İçeriğe Yönlendir

Motoru Kapatınca Gelen Ses

Burak Sarıkaya

Recommended Posts

Kadim Soylu

Merhaba Kadim Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Burada detay bilgi bulabilirsiniz. 

Ses %90 dijital klima hava yönlendirme kanatçıklarından gelmektedir. Aracı stop ettiğinizde kanatlar kapanır. Bu esnada ses yapar.

Klima Açılmadığında da aynı sesi yapıyor Turbo ile ilgisi olabilirmi

Yorum bağlantısı

Klima Açılmadığında da aynı sesi yapıyor Turbo ile ilgisi olabilirmi

Sanmıyorum turbo ile ilgili olduğunu. Kontak açtığınızda yada kapadığınızda zırıltı şeklinde 3-5 saniyelik ses yapar klima yönlendirme motoru.. Ama ehil bir ustaya göstermekte fayda var yinede.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sanmıyorum turbo ile ilgili olduğunu. Kontak açtığınızda yada kapadığınızda zırıltı şeklinde 3-5 saniyelik ses yapar klima yönlendirme motoru.. Ama ehil bir ustaya göstermekte fayda var yinede.

Kerem abi o vın vın sesi motoru kapatır kapatmaz geliyor ve bir ihtimal turbo, daha büyük bir ihtimal de çift kütleli volan'dan geliyor. Ama ses normal. Az ya da çok hemen her Focus'ta duydum. Klima kapakları ise ufak bir 5-10 dakika beklemenin ardından kapanıyor ve kontağı açar açmaz geriye açılıyor, onlar da arabasına göre gacır gucur edebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Emrah Uludağ

Yeni konu açmayayım:

Araç 1.6 Euro 5 dizel Mazda 3. Ford ile aynı motor. kontağı kapattıktan sonra 3-4 kez biri içeride tulumba çekiyormuş gibi bir ses geliyor. Vınlama ya da dönen bir makaranın durması gibi değil bildiğin tulumba sesi. Hani o tepedeki çivisi küfenmiş de yüklenirken sürtme sesi çıkarir ya aynen o ses. Sanki bir şeyler pompalıyor ama biraz zorlanıyor gibi. Ne ki bu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Emrah Uludağ yazdı:

Yeni konu açmayayım:

Araç 1.6 Euro 5 dizel Mazda 3. Ford ile aynı motor. kontağı kapattıktan sonra 3-4 kez biri içeride tulumba çekiyormuş gibi bir ses geliyor. Vınlama ya da dönen bir makaranın durması gibi değil bildiğin tulumba sesi. Hani o tepedeki çivisi küfenmiş de yüklenirken sürtme sesi çıkarir ya aynen o ses. Sanki bir şeyler pompalıyor ama biraz zorlanıyor gibi. Ne ki bu?

hiç normal değil. iç sirkülasyon a basınca sesi nasıl?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Uludağ
On 23.11.2018 at 18:26, Çağlar Bayur yazdı:

hiç normal değil. iç sirkülasyon a basınca sesi nasıl?

abi pardon yeni gördüm. iç sirkülasyondan kastın havalandırma sistemi ise onda anormal bir ses yok. senin Mazda'da yok mu bu ses belki dikkat etmemişsindir bugüne kadar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Emrah Uludağ yazdı:

abi pardon yeni gördüm. iç sirkülasyondan kastın havalandırma sistemi ise onda anormal bir ses yok. senin Mazda'da yok mu bu ses belki dikkat etmemişsindir bugüne kadar?

hiç öyle bir ses yok bayağı da dikkat ederim o tarz seslere, yolda lastik kopsa dinlemem ama sıradışı sese takarım

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Video çekip koysanız sesi duysak daha isabetli şeyler söyleriz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...