İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Arkadan Gelen Tıkırtı

Emre Erdoğmuş

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Ya ali abi senin yanina gelip su über fiestana bakicam abi [emoji4] Cok merak ettim ses olayini

Sakın ha Ramazan gideyim falan deme.Tepeden tırnağa virüs yer geri gelirsin,sonrada dezenfekte edecek ilacı zor bulursun haberin olsun  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Sakın ha Ramazan gideyim falan deme.Tepeden tırnağa virüs yer geri gelirsin,sonrada dezenfekte edecek ilacı zor bulursun haberin olsun :D

Ugur abi son derece haklisin abi bende o virüs etkisinden korkuyorum tam etki alanima girmisken norton antivirus gucune sahip olan esim beni bi taramadan gecirip beni etkisiz hale getiriyo abi [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sakın ha Ramazan gideyim falan deme.Tepeden tırnağa virüs yer geri gelirsin,sonrada dezenfekte edecek ilacı zor bulursun haberin olsun :D

tedavisi yok bunun... :) yakın mesafeden norton bile virüse dönüşüyor :) tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ugur abi son derece haklisin abi bende o virüs etkisinden korkuyorum tam etki alanima girmisken norton antivirus gucune sahip olan esim beni bi taramadan gecirip beni etkisiz hale getiriyo abi [emoji1][emoji1][emoji1][emoji1]

Şaka bi yanı hakikaten çok güzel bir araca sahip Ali Bey.Kendileriyle tanışmak ve aracını yakından görme fırsatına nail oldum.. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Şaka bi yanı hakikaten çok güzel bir araca sahip Ali Bey.Kendileriyle tanışmak ve aracını yakından görme fırsatına nail oldum.. :good1:

Evet biliyorum Ugur abi hatta fotografinizda vardi forumda [emoji4]ama ali abinin arabayi da merak ediyorum gercekten [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sagolasin Uğur abi... :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Bu arka taraftan gelen ses var bendede arabayı aldığımdan beri 3 senedir bulamadım son zamanlarda dahada artttı tarifi ise 1 bozuk parayı demire yada cama tak tak vurur gibi ses çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Arkadaşlar,o kadar çok yazıldı yorum yapıldı ki bu konu,kimizi arka döşemelerden dedi,kimizi helezon yaylarına hortum geçir dedi,bence geçmişteki paylaşılanları bi okuyun derim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Türkkanı

Bende de yazın hiç bir yerden ses gelmezken havalar soğudumu başlıyor sağ arka emniyet kemeri tarafından gelen gıcırdama =)  

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Bende de yazın hiç bir yerden ses gelmezken havalar soğudumu başlıyor sağ arka emniyet kemeri tarafından gelen gıcırdama =)  

+1 :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

gıcırdayanyeri bulup halletsene o zaman, gıcırdayan yere (plastik dahil) wurth hss2000 yağından azıcık sık, bir daha gıcırdamaz :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Başdemir

Ses yalıtım şart bu arabalara. Ford unutmuş herhalde yalıtım malzemesi kullanmayı :)

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

5s4qVaT.jpgDUIftGO.jpgQhNQvfB.jpgNO8TGYV.jpgdJjiZKR.jpgLmC3lwJ.jpgdrJ1rVN.jpgOJ8kUhb.jpg

Eldeki malzemelerle bugün biraz arka tarafları kurcaladım. Emniyet kemeri vidasından gelen tıkırtı için lastik conta keserek vidaya geçirip monte ettim. Sonra kemerin sarıldığı ruloya baktım dibinden bir vidayla direğe tutturulmuş. Yukarısından çekince açıldığını hafif vurmalarla direğe çarpıp ses yaptığını gördüm hemen direkle kemer rulosunun arasına bir malzeme sıkıştırdım bıraktım. Sonda arka kelebeklere plastik kısımlara elimle vurdum yokladım farkettim ki camı çevreleyen plastik kısım cam kenarında saca tık tık vurup ses yapıyor. Oradaki plastik kısmın arkasında temas eden yerlere de elimden geldiğince resimde görünen süngerlerden yapıştırdım. İki taraf için bunları uyguladım. Daha önce arka sol kemer vidası için lastik takmıştım ses kesilmemişti. Koltuk yatırma kilitlerinden ses gelmiyor. Arabayla bir tur attım sanki ses kesilmiş inşallah böyle kalır :)  Jantları da değişince on numara oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Yılmaz06

elinize sağlık yaptıklarınız izalosyon anlamında ciddi olarak sesi kesmiştir muhtemelen....  sizin yaptıklarınızı uygulayalım bakalım sesi kesebilecekmiyim bende.... lifte kaldırıp arka amotrisörlere takozlarına felan hepsine baktık , arka bağaj döşemesini söktük ettik sesi kesemedik... bakalım bu işlemler işe yarayacak mı ?

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Bu arabanın baya bit yerlerinden ses geliyor yalnız sıcak soğuk olunca torpido plastiklerinden gıcur gucur ses de geliyor forumda bahsedilmısti galiba bir spreyi varmış bu sorun için de

Buradaymış Ali abi paylaşmış :-)

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Uğur bey güzel çalışma olmuş ellerinize sağlık .Nasıl söktünüz o plastik dış aksamı.tırnaklarımı var acaba bende denemeyi düşünüyorum

Bu arada benimde arka sağ taraftan bir ses geliyor anlamadım. ses aynı iki cam bilyenin (çocukken oynadığımızdan) birbirine çarptığında gelen sese benziyor.

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Evet o spreyin ismini bende merak ediyorum benimde teyb bolumunden ses geliyor

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Arka kısımda vidali yerleri söktüm önce. Çıkarırken içerideki tırnakları dubel gibi şeyler yani çekip cikardim zorlandiğim yerlerde uzun tornavida ile destek alarak esnettim ama dikkatli olmak lazım çünkü metal direklere geçen plastik uçlar kolay kırılıyor ki bitanesini kırdım asilirken

Teyp kenarlarindan gelen gicirti için ya bu forumda ya baska bi yerde bi uygulama görmüştüm. Yapiskanli ince keçe çekiyorlardı teybin çerçeve iç tarafına. Bugün teybi söktürdüm yarın ona da bi çalışma yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar, arkadan gelen metalik tık tık sesi ile ilgili yeni birşey keşfettim, arada bir hala geliyor, önce arka helezonların altında lastik takoz olmamasına bağlıyordum, bugün bagajı açarken tık diye bir ses duyunca aha dedim yakaladım seni, şimdi ses şöyle geliyor, bagajı tam açın ve kapatmaya başlayın, bagaj kapağını sol alt köşeden sağ elinizle tutup tam kapanacak kadar kapatın, eliniz arada kalsın, bu durumda sol elinizle kapağı tutan amortisörün alt kısmını tutup kendinize doğru yani yana stopların otarafa çekin, tık diye ses geliyorsa yakaladınız gibi :)  defalarca denedim, ses sol üst menteşeden geliyor, normalde hayatta ses yok, sadece bagajı aç kapa yapınca bazen duyuluyor ama çok ender, dediğimi yapınca sesi yakaladım, sabah detaylı inceleme yapacağım, sanırım menteşenin gövdeye birleştiği yerden yapıyor, menteşenin kendisinde boşluk yok gibi, belkide mili yapıyordur, sabah incelemeye devam, bu sefer yakaladım sanırım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arkadaşlar, arkadan gelen metalik tık tık sesi ile ilgili yeni birşey keşfettim, arada bir hala geliyor, önce arka helezonların altında lastik takoz olmamasına bağlıyordum, bugün bagajı açarken tık diye bir ses duyunca aha dedim yakaladım seni, şimdi ses şöyle geliyor, bagajı tam açın ve kapatmaya başlayın, bagaj kapağını sol alt köşeden sağ elinizle tutup tam kapanacak kadar kapatın, eliniz arada kalsın, bu durumda sol elinizle kapağı tutan amortisörün alt kısmını tutup kendinize doğru yani yana stopların otarafa çekin, tık diye ses geliyorsa yakaladınız gibi :) defalarca denedim, ses sol üst menteşeden geliyor, normalde hayatta ses yok, sadece bagajı aç kapa yapınca bazen duyuluyor ama çok ender, dediğimi yapınca sesi yakaladım, sabah detaylı inceleme yapacağım, sanırım menteşenin gövdeye birleştiği yerden yapıyor, menteşenin kendisinde boşluk yok gibi, belkide mili yapıyordur, sabah incelemeye devam, bu sefer yakaladım sanırım :)

İnşaallah çıkardığı son ses olur [emoji5]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İnşaallah çıkardığı son ses olur [emoji5]

Son ses zaten, başka çıt yok, hiç şaşırma gerçekten öyle ve focus 2.5 tan dahada sessiz ayrıca :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Arkadaşlar, arkadan gelen metalik tık tık sesi ile ilgili yeni birşey keşfettim, arada bir hala geliyor, önce arka helezonların altında lastik takoz olmamasına bağlıyordum, bugün bagajı açarken tık diye bir ses duyunca aha dedim yakaladım seni, şimdi ses şöyle geliyor, bagajı tam açın ve kapatmaya başlayın, bagaj kapağını sol alt köşeden sağ elinizle tutup tam kapanacak kadar kapatın, eliniz arada kalsın, bu durumda sol elinizle kapağı tutan amortisörün alt kısmını tutup kendinize doğru yani yana stopların otarafa çekin, tık diye ses geliyorsa yakaladınız gibi :)  defalarca denedim, ses sol üst menteşeden geliyor, normalde hayatta ses yok, sadece bagajı aç kapa yapınca bazen duyuluyor ama çok ender, dediğimi yapınca sesi yakaladım, sabah detaylı inceleme yapacağım, sanırım menteşenin gövdeye birleştiği yerden yapıyor, menteşenin kendisinde boşluk yok gibi, belkide mili yapıyordur, sabah incelemeye devam, bu sefer yakaladım sanırım :)

Heycan yaptım ali abi gece gece inip bakıcam arabaya şimdi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...