İçeriğe Yönlendir

Ka - Rölanti Sorunları

Koray Sezginer

Recommended Posts

Burcu Sedir

ben bundan hiç bişey anlamadım :) ben en iyisi sabri ustaya gidiyim ama bu rölanti valfi olayı maaliyetli bişeymidir en azından onu bilsem

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ben bundan hiç bişey anlamadım :) ben en iyisi sabri ustaya gidiyim ama bu rölanti valfi olayı maaliyetli bişeymidir en azından onu bilsem

Kendisi 100 tl civarıdır ; temizlenerek de düzelebilir ; ozman ufak bir işçilik olur sadece ;)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

sabri ustamıza yazdım ama cvp gelmedi henüz ben bi piyasa araştırması yapıyorum :)

Daha önce yazmıştım yine yazayım benim hanım diyorki gündüz Ford Clubün akşam ve pazar günleri benim emrimde olacaksın bu sebepten dolayı akşam ve pazar günleri sizlerin yazdıklarına cevap veremiyorum kusura bakmayın :) Konuya gelince Burcu Hanım sizinle daha önce görüşmemizde yazdığım gibi müsait bir zamanınızda bizi ziyaret edin aracınızı güzel bir konturol yapalım gerekenleri yazalım ister hepsini ister parça parça sırayla sorunları çözelim ha bu işi yaparken yapacağımız konturol ücretsiz olacaktır saygılar :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burcu Sedir

ustam süpersiniz ozaman ben önümüzdeki haftaiçi sizin yanına uğrıycam gelmeden öncede aramak isterim birde tel rica etsem ;)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

ustam süpersiniz ozaman ben önümüzdeki haftaiçi sizin yanına uğrıycam gelmeden öncede aramak isterim birde tel rica etsem ;)

Tel 05326480173 gerekli bilgiler anlaşmalı servisler bölümünde var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kıdıman

Merhaba hayırlı olsun aracınız,

Plastik monifolt tipi 4 noktadan enjektörlü araçlar için rölenti valfi parça kodu 95BF9F715AC geçiyor. Muhtemel sizin aracınızda bu parçayı kullanır. Piyasada benim rastladığım iki sınıfı var.

1. Üzerinde vermiş olduğum parça kodu ve ford yazılı orj. 90 tl (Tavsiyesi budur)

2. Üzerinde hiç birşey yazmayan parça 50tl.

Diğer sorunlarınız için ford ka dan anlayan bu araçlara hizmet veren servise gidip pc bağlatıp aracınızın motor aksamın da aksayan kısımları tespit edip onarılması en iyisidir. Deneme yanılma ile yapılan tamir bütçenizi ve zamanınızı zorlar.

Fotosu ekte, kolay gelsin.

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Parçayı değiştirdim çok fark etti rölanti çıkıp inmiyor ancak stop etme oranım 10 da bir düştü ancak hala var bu arada rolanti valfini 285 tl ye alabildim 85 tl lik olanlar olmadı 3 yerde denedim.

şimdi hız sensörünü deniyeceğim bobin juji ve kabloları orjinal denerek değişti emin değilim ancak tıkırlaştı çalışması sanırım uydu.

Motorun önden hava almasına yarayan boru da ortadan çıkmış onu sıkılaştırdım oda km saatinin fazla sallanma sorununu çok azalttı çözüme yaklaşıyorum gibi .

Hız sensörünü kesin alıcam ankaradayım henüz ka ustası bulamadım önerilere açığım.

Bu arada bir arkadaşım süpercharger yapma merakı sarmış benim aracımda denemek istiyor, motoru hakkında fazla bilgim yok bu tür bir denemeye yorumunuz ne olur merak ettim.

son durum ile ilgili bilgilendiricem.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kıdıman

rolanti valfini fordun servisinde taktırdım isim vermek normalmi bilemiyorum ancak ilk öneri 90 tl lik dediğiniz oldu hep ancak uymadı , parçacıda denettim uymadı, sanayide denettim uymadı sipariş veririz fiyatı 280 dediler bende serviste taktırdım yapım yeri yada birşeyi farklıymış çokgu ka parcası olmayabilir dendi bilginiz vardır sanıyorum ancak benim olmadığı kesin kandırılmama pahasına gördüğüm her ford parçacıya sordum en makul 280 di servisinde 285 takıldı.

kandırılıırsam servisinde kandırılayım elimde faturası olur dedim =)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Stop etmeler için subap ayarlarınızı da kontrol ettirmeyi unutmayın.

Yorum bağlantısı

rolanti valfi ile egr valfi aynı şeymidir,

egr diye arattığımda ebay sitelerinde rolanti valfinin resmini görüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayır aynı parça değildir..

Yorum bağlantısı
Serhat Çitak

merhabalar tekrardan,, konum buraya alakalı olucak mı bilmiyorum ama paylaşmak istedim..aracımın direksiyon power ayarlarında sanırım problem var direksiyonu tam kıvırdığında aşırı bir gıcırtı sesi çıkarıyor bunun sebebi nedendir ? birde bu direksiyon yine kıvrılınca araba bugün stop etti bu neden olmuş olabilir giden araba stop etti...yardımcı olursanız çok sewinicem

direksiyonu tam çevirmemeye dikkat edin öncelikle hep bir pay kalsın sonuna çevirdiğinizde ses geliyorda direksiyon pompasının valfi açıp zorlamasından.Ama kontrol edilsin elbette ki pompada arızalanmış olabilir yüksek ses ise.Bir kere stop etmişse sorun değil olabilir ama bu ara ara oluyorsa rolanti devrini kontrol ettirin değerlerinde mi 900 devir değil mi ! devrinde ise rolanti valfini

yenilersiniz

Yorum bağlantısı

Teşekkürler, Mehmet bey, Ka da egr valfi nerededir. tarif edebilirmisiniz. Resim bulamadım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Teşekkürler, Mehmet bey, Ka da egr valfi nerededir. tarif edebilirmisiniz. Resim bulamadım.

KA'da EGR yoktur.

Yorum bağlantısı

O zaman tamam iptal edilecek bişeyde yok. O kadarda heveslendim ama yapacak bişey yok başka iptal edilecek bişeyler bulmam gerekiyor. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

Dün gece aracımla eve gidiyordum ilerde ışıkları görünce yavaşladım ne olduğunu anlamadan solumdan makas yapan ve en az 200 km hızla geçen plakasını bırakın rengini bile zar zor gördüm gri renki bir sedan,aynamı kökünden söküp götürdü ..2 3 cm daha yakından geçseydi artık yaşamayacaktım..Hızlıca kaçtı hiçbir kamera bulamıyor bela bile okuyamadım şok geçirmekten kendi cebimden zararımı karşıladım ve üçgen plastik tarafını bile bulamadım ancak ayna zar zor buldumm :( bu üçgen plastiği kaça bulabilirim? Ne yazıkki yansanayio larak Antalya da yok...

oncelikle gecmis olsun

bende bir antalyali olarak antalya trafiginin berbat oldugunu cogu surucunun tehlikeli ve dikkatsiz arac kullandigini iyi bilirim ayni seyler benimde basima gelmisti. tekrar gecmis olsun

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dün gece aracımla eve gidiyordum ilerde ışıkları görünce yavaşladım ne olduğunu anlamadan solumdan makas yapan ve en az 200 km hızla geçen plakasını bırakın rengini bile zar zor gördüm gri renki bir sedan,aynamı kökünden söküp götürdü ..2 3 cm daha yakından geçseydi artık yaşamayacaktım..Hızlıca kaçtı hiçbir kamera bulamıyor bela bile okuyamadım şok geçirmekten kendi cebimden zararımı karşıladım ve üçgen plastik tarafını bile bulamadım ancak ayna zar zor buldumm :( bu üçgen plastiği kaça bulabilirim? Ne yazıkki yansanayio larak Antalya da yok...

Geçmiş olsun... Çıkma bakmak gerekir diye tahmin ediyorum...

www.otohurda.com dan bi sorun..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teşekkür ederim mail attım,iş gününde arıycam..Bu arada ilk aldığımdan beri araç debriyaj ve frene bastığımda gaz veriyordu ..Ustaya götürdüm hız sensörü arızalı dedi ve çıkardı böyle bir süre kullanın dedi.350 tl civarındaymış sanırım ..Daha uygun fiyata bulabiliceğim bir yer var mı? Forumda okuduğum kadarıyla çok benzin harcıyormuş doğru mudur ?

Ka hakkında tecrübeli arkadaşlarımız var.. Onlar cevap verecektir..

Sıfır ve orjinal parça ihtiyaçlarınızda, Sponsor bölümünden ulaşarak www.fordburada.com'u tercih edebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaza için çok geçmiş olsun, üzücü bir durum. Bu tip öküzler olduğu sürece bu ülkede trafik maalesef düzelmez...

Hız sensörü o kadar pahalı değildi? Ben en son 100-150tl diye hatırlıyorum?

Hız sensörünün sökülmesi demek, bir süre sonra motorda yine aynı sebeplere yol açacaktır. Sensörü değiştirmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı

Herkese iyi haftalar, iptal edecek bişeyler araştırırken araçta susturucunuz fazla olduğunu bulduk ve hafta sonu egzoz sistemini komple değiştirdik, ustalar susturucuyu fazla görmüşler iptal ettik bizde ama harika oldu, artık homurtulu bir şekilde ilerliyoruz, yalnız etrafı rahatsız etmeden, İstanbul trafiğinde yanınızdan mavi renkli ferrari sesli bir Ka geçerse işte o benim ;) , video olarak eklemeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Susturucunuz olmadan muayeneden geçemezsiniz. Ayrıca egzoz emiston testinden de kalmanız olası.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani bey teşekkür ederim durumu size facebook tanda yazmıştım..Orjinal fiyatı buymuş ikinci el olarak güvenemedi ustam ancak güvenilir 2. el 100 civarı bulursanız takalım dedim ki bu kaza oldu akabinde ..Mehmet bey bu yazdığınız site dahil bütün sitelere baktım hız sensörü ayıp bişeymiş gibi ne yazık ki hiçbir yerde yok ben anlamadım ..Üçgen plakanın kökünden sökülmesi zaten trajikomik yaşadığım şoku saymıyorum bile polisimizinde giden ayna olsun diyerek yaklaşmalarını gözardı ediyorum belki kimvurduya gitsek,hepimizin gideceği yer orası diyip en azından kayıt gösterirlerdi diye düşünüyorum sonuçta birde hastanedir alkol üflemesidir ifadedir bir zahmet uğraştırdım onları ..neyse ne diyim sağolun arkadaşlar..

Forumun sponsor firmalar bölümünden Alper Saral bey'e direk sorun, bulamazsanız Aksaray Merkez OTO Cem bey ile görüşün, yine olmaz ise 05357238729'dan Osman usta ile görüşün. Cem bey dışındakilerini tanırım ancak Cem bey'e parçayı bulmanız çok büyük ihtimaldir.

Bu arada, facebook'tan gelen herhangi bir şey yok.

Yorum bağlantısı

Muayeneyi yeni yaptırdım, o yüzden sıkıntım yok, egzos muayenesinide egzozu taktırdıktan sonra yaptırdım sıkıntı çıkmadı, tek sorun trafik gerçi abartılı şekilde ses yok, çevrede öyle çok gürültülü araçlar varken benimki aşırı sesli değil tatlı tatlı horulduyor sadece, video çekip eklemeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

rolanti sorunu sinir bozucu ben rolanti valfini değştirdim sonra hız sensörünün soketini çıkardım bir daha taktım düzelmedi depodaki benzini bitirip yeniden doldurdum sorun kalmadı, benim kartal sanayideki ustada hız sensörünü bulmak zor demişti sanırım çıkmacılardan bakmak yada ebaydan sipariş vermek daha doğru olabilir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...