İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Furkan Esgin
(düzenlendi)

Olay 15.00 sularında bizim üniversite önünde oldu.Aşırı hız ve hatalı sollama yaptığını söylediler.Öndeki aracı yüksek hızda sollarken karşıdan gelen hadımköy minibüsüne çarmış daha sonrada arkadan gelen komyon mersoya çarptıktan sonra şarampole yuvarlandı.Sürücü araç içinde sıkıştı çıkarmak için için çok uğraştılar ancak olay yerinde hayatını kaybetti.Allah rahmet eylesin.

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Linkler ölmüş, kaldırdım.
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Allah rahmet eylesin, her ne kadar araba lüks, seri ya da emniyetli olsa da altındaki aracın sınırlarını bilmek ve acele etmemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Allah rahmet eylesin..Dün trafikte bilenler bilir nenehatun caddesini çıakrken arkamdan gelen araç 8-9 defa aracı stop ettirdi.Kalkışlarda da son sürat patinaj çekerek kalktı.Ya çok acemi ,ya sarhoş yada ehliyeti bile olmayan birisiydi.Trafiği aksattığı gibi öününden ve arkasından gidenide tedirgin etti.Tabii benide.Artık dayanamadım köşedeki trafik polisine durumu izah ettim.Bunu bir kontrol edin dedim.Bana verdiği cevap aynen şu oldu. ''Bu saatten sonra biz mi şoförlük öğreteceğiz,akşama kadar böyle neler görüyoruz.'' Durduk yere birde polisle tartıştım.Akşam akşam canım sıkıldı.Polis bunlara dikkat etmeyecekte neye dikkat edecek anlamıyorum.Zaten trafik ışıkları kendileri yanıp sönüyor gidin evinizde oturun ozaman :rolleyes:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

çok yazık olmuş..dikatli araç kulanmamak bizim kendi canımızı riske atmak kadar aracın içinden oturanları ve bir başka sürücüleride riske atmakla aynı..

yakın zamanda direksiyon hakimiyeti kaybeden bir sürücü karşı şeride geçiyor ve müşterimin aracına kafadan giriyor.. neyseki çok ciddi bişey olmamıştı..

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sadettin Çelik

Kamyona yeşil mi yanıyordu da o hızla geliyor. Allah rahmet eylesin, yazık oluyor insanlara.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Offf nasıl moralim bozuldu. Kırmızıda geçilirmi ya hala anlamadılar şunu.

Yorum bağlantısı
Göktuğ Serbent

allah kimseye böyle ölüm vermesin, paramparça olmuş insanlar vardı dün haberlerde, allah ölümünde hayırlısını nasip etsin.

kural ihlallerini söylemek çok etkisiz kalıyor. böyle ucuz, feci bir halde insanlarımızın ölmesi çok acı...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Minibüse kırmızı yandığı kesin, kamyona ne yanıyor bilinmiyor..

Hayır o kadar yolcu alıyorsun bari yavaş git..

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Dikkatli incelendiğinde minibüsün sol şeritten sağ şeride geçerken kadraja girdiğini farkedebilirsiniz. Aynı zamanda o sırda minibüs için kırmızı ışık yandığınıda yetkililer söylediler. Dolayısıyla minibüs yüksek hızda giderken kırmızıya ragmen ve ışıklardan önce her zaman olan sollama yasağınıda ihlal ederek ilerliyor. Muhtemelen kamyonda kendi şeridinden gelen minibüsü görerek frenliyor ve ıslak yolda aracı kayıyor. Suçun hiçbir kurala uymayan minibüs şöföründe olduğu bile bile cinayet işlediği çok açık, uyanıklık yapmak için 13 kişiyi öldürdü adam. Allah ölenlere rahmet eylesin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim yorumum..

Karşılıklı her iki tarafa da kırmızı yanıyordu.. Tanker boş..

Kamyoncu ışığı farkedip durmak istedi, ancak, yol kaygan olduğu için frene basınca aracı arkadan kaydı ve aracı sola çekti..

Minibüsçü, yola alışkındı, soldan çıkacak araç için yanacak yeşil ışığın gecikmeli yandığını biliyordu.. Bu sebeple, hiç frene basmadı ve kamyoncunun önüne çıkabileceğini hiç düşünmedi..

Haberlerde, kamyon sola dönecekti, sola dönüş ysaktı yorumları falan yapılıyor ama.. Kamyoncunun sola dönmek gibi bir niyeti yoktu..

Benim yargılama sonucuma göre..

Kamyoncu; aracının hızını, yol ve hava şartlarına uydurmamıştır.. tali kusurludur..

Minibüsçü; istiap haddini aşmış, (istiap haddinin iki katı yolcu) kırmızı ışıkta durmamış, asli kusurludur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)

Bu minibüscü de ölmüş mü?

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

tekrar izlediğimde şu kanıya vardım her ikisinede kırmızı yanıyordu ancak kamyoncu kırmızıyı görüp frene basınca aracı sola doğru kaydı minübüse çarptı..

adam sola dönücek olsa yan yola girip döneri kavşak yapmışlar...

kısaca Mehmet abiye katılıyorum..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya

Yaralıydı en son

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1-Bence tanker yüklüydü çünkü karşı tarafa çok büyük hasar vermiş.

2- Minibüs sürücüsü aşırı hız, kırmızıda geçme, kavşakta yavaşlamama ve fazla yolcu aldığı için asli kusurlu

3- Kamyon sürücüsü tecrübesiz yada beceriksizdi , lastikleri de çok kötü olmalı.

4- ESP ve ABS gibi sistemlerin büyük araçlarda da ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan bir kaza.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

ağır yaralı 1 yıl içerisinde aldığı ceza sayısı çok yüksek

bunların 6 adet cezası tehlikeli araç kullanmaktan

yol üzerindeki herkes potansiyel 1,5 TL yi temsil ediyor,insan olarak görmüyorlar taşıdıkları vatandaşları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Minibüs hattı dışındaymış...Daha fazla yolcu alabilmek için güzergahını değiştirmiş...Ayrıca minübüs yokuş aşaı kamyon yokuş yukarı çıkıyor ama kamyonun o şekilde frenleme yapıp kayması normal değil..Önceki yorumda bahsedildiği gibi minübüs kamyonunu şeridinden geliyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Dolmuşçu o yolda o hızla o magirusla gitmekle ölümü hak etmiş ama diğer insanların günahı ne?

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Argo kullanmayalım lütfen.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1- Bence tanker yüklüydü çünkü karşı tarafa çok büyük hasar vermiş.

2- Minibüs sürücüsü aşırı hız, kırmızıda geçme, kavşakta yavaşlamama ve fazla yolcu aldığı için asli kusurlu

3- Kamyon sürücüsü tecrübesiz yada beceriksizdi , lastikleri de çok kötü olmalı.

4- ESP ve ABS gibi sistemlerin büyük araçlarda da ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan bir kaza.

1- Yüklü olsa bu şekilde kaymazdı diye düşünüyorum.. Ayrıca, o büyüklükte bir kamyon, hangi 10 yaşında istanbul minibüsüne çarpsa o hasarı verir..

2- Kesinlikle aynı kanaatdeyim..

3- Kesinlikle katılıyorum.. Tecrübeli bir kamyon sürücüsü o hava ve o yol şartlarında o hızla ışığa yaklaşmazdı..

4- Tabiki..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...