma haznesine doğru gidiyordum ki... 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Elimde motor temizleme katkısı yağ koyma haznesine doğru gidiyordum ki... 

bi gün rahat dursan ....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Çay koysam? 

çay kalıntısnın parlatıcı özelliğini söylemeye gerek yoki benim diyen cila halt etmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Suleyman bey 230 bınde olan aracın manıfoldu doludur mumkunse araca bıncekseniz söküp yıkanmalı ama kolay yıkanmıyor bıldıgınız katran egr konusunu arıza vermıcek bır model ise oda yıkanıp temızlenmeli aracın alt devırlerı canlanır rolantı gaz ile arac kalkar gıder gaz pedalı canlı olur temızlenme sonrası tranporterde egr 3 sefer temızledım manıfoldu bır sefer tavsıye ederım motor ıcı katkı kısmı ne desem yalan olur temızleyıcı sekman piston temızlıgı sonrası bazı araclar yag vs yakmaya veya enjektör arızası cıkabılır enjektör uclarını temızleyıp actıgı ıcın şansa kalmış yag pompası ve kanalları tıkanırsa sıkıntı yasabılrsınız kolay gelsın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...