İçeriğe Yönlendir

Continental Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Savaş Değişli

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)

Kw 22 Çivili ağır kış lastiğidir kar buz performansı iyi olsa da cayır cayır kaymiyor mu ıslak zeminde zira toyo observe gsi5 ler öyleydi?

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Conti her testte başta çıkar

valla ben teste bakarak aldım zaten ama gel gelelimki herşey testten ibaret değil

Kw 22 Çivili ağır kış lastiğidir kar buz performansı iyi olsa da cayır cayır kaymiyor mu ıslak zeminde zira toyo observe gsi5 ler öyleydi?

ben KW22 lerle ankaraya karın en çok yağdığı senede kolay kolay patinaj çektiğimi bile hatırlamam kaldıki yolda molda kalmadım yokuş falan dinlemez çıkar giderdim  fren yol tutuş performansıda süperdi

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

valla ben teste bakarak aldım zaten ama gel gelelimki herşey testten ibaret değil

ben KW22 lerle ankaraya karın en çok yağdığı senede kolay kolay patinaj çektiğimi bile hatırlamam kaldıki yolda molda kalmadım yokuş falan dinlemez çıkar giderdim fren yol tutuş performansıda süperdi

Lastikler soğuk muydu? Etkisi olabilir.
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Lastikler soğuk muydu? Etkisi olabilir.

lastikler çokta sıcak sayılmazdı ama geri geri çıkıp normal şekildeyken 1 adım bile ileri gitmemesi çok garip
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

lastikler çokta sıcak sayılmazdı ama geri geri çıkıp normal şekildeyken 1 adım bile ileri gitmemesi çok garip

Sorarken bile sanmıyorum ama lastiklerin yönleri olması gereken yönde mi takılı?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Sorarken bile sanmıyorum ama lastiklerin yönleri olması gereken yönde mi takılı?

takılırken dikkat etmiştim bu konuya buna rağmen dün geri geri çıkınca beni acabamı demeye itti ama lastiklerin yönü doğru yanlışlık Yok:)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Gül

Bizim yörede Ağustos’un yarısı yaz, öbür yarısı kış derler. Atalar böyle demişse vardır bildikleri kış gelmeden lastik almak lazım diye düşündüm. Hem belki yeni zamlardan da etkilenmeyiz dediydim ama 225/45/17 ebatlarda fiyatlar dehşet. 900-1000 liradan bahsediyorlar ki yeni mamüller henüz gelmemiş bile, 2017 lastikleri ellerindeki. Mecburen ikinci el aldım. Bir yıl kullanılmış 225/45 r17 Conti TS860 91H. 2016’nın 39. haftası lastikler. İlk sahibi 5000-6000 km kullandığını iddia ediyor. Lastikler geldi görüntü iddiasını doğruluyor. İnsallah bir sıkıntı çıkmaz. Hülasa, lastik ihtiyacınız varsa şimdiden halledin derim. Bu sene fiyatlar çetin geçecek. Henüz zam oranlarını tam yansıtmamış lastikçiler var, ellerindeki stoğu tüketiyorlar ya da uygun fiyatlı çıkma bulunabiliyor. Herkes lastik derdine düşünce zamları tam yaparlar. 

https://kolayoto.com/continental-conti-winter-contact-ts860-225-45r17-91h-fr.html?gclid=Cj0KCQjwz93cBRCrARIsAEFbWsjbjMqI1bC4y5Vgde-WKKZNJhfYayzyyv9fRGKUgixmYUU8tr9Mk9YaAlJ6EALw_wcB

Başladım madem moralinizi tam bozayım ( pis kahkaha atan kötü adam smaylesi) 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ts 860’lar geldi. 37/2020 üretim. Romanya üretimi. Aralık başı takarız havaya göre. Hb’de denizle kale lastikten aldım. 614 tane fiyatı ama toplam alışverişte 130tl bonus kart bonus verdi. 580’e geldi. Takma parası hariç. 

B5319-FD0-91-F2-4-BA3-AFE6-0-BA0-D469-E1

B6969-A97-8312-4828-9-B7-F-595555-AB9880

866-EF79-A-4938-4-C86-952-B-15426051-ECB

E4-E26-DDE-58-CE-4786-A77-F-CF7-F99-EBD4

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ts860’lar sertleşmiş karlı, çok dik olmayan rampada. Bir de aşağı

eğimli yerde frenle 90 derece dönüş. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ts860’lar sertleşmiş karlı, çok dik olmayan rampada. Bir de aşağı

eğimli yerde frenle 90 derece dönüş. 

Ayni lastigi kullaniyoruz.. ben sevmiyorum nedense ben güven duyamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

Ayni lastigi kullaniyoruz.. ben sevmiyorum nedense ben güven duyamadım gitti.

Conti iyidir. Ömrü boyunca yakın performans veriyor. Çoğu marka ikinci veya üçüncü senede sadece görünüş olarak kış lastiği oluyor. Karda güzel. Kuru ve ıslak yolda bilemem. Zorlamadım. Zaten hızımı biliyorsunuz :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir Conti TS 860 performansı da benden. Kar altı buz.

Şunu eklemeliyim. Lassa Snoways 3 ün kar performansı, TS 860 ın ıslak ve kuru performansı daha iyi sanki. Ts 860 genel kış kullanımı için, Snoways 3 kar kullanımı için daha ideal diye düşünmeye başladım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Snoways kış lastğinde çok çok iyi
Ama 4 lerin performansı iyi değil diye okudum abi. Hatta @Doğan Arşiray da aynı sorunu dile getirmişti burada.
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Bugün Kasım 2015 yılında aldığım Petlas kış lastiklerinin son kullanma tarihlerinin geldiğini anladım. Benim ev baya bir yokuşta. Bugün iki taraftan da çıkamadım. Bunları bu yaz da kullanıp atıp gelecek kış Nokian kış lastiği alacağım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ama 4 lerin performansı iyi değil diye okudum abi. Hatta @Doğan Arşiray da aynı sorunu dile getirmişti burada.

Snoways1'in yerini hiçbiri tutmuyor. 4 hariç hepsini kullandım. 3'ü cx3te kullandım en son. Ha araç 4x4 idi ama 2017 kışında aynı bugünler gibi yollarda muazzam iyiydi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mert Gülkokan yazdı:

4 neden 3 den kötü deniliyor birileri açıklayabilir mi ben 4 aldım ama 3 ü bilmediğim için nereis kötü anlayamadım

mühendisler , hatalarından ders alıp daha büyüklerini yapmışlardır.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Peki neden Iceways 2'ye lastik çivisi çakıp devam etmiyoruz ?

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Cihaner Öztürk

2 ay önce conti kış lastiği aldım ve sonuçları yazarım demiştim. Maalesef yazamıyorum.  Ankaraya henüz kar yağmadı.:))

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Mert Gülkokan yazdı:

4 neden 3 den kötü deniliyor birileri açıklayabilir mi ben 4 aldım ama 3 ü bilmediğim için nereis kötü anlayamadım

Artan maliyetler rekabet ortamı vs derken lastik hamurunda değişiklik yapılmıştır o yüzden daha önce iyi olan seri simdi kötü olabilir 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Cihaner Öztürk yazdı:

2 ay önce conti kış lastiği aldım ve sonuçları yazarım demiştim. Maalesef yazamıyorum.  Ankaraya henüz kar yağmadı.:))

Kar yağmadan bitirme lastikleri. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...