İçeriğe Yönlendir

Arabam Yağ Eksiltmiyor

Hakan Yağlı

Recommended Posts

Hakan Yağlı

Selam 2001 model Focus sedan aracım 135 binde Delphi marka yağ kullanıyorum km'si biter bitmez değiştiyorum 3 . kez değiştirdim çok biniyorum arabaya hafta sonları hafta içi her fırsatta arabamı kullanıyorum.Arabam lpg'li ilerde satmayı düşünüyorum,aracım 1gr da olsa yağ eksiltmiyor yani değiştirdikten sonra 10 bini devirene kadar yağ çubuğuna bakmıyorum bile yağ değişim zamanı geldiğinde de ustam yağın eksilmediğini söylüyor,aracın yağ eksiltmemesi ne anlamına gelir. Satacağım zaman bu benim için iyi bir referans olur mu yoksa hiç bir Focus zaten eksiltmez mi bu konuda yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Soyadınızdan da belli yağlar ile aranız iyi :) Focus'lar yağ eksiltmezler diye bir kaide yok.Ancak bir çok Focus 10 bin km de 0.5-1 lt yağ eksiltiyor.Sizde hiç eksiltmiyor olması güzel bir durum ilerde elbette satarken iyi olur.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

10-40 yağ kullanmış araç 5/30 yağa döndüğünde ilk zaman yağ eksiltir ama kullanmaya devam edildiğinde yağ eksiltmeyi keser demişti bi yağcı..doğrumudur bilemem tabi..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
10-40 yağ kullanmış araç 5/30 yağa döndüğünde ilk zaman yağ eksiltir ama kullanmaya devam edildiğinde yağ eksiltmeyi keser demişti bi yağcı..doğrumudur bilemem tabi..

Bunu ben denedim. Doğruluk payı var. Zira 5-30 ile 10-40 arasındaki viskozite farkı bir süre kullanımdan sonra kurum nedeniyle kapanıyor. :( O yüzden kaçırmalar eksiltmeler bir miktar azalıyor. Ama bu sefer de 5-30 yağ,10-40 tan çok daha kısa sürede yağlama özelliğini kaybediyor.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Benim arabamın neyi eksik, neden yağ eksiltmiyor arkadaş!!! 😁😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

10 senelik konulara taktın sende emoji16.png

Pandemi :) 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Komik ama:)

Arabayı satacam ama yağ eksiltmiyor. Benim de eksiltmiyor çünkü motor yapıldı. Aaa ne tesadüf ben de satacağım 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

ARaba yağ eksiltimiyorsa, silindir duvarlarından aşaği benzin sızıyordur. Eksilen motor yağı ile sızan benzin birbirlerini eşliyordur. Her motor yağ eksilmeli, sırf bunun için düzenek var arabada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

ARaba yağ eksiltimiyorsa, silindir duvarlarından aşaği benzin sızıyordur. Eksilen motor yağı ile sızan benzin birbirlerini eşliyordur. Her motor yağ eksilmeli, sırf bunun için düzenek var arabada. 

Silindir duvarlarından benzin sızıyorsa yağ da sızar. Yağın da yanması lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim arabamın neyi eksik, neden yağ eksiltmiyor arkadaş!!! 😁😁

motor koymayı unutmuşlar yada koydukları bozuk çalışmıyor :D

Ali Darbaz yazdı:

çoktan motoru yerdi yada boom...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silindir duvarlarından benzin sızıyorsa yağ da sızar. Yağın da yanması lazım. 

He öylemi diyon. Mahkemelik olduğumuz Mondeo taksi biliyonmu sen. Show habere çıkan :)

Ali Cihangiroğlu yazdı:

motor koymayı unutmuşlar yada koydukları bozuk çalışmıyor :D

çoktan motoru yerdi yada boom...

Abi öyle çabuk yemiyor, gene uzun vade gidiyormuş. Ama mondeoda bunun alarmı var. Yağ kalitesi bozuk , değişimi yapın der. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

He öylemi diyon. Mahkemelik olduğumuz Mondeo taksi biliyonmu sen. Show habere çıkan :)

Abi öyle çabuk yemiyor, gene uzun vade gidiyormuş. Ama mondeoda bunun alarmı var. Yağ kalitesi bozuk , değişimi yapın der. 

mondi zaten araba, bassatmı sandın :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Motor yağına benzin karışması şeklinde googlede arama yapılırsa bir çok açıklama ile karşılaşmak mümkün. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hakan Yağlı yazdı:

Selam 2001 model Focus sedan aracım 135 binde Delphi marka yağ kullanıyorum km'si biter bitmez değiştiyorum 3 . kez değiştirdim çok biniyorum arabaya hafta sonları hafta içi her fırsatta arabamı kullanıyorum.Arabam lpg'li ilerde satmayı düşünüyorum,aracım 1gr da olsa yağ eksiltmiyor yani değiştirdikten sonra 10 bini devirene kadar yağ çubuğuna bakmıyorum bile yağ değişim zamanı geldiğinde de ustam yağın eksilmediğini söylüyor,aracın yağ eksiltmemesi ne anlamına gelir. Satacağım zaman bu benim için iyi bir referans olur mu yoksa hiç bir Focus zaten eksiltmez mi bu konuda yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim..

Kullanım tarzı ile alakalı bir durum bir de arabanız çok yeni. Niye eksilsin? 10 sene önce 10 yaşındaymış araç :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkidir bakıyorum başlığa.. Eksiltiyor okuyorum. Meğerse eksiltmiyormuş..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim de eksiltmiyor, 199 binde dizel. 140 bin falan mı istesem 😁

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Hakan Yağlı yazdı:

,aracım 1gr da olsa yağ eksiltmiyor yani değiştirdikten sonra 10 bini devirene kadar yağ çubuğuna bakmıyorum bile yağ değişim zamanı geldiğinde de ustam yağın eksilmediğini söylüyor,

Bence sıkıntı ustanızda. Tüm içten yanmalı motora sahip araçlarda kılavuzunda da yazdığı üzere belli bir miktardaki (motor yapısı, segman ve supapların durumuna bağlı olarak doğru orantılı olarak artan) kayda değer olmayan eksilme normal olarak karşılanır. Aksine hiç yağ eksilmemesi anormal bir durum yani gömlek kanallarında sağlıklı yağlama olmuyor demektir.

Ölçüm tam tahliye ve dolumu müteakiben mililitrelik olarak mı yapılıyor yoksa göz kararı mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...