İçeriğe Yönlendir

Far Anahtarı Sembolleri

Fatih Ada

Recommended Posts

Fatih Ada

Arkadaşlar merak ettim far anahtarı üzerinde işaretlediğim P sembolü ne işe yarar? resim üzerinde işaretledim..

P ve aşağı it ibaresi var fakat ne işe yarıyor bilmiyorum..

0:Kapalı

sağa sola dönük far sembolü:parklar

far sembolü:kısalar

Auto:Otomatik far sensörü aktif

ama bu P nedir :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Kontak yerinden çıkıkken de parkları açık bırakırız ya o zaman kullanmak için.Bastırıp o konuma aldığında sadece parkların yanar .

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

nasıl yani adnan abi? sıfırın sağında yani anahtar tam ortayadken yanmıyomu parklar?

Yorum bağlantısı
Misafir

Anahtarı kontağa takıp çevirdiğiniz andada düğme P konumdayken parklarınız söner...Ayrıca P konumunda sadece parklar yanar.normal park konumdayken nasıl aracımızın göstergeleri yanıyorsa.P konumuda sadece park lambaları yanar,gösterge ışıkları yanmaz..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
nasıl yani adnan abi? sıfırın sağında yani anahtar tam ortayadken yanmıyomu parklar?

P konumunda sadece dış parklar yanar..

İç aydınlatmalar yanmaz..

Benim arabada bu iki kademeli.. Sağ ve solu ayrı ayrı yakabiliyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

Fatih bey bahsettiğiniz yer,genel anlamda parkları yakar hem dış hemde iç,ama P konumunda sadece dış parklar yanar...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

anahtar p konumuna gelmiyr zaten,0 konumunda iken anahtarı aşağı ittiğimde parklar yanıyormu olacak?

diyelimki ben arabadan iniyorken kapadım kontağı,far anahtarını 0 a getirdim ittip bi kere aşağıya kapadım kapımı,parklar yanıyormu olacak?

kilitlediğimdemi sönüyor yksa belli bir süre sonra kendisimi sönüyor?

ve bunu ne amaçla kullanıyoruz?

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Uzun süreli park halinde karanlık bir yerde çok işe yarıyor,Mercedes ve Bmw lerde sinyal kolunu ne tarafa çevirir isen o tarafın parkları yanıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
P konumunda sadece dış parklar yanar..

İç aydınlatmalar yanmaz..

Benim arabada bu iki kademeli.. Sağ ve solu ayrı ayrı yakabiliyorum..

sinyali sağda bırakıp yaktığında sadece sağ park,solda bırakıp yaktığında sadece sol park olayı değilmi abi..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bunun amacı tahmin ediyorum yol kenarı gibi bir yere park etiğinde görünebilirliği sağlamak.Belki de yarım saat gibi bir süre sonra sönüyor olabilir ama tahmin etmiyorum çünkü o konuma bilerek kendi irademizle almamız gerekiyor ki buda yanmasını istiyoruz demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güvenlik amaçlı, görünmek için yapıyoruz.. Enerji tasarrufu yapabilmek için de iç ışıkların sönük olduğu bir pozisyon olarak bunu seçiyoruz..

Bu pozisyonda kapıları kilitleyince parklar sönmez. akü bitene kadar yanar..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

çıkıp deniycem şimdi arabada :) hanım uyanırsa,forumda bir üye eksiğiniz olacak :)

Yorum bağlantısı
Misafir
anahtar p konumuna gelmiyr zaten,0 konumunda iken anahtarı aşağı ittiğimde parklar yanıyormu olacak?

diyelimki ben arabadan iniyorken kapadım kontağı,far anahtarını 0 a getirdim ittip bi kere aşağıya kapadım kapımı,parklar yanıyormu olacak?

kilitlediğimdemi sönüyor yksa belli bir süre sonra kendisimi sönüyor?

ve bunu ne amaçla kullanıyoruz?

P konumuna hafif bastırıp alıcaksınız. P konumunu kısa süreli araçtan ayrılmalarda açmak yararlıdır.tabiki normal park konumundada açabilirsiniz lakin sadece P konumunda açarsanız iç aydınlatmalarının gereksiz yere yanmasını engellemiş olursunuz..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Fatih Fatihhh :) gece gece iş açacak başına :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

son bi soru daha :) şimdi bastırarak anahtarı sola çevirdiğimde anahtar tam P ye mi gelecek yoksa 0 konumunda bastığımda devreyemi girecek?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıfırda iken bastırıp P'ye çevireceksin..

P'ye çevirmeden çalışmaz.. Basmazsan anahtar P'ye dönmez..

Yorum bağlantısı
Misafir
son bi soru daha :) şimdi bastırarak anahtarı sola çevirdiğimde anahtar tam P ye mi gelecek yoksa 0 konumunda bastığımda devreyemi girecek?

0 konumunda basıcaksınız öyle çevirceksiniz.. yine P den 0 alırkende sadece çevirceksiniz kendisi normale dönücek..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

gittim baktım iyiymiş :) sinyali sağa sola alıp yakmayı denedim olmadı her seferinde iki tarafta yanıyor..

Yorum bağlantısı
Misafir
gittim baktım iyiymiş :) sinyali sağa sola alıp yakmayı denedim olmadı her seferinde iki tarafta yanıyor..

Vallahi bravo üşenmeden baktınız ve çözdünüz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Türk
(düzenlendi)

Arkadaşlar konu kirliliği yapmamak için sorumu buradan yöneltmeyi doğru buldum.

Aşağıdaki fotoğrafta lacivert kare ile belirttiğim yere anahtarı çevirdiğimde gösterge ışıkları ile arka stop lambaları yanıyor.Ama ön park lambaları yanmıyor. Anahtarı çevirmediğim yer kalmadı ama ön parkları bir türlü yakamadım.Acaba başka bir yerden mi yanıyor yoksa ön park lambalarında sorun mu var.

tarihinde Ali T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...